Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#601) easyyu


easyyu
újonc

Hat feltetem en is..
Edig hasznatam a stock GB 2.3.6 fw-t.
Nagyon nagyot csalodtam a ICS v5.8a.
Hat ne agy isten h gyorsan fel kel hivnom valakit ha balesetet jelenteni akarok mert az fix h kipurcan.
Ojaaaan lasu let a telefonom h boorzaszto!
Nem h csak lasu hanem batri zabalo.
Vicces h 4 ora alat lemerult 100% nulara!
En tisztelem a bagyus munkajat..de ez nagyon mesze van a jo rom-tol.
Egyertelmuen teszem visza a GB-t!

(#602) bagyusz válasza easyyu (#601) üzenetére


bagyusz
őstag

A hiba valószínűleg nálad van, mert ilyen problémák nincsenek. Az egy más dolog, ha gpu ocval van telepítve, nem mindenkinek bírja, és igen, ettől jobban merülhet.

[ Szerkesztve ]

(#603) easyyu válasza bagyusz (#602) üzenetére


easyyu
újonc

Pedig minden default-on van..
Ojan lag van h borzaszto..valamikor 500ms 1000ms-ig.
A aplikaciok amejkek a GB-n 30 MB-ot etek most 65MB esznek.
Egyszeruen hasznalhatatlan.
Wipe-otam a data-t, cache-t dalvik-et mielot telepitetem.
245-on fut a GPU.
Min proc 245 max 1400MHz
De akor is booooorzaszto lasu.
Peldaul 30 perc alat 100-rol 74%-ra eset a batri.
Leszedtem wifi-n 1 app-ot, hasznatam a led lampajat 4 percig, 1 telefonalas 5perces es viber 4 perc.

[ Szerkesztve ]

(#604) easyyu


easyyu
újonc

most eset 5% megint. Szova percenkent merul a batri ha hasznalom a telefont pedig a GB-n kibirta siman 1 napot nyagatasa!

(#605) bagyusz válasza easyyu (#603) üzenetére


bagyusz
őstag

A hiba továbbra is nálad van, más usereknél ilyen nem fordult elő.

"A aplikaciok amejkek a GB-n 30 MB-ot etek most 65MB esznek."

Ez így hülyeség, semmi összefüggés nincs közte.

Wipe-otam a data-t, cache-t dalvik-et mielot telepitetem.

Wipeolni nem kell mert alapból megcsinálja a telepítő.

(#606) easyyu válasza bagyusz (#605) üzenetére


easyyu
újonc

Lehet hujeseg de teny!

(#607) bagyusz válasza easyyu (#606) üzenetére


bagyusz
őstag

Neked lehet. :U

(#608) Raklap# válasza bagyusz (#607) üzenetére


Raklap#
tag

5.8 Nálam is jobban merül az aksi mint az előző romok -nál.
Pedig az aksit 4168 mv ig töltöm mert utána már vissza felé tölt.
5-6 perc után simán lemegy 10 % ot.
Eddig ha zenét hallgattam rajta meg imo t használtam olyan 10-12 órát elment.
Most max 8 óra .
A sebességgel nincs gond a nettel se viszont a térerő picit ugrál.
nekem ezek a tapasztalatom az 5.8 al.
És a családban még 1 embernek van fent ugyan ez a 995 ösön nála is ugyan ezek vannak.
Nekem csak az aksi idő nem valami jó a többi minden pengén megy.

[ Szerkesztve ]

(#609) easyyu válasza Raklap# (#608) üzenetére


easyyu
újonc

Nekem meg full lag a ROM.
Ha valojaba megnezitek a tobi forumot a emberek szoknek erol a rom-rol mert zabaja a batrit.
Nalam nem csak zabaja hanem iszonyatu lasu!
Most feltetem a ISC v4.0.4 FR es reeeeepul ugy men.
Semi lag aba a pilanatba nyisa ki a app-kat!
Ez a en eszleleseim!
Ezel nem akarom megbantani a bagyuszt csak egyszeruen megirom a tapasztalaimat!

[ Szerkesztve ]

(#610) lewyy87 válasza bagyusz (#600) üzenetére


lewyy87
csendes tag

Hali.
ami kell a hálózathoz csatlakozáshoz az IP DNS Álh.Maszk, Átjáró, szerintem ennyi volt:) De ezeket a speciális beállításokat ha jól emlékszem csak egy samsung telón kellett megadni minden másik telefonnal ment a jelszó berásával. Itt nem az 5.8 a hibás, mert se alappal nem ment se a többivel pedig jó párral leteszteltem és csak az alcatel ami erre a hálózatra nem akar kapcsolódni. (sajnos a rendszergazdát nem kérdezhetem meg miért nem mert ez a céges nem amit mi "elvileg" nem tudhatnánk, rejtett hálózatjelszóval védve cégen belüli privát netezésre, csak "kiszivárgott a jelszó:P) Mabevittem egy laptopot, és azzal is fel tudtam a netre kapcsolódni:( Itthoni wifire viszont felkapcsol a telefon, ezért gondolom hogy a telefon wifije jó.
Ha esetleg van valami ötlet vagy app amivel érdemes lenne próbálkoznom kérlek írjátok meg:)(EasyWifit próbáltam az is látja de nem kapcsolódik.

Én vitatkoznék az előttem hozzászólóval, 12 órában dolgozok, +1-1 óra az oda vissza út, szóval 14 órát folyamatosan megy a zenelejátszó, és semmivel nem merül jobban az aku mint eddig.
telefonomat tegnap 16:50 kor vettem le töltőről (amikor indultam) és most van reggel 7:38 jelenleg 32%on van az aksi.
Valóban, ha játszok gyorsan merül de nálam a gyári rendszerrel is így merült.
A telefon belassulását sem érzékeltem.

(#611) fantnhu1 válasza ung.mario (#597) üzenetére


fantnhu1
csendes tag

Az enyémnek is porosodik az első kamerája, pedig tokban van az egész.

Egyedi weblap és webáruház fejlesztés cégeknek, vállalkozásoknak a legújabb webes technológiákkal

(#612) lewyy87


lewyy87
csendes tag

Még valami lemaradt:) most olvastam cm-10-20130322-UNOFFICIAL-cocktail
résznél valamit a mac címmel kapcsolatban, ehez lövésem sincs inkább megkérdezem itt, nem lehet megváltoztatni a mac címem, hátha valamiért tiltva van a hálózaton és azért nem akarja az igazat.

Valamint ha szeretném kipróbálni a cm-10-20130322-UNOFFICIAL-cocktail-t akkor ugye van két letöltendő zip, mindekttőt felrakom sdkártyára, feltelepítem először OT-995 CM10 Gapps(2013 03 05)-et és ha az fentvan akkor teleptem a cm-10-20130322-UNOFFICIAL-cocktail-t, vagy ez két külön rendszer:)

(#613) fantnhu1 válasza lewyy87 (#599) üzenetére


fantnhu1
csendes tag

Router-re próbálsz csatlakozni, vagy AD-HOC hálózat?
AD-Hoc esetében nem biztos, hogy menni fog, nekem mondjuk a Huawei készülék simán csatlakozott, de az Alcatel nem. CM10-el mondjuk sikerült:

(Win8)
netsh wlan set hostednetwork mode=allow ssid=DEMO01 key=******
netsh wlan start hostednetwork

Egyedi weblap és webáruház fejlesztés cégeknek, vállalkozásoknak a legújabb webes technológiákkal

(#614) fantnhu1 válasza lewyy87 (#612) üzenetére


fantnhu1
csendes tag

Fordítva telepitsd :)
A "cm-10-20130322-UNOFFICIAL-cocktail" tulajdonképpen a ROM, és a GAPPS pedig a Google-Apps, tehát a Google szolgáltatások.
MAC cimet nem tudod megváltoztatni, az egyedi készülékazonosító a hálózaton.

Egyedi weblap és webáruház fejlesztés cégeknek, vállalkozásoknak a legújabb webes technológiákkal

(#615) Raklap# válasza lewyy87 (#610) üzenetére


Raklap#
tag

Gondolom azért bírja neked tovább mert nettet nem használod de ha tévedek akkor bocsi és gratula az aksid hoz. Alap óra jelen alap gpu n használom minden alapon van a fényerő is.
Max akkor bírja nálam a 14 órát ha vissza veszem a cpu t 806 ra ja és a mobil netet is csak 2g használom.
És nem mintha számítana de és is 12 be tolom sajna.

(#616) sztal válasza easyyu (#609) üzenetére


sztal
csendes tag

Hát nem tom "easyyu" nekem a bagyusz szinte minden romja fent volt és én az ICS 5.8a val is kibírtam 2 napig ugyebár semmi OC-vel. semmi bajom nem volt se az akku idővel sem az alkalmazások indítási sebességével.
1. wipeold a battery statod
2. valami normális governort állíts be ami terhelésnél nem ugrik fel egyből 1,4ghz-re mint pl: lulzactive, interactiveX
3.I/O-t nem kell noop ra állítani hiába gyorsabb mert az is eszi az akksit elég az a deadline
4. mindenki tudja hogy a teljesítmény melett nagyobb a fogyasztás, az energia igény, felvétel így többet eszik.
5. a bagyusz beleteszi lelkét testét ezekbe a romokba és sztem nagyon nem esik jól neki hogy itt offtopicolod a művét.
6. a lassúság máshonnan is eredhet mint pl az alkalmazások a memória kártyán vannak, rohadt sok alkalmazásod van
7. töröld a fölösleges appjaidat vagy normális rendezd el őket (logikus a telefon belső memóriájába rakni és ne maz SD kártyára)

Én bagyusz CM-jét használom amiről tudjuk hogy még messze nem az igazi de ez ta agyusz is tudja hogy a kamera gagyi benne az ICS-el együtt, a hardveres videó dekódolás néha laggol, én ráadásul még ilyen Xperia Z-s dolgokat is bele tettem mint pl:képernyőzár, billentyű, walkman, album alkalmazás, bravia engine 2, Sony hang czuczai(xLoud, clearbass stb..), Sony launcher, widgetek és még satöbbi és még így is kiválóan megy, semmi sebesség csökkenést nem vettem észre.
Szóval csak nálad van valami nagy baj.

[ Szerkesztve ]

(#617) bagyusz válasza Raklap# (#608) üzenetére


bagyusz
őstag

Erről már megírtam a véleményemet, pár hsz lentebb.

(#618) bagyusz válasza bagyusz (#617) üzenetére


bagyusz
őstag

(#619) Kovbob válasza bagyusz (#617) üzenetére


Kovbob
senior tag

Én nem értem mit vagytok úgy oda az akku időért, 1,4 ghz-es proci sokat eszik + a kijelző is nagy. Az androidos telefonok többsége meg amúgy is 1, 2 napot szokott kibírni. 1 napot nekem ez is lazán kibír, kivéve ha játszok rajta, de akkor nem is várom el tőle. (Ja bocs bagyusz ezt nem neked akartam válaszolni csak véletlen a válaszra mentem nem az újra.)

[ Szerkesztve ]

(#620) Raklap# válasza Kovbob (#619) üzenetére


Raklap#
tag

Nekem is elmegy 3 napot ha nem használom amúgy meg gondoltam meg osztom az én tapasztalatomat is.
Nem értem ez miért lenne gond.És ahogy írtam folyamatosan megy a mobil net is 2g n.És most már 1 hete van fent az 5.8 de nem akar be állni az aksi.Nem rossz indulatból vagy ,hogy valakinek is a munkáját bíráljam.Sőt köszönet érte ,hogy van aki kijavítgatja amit a szolgáltató nem tesz meg.

(#621) Kuter válasza bagyusz (#602) üzenetére


Kuter
senior tag

Szia. Na megcsináltem de nem ugy ahogy mondtad a linux magas nekem, nem jutottam düllőre vele öregedtem vagy 2 hónapót miatta :).Simán feltetem az 5.8a kernelt kitakaritottam a gyári telenoros rendszerből a sok szart és most repűl az ics mintha picsán rugták volna.

Köszi az infót meg a kernelt :R :R :R :R :R

Üdv: Kuter

[ Szerkesztve ]

Mindhalálig Nvidia! mondta egy microelectronic engineer , vagy lehet hogy én?

(#622) easyyu válasza Kuter (#621) üzenetére


easyyu
újonc

Köszi a felvilágosítást de..
Kilenc app-ot használok kb.
Majdnem mind netes :VIber, Kakako, Whatsapp, Dolphin, ConnectBot (SSH), Samba, ES FIle Explorer, Team Viewer ,Skype.
Amikor teszteltem a ROM-ot , akkor max. 4-et használtam a többit ki sem próbáltam!
Igen, a GPU-n használtam a deadline config-ot, a procit nem clock-oltam, szóval min. 245, max. 1400. Telepítéskor 245-re állítottam GBU-t.
Wipe-oltam a data-t, cache-t, dalvikot mielőtt és miután feltettem az 5.8.-at.
Brutális lag-om volt, de olyan, hogy a Dolphin-nak kellett kb 10-12 másodperc hogy kimutassa a Favorite tab-okat a start screen-en.
A telefon forgatásakor vártam 4-5 másodpercet, hogy átrendezze a wiget-eket és az ikonokat .
A next launcher 35MB helyett most 65-70MB memóriát eszik.

Most már használom az ICS v4.0.4 FR ROM-ot és nincs ilyen problémám… Minden repül.

Én nem szidni akartam az Ő munkáját , de olvastam a szerb fórumokat, ahol mindenki csak arról beszél , hogy milyen ROM-ot tegyen fel, mivel a v5.8a 10 perc alatt kb. 10-15%-ot elfogyaszt a telefon az akksiból.

Valószínű ,hogy még sok mindent kell javítani rajta.

(#623) wody21 válasza Kovbob (#619) üzenetére


wody21
tag

Hát, azért elég jó dolog, mikor az ember ugyan semmi másra nem használja a telefont, mint reggeli ébresztésre, néhány hívásra (össz. ~25-30 perc), kevés zenehallgatásra (~ 25-30 perc - poweramp) néhány sms írásra (~ 5-6 db) és mindemellett ennyit bír a gép:

Jó-jó, ennyi erővel lehetne egy sima buta nokia is, az is tudná mindezt, és valószínűleg 1.5x ennyit me(het)nne, DE ne felejtsük el, hogy ha szükség van internetre, gps-re, okos function-re akkor ott van velünk minden...

Szóval én azt mondom, nézzük objektíven a dolgokat - nem árt ha jó "energiamenedzsmentje" van a gépnek'.

Nehogy elfelejtsem már a lényeget...
Bagyusz féle H1N1 v5.2 fut a telefonon!!!

A "printszkrín" elkészítése óta csatlakoztam az itthoni wifire, és dropboxra feltöltöttem ~ 50 mb-nyi képet, szinkronizált fb, megjöttek az email-ek - mindez folyamatos kijelzőhasználat mellett. Most 16%-ot mutat. Lehet lassan felnyomom töltőre :)

[ Szerkesztve ]

(#624) lewyy87 válasza fantnhu1 (#614) üzenetére


lewyy87
csendes tag

Köszönöm a helpet, kipróbálom hátha a cm10 itt is megoldás.

(#625) lewyy87 válasza Raklap# (#615) üzenetére


lewyy87
csendes tag

Nem használom a netet, jó részt be se kapcsolom a telefon kijelzőjét csak pörög a zene:)
De lehet csak én voltam rossz megfigyelő de a gyári rendszerrel még jobban merült az aksi netezés közben

(#626) cenius1


cenius1
csendes tag

Sziasztok mikkor recovery modba tesszem a telefont akkor a számitogép nem ismeri fel a telefont csak anyit ir az eszközkezelöben hogy Android és fel kiálto jel mi lehet a baj?

(#627) Termi92 válasza cenius1 (#626) üzenetére


Termi92
tag

Fast boot driver kell a gépre

(#628) AllTheBest


AllTheBest
senior tag

Sziasztok! Felraktam ma az új cm10-et, a mai napon sikerült beszereznem egy otg kábelt, amikor rádugom az otg kábelre az usb hub-om, akko egész egyszerűen lefagy a teló, ez a cm10 miatt van, vagy msái krendszerrel is megtörténne szerintetek?

Esetleges elírásokért elnézést kérek, kevesebb ujjal nehezebb pontosan írni :) ---> Xiaomi Mi 9T 128gb

(#629) moomoon03


moomoon03
újonc

is it possible to add overclocking for GPU in this cm10 h1n1 kernel
please master Bagyuz! do something for us

(#630) fantnhu1 válasza lewyy87 (#625) üzenetére


fantnhu1
csendes tag

CM10-et és a következőképpen használom:
- Max CPU frekvencia: 1958Mhz
- Min: 245Mhz
- CPU ütemező: Intellidemand (szóval autómatikusan skálázza a proci sebességét, olyan frekvencián megy és addig, amig szükséges.)

Akkuval igy semmi bajom nincs, teljesen korrekt. Zene+munka+hivások... 1,5-2 nap

Egyedi weblap és webáruház fejlesztés cégeknek, vállalkozásoknak a legújabb webes technológiákkal

(#631) ricsi8800gt válasza fantnhu1 (#630) üzenetére


ricsi8800gt
addikt

Az jo lenne ha ezeket a cpu-módokat valaki le írná mi mi pl.

Opel Astra H Caravan 2007 Z16XER,Yamaha Yz450f 2007

(#632) Joxy20 válasza fantnhu1 (#630) üzenetére


Joxy20
csendes tag

Gépről telefonra másolás milyen sebességű? Lett Javítva az előző óta? Illetve a görgetés lag megjavult? Köszi

(#633) Joxy20 válasza ricsi8800gt (#631) üzenetére


Joxy20
csendes tag

Egyszer már belinkeltem...tessék!!

http://logout.hu/bejegyzes/pro_kora/a_no_frills_cpu_controller_hasznalata/hsz_1-50.html

(#634) stnorcy


stnorcy
aktív tag

Sziasztok.
Felraktam a legutólsó CM10 et .
Észrevételek: - nem világítanak a érintő gombok a telón
- az akku még mindig gyorsan merül
AnTuTu Benchmark v3.2.2 - vel teszteltem , 5747 pontot ért el,

az előző CM10 esel viszont 5817 et. :F

Még mindig nem látja a memória karit a számítógép ha rádugom a telót. :Y
Egyébként egész jó lett. Köszönet érte.

Iphone 13 Pro - Apple Watch SE (LTE)

(#635) bagyusz válasza stnorcy (#634) üzenetére


bagyusz
őstag

Jajj az 100pont tényleg, akár el lehet könyvelni mérési bontatlanságnak.

Egy párszor már le lett írva, hogy cm romoknál törölni kell az alkateles programokat a pc-ről, de ha így sem megy akkor, vezérlőpultban törölni kell az usb drivert, majd újra csatlakoztatni.

Egyébkén 1.8ghz-n 6,7-6,9e pontot dob.

[ Szerkesztve ]

(#636) Davee. válasza stnorcy (#634) üzenetére


Davee.
tag

A merüléssel kapcsolatban annyit, hogy 2 óra kijelzőhasználat mellett ment 23 órát, (igaz 70%-tol próbálgatom a governorokat, mert nekem smartassV2-vel kikapcsolt kijelző mellett is nagyon merült).

Még nem volt alkalmam általános használat mellett tesztelni, de majd elválik. Viszont aki Viber-t használ annak érdemes erre is odafigyelni: [link]

[ Szerkesztve ]

(#637) B2man2 válasza Davee. (#636) üzenetére


B2man2
aktív tag

Szia!
És melyik govenor vált be neked?

(#638) Kovbob válasza bagyusz (#635) üzenetére


Kovbob
senior tag

Azért nem kifejezetten mérési hiba mert én akár hányszor mértem én is mindig több pontot kaptam cm10-el, és a játékok is lag mentesebbek cm10-el. Na nem mintha ics-nél lenne vele baj :D , de ott néha belagol.

(#639) bagyusz válasza Kovbob (#638) üzenetére


bagyusz
őstag

de itt két cm10 verzióról van szó, nem ics -cm-ről

(#640) B2man2 válasza Joxy20 (#633) üzenetére


B2man2
aktív tag

Szia!
A H1N1 v5.8a-s kernelében több govenor van mint a linkelt leírásban.
Lehetne frissíteni a leírást, vagy leírni ide, hogy a többi mire való?

(#641) Davee. válasza B2man2 (#637) üzenetére


Davee.
tag

Szia!

Ondemandal teszteltem, ott jóval lassabban merült kikapcsolt kijelzővel mint smartassV2-vel (ezzel valamiért elég sűrűn 2%-ot esett az akkuszint), most interactiveX-en fogom tesztelni.

[ Szerkesztve ]

(#642) Kovbob válasza bagyusz (#639) üzenetére


Kovbob
senior tag

Ja bocs akkor nem szóltam. :N

(#643) B2man2 válasza Davee. (#641) üzenetére


B2man2
aktív tag

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1369817

Itt talán az összes govenor le van írva.

Én most a Lulzactive -ot próbálom ki.

(#644) Joxy20


Joxy20
csendes tag

Az új CM10-hez adott CWM-el hol lehet az akku statot formázni?

(#645) F3K


F3K
csendes tag

Hello,

az volna a kerdesem, hogy 4.0.4 --es H1N1 -rol szeretnek downgrade-elni a 2.3.6 --os H1N1-re, kivalasztom a megfelelo bootloadert, a rendszer szepen fel is megy, mukodik minden.

Viszont, az elso kepernyopihenteto mod utan a szinek eltunnek, illetve par szin megszunik letezni a kijelzon...pl. a gmail ikonban a piros helyett kek a diszites es mindennek emiatt olyan kellemetlen szine lesz, erre mi volna a megoldas?

koszonom,
FBK

-- FBK

(#646) Emirabdul


Emirabdul
tag

Sziasztok!
Mi lehet a hiba oka ha a videó felvételnél olyan halkan rögzíti a videót hogy alig hallani a lejátszásnál?
Bagyusz rom 5.8.
Lg kamera programmal is próbáltam minden beállítást de semmi. Valahol olvastam hogy az egyik mikrofon túl szűri a hangot... de ez nekem magas :)
Segítséget kérnék és előre is köszönöm!

(#647) horompolil


horompolil
újonc

Sziasztok!

Először is köszönet bagyusznak a sok munkáért. :R :R :R :R

a összes ROM-ot "felpróbáltam" most a cm-10-20130413-UNOFFICIAL-cocktail próbálgatom
Hibajelenségek:
BT headset-tel kapcsolódik, de nincs kommunikáció
BT kommunikáció számítógéppel, a kapcsolat létrejön, adatátvitel nincs (3 db gépen teszteltem)

Ha képernyőzár minta nincs beállítva, akkor a képernyő kikapcsolása után nem jelenik meg a csúszka a feloldáshoz,vagy megjelenik és inaktív. Ebben az esetben HR sem segít csak az akku ki-be.

Az utolsó hibajelenséget az előzőben is tapasztaltam. Viszont USB-vel csatlakozik a számítógéphez :DD

Köszönöm.
Remélem segítettem.

(#648) Kovbob


Kovbob
senior tag

Rájöttem hogy lehet ics h1n1 v5.8a-nál megoldani a csengőhang hibát :D Csak ki kell kapcsólni a headset üzemmódot :D Így lejátsza a csengőhangokat, legalábbis a zenéimet azt igen.

(#649) B2man2


B2man2
aktív tag

Sziasztok!

Van lehetőség a már működő h1n1 ics rendszeren cserélni mondjuk az akku kijelzőt, vagy a boot animációt?
Esetleg van olyan app amivel hasonlóképp lehetne testreszabogatni, mint a cm rendszereket?

(#650) Sz_David


Sz_David
tag

Sziasztok!

Próbáltam az 5.8a-ról átállni CM-re (jelzem, nekem is nagyon laggolt a rom, tökmindegy hány program volt fent, és mi), ami nem igazán sikerült a wifi mac cucc miatt. Valahogy nem találtam a backupban azt a fájlt. Közben átálltam egy másik CM-re (erre: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?p=33021358 ),de bizonyos okok miatt frissebb kéne. Úgyhogy visszatértem ehhez, próbáltam megint kiszedni a fájlt, de már olyan mappa sincs (JRD_nemtudommi) :/

Egyáltalán kell-e ez? Meg hogyan működik? Melyik recoveryvel kell a backupot csinálni? Mit kezdjek a kapott fájllal? Valaki picit leírná részletesebben?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.