Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) mephi666


mephi666
nagyúr

komoly nagyon... jó egér/patkány/cickányfogó módszer, ha mondjuk befut az ágy mögé az állat, akkor egyik oldalra kell tenni a szájával egy gumicsizmát... aztán a másik oldalról meg kell ijeszteni és belefut :) ez hatásos... egyik cégnél melóztam, ott mentem épp kávéért a konyhába és láttam, hogy a konyhabútor mellől fut az egér az almásládák mögé... sarokban megpillantottam egy pár gumicsizmát és bemutattam, hogy kell vele könnyen egeret fogni :) először hülyének néztek, amikor meg megvolt az egér, akkor csak pislogtak...

ui: szüleimnél nagyon komoly "6személyes" egérfogó van... lényegében fából van és úgy néz ki, mint a féltégla és van benne hoszzában 3db furat, amibe belefér az egér... alulról középen lehet berakni nekik kaját, amit minden lyukban 2oldalról közelíthetnek meg... a poén az benne, hogy van 1-1 fémhurok, ami cérnával van átkötve még a kaja előtt és így van leszorítva... ha az egér besétál, akkor a zsinegbe ütközik, mielőtt eléri a kaját, de ha elrágja, akkor a hurok szépen megfogja... nem éppen humánus...

[ Szerkesztve ]

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#2) puttputt


puttputt
őstag

Valóban izgalmas sztori lehetett, s támogatom az állatvédő hozzáállást is! :)

"A 30másodperces akció sikerrel zárult, sikerült megfogni, úgy hogy ki tudjuk rakni az utcára."
Szegény, hogy fázhat ilyenkor. :U

Persze, ezzel nem "lelkiismeretlenségre" akartam utalni, hiszen az ember nem csinálhat "állatkertet" a házából.

Főleg, hogy az efféle állatkák előszeretettel terjesztenek betegségeket, rágnak szét mindent - és ijesztegetik a kislányokat. ;] :DDD

[ Szerkesztve ]

:LKBK-Inventor / * Mindig más nő mellett ébredek ... a buszon. ///////////////////////

(#3) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

ennivalóan aranyos, szép fogás bacsis Úr!

(#2) puttputt
ki kellett rakni, mert lerágta volna a VGA passzív sajthűtését ;]

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#4) puttputt válasza Mr.Csizmás (#3) üzenetére


puttputt
őstag

Folyton csak az az evés. ;] :DDD

:LKBK-Inventor / * Mindig más nő mellett ébredek ... a buszon. ///////////////////////

(#5) localhost


localhost
Közösségépítő

MouseReset!

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#6) bacsis válasza Mr.Csizmás (#3) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Köszi de a dícséret a páromé, ő fogta meg, én csak a kislányomat nyugtatgattam :B :R
Igen, igaz, látom te előre gondolkodsz, meg sem fordult a fejembe, hogy megeheti a gép hűtését :U :DDD :R

(#7) puttputt válasza localhost (#5) üzenetére


puttputt
őstag

Ja. "Right click on mouse." :DDD

:LKBK-Inventor / * Mindig más nő mellett ébredek ... a buszon. ///////////////////////

(#8) D1Rect


D1Rect
félisten

Egyszer haveromnál ülünk 3-an, mondom "nézd már egér."
"perszeneszopassálmár", aztán 5 perc múlva megint elszaladt,
mondom "nézd már egér." "perszeneszopassálmár".
Csak harmadjára vették ők is észre.
Végül megfogtuk, és szabadon engedtük. :)

[ Szerkesztve ]

(#9) Mawyx


Mawyx
senior tag

Nemrég a cicám hozott egy kis egeret, még élt, csak megnyalta, de nem harapott bele. Annyira aranyos volt, hogy egér maradt, macskát meg kidobtam kicsit, csak az egér elszaladt. Na hallod, volt sikítás :D szegény egér félholtra rémült tőlem :DDD :DDD
Kapott ideiglenesen dobozt, kaját, a vége az lett, hogy mire sikerült neki házat szereznem pár nap alatt, addigra kirágta magát a műanyag dobozból és elszökött. Pár nap múlva megint jött a macska egy egérrel, de az már döglött volt :(

Egy nő gondjait amúgy sem megoldani kell, hanem meghallgatni./Eastman/ | Ami árammal működik, vagy rá lehet tenni egy számítógép tetejére, az informatikusi munka :)

(#10) Peter Kiss


Peter Kiss
senior tag
LOGOUT blog

Jó-jó, de mikor lesz kint a cikk az egeres processzorhűtésről? :DDD

(#11) localhost válasza Peter Kiss (#10) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Ilyenre gondolsz?

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#12) Mr.Csizmás válasza localhost (#11) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

egér hajtja kardántengellyel a ventillátort? :DDD

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#13) bacsis válasza Mr.Csizmás (#12) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

nem is rossz ötlet ;]
Ááá nem, élő állattal nem kísérletezünk :N
de nem kell aggódni, már csak keevset kell várni, és jön a következő hűtési ötletem :K

(#14) mephi666 válasza bacsis (#13) üzenetére


mephi666
nagyúr

pl ilyen? :DD

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#15) Mr.Csizmás válasza mephi666 (#14) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

magyar kiadásban fingatós pálesz lenne :DDD ;]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#16) Móci


Móci
addikt

Szép fogás!
Én lekopogom, régen láttam már egeret a lakásban...

"...In a struggle to be happy and free, swimming in a primitive sea..."

(#17) bacsis válasza mephi666 (#14) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

majd meglátod ;) :K

(#18) Mr.Csizmás válasza Móci (#16) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

és olyanod volt, hogy panelban az egér beszökött, elbújt a fürdőszobában, pechre a működő Hajdú mosógép alatt, és az meg átváltott a centrifugáló módra?

akkor láttam először lapított egeret - a mosógép szabályosan agyonverte :DDD ;]

boldog gyermekkorom szép emlékei :C

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#19) mephi666 válasza Mr.Csizmás (#18) üzenetére


mephi666
nagyúr

én akkor láttam lapított egeret, amikor 1 döglött egér volt a cég mellett az úton és valamelyik kamionos véletlenül ráparkolt +24tonna rakománnyal :DD

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#20) Móci válasza Mr.Csizmás (#18) üzenetére


Móci
addikt

Nem panelban lakom. ;) Nálunk patkány volt a melléképületeknél, de annak én lapítottam meg a fejét egy 2 kilós kalapáccsal...
Ezeket viszont muszáj volt irtani, nagy kárt tudnak tenni, ha van bármilyen termény/baromfi.

"...In a struggle to be happy and free, swimming in a primitive sea..."

(#21) Gergő_


Gergő_
őstag

vagy ilyen:

(#22) leviske válasza Gergő_ (#21) üzenetére


leviske
veterán

Ez mi? És hogy? :Y

(#23) Móci válasza Gergő_ (#21) üzenetére


Móci
addikt

A modemre ráégett nincs meg?

"...In a struggle to be happy and free, swimming in a primitive sea..."

(#24) Gergő_ válasza leviske (#22) üzenetére


Gergő_
őstag

(#25) localhost


localhost
Közösségépítő

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#26) localhost válasza localhost (#25) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Már itt is egerek! .... bacsis, nálatok ennyi egér van ?

[link]
A kép ugye ismerős?

[ Szerkesztve ]

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#27) zH. válasza Gergő_ (#24) üzenetére


zH.
senior tag

Ez hiányzott a mai napomból.

:W

just be

(#28) bacsis válasza localhost (#26) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

biztos ez vonzotta ide a mostanit is :DD

(#29) rum-cajsz


rum-cajsz
őstag

Látod, igaza volt a Levinek, hogy "kisegéééél" :C

=Kilroy was here============================ooO=*(_)*=Ooo=======

(#30) rum-cajsz


rum-cajsz
őstag

ja és:
"Aminek órajele van, azt bacsis húzni is tudja"by: dudika10.

Az óráját nem húzza bacsis, mert automata :D

=Kilroy was here============================ooO=*(_)*=Ooo=======

(#31) bacsis válasza rum-cajsz (#29) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

igen, tényleg jól látta :)) :R

(#32) Ipse89


Ipse89
tag

Ha nálatok lettem volna, asszem én is a nyakadban csimpaszkodtam volna, Zsófival egyetemben :U Nálunk nem éppen "humános" az egérfogás... A pincében ragasztós módszer, a padláson meg a műanyag "összeharapós tuningrugós" csapdák vannak ;] Macskák is gyakrabban járnak felénk, mert van mindig 2 naponta min. egy kapás. Ingyen kaja nekik és még futniuk sem kell utána :DDD

Lenovo E430C; Xiaomi 13 ; Bianchi campione del mondo 1974

(#33) tkazmer válasza Mawyx (#9) üzenetére


tkazmer
addikt

nálunk nem ilyen humánusak az állatok, mostanában a macska ráadásul egér hiányában (és mivel a madár populációt már nagyrészt elfogyasztotta) mókusokat kap el. újabban viszont a kutyának ez nem tetszik, így munkamegosztást alkalmaznak: a macska elkapja a mókust, a kutya pedig elveszi tőle és elfogyasztja.

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#34) Gergő_


Gergő_
őstag

@bacsis:
kérlek ne használd a képfeltöltés.hu-t, most is eltűntek a képeid :(

(#35) mephi666 válasza Gergő_ (#34) üzenetére


mephi666
nagyúr

én a photobucket-et ajánlom... képet/videót fel lehet tenni pillanatok alatt és még eddig semmim nem tűnt el onnan... (évek alatt sem) :K

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.