Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) szaszero


szaszero
csendes tag

Sziasztok!

Szeretném feltenni a telefonomra az itt említett romot,azonban egy olyan problémába ütközök mindig,hogy a dev-host -ról nem tudom letölteni a fájlt (cm-11-20150116-UNOFFICIAL-lbhuashan.zip) .
A számítógép nem engedi letölteni,mert veszélyt érzékel.
Esetleg nem tudnátok egy másik tárhelyen lévőt mutatni e helyett ?
Vagy mi lehet a baj a dev-host-al ?

Előre is köszönöm a válaszokat .
Üdv.: Szabi

(#102) air válasza szaszero (#101) üzenetére


air
nagyúr

http://www.mediafire.com/download/634ebk4n6sq6dkx/cm-11-20150116-UNOFFICIAL-lbhuashan.zip

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#103) szaszero


szaszero
csendes tag

Köszönöm szépen a segítséged !

(#104) pistakutya


pistakutya
újonc

Sziasztok,nekem olyan gondom van hogy zárt bootloaderre szerint kell csinálnom felteszem a tr.apk fájlt az sd-kártyára és amikor telepíteni akarom azt írja ki hogy gond volt a csomag elemzésekor..... tehát rögtön az első lépésnél elakadtam tudna valaki segíteni miért van ez?
Jelenleg 4.3 van a telefonom, 12.1.A.1.205 BUILD

(#105) csikosdapro


csikosdapro
tag

Sziasztok!

4.4.4 cm11nightly -> problémám hogy ha tárcsázok akkor utána elsötétül a képernyő és nem tudom lerakni, mit tehetek, másik rom vagy máshol olvastam a proximity sensort, de akkor meg mondjuk füllel is lerakom...

(#106) gamedoki9403 válasza csana111 (#51) üzenetére


gamedoki9403
újonc

Nem működik a telóm!Szerintetek mi lehet a baja a telómnak ha bekapcsoláskor egyet rezzen azt ennyi (sötét képernyő).

Mit lehet ilyenkor tenni?

"A tudatlan"

(#107) air válasza gamedoki9403 (#106) üzenetére


air
nagyúr

Rossz romot raktál rá.
Flashtoollal tegyél fel egy gyárit!

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#108) Teeb


Teeb
csendes tag

Sziasztok!

Telenoros Xperia SP-m van, próbáltam feltenni a CM 12.1-et, de a telefonon újraindításkor sötét képernyőt produkált. Próbáltam fetenni gyári romot (Sony C5303_12.0.A.1.207_GR.ftf - nem tudom ez jó-e), és a Flashtool a következő hibával állt le:
23/046/2015 16:46:12 - ERROR - Processing of loader.sin finished with errors.
23/046/2015 16:46:12 - INFO - Ending flash session
23/046/2015 16:46:12 - ERROR - Error in processHeader : 22 : Az eszköz nem ismeri fel a parancsot.
23/046/2015 16:46:12 - ERROR - Error flashing. Aborted
23/046/2015 16:46:12 - INFO - Device disconnected

Erre kellene megoldás, válaszokat előre is köszi.

(#109) Teeb válasza Teeb (#108) üzenetére


Teeb
csendes tag

Megoldódott a probléma, előző hozászólásom tárgytalan :)

(#110) Greyhun


Greyhun
újonc

Szép napot kívánok mindenkinek!
ROM frissítésének a menetéről szeretnék informálódni. Ha frissíteni akarom a ROM-ot akkor az aktuális ROM-ot csak rá-flash-elem az előző ROM-ra, bármilyen wipe nélkül? Elolvastam a frissítés menetét de nem esett le :/ Remélem segítséget kapok itt. :) Előre is köszönöm a választ.

(#111) air válasza Greyhun (#110) üzenetére


air
nagyúr

A wipe data-t célszerű kihagyni. Azon vannak a felhasználói alkalmazások és az adataik.
Tehát wipe system/cache/dalvik cache és mehet a telepítés.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#112) Greyhun válasza air (#111) üzenetére


Greyhun
újonc

Rendben. Köszönöm szépen. :)

(#113) polya95


polya95
csendes tag

Sziasztok!

Romot szeretnék váltani és erre esett a választásom! /Az előző a Resurrection Remix 5.0.2. LBL bugfixes volt/
Milyen akkuidőt lehet kihozni átlagos használat mellett ?

Respect a fejlesztőnek és mindenkinek szép napot, válaszotokat előre is köszönöm!

(#114) Greyhun válasza polya95 (#113) üzenetére


Greyhun
újonc

Igazából amennyit használod, annyit merül. Nekem 1 napot megy vígan. Amikor nem használom a mobilnetet akkor kinyomom. Amúgy azért "csak" 1 nap mert ezen megy a Facebook, Youtube, Soundcloud (mocskosul eszi az akksit) + game + böngészés. Mindenből egy kicsit. Tökéletesen meg vagyok elégedve az akksival. Amit 1% körül meg produkál 0%-ig...az félelmetes. 33 percig tartott max fényerőn Youtube-os filmet nézve lemeríteni 1%-ról 0%-ra. Amikor új rom-ot teszel fel megéri telepíteni egy battery calibration nevű appot és csontra tölteni a telót majd ha csontra töltődött rányomni a kalibrálásra és addig hagyni merülni míg ki nem kapcsol.

(#115) air válasza Greyhun (#114) üzenetére


air
nagyúr

"Amikor új rom-ot teszel fel megéri telepíteni egy battery calibration nevű appot és csontra tölteni a telót majd ha csontra töltődött rányomni a kalibrálásra és addig hagyni merülni míg ki nem kapcsol."

Ezt nagyon gyorsan felejtsd el!
Tanácsként pedig ne javasold senkinek!

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#116) Greyhun válasza air (#115) üzenetére


Greyhun
újonc

Régi ZTE Blade-emnél megszoktam. Mikor új ROM-ot tettem fel és azt tapasztaltam,hogy bevállik. (Mondjuk lehet placebo hatás volt) Viszont belegondolva nem szeretik a Lítiumos akksik ha lemerítik őket csontra. Úgy tudom csökken az élettartamuk. Ezért szokott az SP is kikapcsolni hamarabb mint mielőbb lemerül. De ezt szerettem volna másoktól is hallani. A battery calibration meg úgy tudom ténylegesen nem csinál semmit az akksival csak a régi battery stat-ot távolítja el és kicserélni a bekalibrált új stat-ra ami engedélyezni,hogy több szufla kerüljön az akksiba. Bár lehet,hogy fatális tévedés áldozata vagyok. Már nem is tudom,hogy ajánlották,vagy én találtam-e. 4 éve használom és eddig nem találtam semmi kivetnivalót ellene, csak pozitívumot. Minden esetre köszönöm a felvilágosítást.Nem használom többet,ha tényleg árt/káros az akksi élettartamára nézve. :)

(#117) air válasza Greyhun (#116) üzenetére


air
nagyúr

Pont annyit árt, amennyit használ, és fordítva. Konkrétan semmit.
Lítiumos akkumulátort nem lehet kalibrálni.
Itt a történet véget is ér.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#118) Greyhun


Greyhun
újonc

Mikor Dalvic-ról ART -ra szeretnék váltani a telefon újraindul és újra Dalvic-ot ír ki. Ez mindenkinek így van?

(#119) air válasza Greyhun (#118) üzenetére


air
nagyúr

Nem.
Valószínűleg van valami olyan alkalmazásod telepítve, ami nem ART kompatibilis.
Ilyenkor nem tud átállni, és dalvikon marad.
Teljesen üres, frissen telepített rendszeren kapcsold át! De ezután már csak ART kompatibilis alkalmazásokat fogsz tudni telepíteni.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#120) SinG válasza WhiteBence (#95) üzenetére


SinG
csendes tag

Hello, ez egy nagyon régi téma de én most futottam bele a fenti gondba.

a lényeg hogy 1 rom eltávolítása és új felapkolása között fagyott be a telefon, tehát elvileg üres volt.
telefon annyit tudott hogy:

- nem tudtam kikapcsolni
- bekapcsolni sem
- amég le nem merült a sony felirat világított és az alső led pirosan.
- lemerült, visszatettem töltrőre, ugyan ez. semmilyen gombra nem reagált.

kivéve: a hátlapot levéve az OFF gombra kiakpcsolt, majd újra be is kapcsolt és ismét sony felirat.

1. flashtool driver. (driver pakkban van, a flashtool driverek között fentebb kell keresni de van SP driver :) )
ha eljutsz odáig, hogy le van töltve amit szeretnél, és csatlakoztatni kell a telefont, ezt úgy veszi észre csak a flashtool, ha USB Bedug (!) hátul off gomb megnyom, közben nyomvta tart a hangerő le gombot.

így sikerült a flash. különben semmi nem vette észre a telefont. remélem segít.

(#121) SinG válasza SinG (#120) üzenetére


SinG
csendes tag

mgj.. azóta is halott de már észreveszik a különböző alkalmazások.. most próbálkozás van. de már inkább csak érdekel mi lesz belőle.. :)

(#122) Jama85


Jama85
tag

Sziasztok

Megcsináltam a frissitést az itteni leírás alapján.
De most nem kapcsolt be, nyomom a power gombot csak rezzen eggyet és semmi.
Recobery módban sem tudom elindítani.
Ha rádugom gépre világít a zold led, fel is ismeri a companion de amikor telepíteni probálom a gyári verziot folyamatosan azt irja hogy vegyem ki az akksit aztán vissza

Mi lehet a baj?

(#123) bazsi_4 válasza Teeb (#108) üzenetére


bazsi_4
csendes tag

Szia!

Pont ugyanez a problémám, tudnál segíteni? Neked mi volt a megoldás?

Köszi!

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Teeb
(újonc)

Sziasztok!

Telenoros Xperia SP-m van, próbáltam feltenni a CM 12.1-et, de a telefonon újraindításkor sötét képernyőt produkált. Próbáltam fetenni gyári romot (Sony C5303_12.0.A.1.207_GR.ftf - nem tudom ez jó-e), és a Flashtool a következő hibával állt le:
23/046/2015 16:46:12 - ERROR - Processing of loader.sin finished with errors.
23/046/2015 16:46:12 - INFO - Ending flash session
23/046/2015 16:46:12 - ERROR - Error in processHeader : 22 : Az eszköz nem ismeri fel a parancsot.
23/046/2015 16:46:12 - ERROR - Error flashing. Aborted
23/046/2015 16:46:12 - INFO - Device disconnected

Erre kellene megoldás, válaszokat előre is köszi.

[ Szerkesztve ]

(#124) NomarCube válasza air (#119) üzenetére


NomarCube
csendes tag

Neked (vagy esetleg másnak ezen a fórumon) van tapasztalatod az ART-tal ezen a ROM-on? Használható? Esetleg meg is éri a Dalvikot váltani?

(#125) air válasza NomarCube (#124) üzenetére


air
nagyúr

Én sosem használtam ezt a romot.
ART-ot pedig másik romon sem használtam.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#126) ViviG


ViviG
újonc

Sziasztok!

Olyan gondom lenne, hogy feltettem a cm11-et rendben felment, most szeretném felrakni a gapp-ot de egyszerűen nem tudom behozni a recoveryt.Próbáltam újra felrakni elvileg fel is telepíti az install.bat de nem jön be így sem.Próbáltam a kikapcsolásnál választani hogy recoveryben induljon újra nyomtam a kamera gombot a fel és a le gombot is de semmi.
Tudnátok segíteni, hogy még mivel próbálkozzak?

bazsi_4! Végig próbáltam én is mindent a cm12nél mert a flashtool nem akart engedelmeskedni.A megoldás az volt nálam, hogy utánaolvasta kettő darab flashtool verzió működik az sphez. Nekem ezzel ment fel Flashtool 0.9.18.6
http://www.flashtool.net/downloads_windows_prev.php
itt a link ezzel mennie kell

[ Szerkesztve ]

(#127) air válasza ViviG (#126) üzenetére


air
nagyúr

-Alapértelmezettként kikerült a recovery indítás ! Ha újra szeretnéd használni akkor a következő parancsokra van szükség a Terminal appon belül:

su
./system/bin/recovery.sh

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#128) ViviG válasza air (#127) üzenetére


ViviG
újonc

Basszus....köszönöm!Ezer hála!

(#129) NomarCube


NomarCube
csendes tag

Flashtoolos rutin flashelés közben beütött a krach, és a kernelnél megállt. Többször is újrapróbáltam, de mindig annál kidobott a flashelésből. Most már ha alapból a géphez csatlakoztatom akkor is, de még töltőre dugáskor is rögtön flash módba megy, majd kikapcsol, és vissza flash... Segítséget kérnék, jelenleg tégla. :(

(#130) norbika1122


norbika1122
csendes tag

[CM 12.1Temasek ROM]

Valaki próbálta már?
Esetleg bagyusztól egy magyar leírás? Nekem jelenleg 08.26 bagyusz van fent! :D

[ Szerkesztve ]

(#131) air válasza norbika1122 (#130) üzenetére


air
nagyúr

[UBL] vagyis, kizárólag nyitott bootloaderes készülékre.

[ Szerkesztve ]

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#132) poresz


poresz
csendes tag

Sziasztok!
Felraktam a ROM-ot, tetszik, viszont a kamera appal nem vagyok megelégedve... és mondjuk a walkman (vagy újabban Sony Music) hiányzik.. És abból is a Clear Audio+ ...Vagyis kéne nekem egy Xperia Update Center... hogyan tudok ilyet felrakni és használni?
A segítséget előre is köszönöm.

(#133) air válasza poresz (#132) üzenetére


air
nagyúr

Röviden: sehogy.
A gyári appokat portolni kell custom romokra, az Update Centerrel pedig semmire sem mennél.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#134) mate89


mate89
csendes tag

Sziasztok!

Minden a leírásnak megfelelően csináltam, kivéve, hogy a jelenlegi legfrissebb cyanogen rom-ot telepítettem (cm-11-20150901-SNAPSHOT-XNG3CAO3G0-huashan).
A gapps telepítése után a "system reboot now" menüpontot választottam, ami után már nem indul el az xperia sp készülékem.
Amennyiben a volume down és a bekapcsológombot egyszerre rövid ideig nyomva tartom a telefon folyamatosan zölden világít úgy 10 másodpercig, ha a készülék gépre van kötve. Ugyanez gép nélkül csak egy rövid zöld fény villanás történik. A hátlap alatt található reset gomb sem segít.

Életet lehet még lehelni ebbe a telefonba?

Minden segítséget előre is köszönök.

(#135) VastagGeri


VastagGeri
újonc

Sziasztok!

Lenne egy olyan problémám, Cyanogen 11 telepítése után, nem tudok belépni a recovery-be.
Mi ilyenkor a teendő?
Már próbáltam:
-Külső alkalmazással recovery-be lépni
-A fejlesztői lehetőségeknél bekapcsoltam a kikapcsoláshoz társított recovery-t és úgy újraindítottam, úgy sem történik semmi.
-Próbáltam a CM telepítésénél használt recovery megnyitást ott sem történt semmi
-Próbáltam újra rárakni a recovery-t mint a legelején semmi...

Minden minden próbálkozásnál, a bekapcsolásnál felvillan a kép, de megjelenik a Sony felirat, az után nem a recovery következik, hanem a CM bootolása.
A GooglePlayAppok telepítést így nem tudom elvégezni :(

Köszönöm előre is a válaszokat!

(#136) air válasza VastagGeri (#135) üzenetére


air
nagyúr

Ha esetleg elolvasnád a készítő leírását...

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#137) VastagGeri válasza air (#136) üzenetére


VastagGeri
újonc

Bocsi nem tudom mire gondolsz :/
Én ilyenekhez kezdő vagyok nagyon, ez az életem első rootolása, meg coustom romja.
És tényleg szeretném megtartani a CM-et, mert végre nem zárnak be az alkalmazások, csak ehhez kellene tudnom telepíteni a GooglePlayAppokat :(

(#138) air válasza VastagGeri (#137) üzenetére


air
nagyúr

Mondjuk arra a blog bejegyzésre gondolok, amihez éppen kommentelsz.
Jobb felső sarok! :W

[ Szerkesztve ]

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#139) Greyhun


Greyhun
újonc

Az új frissítés után az xposed keretrendszeren belül a következő hibaüzenettel találkozok.Van erre valami megoldás?

[ Szerkesztve ]

(#140) roKas


roKas
tag

Helló! Köszönöm a munkád, már rég óta a romodat használom. Sajnos a cm-11-20150822 verzió nem nagyon passzol nekem, ami előtte volt verzió pattogósabbnak tűnt. A legfrissebbel szeretnék egy új telepítést, de ez a fájlmegosztó ahol közzétetted rettenetes (ne haragudj de tényleg...) teleszarja a gépet minden nemkívánatos szoftverrel , böngészőeltérítő programmal, plusz még vagy 6 progit telepít az akaratom nélkül. Illetve az én akaratommal, mert ugye ÉN akarom letölteni a romot az oldalról :O . Ha ezektől pénzt kapsz, akkor inkább egy donate gombot rakjál ahol küldhetek a munkádért egy összeget, de hidd el kár ezeknek eladni a lelked. ( de leked rá ... úgy is a tied :D ) Ha megtennéd, hogy valahogy megosztanád velem , ígérem tovább osztom itt a fórumon a saját Drive tárhelyemről. Köszönöm

(#141) Greyhun


Greyhun
újonc

Nektek működik az új frissítéssel az Xposed?

(#142) Greyhun


Greyhun
újonc

Minden működik. Az Xposed is. Nagyon jó. ROM lett. Gratulálok! Hibátlan. A WiFi-vel nem tudom,hogy mi van,hogy most ennyire nagy hatótávolságú lett, hihetetlen jó. Nagyon szépen köszönöm bagyusz! És a többieknek is.

(#143) polya95 válasza bazsi_4 (#123) üzenetére


polya95
csendes tag

Szia/ Sziasztok!

Nekem is ugyanez a hiba a Flashtoollal!
Van rá ellenszer? 5x is ugyanaz :(
...
27/038/2015 20:38:08 - INFO - Checking header
27/038/2015 20:38:09 - ERROR - Processing of system.sin finished with errors.
27/038/2015 20:38:09 - INFO - Ending flash session
27/038/2015 20:38:09 - ERROR -
27/038/2015 20:38:09 - ERROR - Error flashing. Aborted
27/038/2015 20:38:09 - INFO - Flashing finished.

Esetleg valaki tudja mi a teendő ilyenkor?
Képtelen vagyok életet lehelni a telefonba!!
Csak a Sony logóig jutok,nem tudom újraindítani, még a piros led villanás se jön, aztán fekete képenyő!
Segítsetek kérlek!

[ Szerkesztve ]

(#144) air válasza polya95 (#143) üzenetére


air
nagyúr

Régebbi Flashtool.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#145) polya95 válasza air (#144) üzenetére


polya95
csendes tag

Nagyon szépen köszönöm!
Életre kelt ismét! :) :)
Legyen szép napod!!

(#146) Micsurin


Micsurin
nagyúr

Gratulálok, ritkán írok ilyen hangvétellel , de , hogy olyan helyre mutat a recovery link ahonnan 34!! értesítés jön a Kasperskytól és a Nodtól is az rekord! :D

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#147) air válasza Micsurin (#146) üzenetére


air
nagyúr

Konkrétabban?

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#148) roKas válasza air (#147) üzenetére


roKas
tag

A 140-es hozzászólásban van némi "konkrátabb..."

[ Szerkesztve ]

(#149) roKas


roKas
tag

Kérek egy jó szándékú felhasználótársat , ossza meg velem az utolsó Bagyusz féle CM11-et valami biztonságos módon! Köszönöm előre is. :R

(#150) air válasza roKas (#149) üzenetére


air
nagyúr

Ahogyan Bagyusz közzétette, annál biztonságosabb nincs.
Maximum offline, egy pendrive-on.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.