Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Freiherr


Freiherr
őstag

Nem

XXX

(#2) Maestro85


Maestro85
tag

Az autóban lévő fejegység is tud SD kártyát olvasni, ha arra rakok fel új zenéket, akkor igen. Évente kb. 1x :)
A telefont mindig kábellel kötöm rá a gépre, fényképezőnk nincs :)

(#3) Fecogame


Fecogame
veterán

Igen, kell a Rasyberry Pi3-hoz :)

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#4) DigitXT


DigitXT
félisten

Igen. A fényképezőgépből kikapott (UHS) SD kártyáról sokkal gyorsabban
másolhatók a fotók/videók, mint USB2-vel vacakolva. Kamerából kikapott
microSD esetén meg nem veszem le a falról a biztonsági kamerát ezért...
Akciókameránál okés az importálás USB-n, bár gyorsabb lenne USB3-mal.

(#5) DeFranco


DeFranco
nagyúr

igen, egyrészt gyorsabb, másrészt praktikusabb, harmadrészt meg nagyon sok mindent mostanában nem lehet natívan az eszközön megcsinálni. androidon nem ismeri fel már ősidők óta háttértárként, fényképezőn nem enged törölni, stb. kártyaolvasón eleve gyorsabb az adatátvitel rend szerint és teljes natív hozzáférésem van mindenhez.

(#6) HoaryFox


HoaryFox
őstag

Igen

Főleg fényképezőből kikapott kártyával, főleg, hogy USB3-on sokkal gyorsabb az adatáramlás, mint a fényképező 2.0-járól :)

Jelenleg jobban élek, mint... 1 év múlva. // Eladó Warwick BC10 basszusgitár kombó -> https://hardverapro.hu/apro/warwick_bc_10_basszusgitar_kombo/friss.html

(#7) Thrawn


Thrawn
félisten

Van egy állandósított 32MB-os MMC kártyám, DOS van rajta meg pár cucc ami BIOS frissítéshez kell, elég nagy, hogy ne kelljen floppyzni és ráférnek a telepítéskor beadagolható SATA/RAID, stb driverek is. Ezen kívül van egy 8GB-os microSD is amiről Windowst telepítek ha kell.

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#9) Bambuszpro


Bambuszpro
tag

Igen szoktam még. Ahogyan írták raspberry-hez illetve fényképezőhöz használom. Fényképezőt nem is mindig ismeri fel a gépem és így amúgy is gyorsabb. Telefonnál már jó rég óta leszoktam róla mert oda csak viszonylag ritkán másolok nagyobb mennyiségű adatot meg nem is a legkényelmesebb minden egyes alkalommal kipiszkálgatni simtűvel.

Manapság az okos telefonok és az ostoba emberek korát éljük.

(#10) KISDUCK


KISDUCK
addikt

Aham. Régen volt usb-s sd adapterem, de nem használom évek óta, mivel van a laptopomba sd meghajtó. Hetente egyszer tuti használom. Telefonra és tabletra szoktam így médiát másolni.

(#11) sketchifun


sketchifun
senior tag

Énis, laptop beépítettet. Egy 128-as kártya van bent, és adattárolásra használom, az SSD nem erre való.

Gyerekek! Az a lényeg, hogy van pénz lóvéra! © Jakab Zoltán

(#12) Zicokuka válasza sketchifun (#11) üzenetére


Zicokuka
senior tag

Igen :)

(#13) Armahun


Armahun
addikt

Igen laptopban 128-as ssd mellé tárhely bővítésnek egy 64-est.

Ha szerinted egy tárgy lehet Ő, akkor te is az vagy. Jó étvágyat evés előtt illik kívánni. A már evő embert ezzel étkezévében megszakítani igen nagy illetlenség.

(#14) Kisszidi


Kisszidi
csendes tag

Da, szerintem kényelmesebb, mint kábelezni a kamera és a laptop között.

(#15) Met


Met
nagyúr

Van (itt nyertem PH-n:D), először akkor használtam amikor lusta voltam újra lefényképezni valamit de a fényképezőből már töröltem a képet, kártya ki a gépből, kártyaolvasóba be, adat visszaállító progi és kész.
Utána többször használtam mert a régi eebook olvasóba talán CF kártya volt.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#16) Samus


Samus
addikt

Már nem. Mióta aránylag nagyobb méretű a belső tárhely (Honor 8), nincs rá szükségem. A képek biztonsági mentését a Google Fotók intézi, szóval ez is megoldott.

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#17) #77646080


#77646080
törölt tag

Ritkán, de igen a válasz. 😃

(#18) AtHoS


AtHoS
nagyúr

Igen, fényképelőről a képek leszedéséhez, Libreelec-et futtató TVbox OS frissítésére.
Mobilt wifin keresztül matatom

Haverok néha beesnek tablettel, mobillal, olyankor is előkerül a kártyaolvasó

read-only mode on the forum

(#19) kmisi99


kmisi99
addikt

+1 fényképező és raspberry, telefonhoz csakis usb, fene se küszködne egy micro sd vel.

(#20) bakter24


bakter24
őstag

Használok, mivel a laptopomban van beépítbe SD olvasó, és 3 eszközömben is az van. Szóval nekem praktikus.

"Negyvenkettő - mondta Bölcs Elme végtelen méltósággal és hidegvérrel."

(#21) #72042496


#72042496
törölt tag

Nem. (Nemcsak olvasót, kártyát sem.)

(#22) grengor


grengor
csendes tag

Laptop beépített, és használom, gyorsabb és valahogy stabilabb érzés mint kábelezni a fényképezővel.

(#23) rover45


rover45
senior tag

Igen és imádom :)

(#24) Hieronymus


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

Én használok, de nem túl gyakran.
Fényképezőgéphez és az autó navigációs szoftverének frissítéséhez.
Van egy USB3 kártyaolvasóm, lényegesen gyorsabb mint a notebook beépített olvasója.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#25) janeszgol


janeszgol
félisten

SD kártyaolvasót csak akkor használok, amikor PC-ról teszek át microsd-re adatot. Olyan adatot, ami nem azonnal kell, hanem majd később. (Pl könyvek, majd később olvasom el.)
Fényképezőt, telefont és tabletet is kábellel kötök össze, ha ezekről másolok PC-re.

(#26) Robert07


Robert07
aktív tag

Egy fenykepezogepem van, ami SD kartyas, es altalaban kabellel szoktam masolni, mert akkor legalabb a gep is toltodik. Csak akkor veszem ki a kartyat, ha egyszerre nagyobb mennyiseget masolok at (10gb+), mert akkor mar megeri az, hogy 80MBps-el menjen.

Masban nincs is SD kartyam, a telefonban eleg a belso memoria, meg foglalat sincs benne, de nem is hianyzik.

#23: Nekem is ilyen van. :D

[ Szerkesztve ]

(#27) Gdi


Gdi
senior tag

SBCkhez igen
Kamerám külön nincs.
Telón SMB van (wifin, LANra), vészmegoldásnak pendrive (OTG), rosszabb esetben USB MTP vagy email csatolmány :D.

''Milliárdnyi meggyilkolt csillag sikolya elhal az éj békéjében, és a kétségbeesésnek csak néhány, törékeny, kőbevésett szó áll ellen.''

(#28) Sethdobaloah


Sethdobaloah
senior tag

hja, loggolok arduinoval, abban van olvasó :)

...csak én vagyok helikopter?

(#29) Ueda


Ueda
senior tag

Hama TravelDrive Mobile 25in1 -m van. Az volt az elképzelésem, hogy ezzel a pendriveot is ki tudom váltani. Ez nem teljesen jött be, de pl. Linux disztrókat ezzel próbálgattam (512MB-2TB közötti kártyákkal). Fényképeket kártyán keresztül és nem kábellel.

OS : EndeavourOS KDE . . . . . . Parancs menü : https://pastebin.com/u/txt444

(#30) total90


total90
veterán

Ja

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#31) Kisgépkezelő


Kisgépkezelő
senior tag

Sajátom nincs, de alkalmanként kölcsönkérek egyet. Van hogy, muszáj ilyenre vetemendem, mindenféle hibaelhárítások közben.

[ Szerkesztve ]

(#32) hege8888


hege8888
aktív tag

Igen. Ezt-azt hozni vinni két gép között, ugyanis van egy usb-s microsd olvasóm, azzal szoktam telepítgetni.
És így van több sd kártyám, amin ilyen olyan op. rendszer van, bios frissíős, stb..

Az Amigához van pár CF, CF-ezgetek (Respect Frescho :R ), épp most vettem egy sd to CF adaptert.
Ezért a "munkásgép"emben is van egy 3,5-ös kártyaolvasó.

Meg "csak úgy van" mindenféle ma már idejemúlt vacak memóriakártyám is (XD, 4Mb-s CF, Sony Memorystick többféle)

Volt egy Hama usb-s külső kártyaolvasó, (KB a digis fényképezőgépek fénykorában, még az okostelók előtt) aztán sokáig nem használtam, egyszer mikor elővettem, már nem adott életjelet. :(
Még megvan, ha tesztelni kell, lehet, hogy csak kontaktos.

Lesz valami tunning cikk vagy teszt? :D

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/cikk/retro_kk/teljes.html

(#33) alkatraz3000


alkatraz3000
senior tag

Semmi ilyet. Idejétmúlt, macerás.

"Nincs pénzünk olcsó sz.rt venni ... !"

(#34) #90088192


#90088192
törölt tag

Használok is meg nem is :))
Mert az SD kártya a telefonban van, azt dugom rá a lapi topira, vagyis a telefonom, az SD kártya olvasó, igaz csak Micro méretet tud kezelni :DDD
Remélem segítettem :P

[ Szerkesztve ]

(#35) sonar


sonar
addikt

Igen, fényképezőmnèl egyszerűbb és kényelmesebb.

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#36) MaxxDamage


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Van mSD kártyám 64-es pár db és 128GB -os 1db
64 -es van V10 telefonba, 128-as V20 -ba és 64-est használok USB 3.0 olvasóba.
Telefont WiFi-n keresztül (AirDroid programmal) csatlakoztatom a géphez, de van mikor a kártyát ki veszem és USB 3-as olvasóba teszem és másolok rá/róla (nagyobb tartalom esetén)
SD kártya olvasót utoljára laptopnál használtam.

Remélem hasznos az infó. ;)

MD
L

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#37) Keeperv85


Keeperv85
nagyúr

Van otthon, néha használom. Jellemzően akkor, ha lemerült a fényképező, mivel ameddig az nincs feltöltve, addig nem tudom visszakapcsolni...

(#38) Fáraó


Fáraó
őstag

Igen: tablethez, fényképezőgéphez és mp3 transmitterhez.

VIGYORRRGAZMUS.....

(#39) sonar válasza sonar (#35) üzenetére


sonar
addikt

Plusz esetenként adatmentéshez.
Van a laptopban SD olvasó + van egy external multifunkciós sok az egyben

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#40) Lacika112


Lacika112
aktív tag

Asszony laposára arról szoktam wint telepíteni.

Tabletbe van 32gb sd azt meg pár havonta kikapom rádobok pár évad sorozatot és nem unatkozom melóba menet :D usbn baromi lassan tolna át pár évadot

ha meghúzom a kocsidat az oc-nek számít?

(#41) SunMount3r


SunMount3r
nagyúr

Fényképezőgépből egyszerűbb kikapni a kártyát és gyorsan a gépbe dugni, mint az USB kábellel szenvedni. Főleg, mert nehéz úgy lerakni közben a gépet az asztalra, hogy biztonságos legyen.

A másik, amire használni fogom az majd a Tablet-em tárhely bővítése lesz. Emulátorokhoz jól fog jönni. :D :)

Én az összes PC-s háznál is alappá tenném, hogy a szokásos csatlakozók mellett legyen legalább egy normális SD kártya olvasó is az előlapon (tetején, oldalán). 2018-azt írunk és úgy kell egy külön 5.25"-os rekesz neki a gépben, ha külön kell megvenni. Van USB csatis, külső házas is persze, de nem egyszerűbb lenne, ha alapból ott lenne a gépház elejébe építve?

(#42) Kolondrum


Kolondrum
félisten

Igen. Akciókamerához, dash cam-hez és munkában is kell pár napja.
Kingston MicroSD Reader G2

(#43) CJ4567


CJ4567
veterán

Telefonban van, de kártyaolvasót nem használok.

No Sana No Life

(#44) Dr. Romano


Dr. Romano
veterán

Jaja használok.

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#45) flymi


flymi
addikt
LOGOUT blog

Pc-nél nem, telefonban van SD kártya filmeknek, képeknek.

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#46) peter9228


peter9228
aktív tag

Fényképezőgéphez igen, mert sokkal gyorsabb úgy, és olyan kimenet van rajta, amihez a gyári kábelen kívül nincs másikam, azt mindig cipelni meg kényelmetlen lenne.

Semmi máshoz nem, a telefonomban van SD kártya hely de nem tettem bele. Minden a felhőben van, nem tárolok rajta semmi olyat amire nem lenne elég az alap tárhely.

(#47) erer1000


erer1000
őstag

igen. 20 éves laptopba HDD helyett SD to IDE átalakító van, és ha valamit rá akarok rakni, nem kell CD vagy hasonló baromkodás, csak kikapom az SD-t és másolok

vagy rendes laptopba 128GB microSD hasonló szitu

M5A99X-EVO R2.0 , 1050Ti, 4x8GB 1960MHz , FX 8350@4,4GHz, 1x3TB+2x1TB HDD, 120GB+480GB+1TB SSD || HP Pavilion 15-CX0000NH

(#48) BatchMan


BatchMan
senior tag

Igen. Van usb-s, meg laptopba beépitett. Fotó transzfer elsősorban.

(#49) draco31


draco31
veterán

Igen, a PC-ben van beépitett, a laptopban is, és van plusz egy 3.0-ás usb-s is. Nagyjábóp hetente van valamelyik használva.

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#50) joghurt


joghurt
addikt

Igen, a laptopba épített kártyaolvasót.
Egyszerűbb a fényképezőből átrakni a kártyát, mint előásni a kábelt.

Az autó MP3-lejátszójába való SD kártya írásához meg amúgy is túl hosszú kábel kellene. :DDD

A tej élet, erő, egészség.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.