Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) bacsis


bacsis
Közösségépítő

Nagy UP, vagy inkább Down az X aktának :(

(#2) csƵ


csƵ
őstag

A címre válaszolva: procifoglalatba nem szoktunk VGA-t tenni.

(#3) bacsis válasza csƵ (#2) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

nekötekeggyé :P
viccet félretéve, jogos :D :R
na.. értsd jól mit akarok kérdezni :DDD

(#4) barack1997 válasza csƵ (#2) üzenetére


barack1997
senior tag

mekkora troll xDDD

Bacsis mester mitől halt meg a lapod ?

(#5) Manitou válasza bacsis (#3) üzenetére


Manitou
addikt

4850 megy a 939-esemben, ha ez vígasztal :D

(#6) Löncsi válasza csƵ (#2) üzenetére


Löncsi
őstag

Ciki, mert nem írta, hogy proci foglaltba akarja tenni. :)

Elvették a radírját, azt az egész élete egy nagy kompenzálás, hogy ő igenis kan és igenis 2 méteres a fallosza - by stranger28

(#7) huntermati válasza Löncsi (#6) üzenetére


huntermati
tag

"mer_nem_megy_s939-be_a_radeon_hd5850-es_vga_karim"

Mert nem mi? ;]

(#8) Löncsi válasza huntermati (#7) üzenetére


Löncsi
őstag

Mér nem megy S939-es alaplapokba' a Radeon HD5850-es VGA karim

Nálam ez a cím, akkor lehet átírta azóta.

Elvették a radírját, azt az egész élete egy nagy kompenzálás, hogy ő igenis kan és igenis 2 méteres a fallosza - by stranger28

(#9) bacsis válasza Manitou (#5) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

még a 4890 is ;)
barack1997! Hosszú és érdekes történet de rövide annyit, hogy "elöregedett" Egyszer csak lefagyott pont PH-n egy privát írása közbe utána keserves kínok és sok cms clear után indult, ment még 2 napot utána, ismét lefagyott crysis2 közbe majd többet nem indult

[ Szerkesztve ]

(#10) banhammer


banhammer
veterán

Esetleg BIOS frissítés?

Az Asus M2N-E alaplapoknál volt hasonló probléma, hogy lassan indult a BIOS az 5xxx-es szériával.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#11) bacsis válasza banhammer (#10) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

na de MINDEGYIK lapnál? :F
amúgy mindegyik lapon a legfrisseb cirka 2006-os BIOS van :U

(#12) bacsis


bacsis
Közösségépítő

nincstöbb ötletetek? :))

(#13) huntermati válasza Löncsi (#8) üzenetére


huntermati
tag

A linkbe van elrejtve az eredeti cím :D

Bocsi az offért :B

(#14) mrlt


mrlt
tag

Az 1.x PCI-e sín lesz a ludas, az 5xxx kártyák már elvileg ezekben nem mennek, illetve van olyan ember internetországban aki azt mondja hogy megy de a kisebb sávszélesség miatt gyengébb teljesítménnyel.

[ Szerkesztve ]

Go Pack Go!

(#15) ricsi99 válasza mrlt (#14) üzenetére


ricsi99
addikt

Szeintem pci-express 2.0 kell neki, feszültség gond lehet szerintem.

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#16) #65675776 válasza mrlt (#14) üzenetére


#65675776
törölt tag

Még a PCI-E 3.x kártyáknak is visszamenőlegesen kompatibilisnek kellene lenniük. Például ezért sem használja szinte senki a PCI-E 2.0-nál bevezetett 150W-os alaplap felőli táplálást. De lehet, hogy egyes kártyák a 75W tetején vannak, és emiatt nem igazán akaródzik nekik menni.

ricsi99: A feszültségspecifikációk nem változtak 1.0 óta. Akkor ugyanis lőttek volna a visszamenőleges kompatibilitásnak, ráadásul a foglalatnak is eltérőnek kellene lennie.

[ Szerkesztve ]

(#17) bacsis válasza mrlt (#14) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

daa-raa jól beszél, és a sávszélesség is lehet kisebb, de bőven kiszolgálná, még egy 7970-nek is elég az 1.0 adta sávszélesség :U
Amúgy a másik érdekesség hogy pl a 6950 pedig állítólag megy bennük :Y

(#18) ricsi99 válasza #65675776 (#16) üzenetére


ricsi99
addikt

Én pedig arra tenném a woksot hogy ,kevést feszt kap a kártya. Foglalatnak miért kellne változni? Lásd pl lga775 -ös foglalat... ugyan az mégse mennek benne az ujabb procik. Sima pci-ben is volt valami változtatás... 5850-es kari meg gondolom induláskor azért oda harap, ismereteim szerint ugye nem 100% os gpu-k bol készül igy némelyik gyártó kissé emelt feszt is ad, s a gyártók sem 1000% ref tervekkel gyártanak ,igy szerintem előfordulhatnak ilyen bakik, s tervezésnél sem egy elsö szériás pci-express foglalat lebegett a szemeik előtt.

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#19) #65675776 válasza ricsi99 (#18) üzenetére


#65675776
törölt tag

Egy procifoglalatot, amibe csak egyféle hw megy ne keverj ide, teljesen más tészta, csak magával kell kompatibilisnek lennie (az intel persze ez ellen is tett már többször is). Ez egy általános busz, szóval ha a tápellátáson változtatsz, akkor egy csapásra többtízezer eszközt sodorsz veszélybe az azonos foglalattal. Az ilyen buszok foglalatai minden esetben változnak a feszültségspecifikáció változásával. Változott a PCI és az AGP is.

Az meg teljesen irreleváns, hogy a kártyán levő VRM milyen feszültségszintet állít elő. Magától a busztól minden eszköz ugyan azt a feszültségszintet kapja, mert csak így biztosítható a kompatibilitás. Ha valaminek más szintre van szüksége, akkor azt állítsa elő magának. A PCI-E 3,3V-ot és 12V-ot biztosít ehhez. Ettől nem térhet el semmi! Ahogy az 5V-os PCI is csak és kizárólag 5V-ot adott, a 3,3V-os pedig csak és kizárólag 3,3V-ot. A kártyákat nem lehetett felcserélni, ami 5V-ra volt tervezve, az nem ment a 3,3V-osban, mivel bele sem lehetett rakni. Maximum fordítva, de azzal meg értelmes ember nem próbálkozott.

Szóval a feszültségigénynek az égvilágon semmi köze nem lehet ehhez.

(#20) bacsis válasza #65675776 (#19) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

ott a piros pont :C
De amúgy meg felmerül a kérdés hogy a 6950 meg miért megy ezekbe a lapokba? :U

(#21) bazsi83vp válasza bacsis (#20) üzenetére


bazsi83vp
senior tag

Nekem egy 5770 nem akaródzott menni egy gagyibájt 939-ben bő 2 éve - levél a supportnak: küldek egy biost - nem volt jó ..... még 1 levél ennek apropóján így küldtek egy másikat és ment is vele szépen - (ezek egyike sincs fent a honlapjukon)

(#22) bacsis válasza bazsi83vp (#21) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

na ne bassz :Y
Állat, se a DFI-nek se az Abitnak nem írhatok ez ügybe :DDD :W
de legalább ez is valami infó legalább! köszönöm :R
De azért most ismté ott motoszkál az agyamba: a 6950-el miért megy? :U ;]

(#23) kenwood3


kenwood3
őstag

A 6950 ki lett próbálva, hogy megy? Mert az akkor érdekes...Egyébként az nForce 4-es és 5-ös lapokban a HD5és 6k-s Radeonok valamiért nem hajlandóak megfelelően működni. Illetve az intelnél a 945-ös vagy régebbi chipsettel szerelt lapokban sem mennek .
Az asrock néhány régi lapjához adott ki biost ezzel a javítással "Support ATI-HD5XXX series VGA card. " , hogy menjenek a kártyák a lapjaiban

Mi az az ekezet dragasag??

(#24) bacsis válasza kenwood3 (#23) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

igen-igen czundermák kipróbálta :K
az asrockon meg nem csodálkozok :DDD

(#25) kenwood3 válasza bacsis (#24) üzenetére


kenwood3
őstag

érdekes, hogy azzal megy. Én úgy tudtam, hogy nforce4-ben egyik hd5-6xxx kártya sem megy , de úgy látszik a 6950 tud valamit :))

Mi az az ekezet dragasag??

(#26) bacsis válasza kenwood3 (#25) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

rákérdezek konkrétan hogy czundermák mire jutott vele... pl hogy stabilan ment-e vele a 3D meg ilyesmi :U nagyon érdekel engem is :B

(#27) Thunderzolee

P35-ös chipsetű lapom van, ez sem PCI-E 2.0-ás, a HD6950-es megy benne, úgyhogy biztos nem az előző generációs PCI-E sín az oka, ahogy már írták itt lejjebb is. :K

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#28) bacsis válasza Thunderzolee (#27) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

czundermák aszondja hogy nyom valami tesztet is a 939 meleltti 6950-el :U
Szal akkor is ott vagyunk hogy nem tudjuk miért nem mennek az 5000-es radeonok :DDD
bár ez a BIOS "bug" vagy ilyesmi lehet okozó ahogy itt fentebb is írták a kollegák :U

(#29) Ranagol_5 válasza bacsis (#28) üzenetére


Ranagol_5
senior tag

Ha ez segít, nekem a P4GD1-ben megy simán a 5870-em. :D Pedig az is 1.0-ás PCI-E, ráadásul még hibrid is a 478-as foglalat miatt. :)

Sometimes I feel my self like a fuckin' monkey. | Irigylem a szüleimet. Nekem sose lesz olyan zseniális gyerekem, mint amilyen nekik van.

(#30) Robert07


Robert07
aktív tag

Valszeg nem kap elég tápot, mert szerintem a pci-e 1.0 csak 75w-ot képes leadni, a pci-e 2.0/2.1 pedig 150-et. :P

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.