Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) bacsis


bacsis
Közösségépítő

jöhetnek a spekulációk :DDD

(#2) ollie


ollie
MODERÁTOR

Rossz a példa. A 2 dollárt le kell vonni a 27-ből, nem hozzáadni, és így kijön a 25.

Vagy másképpen: a 3 férfi összesen 27 dollárt fizetett, mert a 30-ból 3-at kaptak vissza, de csak 25-öt kellett volna (a 2 dollár meg a 27-ben van benne).

[ Szerkesztve ]

***

(#3) blokad


blokad
senior tag

Én megtaláltam a google segítségével:D a mesélő tévútra visz:

2009/06/19-00:52: L***: Ez nagyon egyszerű, csak nem szabad elveszni a mesében. A három ember VALÓS összköltsége 25 dollár, hármat visszakapnak, így lesz 28, és kettő van még a hordárnál, így meg is van a harminc dollár. A jó mesélő tévútra visz. :-)

(#4) Hasek


Hasek
Közösségépítő

Ezzel én már találkoztam, csak akkor nem szállodában voltak, hanem fodrásznál, de teljesen mindegy.

A végső konklúzióban rosszul van visszavezetve a dolog. Van ugyebár a költség és a visszajáró. A 27 dollárhoz most te nem a visszajárót adtad hozzá, hanem a plusz költséget, amit már egyszer hozzáadtál, hiszen így jött ki a 27 dollár.

Elmagyarázom: Eleve 25 dollár a költség, és 5 dollár a visszajáró. Mivel az 5 dollárból lenyúltak 2 dollárt, így azt is a költségekhez írjuk és így jön ki a 27 dollár. 27 dollár a költség, a visszajáró 3 dollár, amit ha összeadunk, megvan a 30 dollár.

Első ránézésre tényleg érdekes, de csak egy kicsit bele kell gondolni és rájön az ember, hogy nem veszett el egy dollár sem.

szerk.: Na tessék, lassú voltam... :B

[ Szerkesztve ]

Üdv. H

(#5) ]Phobos[ válasza ollie (#2) üzenetére


]Phobos[
senior tag

Így van. Megtévesztő a példa. Ezért nem szeretem túlbonyolítani/ túldimenzionálni a dolgokat :D

Veszteség 25 + 2 dodó, visszajáró 3 dodó. Az "anyátok közt" is 30 dodó. Hogy a kik, hányan és hova mentek, illetve hány éves az atommeghajtású jégtörőhajó vezetője, nem fontos.

Amúgy mindig is utáltam a szöveges feladatokat.

[ Szerkesztve ]

Semmi sem lehetetlen, csak nem túl valószínű!

(#6) bacsis


bacsis
Közösségépítő

fuhhh.. de gáz, hogy csak nekem nem esett le :B , most ég a pofám rendesen ;]

(#7) dzsambo válasza bacsis (#6) üzenetére


dzsambo
tag

Nem vagy egyedül :B , én is agyaltam, hogy az hogyan lehet. A végén kértem közönség segítséget (megnéztem a hozzászólásokat)

(#8) Vladi


Vladi
nagyúr

De milyen hordár? :F :DDD

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#9) yolan válasza Vladi (#8) üzenetére


yolan
őstag

homár? hol?

“A writer needs a pen, an artist needs a brush, but a filmmaker needs an army.” - Orson Welles

(#10) Ice!? válasza yolan (#9) üzenetére


Ice!?
őstag

Nincs itt semmilyen KOMÁR;]:

(#11) yolan válasza Ice!? (#10) üzenetére


yolan
őstag

youtube-on pedig van :DDD

“A writer needs a pen, an artist needs a brush, but a filmmaker needs an army.” - Orson Welles

(#12) juliabrilke


juliabrilke
addikt

A mocsok recepciós!

Nem adott róla számlát! :D

(#13) Cucuska2 válasza juliabrilke (#12) üzenetére


Cucuska2
őstag

majd ha megy az APEH... ;]

Rock and stone, to the bone! Leave no dwarf behind!

(#14) #95904256


#95904256
törölt tag

Szóval a vendégek 27 dollárt fizettek ki. Ebből a 27-ből pedig 25 a recepcióshoz került 2 meg a hordárhoz. Melyik dollárra is vagyunk kíváncsiak?

Én a 27-hez a 25-öt adtam volna. Az úgy már 52.
Csak egy kis üzleti érzék... :))

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.