Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) spheedx


spheedx
újonc

Egy tanács: Srácok, értem én, hogy szerződés köt titeket egy adott áruház promozására...de felesleges költekezésekbe nem kéne belevinni az embereket :N gondolok itt pl. a CK550-re...ha nem tudjátok tényleg a legolcsóbbat ajánlani valamiből, akkor nem látom értelmét beleirni a cikkbe. :F

[ Szerkesztve ]

(#2) Noukoum


Noukoum
veterán

Azt olvastam hogy “Bálint utálni akciók”
Hát Bálint lehet tényleg utálná ezeket az “akciókat”. :(

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#3) Race-Face válasza spheedx (#1) üzenetére


Race-Face
tag

Ebben semmi bonyolult nincs... Fizetett megjelenés, termékbemutató. Nyilván az kap felületet, aki fizet érte. A prohardvert ingyenesen olvashatod, ennek ára, hogy fizetett reklámokat jelentet meg, amit persze nem muszáj elolvasnod.
Ha meg valamelyik termék felkelti valaki érdeklődését, két perc alatt megtalálja, hol a legolcsóbb...

Kelj fel és járjunk!

(#4) MeszesKPT


MeszesKPT
őstag

Az 1TB-os QVO meglepett, hogy milyen olcsó, de az utolsó oldalon ajánlott tablet a szemetesbe való, még annyiért is.

(#5) dagonya válasza Race-Face (#3) üzenetére


dagonya
aktív tag

a reklám az reklám, tiszta sor.
de ez egy prohardver cikk rendes szerővel. ezeket a hulladékokat ebben a formában a prohardver ajánlja. hogy pénzt is kap érte csak még kínosabb.
szerzői névvel fizetett cikkeket írni az publikálás legalja.

(#6) B.Á.L.!.N.T válasza Noukoum (#2) üzenetére


B.Á.L.!.N.T
senior tag

Én Bálint vagyok és az a helyzet,hogy utálom is :D ...
Főleg,hogy az 500-as Samsung 970 pro-t pár hónapja 35 ért vettem tőlük :) Nna mind1

(#7) Race-Face válasza dagonya (#5) üzenetére


Race-Face
tag

A pr-cikk is reklám. Az, hogy van-e szerzője a cikknek (persze, hogy van), független attól, hogy reklámjellegű megjelenés-e. Törvényileg annyi a kitétel, hogy a reklámjelleget ismertetni kell az olvasóval.
A cikkben közölt árakat nagykereskedelmi (áfa és kiskereskedői haszon hozzáadásával) és kiskereskedelmi partnereink listái alapján képeztük. A bemutatónkban szereplő termékek – többek között – a nagykereskedelmi partnereink weboldalain feltüntetett kiskereskedésekben vagy kiskereskedelmi partnereinknél vásárolhatóak meg.

Az mondjuk tényleg szerencsésebb lenne, ha egy szakmai oldalon olyan ajánló jelenne meg, amely összeegyeztethető az adott oldal szakmai ajánlásával. Nem igaz, hogy a partnerrel nem lehet megállapodni, hogy hulladékot ne akarjon bemutatni...

Kelj fel és járjunk!

(#8) dagonya válasza Race-Face (#7) üzenetére


dagonya
aktív tag

a pr-cikk alatt ez áll; (X)
a jelenlegi cikkben Wombath ajánl egy rakás terméket

(#9) Milka 78


Milka 78
nagyúr

Őőő...azért a tabért kb főbelövés jár, kis túlzással háborús bűnnek számít :DDD

(#10) joey04 válasza MeszesKPT (#4) üzenetére


joey04
titán

Mindkettő +1. Az SSD-t elégedetten hazsnálom, ennyiért vettem akkor is, a tablet meg valami borzalom. Azt nem vettem meg. :D

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#11) Sanya válasza Milka 78 (#9) üzenetére


Sanya
nagyúr

3 éves oprendszerrel szállított kínai csoda

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#12) Race-Face válasza dagonya (#8) üzenetére


Race-Face
tag

a pr-cikk alatt ez áll; (X)

Csakhogy ez nem előírás, hanem szokás, amit főleg az utóbbi időben kezdenek elhagyni, mert az emberek nagy részének gőze nem volt arról, hogy mit jelent.
Ezért fogalmaz úgy a törvény, hogy a szövegből egyértelműen ki kell derüljön, hogy reklámjellegű szöveget olvas. Az (X) messze van az egyértelműségtől.

Kelj fel és járjunk!

(#13) Predatorr válasza Race-Face (#12) üzenetére


Predatorr
őstag

A fizetett promóciót törvény szerint kötelező (X)-szel jelölni jó néhány éve már.
Lehet, itt azért nem teszik ki, mert ezek az ajánlók egy ideje már amúgy is viccrovat-jellegűek. 419e-ért "csúcskategóriás" laptop 1660ti-vel, aprócska SSD-k a 80-180GB-os játékok korában, vacak kütyük CSOK-gyerekeknek (értsd: pénzt megkaptuk, most már legyen el magában), túlárazott termékek. Végül is a devizahiteleket is eladták ebben az országban. :D

Igazi teszteket errefelé én már nagyon régen nem láttam, sajnos. :((( Kb. amióta AMD (aztán mindenki más) bevezette, hogy nem adnak terméket azoknak, akik rosszat írnak róluk. Persze lehet nézni az adott termékek fórumait, vagy igazi tesztoldalakon utánanézni az igazságnak. Az átveréshez mindig kell egy partner is. ;)

"Amely probléma nem megoldható, azt meg kell szüntetni."

(#14) DjFlanker válasza B.Á.L.!.N.T (#6) üzenetére


DjFlanker
aktív tag

"pár hónapja 35 ért vettem tőlük" nézz utána mi történt azóta pl. a forint árfolyamával :)

Ez a hulladék tablet tényleg nem kellett volna. De a gamer laptop ennyiért ilyen tudással jónak tűnik, és a 2 CM egér se rossz ár/érték arányú

Jó pilóta alagútban nem katapultál

(#15) Piftuka


Piftuka
veterán

Az a komolyabb Formax-os asztali számítógép egészen korrekt (ha valaki Intel rendszerre vágyik) ennyi pénzért. Még ~20.000 forintért egy SSD-vel teljesen jó "mindenes" számítógép.

A kérdés, hogy milyen típusú tápegységet kapott!? A Deepcool csak a CWT-vel dolgoztat, de vannak gyengébb alkotásaik, és egészen pazar modellek is a kínálatukban.

Mindenesetre, ha valaki nem akar vesződni a gép összeállításával, annak ez egy tényleg jó lehetőség.

"Aquila non captat muscas."

(#16) bobalazs


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog (1)

500as WD Bluet ajánlani tudom, végig az 500+ MB/s sebességet tudja, nem lehet megfektetni!

(#17) Predatorr válasza bobalazs (#16) üzenetére


Predatorr
őstag

Eleve megfektetve kell beszerelni! :P
CoD 180GB Forza játékok 80-140GB, és még OS-nek/programoknak is kell legalább 80GB. Ezért írtam, hogy ezek a kis kapacitású SSD-k semmire nem jók igazán, mert csak OS-nek meg minek ekkora. Mondjuk a HDD-ik után semmi WD-t nem veszek.

"Amely probléma nem megoldható, azt meg kell szüntetni."

(#18) bobalazs válasza Predatorr (#17) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Gigabites net kell és akkor nem kell ezer játékot feltelepítve hagyni! ;]

(#19) Predatorr válasza bobalazs (#18) üzenetére


Predatorr
őstag

Ez önellentmondás. :D Alapvető biztonsági követelmény NEM csatlakozni az Internetre, ha nem muszáj. Ha valami rákényszerít, ami (SP game) menne hálózati kapcsolat nélkül (és nem eleve hálózati játék), az kémprogram. Pont. ;)
Mellesleg agyonírni sem érdemes az SSD-ket. :)

"Amely probléma nem megoldható, azt meg kell szüntetni."

(#20) SunMount3r


SunMount3r
nagyúr

Tényleg csak a kíváncsiság kedvéért:
Asztali számítógépes vonalon 159 900 forintért kínálják a Foramax Intel Game PC v13-at, mely a cég által kedvelt DeepCool Smarter házat kombinálja egy 550 wattos tápegységgel, ASUS H310M-K alaplappal, Intel Core i3-9100F processzorral, 8 GB RAM-mal és 480 GB-os Kingston A400-as SSD-vel. Az integrált GPU-val nem rendelkező, F szériás CPU mellé persze kötelező a grafikus kártya (meg a „Game PC” nevet sem lehetne máshogy kiérdemelni), ebben az esetben egy ASUS GTX 1650 Supert kapunk a pénzünkért.

Rég volt már gépfejlesztés nálam, szóval azt kérdezném, hogy effektíve és TÉNYLEG mire elég ma ez a konfig a mai friss játékok és FHD felbontás esetén? Grafikai beállítás részletesség / FPS viszonylatában? Mondjuk, ha High-ra akarok kb. mindent rakni, akkor mekkora fps-eket produkálna stabilan? Tudom, játéktól is függ, de mondjuk vegyünk valami tényleg csicsás blockbuster alapul. ???

(#21) dagonya válasza Predatorr (#19) üzenetére


dagonya
aktív tag

eddig ez viszi a "bullshit of the year" díjat.
még nagyobb biztosnágot jelent be se kapcsolni egy gépet, de én óvatosabb vagyok ám, őssze se raktam, bent vannak a komponensek gyári dobozukban a ruhásszekrényben. safety first!
ezt a hozzászólásomat is a szomszédom írja a laptopján, szögesdrótkerítésen keresztül diktálom neki.

(#22) B.Á.L.!.N.T válasza dagonya (#21) üzenetére


B.Á.L.!.N.T
senior tag

:D :D :D Ez feldobta a napom....

(#23) Race-Face válasza Predatorr (#13) üzenetére


Race-Face
tag

A fizetett promóciót törvény szerint kötelező (X)-szel jelölni jó néhány éve már.

Nem, nincs ilyen a törvényben. Sőt a mostani divatos ajánlások szerint más módon kell elkülöníteni a hirdetéseket. Mondjuk a Hazai pályában az elkülönülés teljesül, az egyértelmű megfogalmazás nem annyira.

Én mondjuk nem játszom a gépen, szóval a gamer cuccok nem érdekelnek, de egyébként is a rovat 90%-án olvasás nélkül áttekerek, ritkán van értelmes dolog benne. És ahogy nézem, mások sem elégedettek a kínálattal...

Kelj fel és járjunk!

(#24) DjFlanker válasza Predatorr (#19) üzenetére


DjFlanker
aktív tag

SÍRVA röhögök, köszi, feldobtad a hetem :D :)) :DD :N :C

Jó pilóta alagútban nem katapultál

(#25) nullpoint


nullpoint
senior tag

Azt nem értem, ki az aki Bálintnak venne virágot? :F

kdvsdmnkrvndttrlgsdnhzzszlsmt

(#26) Depression


Depression
veterán

Abban a tabletben nem csak az android elavult, hanem minden. 1giga rammal semmi sem indul már el, össze-vissza akadozik minden. Ipari hulladékot reklámozni minden téren szégyen, de ha a hírdető el is ad belőle, az a vevő tuti, hogy utoljára vásárolt nála, és olvasta ezt az oldalt. :U

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#27) SunyaMacs


SunyaMacs
aktív tag

Az SSD-k egy elégge megdrágultak tavaly év vége óta :(
Az A400 decemberben még 9k alá is lement, most már szinte mindenhol 12k vagy több.

(#28) janeszgol válasza SunyaMacs (#27) üzenetére


janeszgol
félisten

Ezt én is észrevettem. 6500-ért vettem a 120 gigás verziót, a 240-es volt 9 ezer valamennyi. Most meg 13k?
A tabletet nem értem miért tettétek be. Felesleges volt. A drónokhoz nem kell nálunk vizsga? Nincsenek megkötések? Csak azért kérdem, mert egy 2 kilós drónnal már lehet halálos kimenetelű balesetet okozni...

#20: egyelőre megy vele a FHD high 30 fps. Talán mindenhol? Amúgy azt a gépet még meg is venném magamnak, de 16 giga rammal.

[ Szerkesztve ]

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#29) Trailblazer válasza nullpoint (#25) üzenetére


Trailblazer
addikt

Ezt magam sem értem. És ebből kiindulva a hardverekkel való összefüggést sem. :N

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#30) keembo


keembo
tag

[ Szerkesztve ]

(#31) pereces


pereces
tag

Megvárom a Józsi utáni akciókat. :DDD

(#32) Graphics


Graphics
Jómunkásember

WD Blue 3D belépőszintű SSD?

Akkor a Green micsodA? :U

A Green a belépőszintű.

A Blue 3D-n még DRAM cache is van ,ezért nem fekszik ki folyamatos terhelésnél.

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#33) Noukoum válasza janeszgol (#28) üzenetére


Noukoum
veterán

Kerékpárral is lehet és ahhoz sem kell vizsga. És a drón a levegőbe van ahol nincs ember, ehhez képest a kerékpár..

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#34) Ribi válasza janeszgol (#28) üzenetére


Ribi
nagyúr

Konyhakéssel is oszt mégse kell hozzá vizsga. :U

(#35) janeszgol


janeszgol
félisten

Látom nem sikerült agyilag megugranotok a mondandóm. [link] [link]

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#36) sb válasza Ribi (#34) üzenetére


sb
veterán

A drón kicsit távolabbról is működik mint a kés. Továbbá a gravitáció is segíti.
Gondatlanság esetén vajon melyik lenne jellemzőbb? :U :U

(#37) janeszgol válasza sb (#36) üzenetére


janeszgol
félisten

Ez az. Ráesik egy gyerek fejére a 2 kilós drón. Biztosan jót tesz neki. Veszélyesnek tartom ezeket.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#38) Ribi válasza janeszgol (#35) üzenetére


Ribi
nagyúr

Azért vicces a difi a 2 link között leírtakban.
Az EU-s az értelmes, a másik meg egy makreting szar. Már bocs.
Bármi lehet veszélyes, ahogy repülőre veszélyes a gyp-s gyerek lézerezése, mégsem engedély köteles. Meg a mosótabletta is. Azért mert valaki hülye, nem kell azonnal eltiltani és fusiba nyomni, hogy szerezz hozzá "pilótavizsgát", mert majd az valakinek megérni, mert abbó is gyün a pénz.
Értem én, hogy mi a problémád, de ezt is jópáran túltoják.

(#39) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Mekkora hulladék ez az Overmax is... Kár is róla írni..

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#40) Bird


Bird
addikt

Jaj ezek a blikkes címek... Muszáj ezt, vagy csak engem zavar? :U :R

.:A konzolozás körülbelül olyan, mint a Canon / Nikon: amelyiket előbb veszed a kezedbe, azt szokod meg.:.

(#41) Graphics válasza Bird (#40) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Ez mondjuk szerintem még messze nem Blikkes... :D

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#42) dagonya válasza Graphics (#41) üzenetére


dagonya
aktív tag

szerintem se, ez sokkal rosszabb.

(#43) Graphics válasza dagonya (#42) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Tudnék ennél rosszabbat mutatni, ma érd be ennyivel :) Hétfő van, kávézz.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#44) janeszgol válasza Ribi (#38) üzenetére


janeszgol
félisten

Köszi a választ. Én abban látom a bajt, hogy sok hülye szülő megveszi a 7-8 éves gyerekének, mert már nem tud mit venni, hiszen mindene megvan (okosteló, tablet, tv). A gyerek meg ugye gyerek.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#45) Ribi válasza janeszgol (#44) üzenetére


Ribi
nagyúr

Ez pont így van.
Hiába lesz "korlátozva" bármi, szülő megveszi, gyerek meg játszik.

(#46) Predatorr válasza dagonya (#21) üzenetére


Predatorr
őstag

Viszont. :P Vagy fingod sincs, miért írtam.

"Amely probléma nem megoldható, azt meg kell szüntetni."

(#47) LK


LK
addikt

Azt hittem így fog folytatódni : "vagy hogy mi a konyhában ezen ellenőrizzük a letöltött receptet vágjuk fel a szükséges húsmennyiséget" :DDD

"óóóóó istenem.. boldogok a lelki szegények, mert övék a trollok és fanboyok országa, ámen" by PUG

(#48) sb válasza Ribi (#38) üzenetére


sb
veterán

Azért ne húzzunk már mégis egyenlőséget közéjük.
Ilyen alapom az atombomba is egál a hámozókéssel. :U

Utóbbihoz is kell ész de vajon ész nélkül, avagy ügyetlenséggel hány embert vágsz agyon? A szomszédban, 50m-re. És egy drónnal? Tök más a közel 0 tudású/kezdő veszélyességfaktor.

Én pl. rohadt ügyes vagyok meg nem is 8 éves mégse hiszem, hogy 1-2 felszállásból 0 tapasztalattal bele kéne vágnom egy tömegben... esélytelen lenne szerintem, hogy ne legyen baj.

Na ennyi a különbség és ezért kéne vmi hozzá - nyilván vmi értelmes. Nem mondom, hogy pl. a kresz+forgalom vizsgától megtanul valaki vezetni, de ha előtte csak bámészkodott a járdán Mari néni szintjén, akkor pár óra után is ég és föld a különbség egy fogalmatlanhoz képest. Ha meg előtte is volt róla fogalma akkor épp azért volt mert foglalkozott vele. Akár indirekt módon.
De mivel sok a hülye/béna ezt nem árt intézményesíteni.

(#49) Ribi válasza sb (#48) üzenetére


Ribi
nagyúr

Ahogy vezetni sem forgalomban tanul az ember, ha valaki tömegben kezd el drónozni, ott nem a drón a hibás. Drónhoz azért szerintem nem kell intézmény. Aki hülye, az intézmény mellet is az marad, aki nem annak meg csak felesleges lehúzás. Vezetni ténylegesen nem tudsz megtanulni forgalom nélkül, drónnal elvan az ember bármeddig ember veszélyeztetés nélkül. Szerintem.
Hány hülye/béna vezet az utakon. :O

[ Szerkesztve ]

(#50) ubbconfig válasza SunyaMacs (#27) üzenetére


ubbconfig
aktív tag

Bizony, dec. közepén vettem az A400-asból 480Gb-os verziót, 15ezerért. Hova mennek az ssd árak? :Y

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.