Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) bacsis


bacsis
Közösségépítő

lehet futtatok egy gyors winrar tesztet.. az sztem mér ki különbséget :)

(#2) vd1992


vd1992
tag

everestben mekkora eltérés volt??

(#3) bacsis válasza vd1992 (#2) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

500MB-al volt lassabb 1200-on..

(#4) gamerkiller


gamerkiller
senior tag

Én nem bírom átlépni a képzeletbeli 12.500 pontos álomhatáromat ezzel a 8800-al egyenlőre.. :)

Sony PSP Slim & Lite + 8Gb, Nokia N Series 73 + 2Gb ¤¤ Steam: hayhap4pa ¤¤ Bad Company 2 : Hayh4

(#5) D1Rect


D1Rect
félisten

Azért csak jobb az 1600cl7. :D

(#6) #65675776


#65675776
törölt tag

Ennyi értelme van a tuningmemóriáknak...

(#7) D1Rect válasza #65675776 (#6) üzenetére


D1Rect
félisten

... 3dmark06 alatt.

(#8) Oliverda


Oliverda
félisten

Hát mivel a 3trémárkot kb semennyire nem hatja meg a memória-alrendszer sebessége ezért ez nem túl meglepő. Nézd meg inkább WinRAR-ral vagy valami más tömörítési algoritmust alkalmazó programmal.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#9) #65675776 válasza D1Rect (#7) üzenetére


#65675776
törölt tag

És a legtöbb valós tesztben. Kb csak a WinRar és a hasonló tömörítő programok profitálnak belőle. Az meg megint nem jelent semmit, az alkalmazások egy nagyon nagyon szűk keresztmetszete az is.

A mindennapi felhasználásban nem jelent lényegében semmit.

[ Szerkesztve ]

(#10) Oliverda válasza #65675776 (#9) üzenetére


Oliverda
félisten

Ezt szerintem így nem lehet kijelenteni mivel eléggé architektúra függő a dolog. Ahol van L3 cache ott kevesebbet számít a RAM sebessége.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#11) D1Rect válasza #65675776 (#9) üzenetére


D1Rect
félisten

Az utolsó mondattal egyetértek.

(#12) bacsis


bacsis
Közösségépítő

Én úgy látom, hogy van értelme a magas órajelet bíró memóriáknak, hogy a szorzózáras CPU-knál ne legyen a memória szűk keresztmetszet...
Továbbá sok-sok ideig még ki tudja szolgálni egy jobbfajta DDR3-as memória a jövő processzorait is akár...
Mondjuk az is igaz, hogy platform függő is, hogy mennyire gyorsul a rendszer a dinamikus memória sebességéttől... a S478as P4-em pl nagyon meghálálja... a régebbi K6-III+ rendszerem is jobban megy ha magasabban ketyegnek a ramok és jobb időzítés mellett..
Hát az AM3-nál nem a memória a szűk keresztmetszet.. nem baj az :)

(#13) #65675776 válasza bacsis (#12) üzenetére


#65675776
törölt tag

Na jó, de a NetBurst egy elbaltázott architektúra, ami mindenre érzékeny, még a huzat és a csillagok állása is befolyásolta a sebességét. A trágya elágazásbecslése és a hosszú pipeline-ja miatt is kellett neki a magas memóriasávszél.

(#14) bacsis válasza #65675776 (#13) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

igen ez valóban igaz :)
Pont azon morfondíroztam, ha az AM3-as lapok és procik ha a DDR1 memóriát támogatnák, akkor egyből máshogy alakult volna az eredmény egy kis memória sebesség növelésének hatására :DDD

(#15) frescho


frescho
addikt

Próbáld meg felhúzni az L3 cache orajelet is. Kivancsi lennek, hogy DDR3-nal mennyit jelent.

https://frescho.hu

(#16) bacsis válasza frescho (#15) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

az everest memória teszt szintén megugrik tőle az tuti...
oks szórakázok vele egy kicsit

(#17) frescho válasza bacsis (#16) üzenetére


frescho
addikt

Merd meg 3DMark-al es valami valosabbal, mondjuk FC2 benchmarkkal

Persze csak ha van kis szabadidod. :)

[ Szerkesztve ]

https://frescho.hu

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.