Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) bacsis


bacsis
Közösségépítő

ehh most is azon röhögök, hogy alázza a 10éves compaq presario hangcucca a 2éves Dell D630-asom csicsergőjét :DDD

(#2) makraipeter1


makraipeter1
tag

Szerintem ha szerzel egy ilyen nokia sporttelefonos ütésállós, vízállós telefont (tipusát nemtudom), abban van decibel mérő, és mondjuk ugyanolyan hangon hallgatnád őket, hogy melyik torzít, és melyikben több a mély, stb...
szerk1:
Ja és 1-től 10-ig pontoznád őket!
Na milyen ötlet?? :D

[ Szerkesztve ]

(#3) Dr. Romano


Dr. Romano
veterán

Jöhet a teszt! :K

Szintetikus benchnek mehetne az Audio RightMark.

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#4) szablya


szablya
tag

Támogatom! A decibel mérő jó ötlet! :DDD

Szintetikus teszt + zene + játék hangeffektek ;] És külön pontoznád? Na, Mester :D

Madarat tolláról, embert desktopjáról. | Inni és inni adni. | Ellopták az alisok a tankot. | Az igazi tuningos Prescott kávét iszik. - all by szablya | "Igazat az igazaknak, zárják be a hazugokat!" \m/

(#5) bacsis válasza Dr. Romano (#3) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

audio rightmark.. le szedtem, de nem láttam még ezt a progit.. mit tesztel ez?
ez nem a hangkártyát?
játék hangeffekt... az necces lesz, mert a 100Mhz-es 486oson elég korlátozottan futnak a játékok :D

[ Szerkesztve ]

(#6) Dr. Romano válasza bacsis (#5) üzenetére


Dr. Romano
veterán

Őszintén szólva nem tudom hogy működik, de anno sok PH-s tesztben találkoztam vele.

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#7) makraipeter1


makraipeter1
tag

Na még gondolkodtam ezen egy kicsit!
Meg kellene nézni:
A hangszóró hány dB-ig nem torzít: dB/10 pont
A hangok tisztasága xy dB-en: 0-100/10 pont
A hangok tisztasága yx dB-en: 0-100/10 pont
A mély hangok mélysége xy dB-en: 0-100/10 pont
Mindenféle zenék: 0-10 pont
Az összeset összeadni és elosztani 5-el!

(#8) bubi92 válasza bacsis (#5) üzenetére


bubi92
őstag

a pasziánsznak is vannak hangeffektjei:D

(#9) bacsis válasza makraipeter1 (#7) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

csak ehhez kéne venni dB mérőt mi? :U
mennyiért osztogatnak olyant?

(#10) 14adam válasza bacsis (#9) üzenetére


14adam
addikt

12k körül van :U

[ Szerkesztve ]

(#11) zolikaDB


zolikaDB
veterán

Hát veszel vagy 10 fajta tesztzenét, különféle stílusokat, és azokat teszteled! Fontos, h legyen sima mp3, audio, flac formátum benne! Mi most újítottunk hangszórót, Logi Z2300-ra, előtte a kistestvér X230 volt. Nah, az újabbikkal érzem, h vannak mp3-ak (nem 64-esek, hanem viszonylag "normálisak"), ahol nem különülnek el a hangok. Szóval megy a zene, és úgy egybeolvad. De flacok-nál elkezd élni, kihallom belőle a basszgitárt, a cin nem "csörög", hanem él.
Szóval a formátum is számít. Meg mondjuk, nem tudom, h a kis Siemens képes-e flacot lejátszani (azaz nem kizárt, h van hardware-es feltétele is)!
Remélem, pettyet segítettem :R
Jó munkát!

PS.: amúgy állítom, nem egyszerú a hang-teszt, hiszen amit a fülünkkel hallunk, az eléggé szubjektív...

[ Szerkesztve ]

(#12) makraipeter1 válasza bacsis (#9) üzenetére


makraipeter1
tag

szoftveres nem jó?

[ Szerkesztve ]

(#13) 14adam válasza makraipeter1 (#12) üzenetére


14adam
addikt

azért azt megnézném,hogy egy szoftver,hogyan tudja befogni a levegő rezgéseit és kiírni,hogy hány decibel :U

(#14) makraipeter1 válasza 14adam (#13) üzenetére


makraipeter1
tag

mikrofon?

(#15) 14adam válasza makraipeter1 (#14) üzenetére


14adam
addikt

mindjárt lekapok egy progit aztán kipróbálom,bár nem látom nagy értelmét,mert a mikrofon érzékenységétől is függ

(#16) makraipeter1 válasza 14adam (#15) üzenetére


makraipeter1
tag

OK!
De amúgy ennek a proginak csak annyi szerepe lenne a tesztben, hogy ugyanolyan hangosak-e a gépek, szerintem!

(#17) Pubszon


Pubszon
veterán

Mikrofonnal, adott távolságból 1KHz-en mérheted a hangerőt, viszont ezzel csak összehasonlítást tudsz csinálni.
A dB mérőket felejtsd el, egyik sem pontos, ami dB Drag rendezvényeken világszerte el van ismerve az a termlab műszerek, de ehhez a teszthez nem éri meg megvenni. :D
Az 1KHz az szabvány, ezzel mérik a hangszórók érzékenységét is és sok más helyzetben is ezt használják.
Ezzel a jelgenerátorral meg tudsz bármilyen frekvenciát előállítani.

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#18) ^Clown


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Ez a teszt túl körülményes lenne szerintem. Nem rossz az ötlet, de a helyedben hagynám.

(#19) frescho válasza ^Clown (#18) üzenetére


frescho
addikt

Ha jol emlekszem elraktam egy szintado-vevot parost. Mikrofonra nem eskuszom meg, de kellene, hogy legyen az is hozza. Ha megtalalom es ra tudsz szanni egy napot vegigmerhetjuk.

https://frescho.hu

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.