Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Kolondrum


Kolondrum
félisten

de majd nem tudja, hogyan kell befizetni egy csekket a postán.

(#2) bacsis válasza Kolondrum (#1) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Te meg/ mi meg, nem tudod/juk hogyan kell lovat patkolni, pedig dédapáink tuti tudták ennyi idősen... na és? változik a világ, vannak dolgok amik eltűnnek az életből. Ilyen lesz a sárga csekk is...
De eme bejegyzésem most nem erről szól.. hanem, hogy az elmúlt 20-30 évben enyhe óriási sarkítással semmit sem változott a digitális világ, csak kicsit csiszolódott :)

(#3) Bjørgersson válasza Kolondrum (#1) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Mindenki magából indul ki.

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#4) bacsis válasza Bjørgersson (#3) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Értem én mire céloz a kolelga.. tényleg az van hogy a sárga csekk eltűnőben van és mindent a neten intézel, így erősen gyanús hogy el fog tűnni hamarosan és a mostani generáció már nem vagy csak alig fog találkozni a sárga csekkel.. de hát ez már csak ilyen :)

(#5) marositech


marositech
senior tag

Mondjuk nálam ijesztő, ha egy kisgyerek "erősen" nyomogatja a tabletet/telefont.
Bár mondjuk ellenérvként felhozhatom anyámat (6x) aki ő is "erősen" nyomogatja telefont...
Bezzeg amikor ilyen idős voltam, akkor a valós 3D-s LEGO játékokkal toltam. :)

Olyat rádverek...hogy megkulázol! :)

(#6) kraftxld válasza Kolondrum (#1) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Reméljük addigra mindenki még az emlékét is elfelejti mire nekik kéne :D

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#7) updog válasza bacsis (#2) üzenetére


updog
senior tag

Ilyenkor szokták a bezzegelők linkelni azt a képet, ahol a buszon 80 évvel ezelőtt mindenki bele van bújva az újságba, hogy "tessék, pedig akkor okostelefon se volt". A világ változik, és most nem panaszkodhatnék itt, ha nem pont úgy alakultak volna a dolgok, ahogy :)

Más kérdés, hogy a változás/fejlődés milyenné is teszi a világot. Amikor a tömött buszon az okostelefonodba bújva böngészed a netes szennyet, közben a tömeget magadban szidva hazazötyögsz a panelba - ahol a szomszédod se ismered -, hogy egész este bambulhass egy(-...) Kőbányai melletta tv-re, amiből dől a negatív tartalom, miközben az egyik gyerekedről azt se tudod merre jár, a másikat meg nem is látod mert a szobájában kockul hajnalig - és igazából egyik se érdekel.

Mondjuk a sárga csekk meg tűnjön csak el :)

"Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

(#8) mghltm


mghltm
addikt

rakd le a telefont

still 4 sale https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mghltm/index.html || http://www.youtube.com/watch?v=85VErvTqgWc

(#9) joghurt


joghurt
addikt

Nálunk is voltak éjszakába nyúló Spectrum-partyk.
De a délutánokat a környék bebringázásával töltöttük, esetleg elmentünk robbantgatni, és hasonlók.

A mai kockulásnak az a problémája, hogy a kölkök szociális/empatikus készségei épülnek le hihetetlen tempóban. Míg mi felváltva játszottunk, a másiknak kíbicelve, ma párhuzamosan teszik, közben legfeljebb odaböfögve a másiknak. A többség ma ha közösen, akkor inkább egymás ellen játszik. És persze tök lazán beszólva a másiknak, nem érezve, mennyire durvák is verbálisan.

A tej élet, erő, egészség.

(#10) Bandi8bácsi


Bandi8bácsi
tag

Majd amikor az unokáink 3 napra eltűnnek egy holo-szobában, emlékeztetjük őket, hogy " bezzeg a mi időnkben, még 80 colos képernyőn és kontrollerrel játszottunk, azok voltak a szép idők" :P

(#11) flymi


flymi
addikt
LOGOUT blog

Még jó, hogy nem vagyunk egyformák.
Sosem voltam eleresztve tech kütyükkel. Az első "gépem" egy Commodore 64 volt ami nem nagyon tudott lekötni, mert nem volt hozzá kazettás játék. :)
Aztán volt valami TV-re köthető játékgép, húgommal azon játszottunk néha délutánonként max 1 órát. Aztán nagy sokáig semmi, majd jött az első gépem, amit frescho kolléga örökölt/ vásárolt meg, plusz nemsokára birtokba vettem első telefonom is (Nokia 3330, mai napig megvan, igaz kijelzőhibás). Ez volt az ezredfordulókor. 16 éves koromig elvoltam telefon nélkül is. Ma sem vagyok egy telefonb**i, sosem leszek.
Annak idején inkább focizni jártunk a haverokkal (napi szinten), bringáztunk (sport pipa), biliárdoztunk és söröztünk a kocsmában (kultúra is pipa), esténként jó sokáig olvastam.
Én azért büszke vagyok rá, hogy előbb játszottam a *öcsömmel, mint a gépen. Nem baj, most pótolom a kimaradt időt, éljen a második gyerekkor! :DDD
Egy mai gyerek jobb, ha tisztában van modern technikával, de azt sem akarnám, hogy egész nap egy képernyőt bámuljon, legyen az TV, monitor vagy telefon.

Bandi8bácsi: Ez jó volt! :D

[ Szerkesztve ]

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#12) bacsis válasza updog (#7) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

így van... van ilyen is.. nem kevés...
Deeee azért azért mert van aki 8 évesen jobbna vágja az androidot mint egy profi programozó mégl nem jelenti azt hogy na akkor tuti olyan emberré válik mint amit te is leírsz :) ez pont olyan hogy azért mert valaki megiszik egy-egy sört még nem alkoholista :)
Bandi8bácsi Ott a pont.. így van :D

(#13) Goose-T


Goose-T
veterán

A mi kétéves fiunk kapott egy kiszolgált androidos telefont, és már annyira megtanulta kezelni, hogy játékokat telepít rá, gyerekvideókat néz a Youtube-on és játszik a játékokkal. Van a Talking Ginger 2 nevű játék, abban van olyan feladat, hogy gyertyákat kell "elfújni" egy tortán időre, ő már 21-ig eljutott benne a 30 másodperc alatt. Mostanában a csengőhangokat szereti próbálgatni. :D

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#14) orion1025


orion1025
őstag

Vannak olyan "szülők", akik ezekkel kötik le a gyereket, mert addig sem velük kell foglalkozni. És vannak olyan szülők, akik ezeket a kütyüket adják a gyerekük kezébe, szóval az ilyen esetben eldurvulás, csakis az ő hibájuk, illetve nem odafigyelésük részét képezi, nem a gyerekben kell a hibát keresni. Sajnos az is egy gusztustalan dolog, amikor a 6 éves gyerek nem menő telefonnal mászkál, ezért a többiek cikizik. Fel lehet nevelni egy gyereket úgy is, hogy digitális világban él, mégis módjával van adagolva neki. Egyik ismerősöméket részben ezért is tisztelem, mert adagolták a gyereknek a technikát, nem kapott 5 évesen mobilt, módjával volt PC és konzol használat, aztán így 12 évesen sem lett egy retardált, lesajnált gyökér, nem mellesleg volt rendes gyerekkora, aminek a legtöbb idejét a szabadban töltötte a haverjaival.

Tehát akinek a gyereke egy agyhalott lesz tinédzser korában, az meg is érdemli. Sokszor olvasni ezzel kapcsolatos cikkeket, szösszeneteket, de minden a szülőn dől el, nem a gyereket kell hibáztatni azért, ami meg van neki engedve.

"...300Ft-t adok érte és te állod a postát..."

(#15) Kolondrum válasza Bjørgersson (#3) üzenetére


Kolondrum
félisten

Húú most verd a melled mekkorát írtál Magdi néni. :DD BUÉK!

(#16) updog válasza orion1025 (#14) üzenetére


updog
senior tag

"Tehát akinek a gyereke egy agyhalott lesz tinédzser korában, az meg is érdemli. "

Jókat írsz, csak az a baj, hogy míg a szülőt, és a hozzájuk hasonlókat ez nem fogja érdekelni, a társadalom "normális"** tagjait annál inkább fogja zavarni, ésvagy hátrányosan érinteni a kirívó/ nemtörődöm/ haszontalan/ káros (megfelelő aláhúzandó) viselkedés, amit a fiatalba "beleneveltek".

**persze a "normális", "ésszerű" és hasonló fogalmak is relatívak, és valószínűleg hamarosan felül fogja definiálni a többség (lásd Idiocracy)

"Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

(#17) Syl válasza orion1025 (#14) üzenetére


Syl
nagyúr

>Vannak olyan "szülők", akik ezekkel kötik le a gyereket, mert addig sem velük kell foglalkozni.

A mi időnkben (70-es évek) amíg a szülők dolgoztak, kulcs a nyakunkban és csavarogtunk egész nap. Akkor sem foglalkoztak velünk, csak most megvan a technológia, amit lehet hibáztatni.
Persze ha rossz fát tettünk a tűzre, akkor előkerült a pálca meg a szíj és volt nemulass. Ma meg? :U

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#18) FID


FID
őstag

Nincs evvel baj! A Vér Kötelez! :D

Syl: De szerettem fakanalat töretni a testemen :DD

[ Szerkesztve ]

Youtube: Casemod FID Facebook: Casemod FID

(#19) Csapoati válasza Kolondrum (#1) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Nem sokáig lesz csekk sem. Én egyedül az éves kéményvizsgálati díjat fizetem be személyesen, a többi számla már rég netről megy.

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#20) joghurt válasza Syl (#17) üzenetére


joghurt
addikt

"Tűnődtem is rajta: nem vált volna-e belőle egy egészen más gyerek, ha maga korábban már
néhányszor agyonveri."

(Mondjuk a mi időnkben egy 10 éves gyereknek többnyire nem jelentett gondot a kerületen belüli közlekedés, de sokaknak még a város másik felébe való edzésre járás sem.)

A tej élet, erő, egészség.

(#21) updog válasza Csapoati (#19) üzenetére


updog
senior tag

"Nem sokáig lesz csekk sem"

Hát nem tudom, én összegyűjtöm a havi csekkeket és egyszerre viszem be a postára (albérlet, úgyhogy sajna nem rajtam múlik), de bárhogy időzítem (hétfő-szombat, 08:00-20:00 a nyitvatartás, kb minden kombinációt megpróbáltam), mindig millióan vannak a "Csekkbefizetés" queue-ban :)

Max. ha köteleznék, sőt automatikusan átállítanák a szolgáltatók az emböröket a csop.beszedés / netes befizetésre. De így kb. társasági esemény a csoportos postán fakkolás, és javítsatok ki ha tévedek, de nem látok szándékot arra hogy ezt megszüntessék.

(#20) joghurt egy iskola mellett van az irodánk, minden reggel itt tobzódnak az autókkal a szülők, feltartva autóst/tömegközlekedést, és veszélyeztetve a gyalogosokat, mert ugye letörne a csemete lába, ha neadjisten tömegközlekedne, és 30 méternél többet kéne gyalogolni.

[ Szerkesztve ]

"Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

(#22) djculture válasza bacsis (#4) üzenetére


djculture
félisten

A francokat fog eltűnni, itthon egyre nagyobb a nyomorúság kezdenek elterjedni pl az előre fizetős villany és gázórák is. Régen ezt a mr. Bean-be kiröhögtük most meg már ez is kezd egyre jobban elterjedni, havi villanyszámlát nem képesek emberek tömegével kifizetni.
Sárga csekk is annyira eltűnik hogy felénk is egyre többen vannak a postán 90%-nál csekk van. Kiszámolják otthon épp melyiket fizessék be, melyik az a szolgálató aki max rászámol egy gyenge kamatot de nem inditja meg egyből a kikapcsolást /behajtást szűkitésrakást stb.

A hitelekröl nem beszélek alsó hangon ismerek vagy 30 családot akinél ha rámegy bármi a számlára a bank már inkasszózza is.. A meglátásom szerint itt visszafele fejlődünk nem előre.

[ Szerkesztve ]

(#23) orion1025 válasza Syl (#17) üzenetére


orion1025
őstag

Az akkori időket már csak azért is kár ide venni, mert kocsi alig volt az országban, bár persze ez is csak egy sarkítás. ha valaki inkább a való életben használható játékokat erőlteti a gyerekének, akkor nagyobb valószínűséggel fog elkockásodni. Manapság is elég jó dolog egy legó, persze anyagilag nem olyan vonzó választás, mint egy olcsóbb telefon, de messze kreatívabb holmi. Félreértés ne essék, én is a PC korszak idejében nőttem fel ('88-ban születtem), 6-7 éves korom óta volt mit nyomkodni, előtte meg a fekete dobozos TV játékot, de módjával használt PC használat mellett is fel tudtam nőni, haverokkal, barátokkal lógni, pedig már saját pénzen vásárolt és fenntartott mobilom is volt ~11 évesen, mégis volt egyensúly az életemben, amit részben jó anyámnak köszönhetek, illetve az elvált szülőknek. Volt sokáig egy "nyaralónk", itt már taknyosként megtanultam, mi az, hogy munka, kert, favágás, stb. és ebből is csak profitáltam, mivel akkoriban már nagyban növényekkel ismerkedtem a kert révén, és ez a mai napig kitartott, sőt, feljebb valóbb hobbi bárminél.

Persze mi is kockultunk, mindog mentünk valakihez PS-t, vagy PC-t nyomni (Fifa '98 elaton volt), de mellette bringáztunk, bandáztunk, szánkóztunk, normális életet éltünk, pedig akkor sem volt sokkal másabb, mint most. Véleményem szerint, pont ebben a korban dől el, hogy az ember mit fog csinálni később. Saját magamból kiindulva, majdnem azokkal a dolgokkal foglalkozok, mint pisis taknyosként, illetve számos egyebet köszönhetek a gyerekkoromnak, pedig nem volt fenékig tejfel.

"...300Ft-t adok érte és te állod a postát..."

(#24) tomazin válasza Kolondrum (#1) üzenetére


tomazin
veterán

sokkal jobb is lenne, ha mindenki elfelejtené. (karácsony előtt voltam postán, nem hittem a szememnek, hogy egyetemista korú emberek ott álltak a csekkel (pedig még csekkbefizető automata is volt, mondjuk trükkösen a posta területén kívül) és vártak, hogy befizethessék.
dehát a díjnet,távszámla, szolg. saját rendszere nincs összekapcsolva az fbvel (hálaajóistennek), úgyhogy az már nincs is a zinterneten.

ehh off, meg közben továbbolvastam...

[ Szerkesztve ]

(#25) Csapoati válasza tomazin (#24) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Az egyetemista korú emberek lehet, hogy az albérletük csekkjeit fizetik be, ami nem rajtuk múlik, hogy nem neten keresztül történik.

orion1025: Magam sem írhatnám le jobban, bár én 83-as vagyok én nem volt nyaralónk, csak a nagyszüleim laktak vidéken.

djculture: Én betiltanám az ilyen uzsorás Prolidentek reklámjait is.

[ Szerkesztve ]

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#26) djculture válasza tomazin (#24) üzenetére


djculture
félisten

Távszámla hetekig nem működött akkor is nagyon jó volt számomra hogy volt a szros csekkem és befizettem, a magyar telekomos topikokba meg megvoltak zavarodva az emberek hogy most mi lesz..
Még szerencse hogy a telekom viszonylag normálisan nem terhelt az előfizetőkre kamatot behajtást stb emiatt. Más szolgáltatók simán meglépik, leszrják hogy mi miatt késel a fizetéssel.

[ Szerkesztve ]

(#28) mokus1


mokus1
addikt

Nekem az szúrt szemet bacsis ha jól látom a lányaid az utolsó képen DOOMoznak? Kemény csajok lesznek! :DDD

(#29) bacsis válasza mokus1 (#28) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

az ám, csak a Doom :)) amúgy elég sok iylen bejegyzésem van ahol Doom-oznak, Dangerous Dave-eznek egy 286-oson vagy épp a Bumpy-t tolják egy 386-oson EGA monitorral stb :)
HA már a beszélgetés elment ebbe az irányba amibe van, kérlek engedjétek meg, hogy írjak pár sort a lányaimról...
a kisebbik jobban, a nagyobbikat kevésbé vonza nagy bánatomra az informatika... szarul élem meg na :DDD :B
Viszont nagyon szívderítő, mikor mindegyiket látom, hogy milyen ügyesen kezelik a touchpadot vagy a trackball-t... nézzed/nézzétek meg egyel korábbi bejegyzésem, ahol a 6 éves lányom hanyattegérrel rajzolt a jézuskának :U
PErsze lehet rám mondani hogy beteg és xar apuka vagyok, de én szívesen tanítgatom nekik, ők meg totál dög unalommal sorolják hogy ez a winchester, ez meg a processzor...
NA de a lényeg.. a kisebbik eléggé szeret számítógépezni, tabletet nyomogatni, 3 évesen Ninntendo DSi-t 4 évesen kapta az első Tablet-jét mert ezt kérte a jézuskától... De pont a kisebbik lányom az akivel jobb félni... mert állandóan bandázik nagyobb fiúkkal az iskolában.. még csak 6 éves, de egy 10 éves fiúról áradozik, hogy pont aminap megpuszilta... pont a kisebbik lányom az aki bicóra pattan és elmegy cseresznyézni, én meg a párom tiszta ideggel keressük hogy vajon miért nem jött még haza... a kisebbik lányom az aki állandóan a tyúkólban, és a padláson épít bunkit meg a fene tudja mit...
Szóval igen, imádja a Plants Vs Zombies-t imádja a Pamkutya számait, és szinte mind kívülről tudja.. ne kövezzetek meg érte... és imádja a minimax-ot, de higyjétek el, rajta van a legtöbb kék-zöld folt nyáron :)
Hogy mi a lényeg?
morgyi megmondta.. azért mert kockulnak a kis gyerekek, még lehet belőlük kultúrált művelt életre való felnőtt, mint ahogy belőlünk is lett, hiszen ha kicsit más formában is, de a mi gyerekkorunkban is megvotlak ezek... csak hogy ON legyek a bejegyzésemhez :)

(#31) djculture válasza #32839680 (#30) üzenetére


djculture
félisten

Régen más volt a rendőrség hozzáállása is, nem volt világitásod este a kerékpár szelepét kivetették mehettél gyalog haza. Ma 5-20 ezres csekk úgy kezdik. Ma szalmabála gyújtogatás miatt rég javitó intézetbe lennél gyerekként, családot semmibe nézik simán leveszik a gyereket tőlük nem neveli úgysem felkiáltással.

Én is csináltam rengeteg marhaságot, e ma már ezt nem lehet megcsinálni:) Nem is csoda ha inkább virtuálisan élik ki magukat a gyerekek is.

[ Szerkesztve ]

(#33) Syl válasza mokus1 (#28) üzenetére


Syl
nagyúr

Az én lányom 3 évesen Wolfenstein-t, 10 évesen pedig Soldier of Fortune-t játszott és nem lett belőle pszichopata :DDD Jelenleg a második egyetemet járja.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#35) Borzoló


Borzoló
senior tag

Az a napelemes ora azert nem merult le mert te a napon voltal.
Ahogy nagyapam sok frocss utan megfogalmazta az elet nagy regulajat:
"Tudjal konnyen sz@rni, a gyerekek meg legyenek a napon."
Hat az en kislanyom is odavan a gyerekdalokert a youtubon. 1,5 eves es berakja maganak a kovetkezo dalt az oldalsavbol a tabon.

"Az életben soha semmi nem lesz elég,de élünk és harcolunk!"

(#36) Syl válasza #32839680 (#34) üzenetére


Syl
nagyúr

Teljesen normális vagyok. Ezek a hangok itt a fejemben is folyton ezt mondják ;]

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#38) juliabrilke válasza Syl (#33) üzenetére


juliabrilke
addikt

Mert kihagyta a GTA sorozatot.
Már régen lopott kocsival törne-zúzna az utakon és baseball ütővel verne mindenkit. ;]

(#39) updog válasza #32839680 (#34) üzenetére


updog
senior tag

én unokatesómnál toltam a doom2-t (akkor még csak ott volt számítógép a rokonságban), kb 10 éves se lehettem.. az anyukája meglátta hogy ez milyen brutális, és eltiltott tőle :DDD

"Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

(#40) tomazin válasza Csapoati (#25) üzenetére


tomazin
veterán

Hát én neten diktáltam az albit (csekket meg intézte a tulaj), de ha oda jött volna csekk, akkor szépen átállítottam volna netesre.

26 djculture: Ebben az esetben kell, hogy érdekelje, mert ő adta meg mint fizetési lehetőség. Számlát nem kapsz (oké jelezni kell, ha nem kapsz), illetve egy ilyen jellegű hibáról egyértelműen tudni fog az adott szolgáltató, aki emiatt behajtásra, stb kerülne, őket kiveszik a pakkból. (de a csekked is elkeveredhet a postán, így hiba ott is lehet)

[ Szerkesztve ]

(#41) waccamár válasza tomazin (#40) üzenetére


waccamár
senior tag

Érdekes az is, hogy a szülők/nagyszülők mennyire el vannak ájulva, ha a 6-8-10 éves gyerek számítógépezik, meg tabletezik.
"Hát ez a Karcsika, hát ez úgy nyomkodja ezeket, hogy nemigaz, úgy értenek hozzá"
Nem, nem értenek hozzá EGYÁLTALÁN. Meg tudnak csinálni alap dolgokat, mint pl. egy játék feltelepítése (ami 2 mozdulat). Ez a technikához abszolút nem értő szülő/nagyszülő számára maga a csoda, és nyilván büszke a gyerekre, de ettől még nem ért hozzá a gyerek, csak tud rajta játszani.

(#42) bacsis válasza waccamár (#41) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

így van ahogy mondod.. de így vagy úgy, pont egy hajszállal többet tud a gyerek a nagyszülőnél :)

(#43) Vladi


Vladi
nagyúr
LOGOUT blog

nem, töredéke lehetőségünk volt. 90-es években? Jó ha kaja volt 30.-án. :(

p1-est nyűztem 2003-ig. :DDD

Amit én látok, az okoskacatok nyomkodása betegesen nagy méreteket öltött. Az enyémek még kicsik, de azért szeretném tudni, hogy mit nyomkodnak a gépen.

Meg húzzanak ki az udvarra jáccani! :Y

(#14) orion1025:

Sajnos ez a szülők nagy %-a. :( A beszédhibás gyerekek aránya meg szépen felkúszott 5%-ról olyan 35-re, semmi gond. :DDD

[ Szerkesztve ]

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#44) orion1025 válasza Vladi (#43) üzenetére


orion1025
őstag

Ha már beszédhiba... Volt egy besegítő kollégám, kommunikációs szakon végzett, facebook megnyilvánulás és profil alapján minden megvan hozzá, a való életben a kinézete is, de csak hebeg-habog, egy degenerált agyhalott a való életben, csak nem akartam sosem megkérdezni tőle, hogy melyik bucsuban lőtte a papírját, mert elő- és eladni nem tudja magát, az biztos.

Hamar le lehet csúszni, még felnőtt emberként is, nem kell a gyerekekig visszamenni, számtalan példa van mindenki körében, ebben biztos vagyok.

"...300Ft-t adok érte és te állod a postát..."

(#47) Syl válasza #32839680 (#45) üzenetére


Syl
nagyúr

>nem tudom hogy a feltörekvő plázacica corvinusos közgazdászokból mi lesz ha végeznek

Hogyhogy mi? Luxus qrva :U

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#48) himpulator


himpulator
tag

Lányos apukaként én is végigjártam a "informatikai ranglétrát" ( a commodore 64 és a spektrum maradt ki az életemből)! A kütyük mellett éjjel-nappal foci, bandázás, biciklizés, suliból lógás, verekedések, igazgatói intők tömkelege (a szüleimmel kiegyeztünk évi 3 intőig nem szólnak ha az átlag 4,5 felett van persze ének, rajz, és társai kivételével) a kánikulában, fagypont alatt pöszméteszedések, rakodások, címerezések között (diákmunka) a szobában nyomtuk. Igazából világ életemben profitáltam abból, h konyítok vmit az informatikához. Kislányom 4. szülinapjára az asszony kérdezte mit vegyünk (sztem normál keretek között mindene meg volt) mondom tabletet ips kijelzővel vmi frankót ( Lenovo lett). Azt kérdezte megvagyok örülve ( az első okos telefonját is tőlem kapta), mondtam neki gyere ülj mellém: angol, német oktatóprogramok, készségfejlesztők, rajzolók szinezők....( és afiókban is elfér) Beleegyezett! Most egy évvel késöbb - bár angolból- kevesebb szót tud mint én a kiejtése jobb. Tudja a bolygókat csillagképeket...Karácsonyra legót kapott azt is imádja, és persze imàd biciklizni, barátnőzni és a szüleivel játszani. Egy szóval a lényeg az egészséges egyensúly megtalálása egy gyerek életében.

[ Szerkesztve ]

(#49) orion1025 válasza himpulator (#48) üzenetére


orion1025
őstag

Ezzel maximálisan egyetértek!

"...300Ft-t adok érte és te állod a postát..."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.