Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) total90


total90
veterán

Ezt tudja a 8.1 mindenfele kulso program nelkul :U Ha van eredeti Win a gepen, akkor abbol kesziti el az USB cuccot.

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#2) bagyusz válasza total90 (#1) üzenetére


bagyusz
őstag

Igen ,kivéve, ha a telepítő nem tartalmazza azokat a patcheket. :)

(#3) voyager4.4


voyager4.4
senior tag

Jól tévedek, hogy ennek a wimbót-nak csak tableteknél van jelentőssége ? Mert kb annyit tud, hogy kissebb lesz a win.

Pc-re felesleges bonyolítani.

no fate but what we make

(#4) bagyusz válasza voyager4.4 (#3) üzenetére


bagyusz
őstag

Igen, főként tableten, netbookon.

(#5) Hieronymus


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

Méret csökkenés nélkül, de egyszerűbben.

Letöltöd ezt a fájlt, a Microsofttól.
Elindítod.
Kiválasztod a nyelvet, változatot és bit számot.
Eldöntöd, hogy ISO-t vagy penre rakott változatot akarsz. Ha pendrive-ra, akkor tudomásul veszed, hogy mindent töröl a program.

Némi várakozás után örülsz a végeredménynek.

Forrás.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#6) voyager4.4 válasza Hieronymus (#5) üzenetére


voyager4.4
senior tag

Még egyszerűbben: Rufus + iso, nem állítasz semmit, vársz, örülsz.

no fate but what we make

(#7) Hieronymus válasza voyager4.4 (#6) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

Ahhoz kell egy ISO. Az enyémhez semmi sem kell, letölti a program magának.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#8) Armahun válasza voyager4.4 (#3) üzenetére


Armahun
addikt

Pc-re elég, ha a lemezkezelőben aktívvá teszed a pen-t vagy usb-s merevlemezt, majd egyszerűen rámásolod a kibontott iso-t.

Ha szerinted egy tárgy lehet Ő, akkor te is az vagy. Jó étvágyat evés előtt illik kívánni. A már evő embert ezzel étkezévében megszakítani igen nagy illetlenség.

(#9) miroon


miroon
aktív tag

Én ezzel szoktam.

De ezek után lehet Hieronymus kolléga féle verziót fogom használni :DDD

iPhone 13 Midnight Black

(#10) MineFox54 válasza voyager4.4 (#6) üzenetére


MineFox54
őstag

+1

(#11) bagyusz


bagyusz
őstag

Szerintem totál nem értitek a lényegét. :D Az okoskodóknak üzenem, hogy olvassanak már utána a wimboot-nak.

[ Szerkesztve ]

(#12) gery2123


gery2123
őstag

Nagyon jó az írás. Végre nem kell angolul izzadni. ☺ régóta vártam már hogy a wimboot legyen magyar leírás. Lehet a héten fel is rakom a miix2 8-ra.
Akik pedig nem értik, hogy mi is itt a lényeg az tényleg nézzen utána, mert nagyon nem ugyanaz mint a sima telepítés.

-- PSN_ID: GerY2123

(#13) Sanya


Sanya
nagyúr

csak hogy visszataláljak

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#14) Sanya válasza Hieronymus (#5) üzenetére


Sanya
nagyúr

értem. Mi az a wimboot?

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#15) bagyusz válasza Sanya (#14) üzenetére


bagyusz
őstag

Leegyszerűsítve annyit tesz, hogy a normál windows telepítéshez képest sokkal több hely marad az adott meghajtón. Főként tabletre és netbookra javasolt.

Egy kiherélt 32bites win8.1 naprakész frissítésekkel, driverekkel ,egy 16Gb s tabletnél így alakul:

10Gb-t megeszik a rendszer page és recovery fájlokkal együtt. A szabad hely nagyjából 6Gbre tehető.

Normál 32bites win8.1 MSDN hálózatról leszedve:

11Gb-t megeszik page,recovery fájlokkal együtt(ráadásul még frissíteni is kell és még nincsenek fent a driverek) Szabad hely 5Gb

Wimboot esetén ez úgy néz ki, hogy maga a rendszer 4Gb t emészt meg, page fájlokkal, naprakész frissítésekkel és driverekkel együtt. Ezen felől létrejön egy 3Gb s recovery partíció amiről bármikor újra tudjuk telepíteni rendszert. Szabad hely 9Gb.

[ Szerkesztve ]

(#16) Sanya válasza bagyusz (#15) üzenetére


Sanya
nagyúr

Én tudom, de ő nem tudja. Az iso kész, még le kell mentsem a jelenlegi rendszert úgy ahogy most van, s mehet is fel rá a wimboot :)
Bár 64 gigás a tárhely a tabletemben, de vérlázító, hogy csak 20 giga szabad 6 gigányi program telepítése után (10 giga recoveryvel)

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#17) bagyusz válasza Sanya (#16) üzenetére


bagyusz
őstag

Jah ok, nem néztem, hogy kinek írtad. :))

[ Szerkesztve ]

(#18) sokom94


sokom94
csendes tag

Heló! Már megmentetted a tabom a driverekkel! Most ennek is neki állnék hogy legyen helyem is.
Az első indításnál nem ad fel semmi yes/no választást...Egyből critical error le okézom és semmi nem történik. Mit rontok el?

(#19) sokom94


sokom94
csendes tag

Kiegészíteném, ha véletlen valaki elakadna ezen.
A telepítő scriptet úgy kell elindítani hogy először arra a meghajtóra lépünk ahol van. PL: ( d: ) majd ezt begépelve enter és utána mehet a script indítása! :))

[ Szerkesztve ]

(#20) Kamusoma


Kamusoma
csendes tag

Nagyon nagy respekt bagyusznak. :R
Aki meg nem tudja, hogy mifán terem és mire jó a WimBoot telepítés, az legyen már kedves és nézzen utána mielőtt nagy okosságokat írogat. <google>

''DVI, MPEG, HDD, Flash, Java, XML, HDTV, Telefon, PDA, Computer. Még szép, még szép, még szép, még szép!''

(#21) bigrock


bigrock
addikt

Üdv!
Köszönet a leírásért.
Addig eljutottam, hogy az Universal USB Installer-rel megcsináltam az ISO-ból a telepítést. De mivel a leírás szerint megformáztattam a pendrive-ot, ezért az UUI FAT32-re formázta. Na innentől nem tudom rámásolni a "D:\Images\install_wimboot.wim" állományt, mert az 5,8 GB. Valamit elronthattam az előkészítés során?
Köszi a választ!

(#22) bigrock


bigrock
addikt

-bocs, dupla-

[ Szerkesztve ]

(#23) bisti79


bisti79
tag

Nagyszerű, hiánypótló írás! Én kis átalakítással "tízesből" csináltam telepítőt.
Köszönet az ötletért! :R

(#24) gghrtz


gghrtz
őstag

Köszi a leírást bagyusz! Az Asus T100-as tabletemen kiviteleztem ezt a telepítést. :C

(#25) Sanya


Sanya
nagyúr

No, most tesztelem windows 10-re, hogy működik-e :)

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#26) jaksi


jaksi
csendes tag

Sziasztok!
Nekem van egy előtelepitett windows 8 lementve wim fájlként.
Szeretném visszatelepíteni mi a megoldás?
Üdv

(#27) gghrtz válasza jaksi (#26) üzenetére


gghrtz
őstag

Szerintem ezzel a megoldással is meg lehet oldani, én egyszer úgy telepítettem, hogy csak simán kicseréltem a telepítő ISO-ban az install.wim-et a sajátomra. (De remélem sysprepelted előtte, vagy ha nem, akkor ugyanarra a vasra akarod majd rakni)

(#28) jaksi válasza gghrtz (#27) üzenetére


jaksi
csendes tag

ugyanarra a gépre menne mivel nincs recovery partíció már rajta azért keresek megoldást mhogy az eredeti rendszert visszakapjam

(#29) dan1


dan1
tag

Helló!

Felraknád valahova (mondjuk gdrive,mega.nz,onedrive) a WimBootPack.zip fájt, mert a dev-host-ról sehogyan sem tudom letölteni. Előre is köszi!

(#30) dmoon válasza dan1 (#29) üzenetére


dmoon
csendes tag

bár nem a devhostról származó változat, de több helyről sikerült összeszedni a tartalmát :)
https://mega.nz/#!VccRxCDC!IrRF7eYZS9ZBWVtZbGrwny3oagfuZRtB0kP04IKfiFc

nekem sikerült megmentenem vele az Iconia Tab 8 W-t. :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.