Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) trydium


trydium
csendes tag

Imádom a Xeon-os írásaidat (a videokártyától most eltekintek :D ) ! :R :R :R

Jómagam is egy Xeon-t tekerek. Igaz, jóval szerényebb körülmények között mint te, de rajongok minden pillanatáért... Én is szeretem a pin... akarom mondani a padlásszagot !
Egy múltkori videód miatt elkezdtem leporolni a jó öreg C64-et is. Jahhhh, bocsánatot kérek: OCEANIC "lapos" floppy, gyári DATASETTE, fényceruza(!), egér(!) és GEOS cartridge van a készletben... (annó volt egy kamionos ismerőse a családnak :P :D )

Az előző írásod pedig meghozta a kedvet egy kis Tomb Raider-hez az öreg Cserebogáron ! :C :R

[ Szerkesztve ]

"Nincs tökéletes ember, csak tökéletes szándék..."

(#2) bacsis válasza trydium (#1) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Köszi az elismerő szavakat :)

(#3) salaud


salaud
aktív tag

VGA-val kpacsolatban.

A Zotac faszának tűnik, tényleg, aztán miután használod egy ideje, észreveszed, hogy tuningot nem nagyon bírnak, forrasztások, alkatrészek méretezése durván a minimumon, 3 évesen meg kerreg rajta a venti... :(

A Linux nem ingyenes. Meg kell fizetni a tanulópénzt. Az emberek 66 százaléka nem tud számolni! Gondoljatok bele, ez majdnem a fele!!

(#4) bacsis válasza salaud (#3) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

neeeeee... :U

(#5) Vesa válasza trydium (#1) üzenetére


Vesa
veterán

Egyetértek, jó az írás és külön öröm a Xeon említése.
Én is már évek óta csak Xeon-os WS-eket veszek, bár elsősorban munka miatt, de generációváltáskor mindig meghagyom a régit játékra. Egyik gyereknél még egy Z600 is megy napi szinten (X5675+24Gb Ram), FHD-ban egy 1070-el semmi gondja nincs vele pedig kövület szegény gép. A második CPU-t és a többi RAM-ot mondjuk kivettem belőle, úgysem használja ki egyetlen játék sem. Nekem most Z640 van egy RTX 2070-el, és hasít...

A tudomány a valóság költészete!

(#6) Nuada herceg


Nuada herceg
őstag

Nekem is egy Gainward 1070-es kártyám van. Használtan vettem. Sajnos alacsony fordulaton kerreg az egyik venti. Erről persze nem tájékoztattak vásárlás előtt.
A tuningról annyit. Hogy az a 150 MHz szépnek hangzik. Én is majd 100 MHz-el húztam meg, és a superposition benchmark szépen le is futott. Egész jó eredményekkel. Meg is örültem. Persze aztán játék közben meg jöttek a hibák. Például pubg alatt a battle eye dobott ki rám hibával. Meg hasonló érdekes dolgokkal. Visszavettem a vga tuningot és máris működött minden hiba nélkül. Szóval ajánlom neked is, hogy teszteld játékokkal is. Ott jön ki ha nem bírja a tuningot, nem a tesztelő programok alatt.

Értem a csíziót.

(#7) Carlytoo


Carlytoo
aktív tag

Pici pénzért jó befektetés. Ellenben a Gainward vrm hűtése borzasztó és emiatt a garancia időn egy picivel túl hajlamosak eldobálni magukat. Erre figyelj. Most nézem ,hogy kinek tartok előadást. :DDD

[ Szerkesztve ]

"No sacrifice is too great, no treachery too small" - Inquisitor Horst

(#8) sh4d0w


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Tőled olvasni a "hurka 6 magos" kifejezést eléggé meglepő :DDD

https://www.coreinfinity.tech

(#9) bacsis válasza Carlytoo (#7) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Most nézem ,hogy kinek tartok előadást. :DDD
HA ezzel arra céloztál, hogy vannak bizonyos témák amiben kicsit jártasabb vagyok, mint az átlagember, akkor az annak köszönhető, hogy sok infót szerzek tőletek. valahonnan nekem is meg kell tudnom/tanulnom ;) :R :R
Nuada herceg! 180MHz-es emelés mellett is lefutott simán az Unigine Superposition, nem tudom hol lett volna a kártya vége... Úgy gondolom, ha a 180 is pöcc-röcc, akkor a 150 az tuti beton stabil :) De persze ha megjön a combosabb 8 magos Xeon, akkor majd játékok alatt is jól kimérem :))

[ Szerkesztve ]

(#10) trydium válasza Vesa (#5) üzenetére


trydium
csendes tag

Jómagam is elsősorban melóra használom a gépet. :C
MS Access adatbázisokat masszírozok rajta. Néha becsúszik egy kis DBase III-IV, FoxPro, Visual Basic programozás is. :DD
Egyszerűen imádom, ahogyan az öreg Xeon röhögve csinálja a dolgát. 10-15 millió rekordos, relációs adatbázisokkal etetem, de csak nyeli mint kacsa a nokedlit. ;]
És ha úgy tartja úri kedvem, néha játszunk is... :))

"Nincs tökéletes ember, csak tökéletes szándék..."

(#11) Lord Myn


Lord Myn
senior tag

Pont ilyen zsugát használtam 4790 mellett kb. 1 évig, teljesítményével/hangjával nem volt gondom, viszont nyáron a GPU hőmérséklet simán elérte a 85-86(!) fokot (képzelem a VRM min ment keresztül...) egy 4x14 cm ventis házban, ezért át kellett szabni a ventivezérlését, de a 80-82-t így is gyakran elérte, nagyon kuka a hűtése... :(

"War does not determine who is right - only who is left."

(#12) bacsis válasza Lord Myn (#11) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

felőlem döngethet 110 fokon is, csak ne makkanjon meg :)

(#13) Lord Myn válasza bacsis (#12) üzenetére


Lord Myn
senior tag

Hááát.... :U Szerintem a tartós 85+ fok nem egészséges sem a kártyának, sem a hw környezetnek, de ezt pont neked, a tuning királynak, meséljem? :DD

Most egy MSI Gaming 2070-et használok, hát más liga... (súlyban is, kell alá a holding bracket :K )

"War does not determine who is right - only who is left."

(#14) bacsis válasza Lord Myn (#13) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Igaziból nem a magas hőmérséklet a gond, hanem az ebből eredő minél nagyobb hőingás, ami miatt a melegedő alkatrészek BGA tokozásának a forrpontjai elpattanhatnak... Ez bizonyos szériáknál volt igen nagy probléma, lásd Geforce 8000-es széria. De állítólag a Radeon HD7000 és a Geforce GTX500-as szériája után ezek elég jól orvosolva lettek... Szóval bizakodó vagyok benne... Ettől függetlenül köszi az infót, és oda fogok figyelni a melegedésre, mert hát tudjuk, hogy az ördög soha sem alszik :) :R

(#15) vemalsar


vemalsar
csendes tag

Mai kártyák mennyire érzékenyek az órajelre? Mert nekem az volt a benyomásom, hogy ezek az architektúrák már nem annyira ugranak meg az órajel emeléstől, de nem is húztam kártyát mostanában, szóval...nektek mi a tapasztalat? Játékban észre lehet venni mondjuk egy ilyen emelést mint a cikkben?

Retro_Vem YT channel: https://www.youtube.com/channel/UCXrWwrQEMxnSiyzrU5wK2DQ

(#16) MasterDeeJay

Én is most már az ésszerűbb, takarékosabb, és olcsó irányába mentem el.
Eladtam a dual X5675-öt és a crossfire R9 380-asokat.
Kínai X99 ddr3-as rendszer lett a kiszemelt, 12 magos 2673v3 3.1ghz-re húzva (ami majd 2678v3-as lesz nem sokára) és Asus Cerberus 1070Ti 8gb.
Ramokból is most visszavettem 32gb-ra (korábban 96gb volt). 4db 8gb-os ultra low profile, low power ramok 1866-ra húzva.
180-200w fogyasztás terhelve játékok alatt, Idle 50w, netezéskor 60w. Játékra gyorsabb, persze nem annyira workstation feeling egy kukázott Chieftek gépházzal.
Ami nagyon meglepett hogy mennyire kevés áramot eszik a 1070 széria. Igaz a korábbi 7970 6gb, 380-asok után...

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.