Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Blindmouse


Blindmouse
senior tag

Nem kell azt vontatni, vigyetek bikázó kábelt, ha a motor megy onnantól már töltve van az akksi. Haza kell jönni vele, vagy a legközelebbi benzinkútig, ahol két sörért feltöltik neked.

3440x1400@120Hz #ultrawidemasterrace #gloriouspcgamingrace

(#2) banhammer


banhammer
veterán

Tartalek akkumulator a csomagtartoba.
Autos powerbank eeeeerteeeeed?!?!

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#3) bambano


bambano
titán
LOGOUT blog

ha máskor is lerohadsz, esetleg nem árt tudni:

egyszer én is lemerítettem az akksit, nem saját hibából. kínomban felhívtam egy nagy taxis céget, hogy van -e valami tippjük. meglepődve tapasztaltam, hogy bikáztatás szabvány szolgáltatás náluk.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#4) Hieronymus válasza bambano (#3) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

Így van, a taxi hívás gyors és kényelmes megoldás.

Miután beindult a motor, nem szabad "túráztatni" a motort, mert a rendelkezésre álló teljes töltőáramot fel tudja venni az akkumulátor. Ekkor cellákban lévő fém elemek melegednek és deformálódnak, ezzel megrövidül az élettartamuk. Még akkor is, ha nem figyel be azonnal a cellazárlat.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#5) BoB


BoB
veterán

Most már tudod hogy ha csontra lemerül az akksi, nem fogod tudni betolni :D

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#6) bacsis


bacsis
Közösségépítő

Köszi skaccok a jó tippeket!

De az természeteses hogy ott hagyják az embert? csak mert azon senki nem lepődött meg :D

(#7) BoB válasza bacsis (#6) üzenetére


BoB
veterán

Magyarországon nem számítok többre...

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#8) DeFranco


DeFranco
nagyúr

Ha lehet ne toljátok be ilyenkor, mert sérül a katalizátor, bikáztatni kell, ahogy a többiek is írják. Bikakábelből a "legbikábbat" vegyétek meg, egyszeri beruházás, de a 80%-uk úgy puki ahogy van, annyira vékony bennük a vezeték, hogy hamarabb elfüstöl mint bikáz. Ez meg hamis biztonságérzet.

(#9) Zotya84 válasza bacsis (#6) üzenetére


Zotya84
őstag

Sajnos azon, hogy otthagytak, tényleg senki sem tud már meglepődni, bármennyire fáj kimondani. Az a lényeg, hogy hazajutottatok, és a kocsi is rendben leszen.

Mi ez a hülyeség? Nokiánál ütésállóságot nem fejszével kellene tesztelni, hanem elkezded ütni egy 3310-zel... - L3zl13

(#10) XtremLor


XtremLor
őstag

Nem ertem viszont az ilyen emberek, nem gondolnak arra, mi lenne ha ok kerulnenek ilyen szituacioba...

A taxis bikazos dolog viszont nem rossz dolog megjegyzem, soha nem lehet tudni mikor jon jol!

"Legen...Wait for it...Dary"

(#11) FF23 válasza XtremLor (#10) üzenetére


FF23
senior tag

Ha jól veszem ki nem lesz világításod, féklámpád, fékrásegítés...Szóval nem egy életbiztosítás hajnalban sötétben vontatgatni. Egyszerűen be kell bikázni és hazamenni vele.

bacsisnak ment, bocsi

[ Szerkesztve ]

Postázós üzenetekre nem válaszolok. Sajnálom...RT-AX58U v1

(#12) bacsis válasza FF23 (#11) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

azzal kezdtük... érdekes mód olyan volt mint amikor nagyon gyenge az akku... meghajtotta a motort, illetve mintha nagy nehezen átforgatta volna de nem indult be.. próbáltuk úgy hogy a másik autó alap járaton ment és úgy is hogy a srác tiporta a gázt, de semmi, csak nyögött szegény suzuki.... szóval maradt a vontatás... Orosz töltő elő, kb a 2. világháborúból származó cucc :DDD most raktam be az akkut cirka 4 óra altt szépen fel is töltötte, pöcc-röcc beindult az autó vele :C

(#13) DeFranco válasza bacsis (#12) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Pár percig érdemes ilyenkor járatni a két kocsi összekötése után a donor gépet, mert fel kell tölteni valamennyire a lemerült akkut, hogy esélyed legyen.

szerk: pár perc lehet 10-15 is ha nagyon muszáj.

[ Szerkesztve ]

(#14) bacsis válasza DeFranco (#13) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

na ez kimaradt :B rákötöttük, próbáltuk, semmi.. akkor próbáljuk hogy oda lépünk a donor autónak... semmi.. na jó akkor húzzuk haza...
Akkor megint tanultam valamit.. már megérte :D :C :R :R

(#15) GrotESC válasza bacsis (#12) üzenetére


GrotESC
aktív tag

Bikázó kábelről egy egész jó írás: [link]
Persze remélem soha nem lesz rá szükséged...

Brit tudósok megállapították, hogy tíz emberből négy az hat.

(#16) bambano válasza bacsis (#6) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

igen, az, mert a lepukkant akksi című történet az esetek 95%-ában autólopási kísérlet.

(#4) Hieronymus: "Miután beindult a motor, nem szabad "túráztatni" a motort, mert a rendelkezésre álló teljes töltőáramot fel tudja venni az akkumulátor.": kár, hogy ez a jótanács az első szavától az utolsóig tévedés. az autók zöme alapjáraton nem tölt. elég nagy marhaság, de ez van. emelt fordulatszám kell ahhoz, hogy töltés legyen. az meg mindegy, hogy efölött mennyivel jár a motor töltőáram szempontjából, mert az nem függ a fordulatszámtól (feltéve, hogy nagyobb, mint az emelt alapjárat). A töltőáramot a gerjesztésen keresztül szabályozza a fesz. szabályzó.

(#5) bob.zxr: egy rendes benzinest be lehet tolni... a dízelt is elvileg, csak ahhoz a legtöbb ember gyenge.

(#12) bacsis: akkut a kapacitásából kiszámolt töltőárammal 16 órán át töltünk. A kapacitás tizedének megfelelő árammal. 4 óra alatt feltölteni az tönkreteheti.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#17) BoB válasza bambano (#16) üzenetére


BoB
veterán

Modern autót ha az akksi fullra le van merülve, nem fogod betolni akár benzines, akár dízel.

Én nem egyszer tologattam már :)

[ Szerkesztve ]

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#18) bambano válasza BoB (#17) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

Modern autóban ha az akksiban nem maradt annyi kraft, ami elég az ecu-nak, akkor se betolni, se bebikázni nem fogod, mert ahhoz már gyári műszer kell. szétesik a rendszer biztonsági programozása, úgyhogy rakhatod bele az új akksit, majd programozhatod az immo-t, a kulcsokat, a többit.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#19) bacsis válasza bambano (#16) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

akkut a kapacitásából kiszámolt töltőárammal 16 órán át töltünk
Te ezen tudnád mit hogyan kéne állítani? :DDD :B

(#20) bambano válasza bacsis (#19) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

igen, tudnám.

ha pl. 66 Ah-s az akksid, akkor a kapacitás tizedének megfelelő töltőáram 6.6A, tehát addig tekerném a tekerentyűt, míg olyan 6-6.5 amper közötti áramot nem mutat a műszer. Utána ezt az elején sűrűbben, a végén ritkábban ellenőrizném és utánatekerném.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#21) bacsis válasza bambano (#20) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

nagyon pro vagy :R a gond az hogy az elso fél óràban az a mutató meg sem nyikkant :) utàna csak megindult... azt amikor cirka 4 óra utàn elhagyta a 9est, na mondom próba... jó lett :) tehàt akkor elég felelötlen volt ez a mutatvàny?! de legalàbb tanultam belöle... több mindent is :)

szerk: és honnan tudnàd hogy meddig kell tölteni ezzel a szovjet csodàval?

[ Szerkesztve ]

(#22) bambano válasza bacsis (#21) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

az akksi töltésére két szabály van:
1. hogy ne melegedjen túl és ne hajoljanak el a lemezei, ezért maximálják a töltőáramot a kapacitás tizedének megfelelő értékben.
2. hogy teljesen feltöltsd, ezért megmondják a töltési időt, hozzátéve, hogy a töltésre 60% hatásfokot szokás számolni.

tehát egy 66 Ah-s akksiba ha 6.6 Ampert nyomsz bele 16 órán át, az nagyjából 105-106 Ah, ennek a 60%-a az 63.3, ami kerekítési hibáktól eltekintve jó.

nekünk otthon van pár nagyobb cuccunk is, úgyhogy van olyan "akksitöltő", ami kisebb dízel motorokat on the fly beindít (kb. 3 literig...) :)

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#23) bacsis válasza bambano (#22) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

És ezeket honnan lehet tudni?
KRESZ-en nem oktattak ilyesmit :DDD
esetleg az akku töltő mellékelik? mondjuk tök mindegy ha meg is lenne, mert az Orosz nem nagyon megy :DDD

(#24) bambano válasza bacsis (#23) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

nem tudom, honnan tanultam meg... kiskoromtól érdekelt a technika, minden könyvet elolvastam, ami a kezem ügyébe került..

lehet, még az orosz is menne ennyire, én tanultam sok évig :)

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#25) Vladi válasza bambano (#16) üzenetére


Vladi
nagyúr

Tehát a tolvaj nem tudta beindítani, futott a rendőrség előtt az úton kiabálva, hogy valaki segítsen neki(lopni).
tökreális, tényleg. :DDD

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#26) kemotox válasza Vladi (#25) üzenetére


kemotox
addikt

Ne légy már ilyen világtalan :D Aki bikáztatna, annak a kocsiját lopják így el. Gondolom csak kiszáll ahhoz, hogy mondjuk felemelje a motorháztetőt, ha csak nem egy jedi. Na és ilyenkor lehet gyorsan belepattani az autóba. Youtube is tele van az ilyen fekszikazemberazútonanaivautósmegkiszállsegítenidejajjjönasemmibőlegyemberésbeleszálléselviszi típusu videókkal. Persze ez minimális óvatosággal, odafigyeléssel elkerülhető.

(#27) bambano válasza Vladi (#25) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

megállít azzal a dumával, hogy lerobbant az autója, segíts már bebikázni. és amíg szöszölsz a tieddel, kipakolják vagy elviszik.

a másik tipikus lopási módszer, hogy kiszúrják a kerekedet, vagy elmennek melletted pályán és integetnek, hogy lapos a kereked, te kimész parkolóba, nekilátsz kicserélni és közben kipakolják az utasteret.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#28) Vladi


Vladi
nagyúr

najóóó srácok vegyük már észre mi történik: pofa segítséget kér. Atálagmagyar 1. gondolata: lop, csal, hazudik, mer azért mer... mer lélegzik. És magyarul beszél. Na ez a baj. :U

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#29) bacsis válasza Vladi (#28) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Jahh.. lehet tök jó arc, és még a PH-n is fent van az arc.. csak szimplán féltette a családját, oszt gyorsan inkább lelépett :DDD
őőőőő... nem feltétlenül poénnak szántam :U

[ Szerkesztve ]

(#30) bambano válasza Vladi (#28) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

najó, vedd már észre, mi történik. tőled segítséget kér egy pofa, elviszik az autódat. majd miután kifizetted a maradék chf-edet és megint vettél egy másik autót, megint segítséget kérnek és megint elviszik az autódat és/vagy kipakolják a táskádat belőle.

ha harmadjára is meg akarna állítani valaki, akkor ott instant carmageddon lesz, mindegy, hogy igaza van vagy nincs.

És nyilván én vagyok a tájékozatlan paranoiás hülye, hogy találomra rábökök a guglimapen egy m3-as autópálya pihenőre (a bal pályán (vidékiek kedvéért: Pest felé) a rekettyési pihenőt találtam meg), és a guglis képről ilyen screenshotot tudok csinálni:

maradjunk annyiban, hogy szerintem nem én vagyok a hülye, ha a rendőrség ilyen táblákat pakoltat ki az autópályán és nekem 5 másodperc megtalálni, ráadásul elsőre.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#31) Vladi válasza bambano (#30) üzenetére


Vladi
nagyúr

Miért ellopták 3 autódat? Azt viszont nem mondtam, hogy hülye vagy.

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#32) bambano válasza Vladi (#31) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

Azt a karaktersorozatot valóban nem írtad le, hogy hülye vagyok, de nagyon nem akarod belátni, hogy a paranoia indokolt.

szerk: egyébként igen, lopták már el autómat (nem így), és takarították már le az autóimat, többször is. azóta hardened autóval járok és olyanokat csinálok, hogy apámék folyton hülyének néznek miatta.

szerk2: "Azt viszont nem mondtam, hogy hülye vagy.": mondjad nyugodtan, akarok róla beszélni! :P

[ Szerkesztve ]

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#33) Vladi válasza bambano (#32) üzenetére


Vladi
nagyúr

A paranoia önmagában nem lehet indokolt. Max az elővigyázatosság. De egyébként felesleges ezen rugózni. Nem lesz jobb a történet, sem az emberek hozzáállása. Továbbra is elég nagy baj, hogy így van.

szerk: azt sajnálom, hogy ellopták a kocsidat. Értem, hogy elővigyázatos vagy.

[ Szerkesztve ]

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#34) DeFranco válasza bambano (#32) üzenetére


DeFranco
nagyúr

mi az a hardened autó? és miket csinálsz?

(#35) bambano válasza DeFranco (#34) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

kiderült, hogy ócska a gyári riasztója, úgyhogy tetettem bele egy másikat, plusz egy közelítőkártyás rablásgátlót. ez utóbbiban bízom legjobban, mert ez egyáltalán nem látszik, hogy van benne. csak nem indul az autó. néha akkor se, ha indokolt lenne. van, hogy benzinkutakról tolva jövök ki, mert a sok vas bezavar :)

miket csinálok:
- nincs az autón dísztárcsa. a nyári kerék úgynevezett könnyűfém felni, a téli meg le van festve ezüstszürkére, hogy ne legyen nagyon ronda dísztárcsa nélkül
- nem hagyom az autón az antennát, mert leveszik.
- soha semmi látható sincs az utastérben
- ha a csomagtartó nem üres, akkor inkább megállok pár kilométerrel arrébb, hogy kivegyem belőle, amit vinni akarok, de nem nyitogatom olyan helyen, ahol kifigyelik és feltöretik.
- mindig megnézem, hogy bezártam-e

faterék nagyon vidékiek, egy halom cucc szokott az autójukban maradni, nézünk egymásra, mint noé meg a harmadik teve... :P

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#36) #56573440


#56573440
törölt tag

ohh fél éve pesterzsébeten sétáltam hazafele kb éjfél körül, amikor egy takaros házacska előtt az egyik kocsi furcsán világított, hát a belső világítás maradt úgy. mivel én is szívtam már be és tudom mekkora para melóba induláskor reggel még bikázgatni, gondoltam űber jóarc leszek, még látszott hogy tv megy a házban, hát becsöngetek.

az első bimbamm visszhangja még el se halt a fülledt nyári éjszakában amikor egy félmeztelen diszkós girnyó egy levegővel 10 perces rögtönzött kiselőadást a legváltozatosabb genetikai betegségek, szexuális aberrációk, és családon belüli erőszak random permutációiról, és többször tanácsolta hogy a csöngetés helyett talán létesítsek magammal szexuális kapcsolatot, valamint ha lehet ne álljak már rá a kerítés lábazatára hogy benézzek a kertbe

mivel az embereket annyira nem, de a kisállatokat annál jobban szeretem, így jeleztem hogy nem állok a lábazaton, az 180-as kerítés fölött alapból látok át, és bár nem igazán érdemli meg de megkímélem ezek után is egy mélytorkos szívástól reggel, és ha kikapcsolta a belső világítást és még mindig ilyen zabos nyitott vagyok hogy rendezzük ahogy szeretné.

legalább egy köszit kicsikartam belőle :D

(#37) bacsis válasza #56573440 (#36) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

akkor már megérte szólni neki :))

(#38) Hieronymus válasza #56573440 (#36) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

Á, szó nélkül kellett otthagyni.
Reggel új nézőpontból látta volna az élszakai történetet. Alkalma lett volna újra definiálni önmaga és a külvilág közötti kapcsolatot.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#39) kemotox válasza #56573440 (#36) üzenetére


kemotox
addikt

Én írtam volna egy cetlit, valami olyasmi szöveggel, hogy "Emlékszel arra a félőrültre, aki tegnap este becsöngetett? Na ha anyád nem egy fogyatékos neandervölgyi valamivé nevelt volna, akkor hagyod, hogy figyelmeztesselek. További szép napot". Csak hogy még idegesebb legyen másnap ;]

(#40) #56573440 válasza kemotox (#39) üzenetére


#56573440
törölt tag

igazából nem szokásom genyáskodni másokkal, még ha ő éppen az is volt. nem látom értelmét, az pont olyan mintha valaki egy vitában az ordibálásra ordibálással válaszolna, nem old meg semmit igazából, csak ront a helyzeten minden szinten. tudatosult így is benne hogy nem ezt a reakciót kellett volna adnia élből, villám sebességgel vett vissza az arcából nem volt azzal hiba. ha egy okcsával lezavarom és írok egy cetlit, akkor reggel még idegesebb lett volna, ami nekem nem okoz túl sok örömet, ő meg esetleg valaki máson vezeti azt le... lose lose szituációt generálni sose jó.

meg ugye Hofi örökbegyű megállapítása még mindig él, miszerint hazánkban az egy főre jutó bunkók száma kettő... ;]

(#41) Sotho


Sotho
őstag

Milyen kocsi?
Bikázásnál a lemerült akku ne kapja a kraftot mert akkor meg azért nem fog beindulni.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.