Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) bacsis


bacsis
Közösségépítő

Pont ma toltam 3DFX Voodoo2-n Glide-ba gyönyörű

(#2) Dany007


Dany007
veterán

Egyből tudtam volna a választ! Az egyik kedvenc game sound track! :) Youtube-on is meg mp3-ban is megvan majdnem mind1.
A régi szép idők... Én is Voodoo2-esen toltam anno az NFS3-at :)
Sőt még osztott képernyőn is!
Tényleg a régi szép idők. Laza suli, délután meg egy kis versenyzés... hmm... És ez volt a menü sound track! :) :R

(#3) jookomak válasza Dany007 (#2) üzenetére


jookomak
őstag

Csak ugyanezt tudom mondani, leszámítva, hogy nincs meg mp3-ban.
A 4. rész még jobban tetszett, benne voltak a 3 pályái is. Azok még igazi nfs-ek voltak.

(#4) bacsis


bacsis
Közösségépítő

Én nekem a voodoo korszak nagyon kimaradt.. s kb 2 hete kezdtem el.. így azokat a dolgokat átélhetem, amit cirka 8-10 éve kimaradtak...
Újból quaka,quake2, revolt, NFS-ezek, s nagyon élvezem....
NFS3-at nagyon sokszor játszottuk, osztott képernyőn is, multiba is IP-n keresztül, singlebe egymást felváltva, szal ahogy csak lehet... és most pedig Glide-ba... A zenéjét mindíg is imádtam, s máig nem untam meg :)

(#5) #19617792 válasza jookomak (#3) üzenetére


#19617792
törölt tag

NFS 3-4 és még az 5 (a Porsche rész), na azok voltak NFS-ek. :K Emlékszem a 3-ban CLK-GTR-rel, Home Town visszafelé, két garázs között ugrató, át lehetett ugratni az egyik garázst. :C Amit imádtam a 3-ban, hogy a pályák, kocsik részletesen be lettek mutatva, nemcsak szöveg, hanem audiokommentár is. :Y
bacsis: Az tényleg igaz, hogy a Glide annak idején sokkal szebb képet adott a játékokban, mint DX, OpenGL? Tudnál mutatni képeket a különbségről? :R

[ Szerkesztve ]

(#6) P00By


P00By
nagyúr

Én, nagyon is. Imádtam! :R

(#7) bacsis válasza #19617792 (#5) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

jajj tudom melyik részt mondod.. soha nem próbáltam, na mindjárt indítom is a játékot, oszt tolok én is egy ugratást :C

(#8) dabadab válasza bacsis (#4) üzenetére


dabadab
titán

Incoming megvolt? Annak idején csak a demóhoz volt szerencsém, de baromi jól nézett ki Voodoon.

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#9) Penyus


Penyus
senior tag

Hu, mikor az nfs 3 volt kint akkor en mar alabbhagytam a jatekkal, illetve csak retrokat toltam igy ez kimaradt erosen.

Retro is my religion -=- The past is my future -=- 80286 rulez!

(#10) Dany007 válasza #19617792 (#5) üzenetére


Dany007
veterán

Valamiért nekem is ez 3 NFS jött be a legjobban.
Na meg a 2. 3-4 + porsche... Jópár hónapot szórakoztam el velük anno.
Furcsamód, meghallom a zenéjüket és beugranak a régi képek :)

(#11) eastsider


eastsider
nagyúr

én ezekre emlékszem
[link] )főleg a trafi csipogása, meg amikor megbüntet a rendőr:D
[link] (erre a fantasztikus zenére nagyon, meg az egészre:D) a motor hangja pff:D ugratók...
akkor nagyon jónak tűnt (mondjuk még csak 19 vagyok, szóval pici voltam)
[link] meg a street rod 2-re is :DDD

blood 1,2...stb.ááá

a porsche nekem is megvolt.. emlékszem a savage 4-en nem ment.. akkoriban cseréltem egy gef 2 mx400-ra 32mb SDR juhuuu :DDD

sudden strikera valaki emlékszik? stratégia volt

[ Szerkesztve ]

(#12) ^Clown


^Clown
veterán
LOGOUT blog

NFS 2 SE zenéjét is imádtam anno :)

Mekkora királyság volt!

[ Szerkesztve ]

(#13) #19617792 válasza bacsis (#7) üzenetére


#19617792
törölt tag

Nagyon ritkán sikerült átugrani a garázst, de leginkább beleugrottam a tetőbe. :C Meg az El Nino kocsi, na az durva. :C A Country Woods, meg a Summit volt a kedvenc pályám, technikásak nagyon.

(#14) Dany007 válasza #19617792 (#5) üzenetére


Dany007
veterán

Valamiért nekem is ez 3 NFS jött be a legjobban.
Na meg a 2. 3-4 + porsche... Jópár hónapot szórakoztam el velük anno.
Furcsamód, meghallom a zenéjüket és beugranak a régi képek :)

(#15) #19617792 válasza Dany007 (#14) üzenetére


#19617792
törölt tag

A 3 intrója annyira nem tetszett, de a 4-é, na az tényleg komoly volt. :)

(#16) moha21 válasza Dany007 (#14) üzenetére


moha21
addikt

Nekem is. : ) Olyan jó nem csak én cuppantam rá akkor ezekre. Vááá mikor az intro-ban villámlik és a game-ből van a videó a 3-ban, hú az dolbyban odabasz.
A 4. is fasza zenére is jó hogy sok a kocsi sok a map meg törik is.
A Porsche megint kitűnő és szerintem azzal vége is volt a need for speed-nek. : (

A 3-mat még Voodoo Banshee-val toltam PCI-os volt 20 rongyé vettem asszem újonnan. És nem ment rajta patch kellett hozzá. ÁÁÁ : )

[ Szerkesztve ]

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#17) Dany007 válasza #19617792 (#15) üzenetére


Dany007
veterán

Oh, én az introkra már alig ha emlékszek.
Ezzel szemben itt az NFS4 menü theme: [link]
Nagyon ütős. Kocsiban az a mélyhullám teljesen szétrázza az egész kasznit! Pedig csak "szar" mp3, nem is loosless :)

(#18) madstunt


madstunt
addikt

a 3ból nekem az aquila303 a kedvencem :)
a 4 viszont jobban tetszett mint játék
az empire city meg az egyik vidéki pálya durván jó volt :) fel kell raknom a 4et újra,érzem érzem...

[ Szerkesztve ]

(#19) Dany007 válasza madstunt (#18) üzenetére


Dany007
veterán

Nálam is benn van a topp 5 ben :) Meg az Atlantica pálya... Huh mennyit toltuk azon. Rendőrök vagy egymás ellen! :)
Igaz akkor még sehol nemvolt zsinternet :D Szal osztott képernyő vagy botok ellen...

(#20) madstunt válasza eastsider (#11) üzenetére


madstunt
addikt

én igen:) csak elég szemét módon volt képes asszem nehéz lenni :)

(#21) grabber


grabber
addikt

NFS 3 és a 4 valakinek elindul win 7 alatt?Nekem nem akar :O

(#22) madstunt válasza grabber (#21) üzenetére


madstunt
addikt

XP kompatibilitás+XP hack(4-nél tudtommal ez a szitu)

Most hallgatgattam,a 4 zenéi közül anno és most is a Bionic meg a Liquid Plasma egyértelműen kedvenc.

[ Szerkesztve ]

(#23) zozo1414 válasza dabadab (#8) üzenetére


zozo1414
csendes tag

legjobb repülős játék volt anno

(#24) #19617792 válasza zozo1414 (#23) üzenetére


#19617792
törölt tag

Vagy még az Airfix Dogfighter, azt is de imádtam, csináltam egy-két pályát hozzá, nagyon jó volt! :C

(#25) nyunyu válasza #19617792 (#5) üzenetére


nyunyu
félisten

Az tényleg igaz, hogy a Glide annak idején sokkal szebb képet adott a játékokban, mint DX, OpenGL?

Mihez kepest?

Voodoo 1 96-97-es megjelenesekor piacon levo 3D lassitokhoz kepest utosebb kepe volt, mivel azoknak vagy pixeles volt a kepe (lasd Unreal szoftver render), vagy egy rakas DX feature lemaradt a keprol (pl. Matrox Mystique nem tudott atlatszo texturat kezelni.)

Voodoo nem tudott sokkal tobbet mint az addigi kartyak (*), de azt jol es gyorsan csinalta, igy hamar az lett az etalon, meg ha a vegeredmeny ugy is nezett ki, mintha nyakonontottek volna a monitort egy vodor takonnyal.

Viszont 98-99-tol kaptak a nyakukba komoly konkurenciat, igy hamar nyilvanvalova valt, hogy a 16bites megjelenites hosszu tavon nem eletkepes, meg a 256x256 pixeles texturameret korlat sem.

Emlekszem, 98-as Guru taborban Matrox G200-on toltam a GLQuake-et (ami akkoriban 3Dfx territorium volt), mindenki megbamulta, hogy mennyivel reszletesebb, elesebb a kep, nem olyan homalyos, mint Voodoo 2-on.

*: 3Dfx-ek kimazsolaztak az OpenGL-t, es csak a lenyegesebb funkciokra hegyeztek ki a kartyat, tobbi feature-rel nem foglalkoztak, at sem vettek a sajat Glide API-jukba.

Emiatt a szoftverfejlesztok meg par evig ra voltak kenyszeritve, hogy a Voodoo X kompatibilitas erdekeben az OpenGL-nek csak a szukitett reszhalmazat hasznaljak.

Egyebkent sejtem, mire iranyul a kerdesed: anno 3Dfx-ek nem fektettek tul nagy hangsulyt a driver fejlesztesere, inkabb a sajat Glide API-jukat nyomtak.
DirectX meg OpenGL eleinte csak kulonbozo emulatorokon keresztul volt elerheto, ami ropteben forditotta at a kodot Glide hivasokra, nem tul jo hatasfokkal.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#26) grabber válasza madstunt (#22) üzenetére


grabber
addikt

szerk: próbálkozom vele

[ Szerkesztve ]

(#27) madstunt válasza grabber (#26) üzenetére


madstunt
addikt

leszedtem felraktam,szöszmötöltem és jelentem megy a NFS4 d3d 2megapixelben

(#28) Dictator^


Dictator^
veterán

easy lett volna :)

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

(#29) madstunt válasza grabber (#26) üzenetére


madstunt
addikt

találtam egy ilyet időközben. én nem ezzel szőröztem de hátha jó [link]

(#30) bacsis válasza madstunt (#27) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

oszt? élvezed :))

(#31) grabber válasza madstunt (#29) üzenetére


grabber
addikt

thx nfs 3 elindul de úgy szaggat hogy az hihetetlen.

bacsis: x2 2,2 GHZ 9100M integrált karival csak nem kéne szaggatnia egy ilyen játéknak min grafikán.Ötlet?Ennál rosszabb

[ Szerkesztve ]

(#32) madstunt válasza bacsis (#30) üzenetére


madstunt
addikt

alap hogy persze. ha lesz kedvetek esetleg neten lehetne egy kis NFS4 bajnokság :DD

(#33) bacsis válasza grabber (#31) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

rakj össze egy p2-es retro gépet ;)
madstunt4 Igaziból a 4-el soha nem játszottam, de természetesen megvan.. szóval én benne vagyok.. mikor toljuk? :DDD

[ Szerkesztve ]

(#34) grabber válasza bacsis (#33) üzenetére


grabber
addikt

Csak 486-os van,vagy lehet hogy p2 :U lusta voltam megnézni.Win95 volt rajta.

(#35) bacsis válasza grabber (#34) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

ha 486os akkor dobd ki a belét, oszt tolj a helyére egy 400körüli p2t mondjuk egy abit bh6 alaplapba, megtámogatva 128mega rammal, egy tnt2 vagy akár egy geforce2 mx200-as vga kártyával még megdobod, csapsz bele egy 10gigás vinyót oszt egy csomó év ezred forduló környéki játék eldöcög, maga a gép meg megvan kb 2ezer forintból :DDD

[ Szerkesztve ]

(#36) madstunt válasza bacsis (#33) üzenetére


madstunt
addikt

nálunk anyámék netezős gépe egy PII 300+MatroxG400 :D azon tuti jól futna de annyira hozzászoktam ehezz az öreg 22es fusihoz hogy képtelen vagyok lemenni a 15colra:DDD

majd még utánna kell néznem hogy kell intézni a netes játékot benne

(#37) bacsis válasza madstunt (#36) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

elég ha a 22-es monitort csapod rá a 15-ös helyett ;)

(#38) madstunt válasza bacsis (#37) üzenetére


madstunt
addikt

áh kissé csúszós a lépcsőnk én meg félek hogy előre bukok az amúgyis nehezen biztosan megfogható 35+ kilós monitorral :D de nekem megy w7 alatt is szépen a négy csak kis szöszmötölés kellett neki :)

(#39) grabber válasza bacsis (#35) üzenetére


grabber
addikt

Elindul csomó dos-os játék kivéve a lutos.Emiatt nem fogok barkácsolni most,mert itt sw jellegű a probléma.Kétlem a hardver lenne gyenge.
Otthoni P3 haldoklik,szerintem a HDD mondta fel a szolgálatot,de azzal sincs időm foglalkozni.

Amúgy van egy kb 22" vagy nagyobb Philips monitorom.Elméletileg kapcsoló hibás.Katód-os és nagyobb mint a tv.Azt se dobtam ki,mert az ilyeneket nem szabad.BNC-vel csatlakozik a vga :DDD

(#40) madstunt válasza grabber (#39) üzenetére


madstunt
addikt

bnc???? :DDD na olyat is rég láttam ilyen szövegkörnyezetben

jelenleg a tv outot azért se használom mert nagyobb a monitor mint a tv nálam is :D

[ Szerkesztve ]

(#41) moha21 válasza bacsis (#33) üzenetére


moha21
addikt

A 4 ( High stakes ) fenn van a gépenb szóval lehetne tolni, de szólok pro vagyok. : )

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#42) bacsis válasza moha21 (#41) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

most telepítem a kis K6-III-ra oszt ha másnem a hétvégén csapathatnánk :R
addig tolok a cimbimmel egyet LAN-on a 3-al :C

(#43) moha21 válasza bacsis (#42) üzenetére


moha21
addikt

Hétvége az zsír Hamachi vagy más VPN ( commodo mondjuk ) azon lehet tolni.
Bár sajna néha szarakodik a multi része. :((

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.