Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) updog


updog
senior tag

Screamer 2 is tudta ezt, az NFS2-ben is sokat toltuk (szerintem az autentikusabb mint a 3 :) ).

Most meg nem mondom de a Jazz Jackrabbit vagy az Earthworm Jim közül valamelyiket is lehetett splitben tolni.

"Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

(#2) kraftxld


kraftxld
nagyúr

Lotus: [link]

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#3) kraftxld válasza kraftxld (#2) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Ja, és a nagy kedvenc, Tyrian 2000

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#4) bacsis válasza updog (#1) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

NFS2-t azért vetném el, mert katasztrófális az irányítása...
Jazz Jackrabbit 2 kifejezetten jó, mert úgy megy 2 játékossal, hogy nem osztott képernyővel :R
Na ilyesmi kéne 3-4 játékos támogatással :B illetve a másik gondom a Jazz Jackrabbit-al, hogy nem elég pörgős.. azaz maga a játék kifejezetten az, de leülsz elé és akkor egy menetet is el nyomkodhatsz fél napon keresztül. Fontos lenne az is, hogy 2-5-10 perc alatt vége legyen egy menetnek, és cserélődhessenek az emberek... De ettől függetlenül ez egy nagyon jó ötlet volt :R
kraftxld! Gyors menetek, könnyű irányítás (talán tűl könnyű is) És masszívan retro... :K
de nem az igazi :B Bár mondjuk fene tudja... egyszerűségéhez hozzá jön az hogy nagyon hangulatos zenéje is van pl, és tényleg retro... Tény, ezzel is lehet számolni :) illetve nem baj az ha több lehetőség lesz a kifejezetten erre a célra épített gépen :R
szerk: ez a Tyrian 2000 is érdekes lehet hogy nem osztott képernyőn megy... nincs benne 4 játékos mód? :DDD

[ Szerkesztve ]

(#5) kraftxld válasza bacsis (#4) üzenetére


kraftxld
nagyúr

A Tyrian az csak 2 játékos módot tud.

De közben eszembe jutott a Micro Machines 2, azt is lehet 4-en tolni :)
[link]

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#6) Xpod


Xpod
addikt

Mi ezekkel toltuk 1 gépen egyszerre az öcsémmel:
NFS4
The Great War: 1914 - 1918
Dyna
GoldenAxe
WackyWheels
Doom2D
Worms2 / Worms armageddon

[ Szerkesztve ]

Most kezdődjék a tánc! - mondta a papagáj és berepült a ventilátorba.

(#7) bacsis válasza kraftxld (#5) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Akkor azt hiszem, meg is lesz a befutó :D :R
Xpod! Jahh a Worms is igazi klasszikus, és népszerű, de sajna az elég lassú játékmenetű...

[ Szerkesztve ]

(#8) AxBattler


AxBattler
félisten

A régi, arcade játékok esetében csomónál engedélyezni lehet a 3+ fős módot, csak ez nálunk nem volt elterjedt, mert idehaza inkább csak 2 játékos kabineteket vettek a cégek. MAME emuátirban viszont nincs korlátozás...

Pl. a beat'em up-ok jelentős részét lehet 3-an egyszerre tolni: Aliens vs. Predator, Cadillacs & Dinosaurs, Knights of Round, X-Men, TMNT, Sunset Riders, stb.
Modern rendszerekre ott van ugye Castle Crashers, Capcom Beat 'Em Up Bundle, Dungeons & Dragons: Chronicles of Mystara

Egy gyors keresés:
List of retro games for 4 players
Best 4-player local multiplayer games on Steam

+ a Trine Trilogy, Dungeon Defenders, Boreal Blade, Broforce, Mercenary Kings...

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50 ......................................................................................................................

(#9) CounterBoci


CounterBoci
senior tag

Colin McRae Rally 2

[link]

[ Szerkesztve ]

(#10) kemotox


kemotox
addikt

Get Medieval. Asszem volt magyar szinkron is hozzá.. fú de imádtam. Ahogy olvastam a posztod hirtelen ez jutott eszembe..nővéremmel csapattuk mikor lett PC-nk.. de jó is volt :D

(#11) AxBattler válasza AxBattler (#8) üzenetére


AxBattler
félisten

+ TowerFall Ascension, Skyhook, meg egy csomó mostani brawler PvP játék.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50 ......................................................................................................................

(#14) MasterDeeJay

Külön képernyőset hírtelen nem tudok mondani amivel játszottam.
Settlers 2 két egérrel?
Streets of rage 4 játékossal elég jó egy billentyűzeten :D
Illetve amivel rengeteget játszottam MAME emulátoron rakás játék van gyakorlatilag megunhatatlan kontroller/billegyműzetszétverősek. Rohadt pörgős volt egy cadilacs and dinosaurs-ot játszani.
Mortal kombat trilogy kihagyhatatlan
Golden Axe-t moddoltam régen hogy ellenfél karakterrel lehessen menni, meg volt hogy a tábortűzzel vagy egy darab hússként harcoltam. :DDD
Ami még jó volt az a Half Life 2 synergy moddal coopban max nehézségen, de az csak hálózatos multis.
Doom brutal moddal..
Osztottba meg nekem ami nagyon jó volt az a James Bond Goldeneye N64-en, ma már egy piritó elviszi emulálva.
vagy itt egy lista osztott képernyősökről: https://www.reddit.com/r/Games/comments/1oef5j/list_of_games_with_split_screenlocal_coopcouch/

(#15) dj79


dj79
senior tag

Nálunk abszolút kedvenc volt egy időben a BLUR, de ez még csak sajnos 9 éves. Akkor NFS 2 :)

[ Szerkesztve ]

(#16) -AD4M-


-AD4M-
tag

Liquid War :D

Allons-y!

(#17) M0ng00se


M0ng00se
őstag
LOGOUT blog

Serious Sam the Second Encoutert nyomtuk egy monitoron ketten egymás ellen xD négyen lehet max, bár szeritnem akkor kell is hozzá négy billentyűzet :))

V6

(#18) Chabee


Chabee
tag

Üdv!

Az én lányaim a Moorhuhn Kart 2-vel játszottak osztott képernyőn. Jó régi játék, szóval illene a kiállított gépekre.

Igazat mondani könnyű, csak elhitetni nehéz!

(#19) bacsis válasza penge111 (#12) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Itt is az a gond hogy 2000 előtti játékok nincsenek feltüntetve de 2005 előttiek sem nagyon :B

(#20) Wlac


Wlac
Ármester

A Mario Kart nem tudom, hogy mennyire megoldható PC-n, de baromi régi részei is vannak, és eszméletlenül pörgős. Nulla beletanulással rögtön játszható.

“The wha-"

(#21) tbalazs14


tbalazs14
csendes tag

Unique Development Studios: Ignition(1997), osztott képernyőn csak 2 játékost támogat, de nagy kedvencem.

[ Szerkesztve ]

(#22) MasterDeeJay

Ha emulátor jászik akkor amúgy N64 és Dreamcast konzolokon van jópár 4 player játék.

(#23) AxBattler válasza MasterDeeJay (#22) üzenetére


AxBattler
félisten

Mario Kart, Zelda Four Swords Adventures... az biztos, hogy a többjátékos családi/party élmény az egyik legnagyobb előnye volt a Nintendo-nak, ráadásul alapból 4 controller portot terveztek a masináikra! :K

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50 ......................................................................................................................

(#24) olbaidhun


olbaidhun
őstag

Ha egy jó kis sokszereplős verseny kellene, ott a Micro Machines a 90-es évekből és a (akár sega, nintendo, stb emulátorokkal) korszerűbb társai, pl a mario kart, klónokkal napjainkig találkozni.

Egy másik hatalmas klasszikus még hasonló témában a wipeout, rollcage széria. Ennek korszerűbb változata a GRiP. Mi ezekbe is sok órát beletoltunk, imádtam. Megéri nyomatni.

Ja igen, ha már klasszikusok: RoadRash, Skitchin, módosított Mortal Kombat. Azokat is lehet többen tolni.

[ Szerkesztve ]

7o/638-9O93 ► Telón érsz el leghamarabb \_(ツ)_/

(#25) szupermacs válasza kemotox (#10) üzenetére


szupermacs
veterán

Zseniális játék volt. Írni akartam, de gondoltam beleolvasok a hozzászólásokba. Nem csalódtam! :C

(#26) kemotox válasza szupermacs (#25) üzenetére


kemotox
addikt

(#27) #90088192


#90088192
törölt tag

Egy régi kedvenc: Ignition :R

(#28) dugo_


dugo_
veterán

Valakinek beugrik mi lehet ez a játék?

- felülnézet
- split screen
- két játékos
- 2D
- űrhajókkal kell kergetni egymást és kilőni egy labirintusos zárt űrkikötőben

'90-es évek vége talán, már Win alól futott. Sehogy sem találom.

(#29) kemotox válasza dugo_ (#28) üzenetére


kemotox
addikt

Véletlenül nem lehetett fejleszteni az hajót, és az egyik fajta fegyver (talán a kezdő, alap cucc) az nem ilyen lila bogyókat lövő cucc volt?

(#30) dugo_ válasza kemotox (#29) üzenetére


dugo_
veterán

Lehetséges, a bogyós cucc talán még rémlik is.

(#31) kemotox válasza dugo_ (#30) üzenetére


kemotox
addikt

És ilyen sárgás-kékes volt az űrhajó?
Befosok, ha ugyanazt a játékot keressük :D Néha-néha eszembe jut, gugelezek egy kicsit, de sose jártam még sikerrel :( Imádom a top view shootereket, Crimsonland volt még nagyon nagy kedvenc.

[ Szerkesztve ]

(#32) dugo_ válasza kemotox (#31) üzenetére


dugo_
veterán

Nincsenek ilyen élénk emlékeim, lehet. 2000-2002 között játszottam vele utoljára és a számtech terembe pár év késéssel gyűrűztek be a játékok.

Pl. Midtown Madness-re is 2001 körüli idő rémlik, akkor 2 éve volt kint.

(#33) carr


carr
őstag

Excessive speed! Iszonyat jókat játszottunk. Már nem rémlik hány résztvevős a sztori, de úgy rémlik volt 2 nél több is. :D
https://www.youtube.com/watch?v=vDfsnD3_7fo

De volt még Death Rally is.
https://www.youtube.com/watch?v=YTRI71PmgDY

[ Szerkesztve ]

360+Mindenkit szeress,ne sokban bízz,Ne bánts senkit,ellenséged inkább féljen,Minthogy legyőzd,barátodat szívedre rejtsd,Szidjanak hallgatásért,ne beszédért.

(#34) carr


carr
őstag

lejárt a szerk.:
ingyen letölthető.
de sztem ebben nincs ost. :(
https://archive.org/details/Games_Machine_CD-ROM_Excessive_Speed_1998

360+Mindenkit szeress,ne sokban bízz,Ne bánts senkit,ellenséged inkább féljen,Minthogy legyőzd,barátodat szívedre rejtsd,Szidjanak hallgatásért,ne beszédért.

(#35) kemotox válasza carr (#33) üzenetére


kemotox
addikt

Jaj, GS-hez volt anno teljes játékként. Imádtam. Asszem második vagy harmadik pályáig jutottam, többit már nem tudtam unlockolni :DDD

(#36) citlan


citlan
csendes tag

Helló!

Gondolom a következő kiállításra kell, ezért még nem késő.

Először pár DOS-os freeware pályaszerkesztési lehetőséggel. Úgy láttam van belőlük modernebb rendszreket támogató változat is.
Jump and bump: egy fix képernyő, max 4 játékos (2 bill., 1 egér, 1 joystick).
Aranyos nyulakkal kell egymás fejére ugrani, hogy aztán ömöljön a vér és bél. Ezt talán ki lehet kapcsolni egy parancsori kapcsolóval, de miért tenne ilyet bárki? Ilyen lett volna egy Mario Bros. deathmatch. Játékmódok mintha nem lennének, addig megy, amíg akarjuk.

Liero: osztott képernyő, max 2 játékos.
Realtime worms: pusztítható pálya, ninja rope, választható kezdő és játék közben fölszedhető fegyverek. Megadható mikor legyen vége. A különböző verziókban elvileg más néhány fegyver.

Végül pár nem EA sport játék.
NBA Jam/NBA hangtime: max 4 játékos (lehet, hogy a Jam csak 2 játékost támogat; irányítás 2 játékos fölött nem tudom, hogyan megy)
A valóság szűkös korlátait maga mögött hagyó, 2-2 elleni kosárjáték a legjobb fajtából az 1995-96-os szezon játékosaival.

Face off!: max 2 játékos
Hoki csökkenthető létszámú csapatokkal, nézetváltással akció esetén (rálövés, verekedés). Nem csak egymás ellen.

Üdv.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.