Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2) kraftxld válasza #20749568 (#1) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Nem, XT-k :)

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#3) Tim82 válasza #20749568 (#1) üzenetére


Tim82
nagyúr

:DDD

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#4) Dluinet


Dluinet
nagyúr

két floppy már király volt, mert egyből lehetett másolni

kis floppy csak sokkal később volt, sok pénzért

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#5) bacsis válasza kraftxld (#2) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

XT-ből csak 3 van, két 286-os, és középen az a legnagyobb böhöm pedig már 386 :))
Aweriot!Poénnak szántad? HA nem, akkor megkérdezhetem, hány éves vagy? :)

[ Szerkesztve ]

(#7) bacsis válasza #20749568 (#6) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Láttam már érdekes megnyilvánulásokat "komolyból"... Persze ezek korból adódóan alakultak úgy, ahogy...
pl az egyik kedvencem, mikor a kis srác nézegeti a nagy ffloppy meghajtót, majd megkérdezi: "Hát ez meg miféle kártyaolvasó" :DDD

(#8) DR|FTK|NG válasza bacsis (#7) üzenetére


DR|FTK|NG
veterán

Az egy forgókártya olvasó. :D

(#9) Apollyon válasza bacsis (#7) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Ebben érdekes, hogy azért ez a floppy téma nem is volt olyan szörnyen régen... :) Tekintve hogy még manapság is sok helyen win XP-t használnak.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#10) bacsis válasza Apollyon (#9) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Igen, az XP- idők elején még relatíve gyakran használtuk, többnyire word, excel doksik mozgatásához, éééés BIOS flasheléshez :) kb egy 15 éve kopott ki szinte teljesen...

(#11) Zolaash válasza bacsis (#10) üzenetére


Zolaash
aktív tag

Nemongyadmá', há' itt van az asztalomon. :K

Rip and tear

(#12) bacsis válasza Zolaash (#11) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Én pl pont tegnapelőtt vettem USB-s floppy meghajtót... ezért is írtam, hogy SZINTE teljesen ;)
Vajon 5,25-ös 1,2MB-os FDD is van USB-sbe? tuti vennék :D :))

(#13) DeFranco válasza bacsis (#10) üzenetére


DeFranco
nagyúr

én pár hete néztem át a teljes floppy készletet, egészen meglepően jó (azt hiszem 95%+) volt a hibátlan floppyk aránya.

mindenesetre felmásoltam az állományokat a HDD-re és a floppyk ártalmatlanítás után mentek megsemmisítésre, mert túl sok helyet foglaltak.

ha időm engedi, beröffentem a "nagyfloppyt" is, és archiválom azokat a lemezeket is.

sokáig kerestem amúgy érteles fekvő házat atx szabványban, ezekből a régiekből amibe belefér egy teljes méretű tápegység.

at-s házam van. mennyire lenne bonyolult azt átalakítani atx konfig fogadására?

(#14) Goose-T


Goose-T
veterán

Első gépem úgy nézett ki, mint a halomban alulról a második. 10MHz-es XT volt 640kB memóriával, 20MB-os Seagate MFM vinyóval, Hercules kompatibilis kártyával, sárga-fekete monitorral. Később bele lett tákolva egy 19MHz-es Headland 286-os alaplap 1MB memóriával, de érdekes módon nagyon lassú lett vele az MFM vinyó. Aztán jó üzletet csináltam vele, mert 18 ezerért vettük, 2 ezer volt a 286-os alaplap, és 30-ért elment. :)

Szerk.: amikor bekapcsoltam, olyan hangja volt, mint egy porszívónak. :DDD

[ Szerkesztve ]

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#15) Zoz válasza bacsis (#12) üzenetére


Zoz
őstag

5.25-ös USB nincs :( A neten lehet találni leírásokat, hogy egyes régebbi USB-s floppykban szabványos kábellel volt a meghajtó az USB vezérlő panelre kötve, és így rá lehetett hackelni 5.25-öst is.

Én SCSI 5.25-öst szereztem be :)

(#16) mephi666


mephi666
nagyúr

rémálmaimban még mindig hallom, ahogy küzd a floppymeghajtó a hibás szektorokkal :DDD ...jó volt anno a régi technika annyiból, hogy legalább lehetett hallani ahogy dolgozik... (vagy próbál dolgozni) pár hete kórházban ügyeleten jártunk, több csukott ajtón keresztül 20méterről lehetett hallani a matrixnyomtató nyekergését és lehetett számítani rá, mikor írják már a bent levő páciens leletét és fogják hívni a következő beteget :D

ui: mi kb 15éve az ilyen kihasználatlan fekvő házakból frankó grillsütőket csináltunk :D kiszedtük a műanyag alkatrészeket, mert azok nem adtak kellemes aromát a húsnak (szerencsére anno főleg fémet használtak), beletettünk 2 kisebb féltéglát, közé a szenet, rá a sütőrácsot és mehetett a buli :D

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#17) bacsis válasza Goose-T (#14) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

...És igen, az pont egy 10MHz-es Turbo XT 20MB-os MFM-el, csak annyi hogy ebben EGA monitorkártya van :))
DeFranco! HA jó vagy fémmegmunkálásban akkor hajrá... Sajna elég sok mindent át kell módosítani :DDD Viiszont ha jól dereng volt oylan babyAT ház, ahol a hátlapi lemezt tudtad cserélni és AT/mATX lapokat is fogadott a ház :))

[ Szerkesztve ]

(#18) Redneck


Redneck
veterán

Hogy tudtak vágni ezek a régi házak ha rosszul nyúlkált az ember. Nekem már csak egy modern Pentium I maradt, majd upgradelem egy Voodooval ha lesz időm.

Nagyfloppy gyűjteménye unokatesómnak van, lapozható zárható dobozban. Kicsiből még nekem is van sok, játékok, munkák.

Múltkor mondjuk egy eredeti DVD húzott fel, pár éves, kétszer ha volt használva. Telepítés közben CRC hiba... Bezzeg a floppyk még mindig jók, igaz egy ideje nem retróztam.

Szép gyűjtemény! :C

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#19) Mokó


Mokó
aktív tag

Mikor lesz YTube kisvideó különböző korabeli játékokat hogy visz?Test Drive 2-őt,Stunts-t megnézném és meg is hallgatnám :K

[ Szerkesztve ]

(#20) bacsis válasza Mokó (#19) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Különböző korabeli játlékokat hogy visz? Mármint micsoda? egy XT? egy 286-os?
Stunts-nak és TD2-nek erősen ajánlott már 286 abból is valami combosabb...

(#21) Mokó válasza bacsis (#20) üzenetére


Mokó
aktív tag

Lehet túlbecsültem :B De valami csak van rá (ne adj isten karakteres játékok)

(#22) bacsis válasza Mokó (#21) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

óóó XT-re is van sok jó játék.. pl PAC MAN CD-MAN (ez is PAC MAN klón de szép grafikával) Blockout alisa 3D Tetris, Arkanoid, Dangerous Dave1 Prehistorik, AlleyCAT, Outrun, Aldo, Tower Toppler, Golden Axe, Lemmings, és még azért lehetne még sorolni ;)

(#23) DeFranco válasza bacsis (#17) üzenetére


DeFranco
nagyúr

hát akkor elengedem :) egy 386-os konfig van most benne, nagy a nyomás hogy vigyem el a mamahotelből de itthon meg nem fér... lehet túl kell adni rajta. addig nagyon fájt a gondolat, amíg úgy tudtam hogy a commodore elveszett (a commodore volt az első gépem, a 386-os az első pc-m) de így egy fokkal kevésbé fájna.

(#24) bacsis válasza DeFranco (#23) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Egy komplet működőképes 386 már megér pár mátyást, de ha valami egyedibb cumó, pl nem a 90-es évek közepén készült mikor már elavult volt, hanem a hős korból a 90-es évek környékén, ill. van benne valami spécibb videovezérlő, korabeli optika stb akármi, akkor akár 5 számjegyű összeget is kaphatsz érte :)

(#25) Mokó válasza bacsis (#22) üzenetére


Mokó
aktív tag

Ámen :R

Szóval őket is megnézném ;)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.