Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) bacsis


bacsis
Közösségépítő

És ezúttal egy Óriási UP hogy sokan idetévedjetek, mert nem könnyű feladat előtt állok/unk :R

(#2) bacsis


bacsis
Közösségépítő

micsoda tolongás :)) :DDD

(#3) kenwood3 válasza bacsis (#2) üzenetére


kenwood3
őstag

Kihívás elé állítottad az egész Ph-t :DDD

Mi az az ekezet dragasag??

(#4) zoltanz


zoltanz
nagyúr

Honnan szerzel Mpeg1 -es filmeket? :U

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#5) mexicanraven


mexicanraven
aktív tag

UP neki!:)

when the sun shines, we'll shine together

(#6) Rive


Rive
veterán

Csakazértis!!!

Egyrészt. Már, ha mersz efféle helyre regisztrálni - én nem fogok :N

Másrészt. Ez meg majd némi válogatást igényel :P Mondjuk itt van hozzá egy index.

Ha valamelyik file már nincs meg, innen indulva találhatsz néhány tükrözést - némelyik még tán' létezik...

Ha végképp nem megy, akkor a szükséges állományok neve alapján is lehet guglizni, talán.

Ja, és állítólag win95 alatt is megy a hardver.

Ui.: sejtelmem szerint olyan VGA-t találni se lesz apró mutatvány, aminek a feature connectora kompatibilis emezzel :K

UiUi.: ja, hisz' már van neked olyan: olyan, amilyen ;]

[ Szerkesztve ]

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#7) sz4blya


sz4blya
csendes tag

NEm rég vettem egy ISA buszos Mpeg gyorsító kártyát LadyLorien-től a yóó kis 386-osomba

Egy nő az az isten egy isten az a nő! Lori, van egy hódolód :R
DJ, van egy irigyed ;] :P

Bacsis: te is jó vagy, nézem a vidit :)

[ Szerkesztve ]

Cum Deo Pro Patria Et Libertate. Verje meg a mi Istenünk, aki ezt engedte! | Free life, free people, free internet! *See you, space cowboy!

(#8) LadyLorien válasza sz4blya (#7) üzenetére


LadyLorien
tag

:DDD ... nem éri meg :D

Elég nekem The DJ. :B :B

Torpenyuszik.hu - A nyuszigazdik kisokosa!

(#9) bacsis válasza kenwood3 (#3) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Hát ezzel igen.. De úgy tűnik Rive-on ezúttal sem sikerül kifogni :C

zoltanz! Majd konvertálgatok :P

mexicanraven! Köszönöm a nevében :D :R

[ Szerkesztve ]

(#10) bacsis válasza Rive (#6) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Igen, tudtam, hoyg te vadászol valamit :D :R
Az első link jó lenne, de sajna már el van távolítva a file a szerverükről, a másodikról még lehet böngészgetni, ezt majd holnap délután próbálgatom :R
Jahh VGA kártyám van hozzá, több is amienk ilyen feature csati kell.. csak hoyg mindegyik 16 színnel nyomja.. De nem baj, majd még vadászgatok hozzá valami jobb kártyát :K

Közben nézegettem a kártya előlapját, és van rajta két "anya" D-sub csatlakozó... az egyik a video in a másik az out... na mondom ezt is úgy kell össze kötni a VGA-val még hátul is, mint a Voodoo-kat, csak hoyg a 3DFX-es V1 V2 kártyákon egy anya és egy apa csati van, szóval a voodoo-s tikbél nem jó hozzá... létezik olyan kábel amin mind a 2 felén "apa" D-sub csati van? vagy ide is valami csak is hozzá készült speckó kanóc kellene? :F

(#11) Rive válasza bacsis (#10) üzenetére


Rive
veterán

Vagy ide is valami csak is hozzá készült speckó kanóc kellene?

Bingó.

http://mail.lipsia.de/~enigma/neu/pics/videoblaster_ct6000.jpg

Ami szerencséd van: szerintem a lejátszás menni fog a feature connectoron keresztül is, csak felvételhez kell ez a csatlakozó.

Talán.

Persze nyák alapján éppenséggel lehet találgatni - ha emígy nem megy, akkor ezt is felvesszük a 'majd egyszer ránézek' listára.

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#12) bacsis válasza Rive (#11) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

szerencsére a feature kanócca megvan...
Jólvan, hát nekem másra amúgysem kéne, csak hogy tolja ki magából a videókat :K

(#13) Yutani válasza bacsis (#12) üzenetére


Yutani
nagyúr

Ez milyen pofátlan már! Kijelenti, hogy nincs tesztelve, kapod amit látsz, ahogy van, nem garantált a működése, de elkér érte 200 dollárt. Öregem... :U

Próbálok én is segíteni, hátha lesz neked driver hozzá! :)

#tarcsad

(#14) bacsis válasza Yutani (#13) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Próbálkozik a srác :D

(#15) bacsis


bacsis
Közösségépítő

aszondja hogy csekk your card or enviroment settings...
hát csekkelem én a kártyát... túl sok mindent nem lehet vele manuálisan szórakozni... :U

(#16) Rive válasza bacsis (#15) üzenetére


Rive
veterán

Egyrészt senki se mondta, hogy a kártya jó. :(

Másrészt itt senki se ért hozzá. :N

Utolsó esély: nincs valamelyik driverben vagy kiegészitő szoftverben, valahol egy telepitési utmutató? ;]

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#17) Trebron09


Trebron09
őstag

Ez nem jó mi?: :)

[link]
Release date : 8 Apr 94

[ Szerkesztve ]

- Kreatív módon kell áramvonalasítani a stagnáló koncepciót! -

(#18) Trebron09


Trebron09
őstag

Most látom nem... hát ezt nehéz lesz megtalálni. :DDD

- Kreatív módon kell áramvonalasítani a stagnáló koncepciót! -

(#19) aXXon


aXXon
senior tag

Ha esetleg az előzőek nem jók, akkor írhatnál a Creative supportjának, hátha tudnak segíteni abban, hogy egy ilyen kártyába lelket verj, még azt sem tartom kizártnak, hogy örülnének is a kis akciódnak :)

[ Szerkesztve ]

"Van, amikor azt hiszed rosszabb már nem lehet. Erre két dolog mindig rácáfol: a Firefox és a magyar kormány ;)" - bartucc // ''Ember Te asztán nem kímélsz senkit, odab@szol a fílingnek!'' by Lev Andropov

(#20) bacsis válasza Rive (#16) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

esetleg nem lehet, hogy mivel rogyásig van kártyával a gép, nem talál magának szabad IO címet IRQ-t vagy ilyesmit?
Be dobom egy Win 9X-es gépbe, oszt megnézem hogy a win95 felismeri-e, ha igen akkor lehet újra próbálkozni :K

Trebron09! Még hogy a Zinterneten minden fent van mi? :U hát jahh... sajna az ilyen dolgokat nem egyszerű megtalálni.. hát mi fog így fent maradni az utódainkak? :DDD

aXXon! Látod, ez egy jó ötlet :) Most kiderítem, hogy műxik-e a cucc egyáltalán, és ha igen :K akkro valakit megkérek hogy írjon nekik mert én nicht beszélni külföldi :( :B

[ Szerkesztve ]

(#21) Rive válasza bacsis (#20) üzenetére


Rive
veterán

esetleg nem lehet, hogy mivel rogyásig van kártyával a gép, nem talál magának szabad IO címet IRQ-t vagy ilyesmit?

Nem hülye ötlet - koppaszd meg azt a gépet egy próba erejéig :K

Azaz izé... Ugye rendszeresen csinálsz mentéseket a rendszervinyóról? Ha valami abban a karácsonyfában (f)elkavarodik, akkor lesz "plug 'n' pray"...

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#22) bacsis válasza Rive (#21) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Ááá nem csinálok biztonsági mentést, pont azért mert így egyrészt izgalmasabb, másrészt pedig ha elszáll akkor újra kell rakni s így legalább gyakorlok :) :DDD

Nahh.. az a szitu, hogy betoltam a kártyát egy 486-osba amin egy Win95 dübörög... új hardver hozzáadása nem talált semmit... akkor ez szívás? :F

(#23) Rive válasza bacsis (#22) üzenetére


Rive
veterán

Nem feltétlenül szivás. Valahol - szem elől vesztettem a forrást - azt olvastam, hogy '95 alatt is sikerült életre rugdalni. Valami olyat csinált a csóka, hogy minden elérhető win95-ös VideoBlaster drivert felrakott, és egyszercsak ez a kártya is elindult.

De szerintem a másik, 3.1-es gép megkoppasztása jobb ötlet.

Meg esetleg bemásolhatnád ide az autoexec.bat és a system.sys aktuális (VB installálás utáni) tartalmát, hátha attól okosabbak leszünk.

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#24) bacsis válasza Rive (#23) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Háát csak az a gond, hogy amint elindítom a telepítőt, ami írja is hogy video blaster telepítője, szóval sztem az jó is lenne hozzá, na szóval egyből írja is hog check your card or enviroment settings, és utána ha megynomok egy gombot, nem libacombot kapok, hanem egy promtot, s kilép a telepítőből.. szóval nem módosít semmit :U
A 486-oson lévő Win95nek is ki kéne írnia valamit azért nem? legalább egy ismeretlen eszközt vagy akármit?! :F

(#25) Rive válasza bacsis (#24) üzenetére


Rive
veterán

Ühüm. Akkor koppaszd meg a gépet és próbálkozz csak ezzel a kártyával, hátha. Nomeg mintha több driver is lenne, hátha valamelyik észreveszi.

A '95-ös korosztály egzotikus hardverrel... Hááát, ez is olyan mesebeli.

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#26) bacsis válasza Rive (#25) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

oks megpróbálom, minnyá írom mizu :R

(#27) bacsis


bacsis
Közösségépítő

hááát ugyanazok a driverek ugyanazt írják ki a 486osban is mint a 386-osban.. az egyik szoftver aszondja hogy windows kell neki, ha ott indítom azt írja hogy video blaster not set...
a másik most is azt írja hogy csekkoljam a kártyát....
van még egy video blaster mp400-as driver, az eljut az IO cím beállításáig, de ott akármit álíltok aszondja hogy nem jó, és kb ennyi...
Asszem ebből nem lesz semmi :U :(

(#28) fulopmartin


fulopmartin
csendes tag

Hello
Látom nagy szakértöje lettél a régi kártyáknak
nekem is van egy ösi VGAm de sajnos és be sem tudtam azonosítani talán te tudsz segíteni (ha érdekel a kártya még oda is adnám)
http://data.hu/get/3743165/vga.rar
Pár kép de sajnos én is telefonnal dolgozom

"Unlimited continues means no game over. Game is only over when you make it over."

(#29) bacsis válasza fulopmartin (#28) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Hát így ránézésre ez egy 1MB-os de 2MB-ig bővíthető Vesa buszos Cirrus Logic... csak olyan lapba megy amin van VLB csatlakozó :U
Amúgy nem vagyok nagy szakértő, csak próbálkozok :B

(#30) fulopmartin válasza bacsis (#29) üzenetére


fulopmartin
csendes tag

Én sajnos ilyen korra viszamenöleg nem vagyok jó tehát még mindig ez a legtöbb amit kiderítettem róla ja meg azt hogy elvileg müködik de egy sérülés van rajd de azt a szerény elektronikai tudásommal is simán megoldom ,viszont azt még mindig nem tudom hogy mire tudnám használni

Köszi a választ

"Unlimited continues means no game over. Game is only over when you make it over."

(#31) bacsis válasza fulopmartin (#30) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

retro gépbe retro játékokat futtatni rajta/vele :K ;)

(#32) Godeze


Godeze
csendes tag

Esetleg ez? [link]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.