Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) bacsis


bacsis
Közösségépítő

UP hoyg valaki tudja a megoldást :R

(#2) Sethdobaloah válasza bacsis (#1) üzenetére


Sethdobaloah
senior tag

gondolom egy natív hdmi-kimenettel már ellenőrizted, hogy egyáltalán életképes -e az elképzelés

...csak én vagyok helikopter?

(#3) bacsis válasza Sethdobaloah (#2) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

jahh, hogy egy olyan gépel összekötni a kártyát amin natív HDMI csati van? sajna nincs olyan VGA kártyám :(

(#4) bacsis


bacsis
Közösségépítő

nyaaaahhh, valaki lécci :O

(#5) ArchElf


ArchElf
addikt

HDMI bemenetes TV-d van? Szomszédnak van? Másik szomszédnak? Ismerősnek?
Ki kéne próbálni, hopgy tényleg csinál-e a csatlakozód hdmi jelet a vga-ból.

AE

Csinálok egy adag popcornt, és leülök fórumozni --- Ízlések és pofonok - kinek miből jutott --- Az igazi beköpőlégy [http://is.gd/cJvlC2]

(#6) bacsis válasza ArchElf (#5) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

az lesz, mert S-video-n látom a másik gép jelé, tök király, már akár a BIOS-t is fel tudom venni :C
na msot az van hogy a kártyához adtak egy olyan tikbelet, amin rengeteg csatlakozó van, azaz az egyik fele HDMI ésmegy a kártyába a másik felén meg ilyen jack csatlakozó szerűségek sárga piros fekete fehér meg ami kell, csak épp mind anya csatlakozású...
ha megtalálnám a hang bemenetét, akkor arra tudnék vagy egy mikrofont rákötni és pofázhatok és a képpel azt is felvenné, meg a gép hangját is pl egy játékét is fel tudná venni...
a kérdés akkro az hoyg ha HDMI-vel is működne pl, akkro jó mert egyből venné a hangot is de az mellett hogy tudnám megodlani hogy az én pofázásom is hallódjon egy videón? vagy azt csak úgy hogy utólag alámondom a szöveget? :U

(#7) ArchElf válasza bacsis (#6) üzenetére


ArchElf
addikt

Ha hang bement van akkor elméletileg igen - bár mikrofont közvetlenül nem tudsz a hang bemenetre kötni -de erre is van két (+1) megoldás:
1) forrásgépen dugod be a mikrofont és a hangszóró-kimenetbe teszel egy analog átalakítót (amire a piros/fehér csati rámegy)
2) célgépen dugod be a mikrfont és azt veszed fel a kép mellé

+1) utólag pofázod rá a szöveget. Sokkal jobb mint az előző kettő, csak dupla munka van vele.

AE

Csinálok egy adag popcornt, és leülök fórumozni --- Ízlések és pofonok - kinek miből jutott --- Az igazi beköpőlégy [http://is.gd/cJvlC2]

(#8) bacsis válasza ArchElf (#7) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

az utólagos rádumálás szerintem gagyi, mert akkor már nagyon igazodnom kell a felvett videóhoz :B az első két megoldás közül a másodikat nem vágom, hogy tudná felvenni a hangot a videóval együtt :B az elsőt viszont értem, azaz nagyából.. akkor olyan kábel kell nekem aminek az egyik fele jack dugó (és az megy rá a hang kari zöld csatijára) a másik felén meg 2 jack csatlakozós? :B amúgy ezt a HDMI-s megoldást nagyon jó volna megodlani, mert most néztem S-video-n keresztül amit felvettem videót, katasztrófális a minősége ennél még az is jobb ha telefonnal veszem fel a monitorról :DDD

(#9) moha21 válasza bacsis (#6) üzenetére


moha21
addikt

A gép hangkártya kimenetét kösd össze a másik hangkártya vonalszintű bemenetével. Én is így veszem fel a hangot.

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#10) bacsis válasza moha21 (#9) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

hűű de bonyolult :DDD tehát a kisgép hang kártya kimenetét ami zöld, a nagy gépem kék jack csatlakozójával kössem össze jack-jack kanócal? de ahhoz akkro emgint egy másik szoftver kell mi? :F

(#11) moha21 válasza bacsis (#10) üzenetére


moha21
addikt

Nem kell másik szoftver. És igen ahogy írod jack-jack zöld kék :_]

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#12) bacsis válasza moha21 (#11) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

olyan tyukbelem asszem nincs de akkor majd intézek valamit :)) honnan veszed hoyg ez a szoftver is venné a hangot is? :B

(#13) moha21 válasza bacsis (#12) üzenetére


moha21
addikt

Én mondjuk DScaler nevű programot használom, de idáig minden programban be tudtam állítani, hogy vegye a hang-ot. Felvételnél ki kell választani a vonalszintű bemenetet.

nfs 5

nfs4

Valamiért a YT szétmossa :(

Mindjárt dobok fel olyat amin hallatszik a hang is. Lenne időm csinálnék játékokról videót, de erre nem igazán érek rá :(

[ Szerkesztve ]

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#14) ArchElf válasza bacsis (#12) üzenetére


ArchElf
addikt

HDMI hangot is átvisz, szóval a digi kártya szoftvere simán kap hangot (és minden bizonnyal fel is veszi).

AE

Csinálok egy adag popcornt, és leülök fórumozni --- Ízlések és pofonok - kinek miből jutott --- Az igazi beköpőlégy [http://is.gd/cJvlC2]

(#15) bacsis válasza ArchElf (#14) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

oké de pl a jelenelgi egy ik feleHDMI- másik felesok tikbeles kábeles megoldásra ha dugnék mikrofont vagy arra dugnám jack-jack csatival a másik gép hang kiementét össze úgy miért nem szóla? :B le fényképezzem ezt a furcsa kanyócot?

(#16) juhaszattee válasza bacsis (#15) üzenetére


juhaszattee
csendes tag

Ahogy én nézem csak 1 jack-RCA audio kábel kell ahhoz, hogy a hangot át tudd küldeni a hdmi kábelre. A jack végét a "zöld jack csatiba dugod, a másik végét az RCA foglalatokba: kép. Az élőhangfelvételre még nincs ötletem,de gondolkozok azon is. :)

"... úgy szórtad a hedshátokat, mint S3 VGA a hardveresen gyorsított kékhalált" - bacsis

(#17) bacsis válasza juhaszattee (#16) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

jelenleg ezt az izét nem is használom, mert ezzel még kép sincsen :(

(#18) lacko99 válasza bacsis (#17) üzenetére


lacko99
csendes tag

Monitort bekapcsoltad? :DDD :DDD

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.