Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) bacsis


bacsis
Közösségépítő

UP az igazi veterán merevlemezeknek :C

(#2) bacsis


bacsis
Közösségépítő

jahh igen a rejtett reklámot el is felejtetem! akinek van eladó MFM vinyója az ne tatsa magába, és jelezzen nekem :DD

(#3) The DJ válasza bacsis (#2) üzenetére


The DJ
addikt

Valahol van a szekrényben egy ilyen nagy monstrum, bár fogalmam sincs működik-e vagy milyen típus, lehet előkotrom majd és lövök pár képet.

https://wpszaki.hu - Minden, ami WordPress, cikkek kezdőknek és haladóknak.

(#4) bacsis válasza The DJ (#3) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

ahhh, naggggyon szuper lennne :C :R

amúgy meg egyből egy: a 40megás WD működik teli van adattal, a felületén pedig nincs bad sector :DD :C

(#5) YCbCr


YCbCr
csendes tag

Valahol volt nekem MFM vezérlőm is...
A többi régi cucc mellett beömlesztve egy rozzant házba amiről fogalmam sincs, hol van, de ha érdekel, utánanézek! :)

(#6) bacsis válasza YCbCr (#5) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

:K :R

(#7) DarthSun


DarthSun
nagyúr
LOGOUT blog

" jobb alsó: Segate ST-1144A: 130megás dupla magas IDE vinyó " : egy 130- as normál magasságú IDE az egyik 486- omban a rendszervinyó :) , a típusát már nemtom, be kéne kapcsolni a gépet.De jól megy, 486- hoz tök jó.
40- es IDE a legrégebbi, amely még működik, 386- hoz tartalék.
Van egy régi 160- as SCSI duplamagas, amit már nem fogok használni, de rendesen működik, ha kell neked adom, igazi körfűrész hanggal rendelkezik :DDD

(#8) bacsis válasza DarthSun (#7) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

sajna a 130as halott, de a másik kettő IDE-s kifogástalan :K
SCSI-ból van nekem is 3,5-es ami dupla magas ráadásul 18GigaByte :Y :C

(#9) DarthSun válasza bacsis (#8) üzenetére


DarthSun
nagyúr
LOGOUT blog

Hát de az 386- ba nem jó, a 160M- ás meg abba is feeling.

(#10) bacsis válasza DarthSun (#9) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

jó akkor kell, elfogadom :D :)) :R

(#11) DarthSun válasza bacsis (#10) üzenetére


DarthSun
nagyúr
LOGOUT blog

Reggel vigyem, éjszaka még melózol ?

(#12) bacsis válasza DarthSun (#11) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

majd jövő héten :) :R

(#13) The DJ válasza bacsis (#4) üzenetére


The DJ
addikt

Na lőttem pár képet a HDD-ről:

- Egy
- Kettő
- Három

Ez valami NEC gyártmány az már biztos, dátumnak 1988 szerepel rajta.

Aztán kaptam nemrég egy gépet, sajna hozzám ez már túl öreg és a gugli se segített, hogy megmondja ki is volt ő fiatalkorában. Power Veisa ALR az biztos, 386-os gépállat, de ezen felül sok minden nem derült ki számomra. Neked van esetleg otthon ilyen gép vagy tudsz róla valamit? Akartam nyitni neki egy logout bejegyzést, de ha már itt vagyok rákérdezek nálad. :) Sajnos a tápot kiszerelte belőle az előző gazdi és így nem tudom bekapcsolni és nem is tudok sok mindent kideríteni róla. Az biztos, hogy a ház van vagy 30 kiló és egész nagyágyú gép lehetett ez anno. Ahogy nézem a processzor kártyaként szerepel benne, szóval gondolom így volt bővíthető a masina.

- ALR 1
- ALR 2

https://wpszaki.hu - Minden, ami WordPress, cikkek kezdőknek és haladóknak.

(#14) DarthSun válasza bacsis (#12) üzenetére


DarthSun
nagyúr
LOGOUT blog

Ok! Itt van az asztalon, előkerestem :) WDS-3160S

(#15) bacsis válasza The DJ (#13) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Hűű télleg jó kis MFM vinyó az, boltoljuk mán' el :)) vezérlő/tikbelek vannak hozzá?
A 386-os az valami korai szerver lehet... lőjj mán képet róla kicsit "lejjeb"-ről is ne csak így felülről lehessen látni, had lám milyen tápcsati kell neki, hátha akad hozzá valami, bár 101% hogy spéci cucc kell neki és nem fogod az életbe beszerezni :U viszont a VGA kártyáját kicsit leporolhatnád, megnézném azt is egy picit közelebbről :B :R

(#16) The DJ válasza bacsis (#15) üzenetére


The DJ
addikt

Kirángattam belőle minden kártyát, lőttem is róluk képet, csak az a baj hogy a telefonom nincs a helyzet magaslatán fotózás terén. Ha még valamiről kellene közelebbi kép vagy több infó akkor jobb fényviszonyok közé viszem őket.

Az alaplap így néz ki: [link]

Kártyák: [link] & [link] & [link]

Nem semmi ez a kihúzható CPU és cache modul :)

A vinyóhoz nincsen semmi más sajnos. Legalább 8 éve a szekrényben van. Emlékszem, hogy az egyik barátom gépéből szedtük ki és én elkuncsorogtam tőle, mert annyira tetszett :D De elboltolhatjuk, ha gondolod.

https://wpszaki.hu - Minden, ami WordPress, cikkek kezdőknek és haladóknak.

(#17) bacsis


bacsis
Közösségépítő

hááát lestem hogy honnan kaphatja a kakaót a lap de meglett, csak fekete a tápcsatlakozó azt nehéz észrevenni :)) telljesen szabvány AT-s táp kell neki :K
Mit szeretnél a vinyóért? :))

(#18) The DJ válasza bacsis (#17) üzenetére


The DJ
addikt

Egy barna, korombeli cicis nénit, ha megoldható :DDD

De ha ez éppen nincs készleten, akkor rád bízom a döntést, sajnos nem vagyok otthon a 88-as gyártmányú HDD árakban. :D

https://wpszaki.hu - Minden, ami WordPress, cikkek kezdőknek és haladóknak.

(#19) bacsis válasza The DJ (#18) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

kitalálunk rá valamit :R

(#20) frescho


frescho
addikt

Ha most rohadek akarnek lenni, akkor vakon raemelnek bacsis ajanlatara. De ennyire meg szuperman sem genya.

A temahoz: 386-os lappal probalkoznek, mert az ujabbaknal gondot okozhat, hogy szimplan kihagytak a BIOS-bol a szukseges rutinokat.

https://frescho.hu

(#21) bacsis válasza frescho (#20) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

legyél rohadék, és mutasd mid van :D :R

(#22) Fenyő


Fenyő
őstag

80-asra már fel lehet tuszkolni, igaz csak ghosttal és marad vagy 6 mega üres hely, de lehetséges. :DDD Nekem is van egy ilyen duplamagas 80-nasom, de nem eladó :P

Nem küldhetsz privát üzenetet saját magadnak!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.