Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) bacsis


bacsis
Közösségépítő

jöhetnek a tippek de hogy ebből már megint nem lesz semmi az is biztos :O

(#2) makraipeter1


makraipeter1
tag

Még régebben olvastam hogy az Nvidia nem engedte a QUAD SLI-t ezekkel! Nem lehet hogy valami sufnyi driver kell hozzá?

(#3) bacsis válasza makraipeter1 (#2) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

nem engedte ezekkel a kártyákkal?
akkor mégis melyikkel engedte? mert cirka 4éve nem nagyon vol más dupla GPU-s megoldása az nvidiának, a 7900 GX2-t leszámítva, de az meg tudásban tök uggyanez :U

(#4) Jhonny06


Jhonny06
veterán

Szerintem megsértődtek, amiért pózoltál velük. Esetleg hőgutát kaptak a fotózás közben.

(#5) bacsis válasza Jhonny06 (#4) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

főttek is 120fokig :DDD aztán rájöttem hogy az a 196.xx-es bugos driver volt fent ami nem szabályozta rendesen a ventiket.. most raktam fel 190-eset de próbáltam többel is 163-assal 99-esel itt már nem főnek meg de nem is gyorsul a 4gputól a rendszer :O

(#6) 14adam válasza bacsis (#5) üzenetére


14adam
addikt

nem 120 bacsis-t akartál írni? :D

[ Szerkesztve ]

(#7) bacsis válasza 14adam (#6) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

a +120fok az már nagyon sok bacsis foknak felel meg, olyan soknak hogy az már nem is bacsis foknak számít hanem1 tojás foknak számít :DDD

(#8) bacsis


bacsis
Közösségépítő

szóval... senki?

(#9) Davidof92 válasza bacsis (#8) üzenetére


Davidof92
senior tag

Hmm. Esetleg az nem játszhat bele, hogy végül is neked alapjáraton nem tud sli-t a lapod, ezt te engedélyezted rajta, és ezért nem megy. Gondolom a bios eredeti rajta, abba meg ugye nincsen sli. Megpróbálhatnád valami másik sli-s lapba, ha abba mennek akkor passz. Vagy mint anno az ultráknál, egyforma biost rakni a 2 kártyára, magyarán bios szinten egyformák legyenek.

(#10) Sonky válasza Davidof92 (#9) üzenetére


Sonky
aktív tag

De engedélyezni neki a SLI-t látod. Csak a pontok kevesek :W
CTRl+ALT+CÍPŐTALP Próbáltad már? Hatásos :DDD

Egy legenda vagyok.

(#11) eastsider


eastsider
nagyúr

másik lap? :F
Seven?

(#12) Davidof92 válasza Sonky (#10) üzenetére


Davidof92
senior tag

Nem is az, hogy nem kapcsolja be, hanem hogy mivel a lap eredetileg nem sli-s, ő kapcsoltba így valamilyen kártyákkal bugos. Tényleg kellene egy másik lap.

(#13) bacsis válasza eastsider (#11) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

az alatt sikerült 3Dmarkban15% gyorsulást kimérnem... először Quad-al mértem utána az egyik kártyát kivettem...
szal volt gyorsulás.. na mondom Crysis... Vissza raktma a újra a másik GX2-t de nem tudtam a quad SLI-t belőni... reinstaláltam a drivert, újra jó lett a quad SLI, de egy grammot sem gyorsult a játék.. Most lefuttatom a 3dmarkot ismét... ha most sem fog gyorsulni, akkor valami ismét elkutyulódott... NAGYON REMÉLEM hogy NEM fog ezúttal gyorsulni a 3dmark, mert akkorha valahogy rájövök mi kever be akkor azt a 15%-ot ki fogom tudni hozni a játékoknál is a quadból :K

(#14) bacsis válasza Davidof92 (#12) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

az SLI mod tökéletesen működik nem a lap támogattaaz SLI-t kezdettől fogva, 2 PCIe, SLI állító jumpersor, biosban tiltás\engedélyezés csak a csipszet nem támogatta.. de már az is támogatja...
ha valami gebasz lenne be sem tudnám kapcsolni ;)
ráadásul a 6800asok gond nélkül futnak együtt ;)

(#15) zoo8800


zoo8800
veterán

Mennyé' pancsolni a Balcsira ne a géped babráld :)

rip and tear, until it is done

(#16) Davidof92 válasza zoo8800 (#15) üzenetére


Davidof92
senior tag

Szvsz a balcsi fos, oda lesz osztálykirándulásunk, de nem megyek :DDD .

Bacsis: 3 kártyával nem próbáltad az sli-t? Mármint nem 3db gx2-vel, hanem az egyikről lebontod a 2. kártyát és akkor az csak szolidan egyedül megy, az alsót meghagyni ;] . Mondjuk ez eléggé hülye egy ötlet. És valószínűleg nem is működne.Biost megpróbáltad már cserélni rajtuk? Csak mert anno a 6800ultra sli-nél is ez volt a gond azt hiszem.

(#17) zoo8800 válasza Davidof92 (#16) üzenetére


zoo8800
veterán

:O
Szerintem nem.

Ilyet mondani a magyar tengerre...

rip and tear, until it is done

(#18) bacsis válasza zoo8800 (#15) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

a balcsi nem a kockáknak való :N :DDD
Davidof92! Jahh úgy nem is működne :N
nem kell másik bios mert itt az órajelek stimmelnek ;)
mondom hogy betudom kapcsolni az sli-t látja is minden ezzel eddig sem volt gond ;)
de sztem hamarosa n törlöm a bejegyzést és készítek helyette egy quad sli előzetes-t nektek :B :R

[ Szerkesztve ]

(#19) eziskamu válasza bacsis (#18) üzenetére


eziskamu
addikt

Ebből filmet csinálhatnánk: Nem (vén) kockáknak való vidék :DDD :)) :DDD
No country for old cube :)
Megvan a forgatókönyv is: bacsis véletlenül (!) mégis lekerül a Balatonra és unalmában vízhűtést készít, amiben a Balaton a víztartály :DDD , de jópár fűrdőző leforázza magát emiatt, és elkészül a világ legnagyobb halászléje :DDD

[ Szerkesztve ]

(#20) Yutani válasza bacsis (#14) üzenetére


Yutani
nagyúr

Utánaolvastam ennek a Quad SLI dolognak. Nem olyan egyszerű ez a dolog, hogy bedugunk két kártyát, és már megy is...

Amikor az Nvidia kiadta a 7950 GX2 kártyát, az OEM-ek már kínáltak Quad SLI rendszereket a 7900 GX2 kártyákkal (pl. DELL). Mivel féltették a piacukat, és nem akarták, hogy a retail piacon is elérhető legyen két kártya megvásárlásával a QS, ezért az Nvidia politikai okokból nem engedélyezte a QS-t a 7950 GX2 kártyákon, de a kártya egyébként megjelenésekor a leggorsabb kártyának számított.

Mindazonáltal a Quad SLI engedélyezhető, de ahhoz egy módosított driver vagy valami patch kell, ami kiüti az Nvidia blokkját.

Esetleg ezzel a beta driverrel próbáld meg.

Aztán lehet, hogy ez az egész már obszolét, és az új driverek alapból tudják a Quad SLI-t, csak valamiért nálad nem megy. Az alaplapot azért meg kéne nézni, hogy támogatja-e (mármint a gyári SLI verzió) a Quad SLI konfigot.

[ Szerkesztve ]

#tarcsad

(#21) bacsis válasza Yutani (#20) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

hmmm érdekes, mert hogy most feldobtam a win7-et, sikerült különbséget kimérni a "mezei" és a quad SLI közt, igaz csak nagyon keveset, cirka 20-25%-ot crysisban 3dmarkban pedig 15%-ot...
lehet olyan "spéci" módosított driverrel akkro több lenne a különbség?! elvileg a quad SLI azt hiszem aegy kártyás módnak a 3,2X-ét tudja hozni, hát én jelenleg is kb 2,4X-ét érem el...
van sejtésed honann lehetne ilyen mod drivert szerezni?

szerk:
köszi már szedem is, mindjárt megpróbálom XP alatt...
jó régi a far cry2 nem fogja csipázni :(

[ Szerkesztve ]

(#22) Yutani válasza bacsis (#21) üzenetére


Yutani
nagyúr

Támogatva van a te lapod is.

Van egy sejtésem: Lehet, hogy azért nem érsz el nagy különbségeket, mert kevés a CPU a két kártya kihajtásához. Javaslom, hogy próbáld meg extrém magas felbontáson és képminőséggel kipróbálni, ahol a proci már nem nyom annyit a latba.

[ Szerkesztve ]

#tarcsad

(#23) bacsis válasza Yutani (#22) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

biztos nins cpu limit közel sem, mert ha kicsit megtépem a gpu-k órajelét, szépen gyorsul a 3dmark :)

(#24) Yutani válasza bacsis (#23) üzenetére


Yutani
nagyúr

Egy régi Techreport tesztben 2400 MHz-es X2-vel 7500 pont körül hozott nekik a 7950 GX2 önmagában. Az a pontszámod tehát jó.

És itt van egy Digital Daily teszt, amiben 4000+ X2 melletti eredményeket láthatsz.

[ Szerkesztve ]

#tarcsad

(#25) Yutani válasza bacsis (#23) üzenetére


Yutani
nagyúr

Ezt nézd meg, itt egy FX60 procival teszteltek.

Ezek a 2006-os tesztek mind arról szóltak, hogy az Nvidia hivatalosan nem támogatja a 7950 GX2 Quad SLI konfigot, és valamilyen kerülővel oldották meg a tesztelést.

[ Szerkesztve ]

#tarcsad

(#26) bacsis válasza Yutani (#24) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

hmm amint látom a Digital Daily teszt eredményeket őnekik is az jött ki hogy marhára nem gyorsult a quad-tól a 3dmark...
Hála a jó égnek nekem most Win7 alatt megtáltosodott...
arar gondolok hogy itt már nincs korlátozás...
Csináltam is pár eredményt el ne tűn, tűnjetek, mindjárt felrakok egy kis ízelítőt :R
amúgy szedtem le még XP alá drivereket, bétákat is, próbálkozok még azokkal is később, bár ha sikerül is, túl sokra nem megyek vele mert a legalább 3-4 éves drivereket nem fogja komálni egy újabb játék sem...
Ez a most használt win7 alatti 196os pedig katasztrófális, lelövi a gépet 2 perc után, 3dmark alatt...
most feltoltam 100ra a ventiket, meg kaptak a kártyák eleje még egy 6centis ventit ami cirka 7ezerrel nyomja nekik :DDD
Most tolok egy húzott órajelű 3Dmark eredményt ha meglesz feltöltögetem :R

(#27) bacsis


bacsis
Közösségépítő
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.