Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Samus


Samus
addikt

MX1000...sokat használtam, imádtam, de nagyon gyorsan merült...jó kopottan raktam el a gyári dobozába, és én hülye, költözéskor kidobtam...

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#2) Gdi


Gdi
senior tag

YAY, 3dfx Voodoo!

''Milliárdnyi meggyilkolt csillag sikolya elhal az éj békéjében, és a kétségbeesésnek csak néhány, törékeny, kőbevésett szó áll ellen.''

(#3) hcl válasza Gdi (#2) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Jól kezdődik... :R

Mutogatni való hater díszpinty

(#4) Syl


Syl
nagyúr

A jól látható "10 éves a Chip Magazin" embléma azt jelenti, hogy '99-es hardverek jönnek?

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#5) DarthSun


DarthSun
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Kíváncsian várom a projectet !

(#6) Fred23 válasza Syl (#4) üzenetére


Fred23
nagyúr

:K

Nekem mondjuk a 2000-2001-es időszak a legszebb, illetve a kor előnyei miatt ennek a rövid folytatása úgy 2004-ig. De 2003-at már inkább az agyam szereti, a szív megáll az ezredforduló körül.

(#7) DarthSun válasza Fred23 (#6) üzenetére


DarthSun
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Sztem is ütősek azok a korszakok, de a legbrutálisabb mikor berobbant a korai C2Duo. Kompatibilitása megfelelő a korábbi évekkel, sebességben meg állva hagyja azokat ;] , pld a Win98EE.

(#8) Syl válasza Fred23 (#6) üzenetére


Syl
nagyúr

Számomra az igazi (számítógépes) retro korszak a 80-as évek közepe. Nyolc és korai 16 bites gépek.
A PC az számomra csak egyszerű "kártyaparti". Ilyen bővítőkártya, olyan bővítőkártya...

[ Szerkesztve ]

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#9) domos


domos
senior tag

Ez az időszak nekem sajnos teljesen kimaradt, szóval mindenképp nagyon várós! :R

If you don't do it enough, nothing's gonna really happen.

(#10) hcl válasza Syl (#8) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Ja, amikor mondják, hogy a régi Core2... 486, az régi :D Meg amiket mondtál, persze, hiszen azok korábbiak :)

Mutogatni való hater díszpinty

(#11) Syl válasza hcl (#10) üzenetére


Syl
nagyúr

Nem azért mondtam, mert hogy a 8 bitesek régebbiek. Nem. Hanem azért, mert a PC nekem ugyanaz most is, mint 30 éve volt. Processzor változik, VGA-kártya változik de a lényeg ugyanaz marad. Mindegyik PC ugyanaz. Oké a kompatibilitás egy nagyon szuper dolog, de egyben korlátozó is.
A nyolc- és korai tizenhat bites gépek voltak az igazi változatosság mintaképei. Amikor egy gyártó két modellje is teljesen más volt. Persze, periféria és szoftver szempontjából az nagyon nem volt jó, de ma én mégis nosztalgiával gondolok vissza azokkal a gépekkel eltöltött időre. Nekem az a retró számítógép.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#12) hcl válasza Syl (#11) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Szerintem a kompatibilitás nagyon is jó - és a szabványosság is, azért tudott ez lenni a győztes platform.
A nosztalgia nekem megvan a 8 bitesek felé is, meg a korai PC-k iránt is, szívni mindegyikkel lehetett eleget :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#13) Syl válasza hcl (#12) üzenetére


Syl
nagyúr

> Szerintem a kompatibilitás nagyon is jó - és a szabványosság is, azért tudott ez lenni a győztes platform.

Ezt mondom én is. De ez egyben a korlát is. Lásd új Apple gépek.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#14) hcl válasza Syl (#13) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Amennyire én látom, a PC-k problémái nem annyira a visszafele kompatibilitásból adódnak, mint a történet közben az architektúrába került átgondolatlanságokból.

Mutogatni való hater díszpinty

(#15) vrob


vrob
tag

1999 ... Katmai PIII majd Coppermine, Slot-A Athlon 200MT/s Alpha ddr busszal, AoEII-AoK, ZED magazin, Matrox G400 bump mapping, Voodoo3, stb ... jó választás :)

(#16) zolikaDB


zolikaDB
veterán

Nem játszok, kb 2006 körül kapcsolódtam be, de ez várós lesz :D

(#17) cskamacska válasza Syl (#11) üzenetére


cskamacska
addikt

"Nekem az a retró számítógép."

Itt van a kutya elásva. :P

Majdnem évre, de évtizedre pontosan biztosan be lehet lőni a születését az embernek az alapján, hogy épp mit tart retrónak. :D

Mert mi is a retró? Amihez hozzáfértél, amihez emlékek, élmények kötnek. Vagy épp kötöttek volna, ha megengedhetted volna magadnak. Nem "retróbb" a C64, az Atari, vagy az Amiga egy korai IBM PC-nél, amire még játék sincs nagyon eredeti kiépítésében, az üzleti szoftverek meg mára gyakorlatilag elvesztek.

Ha első géped egy selejtezett 286-os lett volna 1 mega memóriával, egy szem billentyűvel és 14 colos monitorral, miközben a Commodore-t hírből se ismered, akkor bezony neked az lenne a retró, meg a DOS, a Norton Commander, az Észkerék, meg amit még másolni lehetett hozzá. :K

[ Szerkesztve ]

"Para mis amigos todo, para mis enemigos la ley"

(#18) Syl válasza cskamacska (#17) üzenetére


Syl
nagyúr

Ezért is írtam úgy, hogy nekem mi a retró...

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#19) qqcqqc


qqcqqc
őstag

És arra Terkram szörnyűségre mi lesz csatlakoztatva? Egy TEAC CD-író?

(#20) FoxiestFox


FoxiestFox
félisten

Úgy érzem, lesz átfedés az én retró gépemmel. :D
Szintén 440BX (csak nálam integrált RAID-es), és megvan nekem is az a Genius gamepad (meg a furcsa "kormány" megoldása).
A V3 3500 viszont menőség, olyanom nincs és ezeken az árakon már nem is lesz. :(

(#21) pw12345


pw12345
aktív tag

Az hagyján, de a jó Bacsis mester kénytelen lesz, olyan 4iG/Voda szolgáltatási területet keresni, ahol még van analóg kábel adás. Szépen lekerestetni, mind a 20-50 csatornát a "pompával" és letesztelni, hogy vesz fel a gép tömörített DivX/XviD/MPeg1-2, illetve tömörítetlen aviba. Akadás, laggolás, frame dropping, hang csúszás, stb. E nélkül herélt egy TV tuner teszt.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.