Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) bambano


bambano
titán
LOGOUT blog

a peepshow-ban se nagykabátos csajokat bámulsz...

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#2) bacsis válasza bambano (#1) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

:DDD :DD :R

(#3) Dr. Romano


Dr. Romano
veterán

Was is das, csak nem Voodoo? Ha az akkor nem szabad rejtegetni! :)

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#4) bacsis válasza Dr. Romano (#3) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Igen, egy Voodoo5, de igaziból a kiállított gépekre nem jellemző hogy kommersz cuccokból lennének összeválogatva :)

(#5) DR|FTK|NG


DR|FTK|NG
veterán

Szerintem se legyen rajta oldallap, így jobban meg lehet csodálni. Javítana az összképen - ami így is jó -, ha a vezetékeket (korhű módszerrel) megpróbálnád annyira elrejteni, amennyire csak lehet. :K

[ Szerkesztve ]

(#6) Chaser


Chaser
titán

én a házat is kukáznám:)

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#7) Met


Met
nagyúr

Plexit az oldallapba :DD

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#8) chatran


chatran
őstag

Ez csak attól függ, hogy a kalányos kevinkosztnert és tesóit meghívod-e a kiállításra. :DDD

(#9) Dr. Romano válasza bacsis (#4) üzenetére


Dr. Romano
veterán

Akkor házból is szerezni kéne valami nem túl kommerszet abból a korból és legalább két mobilrack fiókkal fel kell szerelni ;]

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#10) FID


FID
őstag

Nélküle. Alap mint a lap.

Youtube: Casemod FID Facebook: Casemod FID

(#11) bacsis válasza Chaser (#6) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Szerintem egy korhű gépház jobban segít vissza adni az adott korszakot, szóval azért azt nem szeretném :B
Met! Gondoltam rá, de elvetettem az ötletet, mert a kiállításra szánt gépek házait nem vagdosnám szét :B
Dr. Romano! Van oylan házam, meg csodálható lesz több olyan is ;]

[ Szerkesztve ]

(#12) CaNNa3IS válasza chatran (#8) üzenetére


CaNNa3IS
senior tag

:DDD

bacsis: plexit neki

[ Szerkesztve ]

Stay up Stay humble Ride hard Get stoked

(#13) Chaser válasza bacsis (#11) üzenetére


Chaser
titán

nekem a korhű gépházam általában az íróasztal volt:) legjobban úgy szerettem desktopot használni...ha most össze dobok egyet megint úgy lesz
egyébként poén volt:)

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#14) #20655360


#20655360
törölt tag

Ha megtudod oldani hogy garantáltan senki se nyúlkáljon a gépekbe, (gyerekek) akkor mehet.

Am van valami képsorozat/leírás a cuccaidról? Engem is érdekelnek a retro masinák.

(#15) Keiichii83


Keiichii83
csendes tag

Ha lesz őrülteknek gépösszerakó gyereksarok, akkor nem kell annyira mutogatni a gépek belsejét. Amúgy alap. :))

(#16) flymi


flymi
addikt
LOGOUT blog

+1 oldallap nélkül.
Mondanám, hogy a kevésbé ritka bélésű házak oldallapjait fent hagyhatod, de olyanod úgy sincs... :N

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#17) Luck Dragon

Oldal lap nélkül.

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#18) lezso6


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Oldallap kiállítást!

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#19) Fücsök007 válasza lezso6 (#18) üzenetére


Fücsök007
őstag

Plexis oldallapot! :D

(#20) bacsis válasza Fücsök007 (#19) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

az lesz hogy igény szerint bárki leveheti az oldallapot és belenézhet a gépekbe :)

(#21) GrotESC válasza bacsis (#20) üzenetére


GrotESC
aktív tag

Oldallap nélkül látványosabb, ne legyen opcionális. Mutasd meg mindenkinek!

Brit tudósok megállapították, hogy tíz emberből négy az hat.

(#22) FID


FID
őstag

Mikor lesz a banzáj?

Youtube: Casemod FID Facebook: Casemod FID

(#23) bacsis válasza FID (#22) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

ha minden igaz május 14-15, hamarosan elkészül a hivatalos plakát is :)

(#24) JetiRulez


JetiRulez
őstag

Szerintem oldallap nélkül. :)

"Nem tudom, hányas a kabát nekem, Kakaógengszter rég a nevem, mint az a napközis, ki jól lakott..."

(#25) Zoz


Zoz
őstag

Aminek oldallapja van az nem is régi gép! Ami régi annak egybe jön le az egész burkolat. Hogy azt én mennyire utáltam... és még emlékszem, hogy örültem, amikor megjelentek az első oldallapos házak! :)

(#26) bacsis válasza Zoz (#25) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

az első oldallapos gépek már a 90-es évek végén megjelentek... és szerintem mára egy '98-as P2-es elkég réginek nevezhető :)
Persze többnyire azok a gépházak fognak dominálni ahol egybe jön le a burkolat persze :)

(#27) Tzoltan21


Tzoltan21
tag

Én egy ilyen házban, hasonoló konfiggal toltam ki a Gta Vice City-t. Jó kis 433-as mendonchino celka volt benne 128 mb ram és egy gf2 mx400-as vga. XP SP1-el. De imádtam. :D

(#28) looser


looser
addikt

Lesz, ami be lesz kapcsolva? Mondjuk voodoolights tekeregne rajta :-)

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#29) Vladi válasza Met (#7) üzenetére


Vladi
nagyúr
LOGOUT blog

+1 a plexire, de szerintem nem lesz kapacitás rá. Azért egy flaska cifet megérdemelne. :DD

Oldallapnélküliséggel az a baj, hogy bele lehet piszkálni. De mindneképpen láttatni kéne a belét a gépeknek. :U
Oké, hogy kvázi kiállítás az Ásító inast se tapogatjuk, de azért csak kéne védelem. :F

(#28) looser:

A gépek többsége kipróbálható.

[ Szerkesztve ]

Mi előre tudtuk hogy ez lesz Ebédre hízott patkány Gyere siessünk Indul az expressz Nézzük meg Milyen a Balkán

(#30) proci985 válasza Zoz (#25) üzenetére


proci985
MODERÁTOR

jo oreg ATs idok.

---

ha nem problema a por/erintesvedelem, akkor oldallap nelkul.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#31) bacsis válasza looser (#28) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

az összes gép be lesz kapcsolva :)

Azt találtam végülis ki, hogy minden gépen rajta van az oldallap de akkor minden kedves vendégnek elmondom/kiírom, hogy amelyik gép belsejét szeretnék megnézni, akkor megoldható.. és akkor leszedem a gépház oldalát/tetejét/fedlapját és meg lehet nézni... és akkor felügyelem, hogy baj se legyen abból, hogy netalántán valaki belepiszkál a gépbe, de mégis meg lehet nézni a gépek belsejét, viszont alap helyzetben meg mégis össze van rakva a gép, minél inkább gyári állapotot idézve :)
szal most suvickolom a gépek belsejét is, ne égjek már majd a sok dzsuvás belsőtől :D

(#32) looser válasza bacsis (#31) üzenetére


looser
addikt

Hú, az szuper! Szerintem ilyen idős gépeknél az a kis por, égésnyom, korom, cigarettafüst-lerakódás nem oszt-szoroz :-)
Esetleg különböző relikviákat le lehetne tenni közéjük, úgy mint joystick, golyós (! :-))) egér, Új Alaplap, CoV vagy Mikroszámítógép magazin :-)
VooDoo 1 után TNT1-em lett, 4, 5-öt pedig még nem is láttam élőben...
Respect, hogy így életben tartod ezt a szubkultúrát! :R

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#33) bacsis válasza looser (#32) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Köszi az elismerő sorokat :)
A bejegyzésemben linkelt kiállítástról készült képeket, ha megnézed, akkor látható, hogy mindegyik gép mellett természetesen a billentyűzeten felül ott van a hozzá tartozó egér... s korhű gép mellé természetesen korhű billentyű/egér is dukál... és mivel optikai egérből nem nagyon állok jól, ezért a P2-P3-as gépek is simán golyós egeret kaptak :D persze azokból azért a modernebb fajtát :) de pl a legrégebbi gépeken ilyen egér van rákötve...
az asztali gépek között nem joystick-ek lesznek hanem laptopok abból a korból amiből az asztali gép származik :)) joy-om sajna nincs, na jó 1 szem azért van :DDD
A számítógép magazinokon gondolkodtam már... háát ha a gépek közé nem is de lehet a procik és VGA kártyák ahova ki lesznek rakva, kirakok egy pakkal 92-98 közötti pc wörd chip magazinokat :)

(#34) looser válasza bacsis (#33) üzenetére


looser
addikt

Ez egy práhuzamos portos egérke? Vagy valamit nagyon benézek? :-)

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#35) bacsis válasza looser (#34) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

ez soros portos egérke :) régebben, mármint úgy tényleg régebben, a 80-as években a soros port ez a "szélesebb" csati volt. csak később, nagyjából a 386-os időkben, a 90-es évek elején lett inkább a "keskeny" csatis soros port az elterjedt, ez meg szépen kiszorult...

(#36) looser válasza bacsis (#35) üzenetére


looser
addikt

Plus4->Compaq 386SX20 ez volt nálam az eleje az ismerkedésnek, de őszinte leszek, a pc-n nem emlékszem már, de talán már a kicsi soros port volt. Hát, repül az idő, de tök jó, hogy így képben vagy. A lelkesedésem már nem a régi, de még mindig megdobban a szívem, ha ilyesmiről olvasok :-)
Még 2000-ben költöztünk a céggel, volt ott egy rakat régi alkatrész, klassz lett volna megmenteni belőle valamit; régi ICL (69-70?) meg R4 talán...szalagos mentők. Amikor én jöttem ide, a csúcs egy Olivetti Pentium Pro alapú szerver volt, NT4 serverrel. Szép volt, jó volt :-)

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#37) bacsis válasza looser (#36) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Lesz pont olyan compaq 386 is kiállítva amit írsz :) gyere el azt nosztalgiázz:)

(#38) looser válasza bacsis (#37) üzenetére


looser
addikt

3200 oda-vissza, az másfél liter pálinka :-)))
Nem ígérem bacsis, de szívesen elmennék egyébként. Biztosan jó a hangulat :-)

Mindent tudok a rákászszakmáról...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.