Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) bacsis válasza Chaser (#50) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Maradhattak volna a 16:10nèl ès akkor lehetett volna 1680...
Ìgy vagy úgy, egy felszereltebb t60 után a t400 megjelenìtès tèren visszalèpès... :U

(#52) hcl válasza bacsis (#49) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Nem (csak) az a baj, hogy nehéz, hanem hogy kényelmetlen, illetve elfoglalja a helyet a táskámban. Elbírom, de minek szívassam magam? A T480 sokkal kényelmesebb. Esetleg melóból hazafele bevásárolsz, és alig fér be valami a Dell E6420 mellé, az gáz.
Különben nem tudom, nekem nem tűnik hitványodásnak a Lenovo fejlesztési vonal, de a Dell sem (mármint üzletiknél, a konzumert hagyjuk). Amire én használom, bőven jó a T4xx vonal, kivéve talán a 440-et, az tényleg hulladék volt :D Amivel bajom van, az a visszajelzők hiánya, pl. a háttértár, stb.
Meg mondjuk a T61, D630 is üzleti gép ám, a maguk idejében százezres árcímkével, szóval nem volt az kommersz.

Mutogatni való hater díszpinty

(#53) cappa72 válasza hcl (#52) üzenetére


cappa72
nagyúr

Meg mondjuk a T61, D630 is üzleti gép ám, a maguk idejében százezres árcímkével, szóval nem volt az kommersz.
Biza'.
IBM T60, T61p, T61 volt a Dell-éra előtt nálunk (idehaza). Majd az első Dell pont a D630 volt, akkor kerültem át másik céghez, és azt kaptam. 4 évig nyüstöltem, de ugye poliszi lecserélni, így jött az e6410, majd a következő kötelező váltásnál az e7450. Ezt most nem tudom meddig használhatom...

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#54) Chaser válasza bacsis (#51) üzenetére


Chaser
titán

egy t60 ips után hányás bármelyik t400 ( :
de az nem a lenovo sara, nem volt fhd 14" panel, semelyik gyártónál
nyilván mert nem gyártottak olyan panelt, ahogy 16:10-et sem, csak 15,4"-ból
egyébként ha már gammerkedni akarsz, felhős szolgáltatásoakt nézted?
nv geforce now elég korrekt, és kb mindegy milyen hw-rel tolod - csak figyelni kell milyen játékoknál van support és jó net legyen
bár nálam 120mbit-essel sem volt gond 1080@60-nál -

hcl
én is tudnék vinni nagy dögöt
ha fizetnének érte ( :
nyáron épp elég a telefon, ilyenkor nem lenne gond
de otthon sem asztal előtt notebookozok, már a 2,2kg körüli gép is miután 14"@1,7kg-rra váltottam nagyon rossz volt - utólag -
volt egy 8570w-m, az 3kg környéke, hát az borzasztó volt ágyban ( :

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#55) MasterDeeJay válasza cappa72 (#53) üzenetére

D szériás gépem rohadt sok volt, szerencsére szórták ki sokan pedig ütni vágni lehetett. A cégnél mai napig megy egy autódiagnosztikára. Meg nekem volt otthon Precision M65 is amibe D830 vagy 820-as lapot raktam mert akkoriban az nvidia 8-as széria notebookban brutális módon hullott forrasztási hibák miatt. Érdekes hogy asztaliakból meg a 8800gt hullott el, nem pedig a 8600-asok.
Jó volt őket szerelni, mint a legó össze vissza cserélgettem a lapokat, kijelzőket meg persze FSB pinmod 400-ról 533-ra. (855pm tudott 533-at is)
Számomra talán azok voltak a legstrababíróbb notik, meg persze az IBM-ek. Egy D-s Dell le lehetett ejteni max a sarka tört be, ma egy notit leejtesz az szinte totálkár annyira össze van bennük nyomva minden.

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#56) Penguin95


Penguin95
senior tag

Na ezért örülök annak, hogy nem adtam el a T500-am, és másodszor is megvettem ugyanazt a T61-et, amit viszont a T500-ra váltáskor elpasszoltam. Előbbiben gyakorlatilag minden benne van, ami csak belemehet BIOS és hardver modok nélkül, az egyetlen kivétel a képernyő, abból csak az 1680*1050-es változat van benne. A mai napig vígan lehet rajta netezni, sőt, 2016-ban ezen még játszottam is akkoriban megjelenő játékokkal (nyilván nem AAA címek). A T61 is egy hasonló felújítás előtt áll, csak mivel bődületes ára van kb. mindennek (T9500, 2*4 GB SO-DIMM DDR2, normális utángyári akku...), így azért el fog tartani egy darabig.

Amúgy ha egyszer kirámolnál egy OTP-t, és tényleg tudnál milliós keretek között gondolkodni, akkor szerintem lehetne megoldás a gondodra, lásd ThinkPad X62, X2100, stb. Addig viszont marad az álmodozás, meg a baracklekváros CPU tuning.

(#57) hcl válasza cappa72 (#53) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Hm, dolgoztunk egy helyen? :) A Lenovo mellett a Dell a másik, ami szerintem frankó. Mostani helyen van a 3 nagy gyártótól, Dell, HP, Lenovo, a LEnovokat szeretik, Dell elvétve (de szerintem nincs vele gond), HP-t rühellik mindenhol :D Pedig valamikor tudtak jó gépeket is.

@Chaser : Ágyba nőt viszünk, nem gépet ;) Nekem asztali a 430, akkor kell laptopnak lennie, mikor utazok valahova : minden adatom ott van.

@MasterDeeJay : IBM=Lenovo :)

Mutogatni való hater díszpinty

(#58) MasterDeeJay válasza Penguin95 (#56) üzenetére

Egy időben amikor még olcsóak voltak rendeltem pár eft/db áron Q9100-asokat, de alig működtek csak pár gép ette őket meg. Illetve volt X9100-asom is, de azok kályhák voltak a quadokhoz képest is és inkább csak a nagyhűtős notik ették meg.
Aztán inkább a P8600-8700-asokat rakosgattam a notikba nem a 9xxx szériákat.

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#59) Chaser válasza hcl (#57) üzenetére


Chaser
titán

persze hogyne, nem görnyedek asztalnál csak ha muszáj ( :

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#60) Chaser válasza bacsis (#6) üzenetére


Chaser
titán

ez egyébként egy nagyon jó gép, egy igazi tank
anno ismertem valakit aki dealerkedett vele ( :
ezért tudom, hogy azért tud potyogni a vga bennük, de legalább mxm-es
ez már több éve volt, de néha már akkor is beütött
én csak az 1600x900 kijelzővel láttam, lg, az brutál jó, pwm free is
hd kijelzővel azért szerelték, mert van aki kifejezetten úgy kéri - cég -
az én almomban pl kamera nem volt, úgy rendelték őket
akkuból ugy. necces, gyáriak meg már akkor sem sokat bírták - sztem betett nekik a vga fűtése is -, 8560-tól már sokkal jobban bírták az akkuk
billzet megilágjtó pilácsa az nagyon jó, talán még tp gépekénél is jobb, az utód 8560/70-ben meg végtelenül pocsék, használhatatlan kategória

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#61) hcl válasza Chaser (#59) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Én is inkább kényelmesen szeretek ülni :)

Mutogatni való hater díszpinty

(#62) Chaser válasza hcl (#61) üzenetére


Chaser
titán

ülök az ágyban géppel
feküdni csak akkor szoktam ha berakok egy filmet, gép hasamra aztán tenti' ( :
de magas támlás ágyban való ülésnél kényelmesebb ülést én még nem tapasztaltam drágább széknél sem

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#63) hcl válasza Chaser (#62) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Fura egy perverzió :D Nekem elég egy jó szék. Itthon nincs, de melóhelyen pl. van (itthon meg hamarosan lesz).
Meg sokan használnak állóasztalt is.

Mutogatni való hater díszpinty

(#64) Chaser válasza hcl (#63) üzenetére


Chaser
titán

miiiii? :d
home office ver. 2.0 ( :
évek óta így nyomom, webshopot is így nyomtam anno - csak a csomagolás részéhez ültem asztalhoz -
mióta abbahagytam a desktopozást azóta nem is fáj a hátam - keveset ülök mostani előtt, de annyi elég is -
még q3-at is toltam így, pont a fentebbi 8540p-ről anno, pár $-os wireless egérrel, de szép is volt úgy alázni a lámákat ( :

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#65) hcl válasza Chaser (#64) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

:D Kész :)

Mutogatni való hater díszpinty

(#66) bacsis válasza Chaser (#54) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

dupla

[ Szerkesztve ]

(#67) bacsis válasza Chaser (#54) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Mint ahogy mindenkinek.. van egy beteges perverzióm...
Én keménykötésű gamernek vallom magam... Annak ellenére, hogy nem játszok :B Na jó, ez nem igaz... Játszok, de nagyon, de nagyon keveset... Hogy minek nekem a "gamer" gép? A tudat... hogy ha esetleg úgy adódik, akkor tudjak mit elindítani rajt' a passziánszon kívül... Aztán persze ott rohad a gép, kb a VGA semmivel sincs sose' megizzatva, mert ha játszok, akkor ott a nagy gép (GTX1070tivel) laptopon aztán tényleg közel zéró... De soha nem lehet tudni ;) és nekem ez a tudat, hogy bármikor játszhatnék.. megér annyit, hogy fizessek érte :) És azért is hajlandó vagyok fizetni.. már ha van miből :DDD :B hogy az ne műanyagba legyen csomagolva-->Maradnak a kemény kötésű WS gépek akkor számomra :U
hcl! Pont annyira kényelmetlen egy ilyen gép amit most vettem, cipelni, mint egy 1 kilós 17 colos gépet.. az is nagy, ez is nagy... annyi a difi hogy a mostani ipari hulladék 1 kiló.. ez 4... fizikailag a táskámban pont ugyanannyit foglal... az meg hogy 1 kiló helyett szűk 4.... büszkén cipelem, hogy minőségi gépem van ;)
szerk2: Máig van T42-T60-ig Thinkpadom, a T60 igen "gyakran" kerül használatra... És volt D630-asom is... És ezeken kívül igen sok üzleti kategos gép... Nem véletlenül alakult ki pont így az efféle ferde hajlamom :U

[ Szerkesztve ]

(#68) hcl válasza bacsis (#67) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Nekem is már csak üzleti Lenovok vannak a családban :) De ha lehet választani, cipelésre én bizony a könnyebbet választom :D

Amúgy ja, a WS nem arra van, hogy vigyed. Az arra van, hogy ha kell, el lehet vinni máshova egyszerűen, és van erő, de a napi össze-vissza rohangászáshoz (pl. amit a hálózatos srácok csinálnak nálunk) pl. sokkal jobb egy X2** Lenovo. Én pl. kevesebbet hurcolom, nekem jobb a 480.

Mutogatni való hater díszpinty

(#69) bacsis válasza hcl (#68) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Nézd... egy 17-es gép sem így sem úgy nem cipelésre van elsősorban...
Ha már 17-es gépet vesz az ember, akkor onnantól kezdve tök mindegy hogy 1 vagy 3,5 kiló...
Ha cipelni akarom, akkor sem a súlyát nézem, mert továbbra is azt mondom, hogy senki sem fog beleszakadni 3,5 kilóba... hanem azt nézem, hogy akkor legyen kicsi, és hopp jöhet is velem egy 12,5-es gép...

(#70) hcl válasza bacsis (#69) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Igaz :)

Ennek ellenére mindenki megveszi a konzumer 17"-t hordozni, aztán
- csodálkozik, hogy nehéz
- csodálkozik, hogy kiszakad a zsanér 1 év alatt :D
mondjuk az üzletiek nehezebben törnek, legalább.

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#71) bacsis válasza hcl (#70) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

A 17"-os gép meg a kiszakad a zsanér között nincs összefüggés...
A ma már (szinte) csak hitvány gépeket lehet kapni a piacon, és a kiaszakad a zsanér között már inkább ;]

(#72) hcl válasza bacsis (#71) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Konzumer 17"-osaknál van. A 2010-es évek elejéről és a 2000-es évek végéről is vannak képeim (az újabb az pont HP, a korábbi Acer), amikoris hzzák a csillivilli gépet, hogy lötyög a teteje, és teljesen szét vannak szakadva a zsanér csavarhelyei :D Nagyon sok típusban alulméretezik, túl nehéz a kijelző, és egyszerűen kiszakad a helyéről.

Volt olyan Asus (az mondjuk 14 vagy 15-ös, 2010 előttről), aminek gyárilag porlott a műanyagja pár évesen, és még sorolhatnám :D
A HP Xe3 meg pl. nem csinálta ezeket, a Fujitsu S7010D-k sem, IBM T30, T61, R61 sem...
Az Alba Activa D410 meg pl. pont egy rakás hulladék volt műanyagok terén, de egy asztali P4 proci erejével :D

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#73) Penguin95 válasza MasterDeeJay (#58) üzenetére


Penguin95
senior tag

Ezért is pályázok a T9500-ra inkább, az még kezelhető. Meg ez egy NVS140M-es T61, így nem szeretném olyan dolgokkal buherálni, mint az FSB mod, vagy a C2Q belekényszerítése. Másképp egyenest P9700-at néznék, mivel az van a T500-ban is, és nagyon bevált.

(#74) Dare2Live válasza bacsis (#49) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Nem a 3.7kg, meg hogy elfoglalja a hátizsák felét a gond.

Hanem hogy minden nap munkahelyre, oviba, játszótérre, haza... 3.7Kg és nem kicsi helyet eszik. És akkor még ott a bolt kb heti 2* amikor nem volt hely a doboz tojásnak/kenyérnek és kézbe kell vinni. Miközbe gyerek kezét is fogni kéne vagy nyakadba rakni vagy egyik kézben a kenyér/tojás de kotord még elő a kocs/lakáskulcsot. és de jó lett volna ha befért volna vagy 2kgval kevesebb lenne.

és 45literes kb a hátizsákom. Nem kicsi. Ami efölött van az már túrahátizsák kategória.

Egy 14" T480 a maga 1.5kgval elég jó kompromisszum. De ha kövnek lehetőség lesz 13"as X390et kérni azt fogok. Amúgy se használom a kijelzőjét sűrün. Munkahelyen ott a monitor, otthon ott a monitor. 32"után mindegy hogy 13 vagy 14 minden pici.

A hobbi/passzió miatti 17"os notebook egy teljesen más kategória.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#75) quailstorm válasza bacsis (#67) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Pedig amennyit te játszol laptopon, azt egy tejfölösdobozba csomagolt Intel UHD Graphics is simán kiszolgálja ;]
Mondjuk az is drága, most minden drága.

(#76) bacsis válasza Dare2Live (#74) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Egyet èrtek :R napi hordozásra mehet max 14colig... Felette... Annyira qrvára mindegy hogy 1 kiló vagy majd' 4 :) akkor meg inkább legyen minősègi :)
quailstorm! Igazad van :) felnyaltam a far cry 5-t lefuttattam a benchmarkját, èlvezkedtem egy jót hogy játszható... Lenne... De úgyse fogok vele játszani :DDD
De legalább a tudat ;]

(#77) Chaser válasza bacsis (#67) üzenetére


Chaser
titán

nincs azzal baj, minőségi gépet találni a baj ( :
nekem nem kellett dvga a notebookba, 14" 1,7kg körül, de strapa is mellé
zsanéroknak tized mm holtjátéka sincs, 4 éves múlt a gép
valami magnézium ötvözetből van a váz, fuji e746
nyáron ezzel sem bkv-zok ha nem muszáj

hcl
kiszakad az 14-15" gépből is ha hitvány, anno blépő asusok voltak olyanok, de már nem követem egy ideje a mai kínálatot
röhögni tudok anélkül is ( :

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#78) bacsis válasza Chaser (#77) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Szeretek kipróbálni/használni mindenfèle gèpet. Voot hogy umpc volt a fètisem, volt hogy tablet/laptop 2az1-ben, ès okè, most a 17colos bengára izgultam rá, de olyan is volt hogy subnotebook-ot akartam... 12col alatt... Persze a minősèg mindig erős elvárás volt nálam... Vettem egy hp elitebook 2170p-t, jó kis 11,6-os gèp 3. Gen i5-el... Szeretjük az elitebook-ot, mert "vasbú"-van... Hát ez nem... Jó kis műanyag fedlap.. a kijelző meg... Tn panel 1366-al... Ès nem volt neki alternatìvája... Okè 11 colra tènyleg nem kell FulHD... De basszus... Tn panel is tud jó lenni... Hát ez nem az volt... Nagyon nem :U
Nesze neked elitebook meg a minősèg :U

(#79) hcl válasza Chaser (#77) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Ki hát, de az igazán durva az a 17-es :D

@bacsis : Melóben szerinted miért nem szeretjük a HP? :D
Hozza a user, hogy fos a kamera képe. Nézzük : semmi baja, gyárilag ilyen az összes. Beleugrott (ugye garis) bővítésként a gyári extra webkamera, aminek "jó" a képe, csak pár tízezres kiadás volt. Nem baj, cég fizeti, nesze neked olcsó lapos rendelés...

Mutogatni való hater díszpinty

(#80) bacsis válasza hcl (#79) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

jóóó de gondolom nem is Elitebbok vagy Probook volt az értintett ;)

(#81) Kalandor


Kalandor
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Ha nem vagy oldschool és nem ragaszkodsz a régi dolgokhoz (normális billentyűzet, rendes hűtés, strapabírás, bővíthetőség, stb.) akkor igazából jó gépek vannak, ha viszont igen, akkor tényleg nehéz találni, maradnak a régi gépek.

Sent from my X230.

(#82) bacsis válasza Kalandor (#81) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Nem tudom, hogy most ezt poénnak szántad-e vagy véresen komolyan? végülis így is, úgy is nézve totál megállja a helyét :DD
nem ragaszkodsz a régi dolgokhoz (normális billentyűzet, rendes hűtés, strapabírás, bővíthetőség, stb.)
:DDD :DDD Ez kicsit nem olyan, mint a Mit adtak nekünk a Rómaiak klasszikus? :DDD
Mert amúgy jahh.. ha ezekhez nem ragaszkodunk, akkor minden gép tök jó :DD marad az a pozitívum, hogy működnek, mást mit akarunk? ;]

(#83) hcl válasza bacsis (#80) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Elite. Multicég, üzleti gépekkel dolgozunk.
Eddig 1 olyan helyen dolgoztam, ahol nem üzleti laptopok is voltak, de azt meg nem én supportáltam.

Mutogatni való hater díszpinty

(#84) Jarod1


Jarod1
addikt

hát igen, 14 colost nézett egyik ismerősön,,, belinkelte és csk pislogtam hogy 229 ezer forint vacak 14 col, és van amihez nincs is Win10..

(#85) BerryMoTo


BerryMoTo
csendes tag

Nálam van egy nagyon király C2D Acer. Valami cserélhető GPU-s cucc, de olyan hülyén volt kialakítva a hűtése, hogy zárójel formájú a videókátya PCB-je. Ez persze a BGA-nak se tett jót. Reflow esélytelen a hajlás miatt.

/MoTo/

(#86) Polllen válasza bacsis (#13) üzenetére


Polllen
nagyúr

Thinkpad 420-530-ból veszel egy normális gépet és lehet rá egpu-t kötni és mehet a móka. Anno x230-ra RX 460-t kötöttem és egészen elfogadható volt. A CPU szerintem előbb fogyott el, mint a vga.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.