Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) bambano


bambano
titán
LOGOUT blog

minek jönnek bárki is a magyar válogatottba focizni, aki után a milan érdeklődik?

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#2) bacsis válasza bambano (#1) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Miért ne? ;)

(#3) Syl


Syl
nagyúr

> Most semmi kockulás!

El nem tudok képzelni nagyobb kockaságot, mint a foci...

Egyébként mik ezek a balra dőlő ékezetek?

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#4) bacsis válasza Syl (#3) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Bocs mobilról írtam :B szar beidegződés :B
A lényeg a lényeg, mondom mi baj lehet egy gyors rákeresésnek az MLSZ honlapján, volt megadva mail cím, szépen írtam nekik, majd eldöntik :U

[ Szerkesztve ]

(#5) marositech


marositech
senior tag

Szia!

Sztem' vigyen el a Milan, nagy szó ha fantáziát lát. Csak ne morzsolódjon le 14-16 évesen, hanem menjen tovább kitartással. Sőt azt mondanám, hogy a korosztályos válogatottnál ne a magyart válassza. (Itthon borzalmas az utánpótlásképzés!) Hanem, ha eljön az idő és van benne potenciál és úgy érzi, hogy bekerülhet valamelyik válogatottba (nyilván esélyek latolgatásával a magyar jöhet szóba) akkor magára húzhatja a trikolór mezt. De a lényeg utánpótlásban lehet olasz és utána válthat egyszer nemzetet a felnőttbe.
Nézz utána Willi Orbán és Dzsennifer Marozsán esetét.

Olyat rádverek...hogy megkulázol! :)

(#6) dabadab válasza bacsis (#2) üzenetére


dabadab
titán

Pl. azért, mert a magyar utánpótlásnevelésről konkrétan lehet tudni, hogy szart sem ér, a Milanéval ellentétben
Ráadásul a Milan még földrajzilag is közelebb van, egy 11-12 éves gyereket bekúrni valami benntlakásos helyre, hogy majd havonta egyszer látja a szüleit, az nem túl egészsége dolog.

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#7) bacsis válasza marositech (#5) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Köszönöm a tanácsodat :R

(#8) aero.


aero.
veterán
LOGOUT blog (1)

Ezt viccen kivul, most komolyan kerdezted? Nem hiszem el :)

(#9) bacsis válasza aero. (#8) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

nahh, mert? :B

(#10) Kisgépkezelő válasza dabadab (#6) üzenetére


Kisgépkezelő
senior tag

Nem nagyon értem ezt a dilemmát. A Milan és a válogatott az nem "vagy", hanem "és". Gondolom korosztályos szinten is is úgy van, hogy az embernek van egy klubcsapata ahol ha jól szerepel, akkor évente pár alkalommal behívják a válogatottba, úgyhogy szerintem ha annyira nem ügyes a srác, hogy az olaszok hívják, de azért annyira meg igen, hogy hívják a magyarok, akkor miért ne jöjjön ide focizni? Gondolom tapasztalatszerzés szempontjából előnyben van aki már a pályafutása korai szakaszában lejátszhat pár nemzetközi meccset, meg valószínűleg jól is mutat egy leendő focista önéletrajzában pár korosztályos válogatotti szereplés.

(#11) Laraxior


Laraxior
titán

Hogy lehet bekerülni a Magyar korosztályos válogatott csapatba?

Ha már a labdát meg tudja különböztetni a lufitól, már fel van véve. :K

[ Szerkesztve ]

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#12) bacsis válasza aero. (#8) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Kisgépkezelő! Én is erre gondoltam eredetileg amúgy :K

[ Szerkesztve ]

(#13) bambano válasza Kisgépkezelő (#10) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

több okból se jöjjön ide:
1. a magyar foci egy nagy lerablós pénzszivattyú. optimális esetben egy gyerek soha ne szembesüljön azzal, ami itt megy.
2. tartok tőle, hogy nincs kétlakiság. tehát valaki vagy a magyar válogatottban szerepel, vagy az olaszban. a kettő között kb. a megye2 meg a vb a különbség.
3. a magyar "képzés" gáz. rossz szokásokat tanít, miközben jó szokásokat nem. a magyar válogatottban csak elrontanák a gyerek készségeit.

normális ember egyáltalán nem akarja, hogy a gyereke a magyar válogatottban focizzon, ezt csak tetézi, ha egy olasz karrier lehetősége is választható.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#14) bacsis válasza bambano (#13) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

van rálátásunk hogy mit művelnek a külföldi focistákkal... Hogy ezeket a kis srácokat hogy kizsigerelik... hogy be van programozva minden napja, mit hol és hogy csinálhat, mit ehet, mit nem....
Szóval nehogy aszidd, külföldön jobb :U

(#15) dabadab válasza bacsis (#14) üzenetére


dabadab
titán

Egyre inkább az az érzésem, hogy nem is tudod, hogy mit akarsz.
Ha élsportolót akarsz csinálni, az ilyen. Mindegy, hogy hova küldöd, az lesz a vége, hogy többé-kevésbé el lesz baszva a gyerekkora azért, hogy hátha élsportoló lesz. Csak az a különbség, hogy a Milannál erre sokkal jobb lehetőség van és - ahogy említettem - a földrajzi közelség miatt legalább az nem nyomorítja meg, hog teljesen elszakítják a családjától.

DRM is theft

(#16) Kisgépkezelő válasza bacsis (#12) üzenetére


Kisgépkezelő
senior tag

Ahogy nézem rossz helyre írtál, mert itt a legtöbben annyit tudnak a fociról, hogy utálják. :D

bambano:
1. Nem a magyar fociba jönne a gyerek, hanem továbbra is az olaszoknál focizna, csak a magyar válogatott keretében játszana 1-2 meccset évente, ahogy jelenleg kb. a felnőtt csapat fele is csinálja.
2. Valóban vagy-vagy a szitu, hiszen egyszerre két csapatban nem lehet az ember, viszont olyanra van lehetőség, hogy felnőttként más válogatottban szerepeljen az ember, mint ifiként.
3. A srác továbbra is az olasz képzésben venne részt, hiszen továbbra is az olasz klubjában focizna, ahonnan a válogatott néha kölcsönkéri.

3,5. A magyar valóban nem a legerősebb válogatott, de ha az a kérdés, hogy magyar válogatott vagy semmilyen válogatott, akkor nem meglepő módon nem kevesen választják hogy ők inkább nem jönnek a válogatottba focizni. Lásd pl: Willi Orban, aki ifiként még a német válogatottban szerepelt, de felnőttként oda már nem hívták, úgyhogy úgy dönött jön a magyar csapatba.

dabadab: A válogatott focistákat nem szakítják sehova. Ott marad ahol van, abban a klubban ahol épp van, csak évi plusz pár meccsre behívja a válogatott.

[ Szerkesztve ]

(#17) bambano válasza bacsis (#14) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

példák (nem nálunk történtek meg, hanem a piréz bajnokságban).
1. odamegy a gyerekhez egy idegen, hogy amikor ők, a jó csapat, játszanak a rossz csapat ellen, akkor be kellene engedni két gólt, mert a jó csapat ellen fogadtak a sportfogadásban.
2. megmondja az edző a szülőnek, hogy tud intézni heti 1 misi fizetést a gyereknek, de abból 8 kilót otthagynak kp az asztalán, különben a gyerek nem focizik meccsen
3. azt mondja az edző a gyereknek, hogy most nem játszhat, mert a falábú csapattárs apja nagyobb adományt adott a klubnak és őt kell futtatni.
4. azt mondja az edző, hogy a gyerek most nem játszhat, mert a falábú csapattárs apja nagyobb csókos a még nagyobb embernél, mint a te apád
5. azt mondja az edző, hogy a vasárnapi meccset el kell veszíteni a párttitkár csapata ellen, mert különben balhé lesz.

stb. ha ilyenekre akarják tanítani a gyereket, akkor vigyék a piréz bajnokságba. ha meg az a cél, hogy esélye legyen nemzetközi porondon is focizni, akkor maradnak a seggükön az olaszoknál és a magyar határt nagyívben elkerülik.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#18) Kisgépkezelő válasza bambano (#17) üzenetére


Kisgépkezelő
senior tag

Piréz bajnokság ≠ piréz válogatott.

(#19) INGJOKE


INGJOKE
veterán

Nézd meg ki az edző és "fizesd be" mert Magyarországon a tehetség nem számít. :)

(#20) bacsis


bacsis
Közösségépítő

kaptam választ az MLSZ-től.. U15-től érdekelheti őket... 2 év múlva visszatérünk rá a családdal :)

(#21) marositech válasza bacsis (#20) üzenetére


marositech
senior tag

Aza lényleg, hogy kiskorában a labdakezelést meg kell tanulnia amikor már serdülőkort éppen elhagyja (14-16) akkor kell fizikálisan nagyon rendben lennie. Pl. nem gond ha mérkőzésenként 10km-t fut. Nagyon jó helyzetismeretek és stb.
Amúgy ajánlok egy videót, lehet n+1. magyar foci szidalmak, de rálát a magyar foci betegségeire.
[link]
Hajrá!

Olyat rádverek...hogy megkulázol! :)

(#22) Eastman válasza bacsis (#20) üzenetére


Eastman
őstag

Én is úgy hallottam, hogy jelenleg erősen támogatott sportág, a klubok fejpénzt kapnak, kvázi bármelyik gyerek focista lehet akinek a családja fizet és ezzel növeli a létszámot. :U

Az, hogy a tehetségek merre kanyarodnak aztán, és ha már bizonyítottak, onnantól önmagában elég-e a tehetség... (?)

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#23) szebe


szebe
őstag

"a Milan elvinnè az ügyesebbik kisfiút az U13-as csapatukba. Ami azèrt már csak jelent valamit."

Lehet nem leszek népszerű, de szerintem ez még nem jelent sokat.
Ha valami nem fog stimmelni, szívfájdalom nélkül kiszórják, mert akkora a merítés. Jobb esetben nem fogja megviselni annyira, hogy elmenjen az egésztől a kedve.

#14-re:
Élsportolót nevelnek, akiknek 18-20 évesen már a felnőtt (top)csapatban, topligában kell hétről hétre helytállnia. Az meg csak úgy megy, ha patikamérlegen ki van számolva minden.

A magyar utánpótlásról pedig sokat elmond, hogy ~legjobb/legértékesebb játékos jelenleg Szoboszlai, aki nem a klasszikusan vett magyar utánpótlás (=akadémiák) terméke.

"ha ledobsz a Mecsekbe egyszer késsel, meg egy banki terheléssel, én megiszom a h*gyomat, megeszem a lárvát, de akkor is fizetem a villanyszámlát"

(#24) bacsis válasza szebe (#23) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Nem, dehogyis, teljes mért;kben egyet ártek veled, mindegyik bekezdéseddel :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.