Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) bacsis


bacsis
Közösségépítő

UP nektek, zúzzátok az eredményeket ide nekem :))

[ Szerkesztve ]

(#2) valaki654


valaki654
tag

Itt lenne egy alapórajeles eredmény az adatlapomon található konfiggal.

(#3) ZCoyote


ZCoyote
őstag

Gigabyte P35-DS4, C2D 8300@3200 MHz, 4 GB ram

Tessék

Romani ite domum.

(#4) Gery15


Gery15
addikt

Nekem van egy jó pár super pi és más eredményem is egy E8200-től. ;)
Csak most nem érek rá feltöltögetni, de késő délután-este feldobálom majd őket.

HyperX

(#5) bacsis


bacsis
Közösségépítő

valaki654, ZCoyote nektek nagyon szépen köszönöm az eredményeket! pontosan ilyent szerettem volna kérni :R
Gery15! Majd ha ráérsz ne tartsd magadba ;)

(#6) ZCoyote válasza bacsis (#5) üzenetére


ZCoyote
őstag

Szívesen!
Azt lehet tudni mire vagy kíváncsi?

[ Szerkesztve ]

Romani ite domum.

(#7) Gery15 válasza bacsis (#5) üzenetére


Gery15
addikt

Nem fogom ígérem! ;)

HyperX

(#8) bacsis válasza ZCoyote (#6) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

igen... igaziból pont egy E8000es proci alap órajelére votlam kíváncsi, bár inkább olyan 3-3,3Ghz-es órajelére illetve úgy egy ilyen benchmark eredményre...
az előzmény, hogy meghalt a 6magos phenom II-m alól a lapom.. most egy abit ix38 quad GT van helyette ideiglenesen meg egy e2200-as CPU... kíváncsi vagyok, hogy ezzel a procival mennyire közelítem tudom lehagyni egy E8000-es proci szintjét ;] :B
meg úgy a többi procik szintjét, e7000, e6000 stb :K :B
igaziból egy kevés eredméynem van E8500-el, hogy 4,25GHz-en dönget 525-ös FSB-vel 1200-as ram órajel mellett, de azt naa, tuti nem fogom meg :D

(#9) ZCoyote válasza bacsis (#8) üzenetére


ZCoyote
őstag

Majd megírod ide, hogy mire jutottál? Kíváncsi vagyok.

Romani ite domum.

(#10) juhaszattee válasza bacsis (#8) üzenetére


juhaszattee
csendes tag

Még lehet hogy ma megnézem az e7300-amat alap 2,66GHz-en meg 3,4GHz-en, esetleg 3,6GHz-en, de ott már nem biztos hogy lefut minden teszt ;] LinX 3,6-on tuti nem, 3,4-en pedig rendesen el kell vele szórakozi, kurva sokat droppol a lap :( (BIOS 1,36V terhelés alatt 1,31V Linx alatt 1,29V-ra is leesik.... :W )

"... úgy szórtad a hedshátokat, mint S3 VGA a hardveresen gyorsított kékhalált" - bacsis

(#11) bacsis válasza ZCoyote (#9) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Amint a gyerekek vissza engednek a géphez mert most arielt kell nézni :DDD persze szeretném megküldeni :K természetesen egy komolyabb E8xxx procit nem fogok vele megfogni, de úgy saccolom egy 3,6on járatott E8000 megcsíphető úgy hogy ez 4gigán jár meg qrva magas FSB-n ;]
juhaszattee! Miféle proci az? az e7000-esk is lazán mennek 4géza fölött :DDD

[ Szerkesztve ]

(#12) ZCoyote válasza bacsis (#11) üzenetére


ZCoyote
őstag

Ok. A gyerekeknek is kell szórakozás ne csak az öreg húzgálja a gépet :)

Romani ite domum.

(#13) juhaszattee válasza bacsis (#11) üzenetére


juhaszattee
csendes tag

e7300, de nem nagyon szereti, legalábbis, a lap nem bírja, mert még az alapfeszet sem képes tartani( 1,2125V helyett 1,19-et ha tud leadni a szegény G31M-S2C), így elég nehéz hajtani, plusz 3,6GHz-en amíg le nem áll a linx, addig 72 fokosak a magok a kupak 60 körül mozog hyper tx3-al, szal nagyon többet nem akarok neki adni, de ha megmondod hogy mennyi az a max amit még elbírhat megnézem neked :DDD ;]

"... úgy szórtad a hedshátokat, mint S3 VGA a hardveresen gyorsított kékhalált" - bacsis

(#14) bacsis válasza ZCoyote (#12) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

öreg... köszi :DDD
juhaszattee! Jahh, hogy G31 van alatta, akkor onnan fúj a szél :DDD
feszkóból 1,4-ig el lehet menni léggel, HA!!! akkor sem lépi át a 70-75-80fokos maghőmérsék :U szvsz ne kínozd tovább :R

[ Szerkesztve ]

(#15) juhaszattee válasza bacsis (#14) üzenetére


juhaszattee
csendes tag

Hát igen a G31 csodákra nem képes... :DDD Majd délután megnézem neked hogy mennyi a vége, de a 3,6 se lesz stabil 3,5 még meglehet stabilan. (Olyannyira fos a lap, hoyg 9x400-hoz az FSB-nek kell +0,2V és a Cl5-5-5-15-öt 800MHz-re belőtt rammal nem bírja, csak a CL5-6-6-18-at :C )

"... úgy szórtad a hedshátokat, mint S3 VGA a hardveresen gyorsított kékhalált" - bacsis

(#16) ZCoyote válasza bacsis (#14) üzenetére


ZCoyote
őstag

Hozzájuk képest mindenképp ;)

Egyébként meg mi ez a műsor? Mindenkinek csillivilli erőgépe van i9-es procival :D ? Csak mi maradtunk a jó öreg wolfival?

[ Szerkesztve ]

Romani ite domum.

(#17) bacsis válasza ZCoyote (#16) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

jelenleg conore-1M powa :DDD de ez is csak azért mert ez a lap bekajolja az 5850-es radeont, különben S939-es Abit AT8-32X-el tolnám vagy AN8 SLI FAtal1tyí-vel egy 2 magos 90 nanós opteron 165-el meg 3gigaDDR1-el :DDD :C

(#18) ZCoyote válasza bacsis (#17) üzenetére


ZCoyote
őstag

Na jó de Te "más" vagy :DDD

Romani ite domum.

(#19) bacsis válasza ZCoyote (#18) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

tény, hogy néha elejtek, egy "homo" poént és értem én hogy valaki a nagy mellűekre, valaki a szőrös mellűekre bukik, de nem tartom magam "más"nak, szal kifejtenéd? :))

(#20) juhaszattee


juhaszattee
csendes tag

Nah megcsináltam a tezteket, 3800-on már nem bírta a kiképzést, winrar közben kéket kapott utána win se töltött be, "kékelt" az is :DDD Nah akk szép sorjában:

Alap 2660 MHz RAM: 667 - CL5-5-5-15: [link]

Alap 2660 MHz RAM: 800 - CL5-5-5-15: [link]

3000 MHz RAM: 750 - CL5-5-5-15: [link]

3000 MHz RAM: 900 - CL5-5-5-15: [link]

3400 MHz RAM: 850 - CL5-5-5-15: [link]

3600 MHz RAM: 900 - CL5-5-5-15: [link]

Bűvös 400-as FSB FSB-nek +0.3V ;]

3600 MHz RAM: 800 - CL5-6-6-18: [link]

És még 1 kis meglepi: :))

3600MHz RAM 900 CL5-5-5-15 3dMark06: [link]

Heaven 2.5: (Csak a DX11 miatt ;] ): [link]

[ Szerkesztve ]

"... úgy szórtad a hedshátokat, mint S3 VGA a hardveresen gyorsított kékhalált" - bacsis

(#21) Gery15


Gery15
addikt

Na megjöttem tolom is fel a képeket, amiket megígértem. :K A processzor minden esetben egy "szerény" nyóckettes. ;] Vid: 1,225v
2,6GHz
3GHz
3,2GHz
3,4GHz
3,6GHz
3,8GHz
4GHz
4,2GHz
4,28GHz
Ennyi Super Pi eredményem van. Még tudok szolgálni prime, everest eredményekkel illetve validokkal.

HyperX

(#22) Gery15


Gery15
addikt

Egy pár Aida64 Cache & Memory Benchmark:
3,4GHz
3,6GHz
4GHz

HyperX

(#23) ZCoyote válasza bacsis (#19) üzenetére


ZCoyote
őstag

Csak géphasználat szempontjából vagy "más" természetesen. :DDD Bár semmi bajom nem lenne azzal sem ha "más" szempontból lennél "más" :D

Romani ite domum.

(#24) bacsis


bacsis
Közösségépítő

atyaíristen, köszönöm szépen srácok az eredményeket :Y :R :C :R
Sajan eléggé úgy tűnik, elszámoltam magam, és még akanyarba se érek egy E8000-el szemben, pedig szerencsétlen E2000 is 3,5giga fölött jár 400-as körüli FSB-vel, aszittem ez már elég lesz :U bár van egy sejtésem hogy az a gond hogy hazavágtam a dual chanelt 3 memóriával, szal még nem adom fel ;]
ZCoyote! Jól megkeverted, de azért még nem vesztettem el a fonalat :D

(#25) Gery15 válasza bacsis (#24) üzenetére


Gery15
addikt

Én gondolkoztam is kicsit, hogy még is mit akarsz te? :DDD De utána eszembe jutott, hogy jeges fagyállós cuccod. ;]

4GHz-es valid 1,248v-on Meg egy alapórajeles alulfesz.
2,66GHz valid 0,896v

[ Szerkesztve ]

HyperX

(#26) bacsis válasza Gery15 (#25) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

hmmm, azért szvsz egy alap órajele E8200 sanszos hoyg meglesz :K :B

(#27) Gery15 válasza bacsis (#26) üzenetére


Gery15
addikt

Kíváncsian várom. :D

HyperX

(#28) bacsis válasza Gery15 (#27) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

nem állok túl jól bakker, valami qrvára nem kerek, egyszerűen nem akar gyorsulni ez a szar, már 3,5gigánál járok de még mindíg 21sec a Super PI a Linx meg szó szerint lassul :DDD mkor csináltam a print screent ott még ment 7,5Gflopsot 2,8Ghz-en vagy mittomén mennyit most 5,5-eket pumpál ki magából :DDD
asszem nyomok egy defaultot és nagyon finoman elkezdem előről, nem azzal hogy szorzót vissza kapásból 400-as FSB azt had szóljon mert ez nem vezet előre jelenleg :U

(#29) Gery15 válasza bacsis (#28) üzenetére


Gery15
addikt

Hajár! :C

HyperX

(#30) juhaszattee válasza bacsis (#28) üzenetére


juhaszattee
csendes tag

21sec-el még az én e7300-amat se akasztod meg alapon.. :DDD

[link] P6100-as laptop procim 2GHz-en tud majd' 10 GFlops-ot,, bár ez már 32nm-es csoda :U

"... úgy szórtad a hedshátokat, mint S3 VGA a hardveresen gyorsított kékhalált" - bacsis

(#31) Gery15


Gery15
addikt

IBT-vel mérve 3,6-on volt, hogy 21,6GFl mért. :DDD

HyperX

(#32) bacsis válasza juhaszattee (#30) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

valami nem oké ezzel a fostalicskával :U most pl futott 19sec-et :)) bár ez még mindíg elég gyenge :U Winrarnál volt 1000fölött is most 600akat tol... kivágom azt a 3. ramot azt 2 memóval 1000Mhzes ram frekivel CL4 mellett adok majd én a búrátoknak :P

asszonyom kérdi hogy nem egerből való vagy?

(#33) juhaszattee válasza bacsis (#32) üzenetére


juhaszattee
csendes tag

Remélem, hogy elvered legalább az én procimat. :))

Nem, tőzsgyökeres kenderesi vagyok :DDD Onnan nem nagyon ismerek senkit... :(

"... úgy szórtad a hedshátokat, mint S3 VGA a hardveresen gyorsított kékhalált" - bacsis

(#34) bacsis válasza juhaszattee (#33) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

beszereltem az abit uGuru panelt is, hogy feelingesebb legyen a tuning, na minnyá meglássuk mi lesz :DD

(#35) bacsis válasza bacsis (#34) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

egész jól állok 20sec alá mentem a super PI-be :))

(#36) juhaszattee válasza bacsis (#35) üzenetére


juhaszattee
csendes tag

Csak halad az :D

"... úgy szórtad a hedshátokat, mint S3 VGA a hardveresen gyorsított kékhalált" - bacsis

(#37) bacsis


bacsis
Közösségépítő

nahh ez lett a vége

Háát linxbe labdába se rúghat, Super Pi-be egy alap E8200 sziontjét hozza, Wprime-be viszont úgy tűnik jól jön a magas órajel és ott erősebb az E2200-am, De Winrarba is nagyon lemarad a drágám :U
Kéne valami játék teszt is, ki akar Crysisal benchmarkolni? ;] :B

szerk: még megnézem hogy nigine heaven mit procukál ezzel a procival az 5850esemmel :U

[ Szerkesztve ]

(#38) bacsis válasza juhaszattee (#36) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

unigine heaven alatt a procid 3,6-on ment ugye?
tudnál nézni nekem egyet alap órajelen? mert így közel 50%-al taposol le :U
Bakker... úgy tűnik magasabb FSB ide vagy oda magasabb órajel ide vagy oda, nem lesz meg egy E8000 :U

(#39) juhaszattee válasza bacsis (#38) üzenetére


juhaszattee
csendes tag

Háát, ma már nem hinném, hogy odáig jutok, mert fél5 kor megyek el itthonról és nem jövök csak csütörtökön haza, ha neked megfelel, akkor majd megcsinálom ha hazajöttem :B

Am igen, 3,6-on ment 900-as rammal cl5-5-5-15-ben (bár a vga is meg let húzva :DDD )

[ Szerkesztve ]

"... úgy szórtad a hedshátokat, mint S3 VGA a hardveresen gyorsított kékhalált" - bacsis

(#40) Sethdobaloah válasza bacsis (#38) üzenetére


Sethdobaloah
senior tag

alapórajel: 2.6 GHz

...csak én vagyok helikopter?

(#41) Gery15 válasza bacsis (#37) üzenetére


Gery15
addikt

Hát azért van még mit javítani rajta. Alap e8200-es 17,565s ;] De azért már szép ez is, hogy majdnem meg van. :P :C

Szerk.: Tudok, ha kell Heaven Benchmark-ot 6850-es meg 6950-es vga-val, ha érdekel? Vagy 3DMark06-Vantage-11.

[ Szerkesztve ]

HyperX

(#42) ZCoyote válasza bacsis (#38) üzenetére


ZCoyote
őstag

Na, még hogy lenyomod a wolfikat, cö-cö ;] :)

Romani ite domum.

(#43) bacsis válasza ZCoyote (#42) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Ha nagyon arról lenne szó, meg tudnám csinálni :K még több mint 10% OC van benne ám, csak azt léggel nem tudom megcsípni, most meg csak úgy prószíltam, hogy léggel minnél gyorsabban mit tud :)

(#44) ZCoyote válasza bacsis (#43) üzenetére


ZCoyote
őstag

Na jó de folyékony nitrogénnel nem ér :N

Romani ite domum.

(#45) bacsis válasza ZCoyote (#44) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

azt nem is mondtam hogy használnék, csak esetleg a fagyállós hűtésem :))
aszittem, hogy a magas FSB jobban megfogja nyomni a teljesítményt, és hogy a cirka 1GHz-es órajel többlet és a plusz 100MHz FSB (400Mhz külső FSB) simán fog annyit korrigálni :U
már cska azért is mert mikor anno az e2180-at cseréltem E4500-ra valahogy nagyon nem éreztem meg a dupla Cache "erejét" :U

(#46) Chaser válasza juhaszattee (#39) üzenetére


Chaser
titán

Na azért a g31-et se kell félteni, csak nagy a szórás, az se mind1 milyen cpu van mellette..ez azt hiszem magáért beszél. Régi szép idők:)

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#47) bacsis válasza Chaser (#46) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

elég beteg eredmény ;] :C
De azért azt is vegyük figyelembe, hogy a G31 333-as FSB-ig támogat hivatalosan, szóval odáig kutya kötelessége elvinni egy procit, és az felett is mehet jóval :K ;) tehát ha gy vesszük maga a lap cirka 15%-al lett csak túl hajtva ;)

[ Szerkesztve ]

(#48) moha21


moha21
addikt

UP! _Majd megnézem mennyit megy a 6550-es. 2,33 Ghz alap.

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#49) sdavic01


sdavic01
tag

E4500 gyári hűtővel 2,2@2,6 ghz stabilon :))

(#50) Chaser válasza bacsis (#47) üzenetére


Chaser
titán

410-430-es FSB-t is tudott az enyém, csak nem mind1 milyen cpu van mellette. Ritka jó darab volt az biztos. Ha 266-os FSB-s akkor van 2x ramszorzó, ha 200-as akkor 2.66 a minimum. Abszolút stabilan 4440mhz-et tudott az E3300 benne 1.344V droppolt fesz mellett. Láttam WR listán ugyanilyen lapot és cpu-t, minden max eredménye hajszálpontosan annyi volt mint nekem:) Magának a lapnak Mhz-ben vége van 4700Mhz felett, elég bosszantó is volt, hogy egy 11k-s lap csak ennyit tud...:D A cpu-t se válogattam, kértem kettőt és ilyen lett..az ikertestvére is ugyanazokkal az adatokkal rendelkezett de azt nem teszteltem ki.

szerk: Q8200 7x 430-on ment benne, csak akkor már nagyon melegedett az NB mert sok + fesz kellett neki, így visszament 420-ra. 390 alatt viszont alapfeszen lehetett tolni.

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.