Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) flymi


flymi
addikt
LOGOUT blog

Én elgondolkodnék/számításba vennék még egy Insignia-t is.

[ Szerkesztve ]

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#102) flash-


flash-
veterán

azon gondolkodtam hogy vajon mekkora a különbség egy külföldi és egy magyar használt autó között?

gondolok most elsősorban arra, hogy egy adott autót magyar utakon használták vagypedig német utakon..
feltételezem az utóbbi futóműve,kormányműje több megtett kilóméter után is még jobb állapotban van de ez a gyakorlatban menynire releváns tényező?

(mer abba már bele se megyek hogy egy német alsó-közép vagy középosztálybeli gondolom nagyobb százalékkal viszi az autóját rendszeresen márkaszervizbe, mivel neki valószinü ez nem olyan kiadás arányaiba mint itthon?)

[ Szerkesztve ]

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#103) bambano válasza flymi (#101) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

én meg nem.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#104) joysefke válasza Mágus2 (#92) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

A lancer meg z asx nagyon gyenge minőségű autók. Csak a motorjuk megbízható, egyébként hulladék.

Mire gondolsz, én nem így tudom...

(#105) .Szaki. válasza flash- (#102) üzenetére


.Szaki.
addikt

Hát az echte németek még a tankolást is füzetben vezetik, nemhogy a szervizt. :D

Egyébként nem csak ettől függ, attól is függ, hogy mit értünk külföld alatt. Ha mediterrán hely, akkor hiába jó műszakilag, lehet, hogy a festése lesz matt, vagy a műszerfal lesz rosszabb állapotban, a másik ilyen sarkalatos pont pedig az, hogy bizonyos országokban, vagy országon belül bizonyos térségekben jobban sóznak, vagy kevésbé, vagy mivel is sóznak, mert attól meg szétrohad az autó.

(#106) bitpork válasza flash- (#102) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Már sokadik német nyelvterületes kocsim van. Ha ott olcsón veszel akkor az akár itthonin is lehet. Ami jó az ott is drága.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#107) szabonagyur válasza flash- (#102) üzenetére


szabonagyur
félisten

Nyugi ott sem rohannak mindennel márkaszervizbe... sőt amúgy nem is biztos, hogy mindig a márkaszerviz garancia valamire, tudnék mesélni érdekes dolgot...
Kint sem feltétlenül a sokadik tulajdonos érdekeit veszik figyelembe, és ugyebár sokszor garancia idő előtt már megy is a csere.

Az utak sem feltétlenül annyival jobbak (nem mindenhol), nincs kolbászból ott sem a kerítés.

[ Szerkesztve ]

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#108) flymi válasza bambano (#103) üzenetére


flymi
addikt
LOGOUT blog

Nem is neked írtam. ;]
De ha már így beleugattál robotkutya miért is nem? :P

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#109) szabonagyur válasza flymi (#108) üzenetére


szabonagyur
félisten

Hát nem olvastad? 2 év múlva ennyiből már most újonnan vásárolt Swift vagy Vitara is lesz.

Az más kérdés, hogy hahun jelenleg vagy 6 db ilyen Swift van, Vitaraból meg 0 db 2016-2017-s gyártással, tehát 2 évesen. ;]

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#110) Eastman válasza flash- (#102) üzenetére


Eastman
őstag

Még alföldi helybenjárós meg mátrai szaladgálós között is van.

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#111) bambano válasza flymi (#108) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

két és fél misis költségkeretbe 1-es insignia fér bele, azok meg nehezek, mint a sár -> sokat fogyasztanak, és a megbízhatósága sem az igazi. az automata váltójának a szoftvere windowson fut.
azóta ezen tudtak rontani a rendesebb motorok kivezetésével. most vehetsz insignia2-t 1.5-ös turbós benzines motorral. jó, hogy könnyebb a kasztni, de nem annyival, hogy egy félmotorral is elmenjen.

azt meg mindenki döntse el magában, hogy akar-e akkora autót, amivel a plázák zömében tolatni kell.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#112) bambano válasza flash- (#102) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

például osztrákoknál erősen sóznak, az onnan behozott autóknál esélyesebb a rozsda. olaszok nem ismerik a havat, azok az autók jó eséllyel rozsdamentesek.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#113) MineFox54 válasza flymi (#101) üzenetére


MineFox54
őstag

Csak azt ne

[ Szerkesztve ]

(#114) 8th válasza .Szaki. (#100) üzenetére


8th
addikt

Őszintén szólva nem néztem utána, hogy mi ez mert semmire sem tartom az amerikai autókat. Viszont a C Vectra nem egy betegágy ha műszakilag arra épül akár még jó is lehet. Csak azért leírni autókat mert nincs bennük hátul villanyablak elég nagy hülyeségnek tartom lévén, hogy aprópénzből pótolható utólagos extra de a gyári bontott villanyablak is fillérekből megvehető a legtöbb autóhoz és a beszerelése sem igényel különösebb felkészültséget.

[ Szerkesztve ]

(#115) Eastman válasza 8th (#114) üzenetére


Eastman
őstag

Tényleg minimalista vagyok, de a négy elektromos ablakról nem mondanék le. Menet közben frappáns és jól szabályozható kereszthuzatokat lehet alkotni velük és bármikor hatékonyan átszellőztetni.

Mára már alapnak gondolom.

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#116) bagkri01 válasza .Szaki. (#105) üzenetére


bagkri01
őstag

Akkor én német vagyok mert én is füzetbe vezetem még a tankolást is. :))

samsungI600>tmobile pulse>nokiaE52>se xperia mini>nexus s>acer liquid gallant duo>JiayuG3>WayteQTalk5H(MIUIbyKelzsoca)>Xiaomi Hongmi 1S>lumia 535>Lenovo A6000>Meizu M2 Note

(#117) .Szaki. válasza bagkri01 (#116) üzenetére


.Szaki.
addikt

Precíz. :R

[ Szerkesztve ]

(#118) xxmen


xxmen
tag

Esetleg nem nézted még a Renault Clio 4 -ket, 2,5m -ből már 2016-2017 es évjáratot kapsz. Nagyjából 1,5 év múlva a 2018 -as évjáratú autók ugyanilyen áron lesznek. Nem kopog, nem zörög, ki lehet fogni érintetlen autót is továbbá a szervizelése Suzuki szinten van. Lesz benne mindenféle extra (elektromos ablak hátul, ülésfűtés, menet stab., érintős rádió, akár kombi változat is!), nyilván nem egy Octavia vagy SuperB. Nem fog menni 200-al, de a normál 130 autópálya tempót könnyen lehet tartani vele. Fiatalos külső, belső ki kell próbálni egyet, hogy legyen mivel tervezni.

10 éves autó alapból cancel, engem senki sem fog tudni meggyőzni erről. Tele van az autó piac használt ledobott céges szarokkal, hiába voltak karban tartva. Lássuk be ha a földön akarunk maradni ezeket inkább hagyjuk ki, csak a baj lesz már vele.

Hétköznapi családos ember, hétköznapi fizetésből, hétköznapi autót akar venni már magának. Itt már nem számít a lóerő, a fogyasztás, inkább a kényelem és a kiszámíthatóság és megfizethetőség.

(#119) alkatraz3000


alkatraz3000
senior tag

Na majd írok egy cikket én is. 2018-ban 4x cseréltem autót xD ráadásul végül öregebbet vettem, 640.000 kemény forintért. Extra, lóerő rakásig van, küszöb az nincs, de majd lesz. Persze BMW :D

"Nincs pénzünk olcsó sz.rt venni ... !"

(#120) nullpoint válasza alkatraz3000 (#119) üzenetére


nullpoint
senior tag

Ez tetszett :D :D :D

kdvsdmnkrvndttrlgsdnhzzszlsmt

(#121) 8th válasza xxmen (#118) üzenetére


8th
addikt

"Hétköznapi családos ember, hétköznapi fizetésből, hétköznapi autót akar venni már magának. Itt már nem számít a lóerő, a fogyasztás, inkább a kényelem és a kiszámíthatóság és megfizethetőség."

Van itt némi ellentmondás. Hétköznapi ember hétköznapi fizetésből kapásból nem 2,5 millióért vesz használt autót. Kényelem, kiszámíthatóság, megfizethetőség? Ez elérhető bármilyen nyolc éves használt autóval is ami töredékébe kerül mint egy három éves. Egy karbantartott tisztességesen szervizelt szívóbenzines autóval semmilyen keményen zsebbenyúlós probléma nem valószínű 10évesen sem.

(#122) xxmen válasza 8th (#121) üzenetére


xxmen
tag

Rendben ez a te döntésed, amit elfogadok. Én a helyében nem vennék soha "8 éves" autót, főleg ha visszaolvasol, hogy 15 évet tervez vele. A témaindító egy konkrét áron szeretne vásárolni, illetve senki nem írta, hogy 2,5 milla KP-ből egyben vásárolna. A saját példámat szerettem volna ismertetni, természetesen igen, teljesen hétköznapi embernek érzem magam.

[ Szerkesztve ]

(#123) Alg


Alg
veterán

Bocsi ha volt már, nem olvastam végig a hsz-eket:

Édesanyámék ~ 1 éve voltak hasonló helyzetben (2002-es Fiesta leváltása hasonlóra).

Maradtak Fordnál, 2,5millióért egy 2015-ös Fiesta valami 50ezer km-el, közepes felszereltség (elöl villanyablak, digitklíma van, de nincs vezetéssegéd, tempomat, navi, tolatóradar, esőérzékelő, stb...), viszonylag régi de tök jól használható és megbízható 1,25-ös szívó benzin motorral.

Szerintem jó választás volt, nagyon egyben van az a kis autó, és megint jó lesz vagy 10-15 évig szerintem.

Szerk: az új Clio nekem is tetszik, Grandtour kivitelben - kívülről. Pár hónapja volt alkalmam egybe beülni, hát elég borzalmas az a beltér még a sokgombos Fordhoz képest is, főleg a zongoralakkos középkonzol... dmeg pl. a hátsó ajtón egy darab szövet sincs, a "bőrmintás műanyag"-ból volt a könyöklő is.

[ Szerkesztve ]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#124) bitpork


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Tata!
És valami hasonló? Fogsz még találni frissebbet is, de pl ez a pd motor agyonüthetetlen és ha mégis a világ kilométerével sikerül találni egy darabot filléres hozzá majd minden.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#125) cikasz válasza bacsis (#2) üzenetére


cikasz
őstag

Mi pár hónapja adtuk el a 2005-ös OCT 2-t 1M-ért 1,6 benzin. Minden cserélve volt rajta időben (értsd : olaj, vezérműszij, lengéscsilalpitó, fékek, stb.) és kevés kilóméter volt benne a korához képest. 1-2 helyen volt rohadás, de semmi komoly. Azóta is a legnagyobb megelégedéssel használják!
Mondjuk ki kell fogni az ilyen rendes autóhasználót mint én! :B

https://www.facebook.com/groups/775784742804666

(#126) jaja1981


jaja1981
addikt

Bacsis, van egy rossz hírem.
Ezen az áron nincs semmi használható.
Vagy az olcsó autó 500e alatt, ala Suzukitok, vagy új, max 1-2 éves 3,5m-tól felfelé.
A köztes sáv nincs. Ugyanis nem adtak el autót ezekben az időkben a válság miatt, ami meg volt le vannak rúgva.
Mi 2 éve cseréltük a 2006-os Swift-et, és ugyan ezt tapasztaltuk, aztán lett egy új Baleno 3,5m-ért. Így 10 évre le van a gond. Az éves nagyszervíz is kemény 35k pénz, és nincs meglepetés, a sima 16V motor van benne.

Szóval szerintem gyűjtögess még.

Visszaolvasva látom jönnek a Clio-k, Fiesták, de ezek kicsik a Swift sedan-hoz képest.

Ami még jöhet, az egy full alap Octavia. De az tényleg a legalja.

[ Szerkesztve ]

(#127) flymi


flymi
addikt
LOGOUT blog

2017-es Autónavigátor féle benga kombi kell körkép. Talán még nem volt linkelve.
Nézzétek el, én kombi b*zi vagyok. :B

[ Szerkesztve ]

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#128) 8th válasza flymi (#127) üzenetére


8th
addikt

Nem csak te. :N

(#129) jaja1981 válasza Stanlee (#78) üzenetére


jaja1981
addikt

Skodánál sem megy rendesen az android auto.
Elég sokszor ledob és nem enged újra csatlakozni pár percig.

[ Szerkesztve ]

(#130) Hieronymus válasza jaja1981 (#129) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

Az nem biztos, hogy az autó oldalán van a hiba.
Próbáld meg másik kábellel és másik telefonnal.

Nekem volt hasonló problémám. Menet közben megszűnt a kapcsolat, majd véletlenszerű kivárás után újra működött az Android Auto. A telefon csere megoldotta a dolgot.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#131) szabonagyur válasza xxmen (#122) üzenetére


szabonagyur
félisten

A te ajánlatod is jó lenne ha lenne mondjuk eladó egy db is. Ami most is fent van eladó az bizony mind dízeles, nem kevés km-el, tehát az, hogy szinte új autókat ki lehet fogni az túlzás.

Elmélet szép és jó, de a valóság az távol van.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#132) bacsis


bacsis
Közösségépítő

Bocsi hogy nem voltam egy darabig (ha már az én bejegyzésem, és ti segítetek tanácsokkal nekem) :)
Szóvla azt látom, hogy mindenki mást mond, és mindenki másra esküszik :D na jó, nagyjából levonható az, hogy az Opel (Insignia) felejtős...
...Szóval... nekem fontos, hogy ne kurblis legyen a hátsó ablak... pont... (de látom másnál is fontos :)) ) Jó ám az, mikor a gyerekek rosszalkodnak hátul, fogom, lezárom azt téma lezárva :D
Az a Seat Alhambra már felejtős, nem mikor buszt keresek, maradjunk a standard autó formájú autóknál :D
...Aztán többen javasoljátok, hogy a 8 évnél öregebb autót megint felejteni kéne ha 10-15 évig tervezünk.. végülis teljesen jogos... 15 éves a kis Suzuki, és biza mindig van mire költeni... oké, amikor egy nagy szervízre elköltök 50ezer Ft-ot, már húzom rá a fogam, nagyon 5-7ezer Ft-os alkatrésznél drágább nincs bele, na ilyen akármilyen autót veszek nem lesz, és inkább a 3-as szorzót kell használnom... Ezzel kénytelen vagyok megbarátkozni és jelentem, ezt el is fogadtam... ÉS biza egy 20 éves autónál ez még inkább létező probléma lesz,még több szervízzel, és ott már nem úszom meg a 3ezres fékpofával meg a többi filléres alkatrésszel...
Szóval Lehet még feljebb kéne menni árban? :U 3 millió? és ugye a 3 milla is inkább 3,5 lenne majd...
...ÉS igen sajna a Clio, Fiesta, Corsa meg társai kicsik... hiába nyúznám a Zasszonyt, hogy vegyünk egy ezres turbós új swiftet, nem megy bele, mert hogy az kicsi.. igaz nagyobb a mostani sedan-nál, de neki akkor is kicsi :U

[ Szerkesztve ]

(#133) this is life válasza bacsis (#132) üzenetére


this is life
Ármester

A keretedbe pont belefér az sx4 ,megbizhato es tagas auto evjaratban se kellene "oreg" autot venned .

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#134) szabonagyur válasza bacsis (#132) üzenetére


szabonagyur
félisten

És akkor mi az optimális méreted? Mert ezek alapján a jelenlegin kívül semmi sem optimális.

Új Clio méretre már nem rossz pedig, de akkor az UFO Civicre is húzni fogod a szádat.

15 évre tervezni én újjal mernék max, de azzal sem inkább.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#135) bacsis válasza szabonagyur (#134) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Ahogy a többek is írták... egy kései Suzuki SX4... Igaziból minden téren megfelelne...
Normális felszereltség.. van belőle Sedan verzió )Sedan fétisem van) és cserébe a csomagtartó is nagy, így Zasszony is örül... a nagy nevekhez képest továbbra is olcsó a fentartása, erős 1,6-os motor 101LE a 1-100 10,7 hivatalosan, a mi kis Suzink a 84LE-vel 11sec... nagyobb kerék, megbízhatóbb kasztni, és jelenleg az uccsó szériásak 5-6 évesek kb... Szóval MINDEN TÉREN MEGFELELNE :)
Vaaagy, akkor Toyota Prius, igaz ezekből régebbi lenne csak, de 2 év múlva még bármi is lehet, akár némileg kitolódhatna a keret is valamelyest... esetleg a Honda Civic, ha nem is az álom ufó seggű, hanem az egyel újabb "majdnem UFO seggű"...
Én ezeket szűrtem le a javaslataitok alapján ami minden téren megfelelne... a Toyota Prius fentartásáról is csak jókat hallani, a Civic-nél úgy a Suzuki és egy 3-as szorzóra gondolok, ami még esetleg beleférne...
rengeteg 90-es évek végi autó fut, minden márkából.. úgy gondolom ha olyan gazdái lennénk mint a Suzukinak (na jó, ez nem igaz, szegény Suzukinak pár éve még eszméletlen rossz gazdái voltunk, most pedig mondjuk egy gyenge közepes.. Amit ez az autó kibírt, ide a rozsdás bökőt, hogy semmi más nem bírt volna ki, de ez más téma) Na jó, egy gyors sztori még ide... pl az autó 12 éves volt, és 120, vagy 140?ezer km volt benne, mikor felhomályosítottak, hogy vezérműszíjas, és azt néha cserélni kell ám :DDD kibírta :U Vagy hogy állítólag a benzin szivattyú nem nagyon csipázza ha alacsony üzemanyag szinttel járunk, meg valami 130ezer km-re van hitelesítve?! vagy valami ilyesmi... Ezt pl 1-2 hete olvastam.. rendszeres hogy a 40literes tankba 36-38 litereket tankolok :U szóval piszok sokat megy úgy hogy 0-n van a mutató vagy alatta, és 220ezer van az autóban, eddig kibírta... és még sorolhatnám... NEm trehányság miatt vannak ezek, hanem mert nem voltunk ezekkel tisztában, de már művelődök :D pont ezért kerülném a dízelt, úgy hallani ott aztán hatványozottan szív az ember ha nem figyel dolgokra.. pl én napi szinten használom ilyenkor -5 -10 fokban is az autót 300-500m-es távokra... Faxom, azért van a kocsi hogy használjam, nehogy már gyalogoljak 3 háznyit :P :B meg ilyen apróságok...
De szóval na.. úgy látom azért tudtak itt a srácok ajánlani :)

[ Szerkesztve ]

(#136) szabonagyur válasza bacsis (#135) üzenetére


szabonagyur
félisten

Mondjuk az utolsó SX4-ek tudásukhoz mérten szerintem túl van árazva nem kicsit főleg, hogy EURO 4 stb.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#137) bacsis válasza szabonagyur (#136) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

NA nézzük
ezt találtam
hmmm 120 lovas, pipa, sedan, pipa Euro 5-ös pipa ;) elektromos ablak elől hátul :P :DDD PIPA! digit klímás... pipa, 2013-as, azaz még korban is faja.. PIPA ;)
az ár is mondjuk beleférne...
De nem vagyok semmi jó elrontója.. Szóval szerinted ez túlárazott... oké mutass jobb ajánlatot ;)
segítek: Sokat nyomna a latba, ha királykék lenne, cserébe beleférhet picivel gyengébb motor 100LE alá akkor se menjünk, vagy a hátul egyefene kurblis ablak :) és nem vicc! Ha kék, akkor az miatt több dologban is elnézőek lehetünk :)
szerk: ha most vennénk kocsit ezt az SX4-et venném amúgy :U

[ Szerkesztve ]

(#138) flymi válasza bacsis (#137) üzenetére


flymi
addikt
LOGOUT blog

Sötét színű kocsin minden kis piszokfolt meglátszik. Az enyém sötét metálkék (bár elsőre sokan azt hiszik fekete). Eddig kétszer mostam le, mert teljesen felesleges (mikor megvettem és a két ünnep között, mikor a 15 éves gimis osztálytalálkozóra mentem vele), mosás utáni másnap ugyanolyan retkes volt.
Szívem szerint lefóliáztatnám hófehérre, az olyan rendőrautós lenne :D . Igaz azok a faceliftes modellt használták, de akkor is.

Ezt vásárlás után lőttem, mosott állapotban. :) Mondjuk ráférne szegényre egy alapos polír.

[ Szerkesztve ]

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#139) szabonagyur válasza bacsis (#137) üzenetére


szabonagyur
félisten

Nem rossz, bár mivel külföldi kíváncsi vagyok a km mennyire valós.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#140) szebe válasza bacsis (#135) üzenetére


szebe
őstag

"állítólag a benzin szivattyú nem nagyon csipázza ha alacsony üzemanyag szinttel járunk"

Az írásodból azt veszem ki, hogy mindig teletankolod. Na az nem baj. Azt az alacsony szintet nem szeretik, amikor folyamatosan kevés van benne, értsd, 2-3 ezrekért tankolják meg.

[ Szerkesztve ]

"ha ledobsz a Mecsekbe egyszer késsel, meg egy banki terheléssel, én megiszom a h*gyomat, megeszem a lárvát, de akkor is fizetem a villanyszámlát"

(#141) bacsis válasza szebe (#140) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

hááát... teli rakom, majd akkor megyek el tankolni mikor már csak 3-4-5 liter van benne.. Szóval elég sokat megy úgy is, hogy 0-n vagy alatta van a mutató :B rossz szokás tudom :B

(#142) bacsis válasza szabonagyur (#139) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

jahh-jahh, az mondjuk igaz :DDD :U :(

(#143) flymi válasza bacsis (#141) üzenetére


flymi
addikt
LOGOUT blog

Apósom is így szokott menni, 2-3k-ért tankol aztán addig megy, amíg még van a csőben két deci, ami talán épp elég a kútig, vagy utánatölt itthon a fűnyírós flakonból.
Daewoo Nubira volt asszem olyan, amiben ha kifogyott az üzemanyag, akkor a lezárt benzinszivattyútól mozgásképtelen lett a kocsi. Szerencsére az R19 nem egy kényes vasdarab.
Fordot nem kínzom ilyesmivel. Legrosszabb esetben is ha 100km alá esik a hatótáv, megyek is a kútra.

[ Szerkesztve ]

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#144) buherton válasza bacsis (#135) üzenetére


buherton
őstag

Ne tántorítson el, hogy a Priusból csak régebbire futná. A piac okkal értékeli ilyen magasra a Priust. Ráadásul van egy "nepper", aki teljesen erre szakosodott. Megbízható és jó állapotú autókat hoz be. Akit ismerek és Priusa van, mind tőle vette. Sőt az ő ismerőseik is.

Valaki írta korábban, hogy az autógyártóktól a második és a harmadik generációt érdemes venni. A Toyota Prius-szal ugyanez a helyzet. A második generáció presztízs autó volt a Toyotának. Ráadásul ezzel az autóval indult el igazából a Toyota hibrid, mint fogalom.

Mint már írtam a második generáció Priusszal megspórolnád a nagy akkumulátor árát, amit könnyen lehet, hogy cserélni kellene míg nálad van. Más pedig nem igazán megy tönkre.

A taxisok álma az autó. A csomagtartó magasan van. Az elöl és hátul ülőknek nagy a lábtere. Nagy autó, de mégis könnyű és keveset fogyaszt.

Igen, ki kell lépni a komfortzónából, mert fokozatmentes automataváltós, mert hibrid és mert azt se tudod, hogy most mi is történik a motorháztető alatt.

Apropó fokozatmentes automataváltó. Na ebben olyan nincs :DDD . Van egy benzin- és két villanymotor meg egy nagyon bonyolult differenciálmű. Szemben a többi automataváltóval és fokozatmentes automataváltóval ez kb. soha nem megy tönkre. Na jó, egy esetről tudok, amikor soha nem cseréltek benne olajat (90k km-enként kell cserélni).

tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

(#145) bambano válasza bacsis (#135) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

a te használati szokásaidhoz nem való a prius szerintem. max, ha plugin-hibrid verzióban szerzed be, és relatíve keveset jársz vele, mert akkor esetleg tisztán villannyal is megoldhatod a munkába járást.

az opelek közül az insigniát nem javaslom, de az astrát igen.

a kevés üzemanyagszint a közös nyomócsöves dízeleket nyírja ki. a régi adagolós tádét meg a benzinest nem.

[ Szerkesztve ]

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#146) Hieronymus válasza bacsis (#141) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

Annyira nem vészes a tankolási szokásod.
Kicsit túl van misztifikálva a probléma. Amikor már szaggatott az üzemanyag-ellátás, nyilván nem jó. Az esetlegesen felhalmozódó szennyeződéseket is belemoshatja az üzemanyagszűrőbe, az utolsó liter.

Pécsett amikor utoljára tankoltam, feltűnően gyorsan haladt előttem a sor. Pár auró előttem 5-8 liter üzemanyagot tankolt. Ezeknél az autóknál folyamatosan nullán maradhat az üzemanyag jelző.
(Biztosan nem gazdaságos ez a módszer. Túl sok kilométer veszik el feleslegesen a töltőállomás irányában haladva. Ezen még a kétemberes tankolás sem segít. A motor beindítása nélkül haladni előre egy autónyit a sorban.)

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#147) buherton válasza bambano (#145) üzenetére


buherton
őstag

Ezzel azért vitatkoznék. Jó az autópályán nem ezzel fogsz 200-al menni, de 120-130 simán tartható. Emellett városban és rövid utakra is kiváló.

tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

(#148) hcl


hcl
félisten
LOGOUT blog

Nem érdemes eladni,ha jó. Rendben tartani érdemes.

Focusokat nem néztél?

Meg bármi drágábbat veszel, ahhoz az alkatrészek is drágák. Kéttömegű... Brrrr.

Amúgy milyen felszereltség a Suzuki? Gyanítom,valami magasabb szint,azért ilyen kényelmes. Létezett ilyen pl. Corsából is, csak drágán...

Mutogatni való hater díszpinty

(#149) Alg válasza bacsis (#135) üzenetére


Alg
veterán

Ha ennyire specifikus igényeid vannak akkor szerintem itt kérdezgetésnél hasznosabb felmenni egy tetszőleges használtautós oldalra, beállítani a szűrőket és megnézni mit dob.

Nem hiszem hogy olyan nagyon rengeteg lesz, az ár/méret/kor/felszereltség korlátok mellett. Utána ki kell nézni 3-4-5 típust ami megfelel és figyelni mikor bukkan fel egyikből egy jó vétel.

Szerk: ja, és annak a 3-4-5 típusnak jobban utánaolvasni/kérdezni.

[ Szerkesztve ]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#150) grabber válasza Alg (#149) üzenetére


grabber
addikt

Akkor nem született volna 150 hsz,ami után megint nincs sokkal előrébb :P

Nincs tuti. Bármelyik kocsival mellé lehet nyúlni,kinézet megint szubjektív. A kínálat meg mindig változik. Vedd meg ami tetszik,jó állapotban van és sok pénzt rakj félre javításra. Bonyolult szerkezetek,mindig tönkre fog menni valami. Ha jó állapotban veszel kocsit és van félre rakva pénz akkor nem lesz nagy meglepetés. Mivel 10 évig is használni fogjátok olyat nézzél amibe jó beleülni.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.