Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) D1Rect


D1Rect
félisten

Ez tényleg egy P3? Csaknem nyakig olajban? :D

[ Szerkesztve ]

(#2) blokad


blokad
senior tag

wow
erre kiváncsi vagyok.

(#3) mephi666


mephi666
nagyúr

kíváncsivá tettél... szénné húzott p3+agp-s 3850/7600gt? :)

ui: az olaj összejön? menzákon nem érdeklődtél véletlenül? :)

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#4) _Oscar


_Oscar
aktív tag

Csak nem újraírtad a játékot? :))

Chuck Norris vakon gépel érintőkijelzőn is...

(#5) Dany007


Dany007
veterán

Na neszopass ember :D Hát most megmozgattad az agyamat rendesen... Mi van akkor ha csak egy JPG van a monitoron fullscreenben? ;]
Amúgy van egy működő Intel P3-as procim. Bordával, működő, bár sz.tem kicsit csapágyas hűtővel együtt.(igen zajos). Egy régi céges gépből loptam :D
Ha gondolod szívesen felajánlom! Csak a szállítást kéne megoldani. Veszprém környékén sima ügy lenne.

Bár, őszinte leszek. Belőled kinézem, hogy egy 3000Mhz-re húzott, szederlekvárnak köszönhetően hűvös P3-assal tolod a Crysist, miközben a P3-ason ropogósra sülnek a fagyasztott pipifalatok, a gépházban pedig már rotyog az aranybarna hasábkrumpli! :DD

[ Szerkesztve ]

(#6) Sweet Lou 6


Sweet Lou 6
addikt

:C
Ez elég különleges teszt lesz úgy látszik ;]

sweetlou6.wordpress.com

(#7) Sethdobaloah


Sethdobaloah
senior tag

az egyik trükk az lesz, hogy a 12" crt natív felbontása 640*480? :)

...csak én vagyok helikopter?

(#8) juliabrilke


juliabrilke
addikt

Ez gondolom valami dual P3-as lesz valami erősebb vga-val, meg 2db húzott P3-s proci ~1500Mhz-en.

(#9) bacsis válasza juliabrilke (#8) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

ott a piros pont :R te már közel állsz!
nem szeretnék még elárulni semmit, a lényeg hogy 7600gt-nél sokkal erősebb vga kárty van a vasban, és igaz hogy p3, de 1700MHz fölött!
akik nem hiszik, az igazi tesztemben látnak majd cpu-z eredményt és everest eredményt!

(#10) Dany007 válasza juliabrilke (#8) üzenetére


Dany007
veterán

Sz.tem ez így is nagy dolog lenne xD
De a 640-es felbontásra én is tippelek. De ha jól emlékszem talán 800x600 a min a Crysisben? Vagy van 640 is? Passz...

De hogy lehet kompatibilis a géjm egy ezer éves procival? : o Vagy ez csak VGA-nál van így?

[ Szerkesztve ]

(#11) bacsis válasza mephi666 (#3) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

jahh, majd el felejtem: olaj ügyben még nem vagyok sokkal előrébb, és most egy picit azt a projectet szüneteltetem, mert ez egy nagyon régi álmom, hogy mai modern játékokat toljak p3ason, s úgy néz ki összejön!
Dany007! Ez nem a sima crysis, ez a warhead, de lesz sima crysis is a tesztben és még sok más friss játék :K jelenleg 800X600ban próbáltam ki, deee lesz 1024 sőt 1280as teszt, mivel nem a VGA kárty a szűk keresztmetszet, menni fog 1280ban hogy nem vesztek szinte semmi FPS-t :K, jahh és köszi a proci felajánlást, de amiket használok most, ezeknél ninsc jobb, "válogatott" példányok, plussz picit módosítottam rajtuk, fizikailag ;] de a többi már tényleg titok

szerk:
Sajnos van olyan játék, ami nem kompatibilis már a p3as procival, (far cry2) de érdekes módon sok mostani játék is elindul :K

[ Szerkesztve ]

(#12) Dany007 válasza bacsis (#11) üzenetére


Dany007
veterán

Uh :D Egyre kíváncsibb vagyok! vajon milyen lehet egy ilyen mutáns P3 :D
:C

(#13) bacsis válasza Dany007 (#12) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

volt egy nagyon régi tesztem, szerverteszt 1cpu vs. 2cpu névvel, abban már teszteltem a vasat, de nem volt enynire felgyúrva... aztán volt egy sikeresebb tesztem, a crysis p3ason? iggggen! címmel futott, ott már jobban fel volt spécizve a gép, s csak crysist teszteltem... most még jobban felnyomtam a vasat... nem fogjátok elhinni, és most több új játékot is tesztelek

(#14) D1Rect válasza bacsis (#9) üzenetére


D1Rect
félisten

Erre tényleg kíváncsi leszek. :K

(#15) Vladi


Vladi
nagyúr

Milyen játék ez?

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#16) bacsis válasza Vladi (#15) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

crysis warhead, aminek a minimum cpu igénye a 3GHz ;)

(#17) Silent77 válasza Vladi (#15) üzenetére


Silent77
veterán

Megelőztél. :DDD
Grat szép teljesítmény!

[ Szerkesztve ]

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#18) juliabrilke válasza bacsis (#9) üzenetére


juliabrilke
addikt

:C

Gondoltam, hogy valami hasonló rendszerrel lesz megoldva. Bár az is bztos, hogy nem mindegyik vgát eszik meg azok a lapok.

Hajrá dual/quad processzoros gépek! :C

(#19) juliabrilke válasza Dany007 (#10) üzenetére


juliabrilke
addikt

Szerintem a procival nem lesz gondja. Inkább arra tippelek, hogy nem mindegyik videókártyát tudja belerakni abba a lapba. Jó kis P3-S procik remélem bírni fogják majd az iramot. :C

(#20) gabor85


gabor85
őstag

Érdekesen a textúrák a fegyveren, tudod, azok a kockák... vagy az árnyák ilyen? :DDD

(#21) bacsis válasza gabor85 (#20) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

vagy csk a kifényképezés sikerült kevésbé jól :B ;)

(#22) mephi666 válasza bacsis (#21) üzenetére


mephi666
nagyúr

jó korán fennvagy te is... én kb 2-3éve fejlesztettem a rendszerem, mert kb 6évig nem volt rá pénzem: acorp 7kta lap, 750es duron, 256mb sdram 133mhz-en +gef2 mx200 volt lényegében a konfig... 2lépésben fejlesztettem, először csak a vga-t, aztán az összes többit pár hónappal később... amikor a ddr3-as 7300gt került bele, enyhén megizmosodott a gép és amihez nem kellett magasabb cpu órajel, csak úgy repült... pl painkiller-t néztem rajta, mert gef2-vel elég rondán nézett ki, mivel csomó effektet még nem tudott... 7300gt-vel 800x600-ban fullon úgy ment, mint a vadállat... pedig az ajánlott gépigény ez volt:

"System: 2.4GHz Pentium 4 or AMD Athlon processor or equivalent
RAM: 512 MB
Video Memory: 128 MB
Hard Drive Space: 1200 MB
Other: DirectX 9 card, NVIDIA GeForce FX 5700 or better"

végülis kellett volna mellé a magas cpu órajel, de gyönyörűen ment... sajnos nem benchmarkoltam :( erre a warhead tesztre nagyon kíváncsi leszek... hétvégén kész lesz? a vga akkor 3850? :) abból is van agp-s és erősebb is a 7600gt-nél... (pcie-s p3-as lapról nem nagyon tudok)

mod: ez a lap lesz alatta? ;)

[ Szerkesztve ]

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#23) bacsis válasza mephi666 (#22) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Sajna hétvégén nem leszek otthon, s nem tudom befejezni a tesztelést, de ha minden jól megy, jövő hétre meglesz.. a játékok már fel vannak telepítve a gépre, és a cikk eleje is meg van írva, de még a tesztelés nagy része meg a grafikonok elkészítése hátra van, szóval még egy kis türelem ;)
amúgy igen, egy olyan lapom van :R

(#24) juliabrilke válasza bacsis (#23) üzenetére


juliabrilke
addikt

Akkor már adott a lap+procik, már "csak" a benne elinduló vga a kérdés. :C

(#25) mephi666 válasza juliabrilke (#24) üzenetére


mephi666
nagyúr

nem kaptam még mindig választ a 3850-es tippemre :)

itt egy teszt róla:

zöldeknél desktop kártyából a legnagyobb szerintem a 7600gt... gondolom agp-s 4670 még nehezen beszerezhető és így a 3850 a reális... az a 42körüli fps érték szerintem pont jól kijön... de majd meglátjuk...

1tipp 3850-re :))

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#26) bacsis


bacsis
Közösségépítő

igggen, 3850lesz benne, basszus kihúztok belőlem mindent :B
Elmondom, alapból ez a kártya már NEM megy egy ilyen régi lapba, s azért is ez lett a személyes bejegyzésem címe, hogy össze fog jönni a várva várt teszt, mert nagyon sokáig úgy állt felejtős, pont ez végett, hogy normális VGA karival már nem indul a vas... nagyon sok küzdés, és mégtöbb szerencse árán sikerült beleraknom az AGP-s 3850et.. a végleges tesztben részletesen kitérek rá, hogy is hoztam össze, ezzel sok olyan embernek adhatok tanácsot, hogy csinálja meg hogy régi lapjába menjen egy újabb VGA kártya :K

(#27) Dany007 válasza bacsis (#26) üzenetére


Dany007
veterán

Sz.tem siess a tesztel, mert ahogy látom, már nem bírjuk sokáig :D :C

(#28) bacsis válasza Dany007 (#27) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

ha minden jól megy, egy hét még :K

(#29) #43960832


#43960832
törölt tag

Már nagyon várom a "megszokott" bacsis-féle tesztet. :C

(#30) juliabrilke válasza bacsis (#26) üzenetére


juliabrilke
addikt

Kiszedtünk belőled minden infót! :DDD

Már "csak" a tesztről szóló cikket kell megvárni. :D

(#31) mephi666


mephi666
nagyúr

milyen tesztek lesznek még? :) jókis cpulimites gta4 teszt nem lesz? kíváncsi lennék, hogy mit lehet kihozni egy multicpu-s p3 rendszerből... vagy esetleg stalker cs teszt? az annyira nem cpu limites... vagy esetleg fs x-et is lehetne tesztelni rajta... de ez már tényleg a mazochizmus tetőfoka lenne :))

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#32) bacsis válasza juliabrilke (#30) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

juliabrilke Hogy hogyan hoztam ki a procikból az 1740et, és hogy hogyan bírtam működésre a vga karit a lapban, még nem tudjátok :P
Amúgy GTA4-et szeretnék tesztelni, de egyenlőre nem fér fel a gépre, 3db 18gigás SCSI hdd van a vasba, mind tele van játékokkal :DDD
majd ha leteszteltem ezeket a játékokat, az egyik hdd-t lepucolom, ééés felrakom a gta-t rá :DDD

(#33) 14adam


14adam
addikt

A mindenit :Y Már nagyon várom a tesztet.

[ Szerkesztve ]

(#34) gabor85 válasza bacsis (#32) üzenetére


gabor85
őstag

Na az a másik játék amit nagyon várok :DD

(#35) juliabrilke válasza bacsis (#32) üzenetére


juliabrilke
addikt

Hogyan hoztad ki belőle az 1740Mht-et? Nálad egyszerű a válasz: bekented lekvárra vagy fogkrémmel és dugtál rá egy retket hűteni. :DDD

(#36) bacsis válasza juliabrilke (#35) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

hát.. valami hasonló elvetemült megoldást választottam ;]
amúgyy GTA4-re ne vegyetek mérget, annak már minimumba is core2 kell :DDD
lehet oda már tényleg kevéske lesz az MMX+SSE kombó :))

[ Szerkesztve ]

(#37) Dany007


Dany007
veterán

Ne nyúzzátok szegényt :D Várjuk meg a cikket!
Sőt, ne is beszéljünk róla addig, mert egyből elkezd járni rajta az agyam. :D

(#38) bacsis válasza Dany007 (#37) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

ez a lényeg, hogy kiváncsivá tegyelek titeket ;]
szóval nyugodtan lehet kérdezni, s mindíg annyit árulok csak el, hogy még kiváncsibá tegyelek titeket ;] :R

(#39) Dany007 válasza bacsis (#38) üzenetére


Dany007
veterán

A kis cseles : P Én képekre vagyok kiváncsi :D Hogy is néz ki ez az egész....
Mondjuk egy szétkapott gép... A dual procival, meg a monitor miközben megy rajta a Crysis :D

(#40) bacsis válasza Dany007 (#39) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

nyugodj meg, látni fogod :K

(#41) ollie válasza bacsis (#16) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

A P3 architektúrája hasonló a Core-hoz, lévén, hogy a P3-asból fejlesztették tovább a Core procikat. Így simán el tudom képzelni, hogy egy 1,7-2,0-án futó P3 hozza egy 3 gigás P4 teljesítményét.

***

(#42) Dany007 válasza ollie (#41) üzenetére


Dany007
veterán

És egy 'simpla' P4-gyel kihozol 40 akárhány fps-t a Crysisből? Mondjuk 800x600+ felbontásban? :) Másrészt a cache méret meg FSB nem számít? :s Vagy annyit nem?

(#43) ollie válasza Dany007 (#42) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Fogalmam sincs, hogy a Crysisnél mi számít. :)

***

(#44) #43960832 válasza ollie (#41) üzenetére


#43960832
törölt tag

Kötve hinném, hogy lenne P3 ami 2ghz-en megy. Az én 1400-esemet max 1650-ig tudtam húzni és nem a hűtés miatt. :F

(#45) Sweet Lou 6 válasza #43960832 (#44) üzenetére


Sweet Lou 6
addikt

Pedig a világrekord egy Tualatinnal valami 2100Mhz :)

sweetlou6.wordpress.com

(#46) Badman 4ever


Badman 4ever
őstag

Én tudom, hogy miből lesz a cserebogár, de nem árulok el többet, mint bacsis, kell a meglepi a népnek... :)
Sweet Lou 6: A világrekord 2,5GHz egy Tualatin Celeronnal: Klikk!
A kép nem csalás, nem ámítás, valós eredmény... :)

Android: elavult, mókolt Linux kernelre rágányolt virtuális gép. Macrohard SpyDOS 11 - Something went wrong. :( Vigyázat, a pingvin harap! Házi szerver Tualatin Pentium III-S 1.4 GHz alapon, Ryzen nagyvas, Bulldozeres AMD laptop és Pine64 PinePhone - Arch Linux mindegyiken. Ender 3 Pro rules!

(#47) Sweet Lou 6 válasza Badman 4ever (#46) üzenetére


Sweet Lou 6
addikt

:Y
Szép :C

sweetlou6.wordpress.com

(#48) #43960832 válasza Badman 4ever (#46) üzenetére


#43960832
törölt tag

:Y

(#49) mephi666 válasza Badman 4ever (#46) üzenetére


mephi666
nagyúr

ez vidám :) tuningnál én lemaradtam már jó régen... volt bő 10éve egy jókis p133-am, ami 2x66 helyett ment 3x66-on is gond nélkül... kő stabil volt... így vettem, hogy előttem is ennyin hajtották és így is adtam tovább... ebben az időben még rendesen jumperelős tuning volt... azok voltak a szép idők... :) azután a p166mmx-em csak alaplapi freki emelésével ment kicsig följebb (2,5*66 helyett 2,5*75-ön... így volt csak stabil), aztán a k6-2 350-em nem sokat bírt... a duronom meg még annyit sem... :( azóta alapfrekin hajtom a procikat... (meg takarékossági okokból amd párti lettem... ami normálisan optimalizált, az jól elmegy így is...)

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#50) Badman 4ever válasza #43960832 (#48) üzenetére


Badman 4ever
őstag

Amúgy ha valaki azt hinné, az nem az én eredményem... :)
mephi666: Én is egy 1.6-os P-III vasat nyúzok, a családban a többieké a Core 2, A64 3000+, stb. konfigok én meg ezt hoztam össze, de én így is Crysist nyomatok róla 20 FPS átlaggal 1024x768 Low beállítások mellett. A proci szétfeszelve jár már nagyon régóta és így lehet, hogy 1400@1610 MHz az órajele most. A 0.5 GB SDRAM pedig 133@153 MHz-en és van egy széttuningolt ASUS 9600XT-m is 500@580 MHz-es GPU és 600@700 MHz-es VRAM órajelekkel, illetve 210GB a háttértárak összkapacitása. :)

[ Szerkesztve ]

Android: elavult, mókolt Linux kernelre rágányolt virtuális gép. Macrohard SpyDOS 11 - Something went wrong. :( Vigyázat, a pingvin harap! Házi szerver Tualatin Pentium III-S 1.4 GHz alapon, Ryzen nagyvas, Bulldozeres AMD laptop és Pine64 PinePhone - Arch Linux mindegyiken. Ender 3 Pro rules!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.