Hirdetés

2024. március 30., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) nakos1212


nakos1212
senior tag


bemész ide és ezt a kettőt bepipálod

(#2) bacsis válasza nakos1212 (#1) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

egy toippnek jó volt.. megcsináltam, de semmi változás...
volt már fix IP címmel próbálkozás, tűzfal "leresetelése" de ugyanúgy semmi... pingelni pingeli az XP-s gép, de semmi, majd ugyanezt a kábelt átdugom egy Win10-es vagy a Win7-es gépbe, egyből elérik a megosztott mappákat. XP-s gépeket továbbra is elérem, XP-s gépek ezen kívül szintén bármelyik más gépet elérnek...

(#3) Deske89


Deske89
csendes tag

https://support.microsoft.com/hu-hu/help/4091368/windows-10-homegroup-removed

Ennek esetleg nem lehet köze hozzá?

(#4) bacsis válasza Deske89 (#3) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Oké de egy Win7-es gép és egy Win10-es gép miért tud kommunikálni vele ahogy elvárható lenne? :DDD :U

(#5) solena


solena
tag

Ha pingelni tudod, akkor már túl nagy baj nincs:) Feltételezem, minden géped ugyanabban a munkacsoportban van. Ha a sima explorerbe beírod a főgéped nevét, akkor sem lát semmit? Megtagadja a hozzáférést? Vagy hitelesítést kér?
Esetleg a titkosítási szintet nézd meg, a w10 alapból 128bites titkosítást használ megosztáshoz, az XP meg (ha jól rémlik) ezt nem tudja. Speciális megosztási beállítások mit mond?

Ba'jur, beskar'gam, Ara'nov, aliit, Mando'a bal Mand'alor, An vencuyan mhi. - Resol'nare

(#6) b. válasza bacsis (#2) üzenetére


b.
félisten

kicsit amatőr javaslat,de hátha. próbáld meg kiiktatni a fő gép vírusirtóját és tűzfalát( defendert is) és próbálj meg úgy rácsatlakozni.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#7) Zoz válasza bacsis (#2) üzenetére


Zoz
őstag

És az SMB1-t is visszakapcsoltad?

(#8) total90 válasza solena (#5) üzenetére


total90
veterán

A munkacsoporttal van a baj. Az egyikben van, másikban nincs. Persze, hogy nem működik...
W10-hel kell a többit igazítani.

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#9) solena válasza total90 (#8) üzenetére


solena
tag

Az XP már tudott munkacsoportot (a Home nem, de a Pro igen), mivel abban egyesült a w95 és az NT vonal. Ha jól emlékszem:)

Tény, a homegroup egyszerűbb lenne (és ha jól vettem ki, addig abban is volt, csak az új verzióból kivették), ha nem vették volna ki a 1803-ból.

De ha holnapig nem oldódik meg, eskü, előhalászom valahonnan az ősrégi xp-s gépet, és beröffentem, hogy mi a szitu:DDD

Ba'jur, beskar'gam, Ara'nov, aliit, Mando'a bal Mand'alor, An vencuyan mhi. - Resol'nare

(#10) Gdi


Gdi
senior tag

A 1803as W10ben alapértelmezetten letiltásra kerül az SMB1-es protokoll, a Win XP (és ez alatt) csak ezt tudta.(SMBv2 Vistától van, SMBv3 Win8+)
Szóval a régi gépekre lenne ez egy tipp. De, hogy egy másik Win10 szintén miért csinálja az jó kérdés.

Nézd meg tűzfalat, lehet az adott hálózattípushoz tiltva van :)

''Milliárdnyi meggyilkolt csillag sikolya elhal az éj békéjében, és a kétségbeesésnek csak néhány, törékeny, kőbevésett szó áll ellen.''

(#11) bacsis


bacsis
Közösségépítő

Egyelőre nem oldódott meg srácok, és köszi a tippeket, de ez kezd egy kicsit kínai lenni nekem...
Munkapcsoport természetesen mindegyik gépnél van.. default ez többnyire Workgroup, de korábban sem volt olyan gondom, hogy ha eltérő a munkapcsoport, ne ment volna... Mert ment.. még a tetves Win3.11 alól is mappeltem a 2TB_os HDD-t :Y
Gdi! Ez az SMB1-es akármi érdekes lehet... lehettényleg ezzel van a gond?! Ez az SMB1/CIFS rendszerű fájlmegosztási támogatás be van pipálva... de még mindig semmi változás... kellhet még valami?
Miért szopat ezzel a Microsoft? miért kellett ezt megvariálniuk? :U :(

[ Szerkesztve ]

(#12) Lars


Lars
őstag

Én is első körben megpróbálnék kikapcsolni minden beépített biztonsági dolgot. Tippem nekem is a home group megszűnése miatti kavarodás lenne …
Az ilyen szívások elkerülése érdekében ftp-zek egyébként, windows bármennyitől elérhető majdhogynem. ( Ha van rá wincommander pl )
Ez a megosztásos dolog soha nem volt stabil, anno LAN-partykon is inkább FTP-ztünk. Picit olyan esetleges volt …

(#13) pet007


pet007
aktív tag

Amugy miert nem fogsz be egy gepet (tudom hogy tudnal mibol valogatni ;] ) nasra? OMV-t ra aztan csokolom.

(#14) bacsis


bacsis
Közösségépítő

valszeg ez lesz a megoldásom
pet007! Biza az elmúlt 1-2 napba felmerült bennem ez is... meg hogy visszaállok a korábbi Win10 verzióhoz, azt nem engednem az update-t...
Egyre nagyobb a szívás a Win10-el, ha a korábbi jól megszokott dolgaimat akarom használni :(

(#15) Lars válasza bacsis (#14) üzenetére


Lars
őstag

Hát vannak gondok valóban. Nekem a VGA driver szórakozik bizonyos időközönként. Van hogy nem jön vissza kikapcsolt állapotból a monitor … olyan " kásás " lesz a kép mint az analóg tv-ken amikor nem volt adás. Azt hittem döglődik a monitorom, közben csak valami driver " frissítés " volt. Valahogy picit visszafelé haladnak a gyártók, egy időben nem volt ennyi szívás. De nem szűkíteném le ezt a 10-esre, a 7-essel is van hogy megesik nálam …
Hálózati elérésre én a helyedben mindenképp ftp-znék, egy dedikált nas-al. Sokkal praktikusabb, tudom hogy nehéz a váltás, de az ftp olyan mint a V8-as motor. Az a pokolban is az marad ;)

(#16) Gdi válasza bacsis (#14) üzenetére


Gdi
senior tag

Még nem próbáltad?
Egyúttal IP reset-tel is próbálkozhatsz, okozott már hibát az is hálózateléréssel:
[link 1]
[link 2]

szerk: látom írják ezt is a közepe felé :)

[ Szerkesztve ]

''Milliárdnyi meggyilkolt csillag sikolya elhal az éj békéjében, és a kétségbeesésnek csak néhány, törékeny, kőbevésett szó áll ellen.''

(#17) bacsis


bacsis
Közösségépítő

Rohadjon meg, megy!
Tehát nem elég, hogy a "klasszik" vezérlőpult hálózati kapcsolatoknál a "szokásos dolgokat" beállítjuk amit Vista óta kell, hanem a Win10-es gépház hálózat és internet/ethernet/hálózat menüpont alatt át kellett rakni még arra hogy magán mert ott nyilvános volt..
Ezt most jól megjegyzem, és persze nagyon szépen köszönöm a segítségét mindenkinek :R

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.