Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) cinemazealot


cinemazealot
addikt

Olvasgatok és vigyorogva morzsolom a könnyeimet, annyira szép emlékeket idéznek fel ezek a beszámolók. Több hozzászólásban magamra ismerek:
- ékezet- és szóköz mentes fájlnevek,
- egyszínű háttérkép, üres asztal,
- kikapcsolt vizuális effektek (pl. árnyék, átlátszóság), kikapcsolt OS hangok,
- két partíció használata (egy a rendszernek, egy másik pedig a tartalomnak), gyökérkönyvtárak üresen tartása,
- CD/DVD-re mentegetés (pl. régi játékokat, játék mentéseket), nyilvántartás a Where Is It? egy korábbi verziójával (egy ideje ezt abbahagytam, mert NAS-ra archiválok),
- lehetőség szerint rövid (max. 8 karakter) fájl- és könyvtárnevek használata,
- "gyári" mappák (pl. Dokumentumok) mellőzése, helyette saját mappa mindenre,
- saját tmp mappa tele ideiglenesen letöltött cuccal (szeméttel),
- munka közben mentés mindig új iterációba Mentés másként...-tel (soha nem egy fájlt hizlalok), fájlnév konvenció pedig *_01a.* ... *_01b.*, komolyabb módosításkor pedig *_02a.* stb.,
- kuka rendszeres törlése, egyébként pedig törlés általában SHIFT-tel,
- a csengőhangom jó ideje a More Bells and Whistles (akinek ez mond valamit, annak talán ezek a videoklipek is ismerősek lesznek),
- Korábban nc, wc/tc, fc szisztematikus telepítése és használata, de mióta Linuxra költöztem mc. Sajnos a dn-t, vc-t, fm-t soha nem használtam. :B

Ami pedig a hangokat illeti:
- PC speaker-en .MOD, .S3M, .XM zenék gyűjtése, játszása, néha komponálása,
- első AdLib kompatibilis hangkártyámmal olyan játszhatatlan játékok futtatása, aminek nálam nem volt még képe (mono Hercules monitorom volt), csak hogy halljam a zenéjét...

Akiket érdekel a csipogón való hangkeltés mikéntje, ajánlom ezt a videót. Aki pedig nosztalgiázna, nézze meg ezt a videót. :)

Bacsis, nagyon jó témaindítóid vannak. :R

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.