Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) taaz


taaz
aktív tag

Hát a mark06 már nem mérvadó . Korszerűbb cucc a vga. Anno nekem a 2db 2900xt és q9550 ment ennyit.

(#2) bacsis válasza taaz (#1) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Ne felejtsük el, hogy a proci 2010-es a VGA is 2009-es, ezekhez képest sztem még elég jól passzol a 3Dmark06, az tény hogy maigépekkel összehasonlítani már így csücskösebb..De akkor mindjárt rakok fel egy Vantage-t.. mondjuk az sem sokkal újabb, annál újabbal meg már a VGA nem boldogul 3Dmark fronton

(#3) bacsis válasza taaz (#1) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

raktam fel vantage eredményt is :)

(#4) domos


domos
senior tag

Firestrike meg Time Spy kellene. A vantage nem igazán tud mit kezdeni az új kártyákkal, a 1080Ti se kap brutális számokat nálam.

Lehet tévedtem, mégis reális valamennyire a score.

[ Szerkesztve ]

If you don't do it enough, nothing's gonna really happen.

(#5) Csapoati


Csapoati
nagyúr

Mi volt a baj a 470-nel? Nekem is olyan van, eddig bevált. :)

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#6) Fücsök007


Fücsök007
őstag

A mostani fejlesztés után viszont platformot kell cserélned, mivel vannak tesztek szerencsére 4Ghz-en duruzsoló 6 magos phenom 2 procikkal, és GTX 1070-től kezdve már limitál, 1080-nál már látványosan, és sok helyen. A GTX 1060-as kártya nagyjából a határon van. :K

[ Szerkesztve ]

(#7) bitpork válasza Csapoati (#5) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Pont az mint ami a 1060-nal lesz: túlságosan új :DDD

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#8) Yutani válasza Csapoati (#5) üzenetére


Yutani
nagyúr

Nem nézed a HA árakat? A bányászok másfélszeres vagy dupla áron vásárolják fel a Polarisokat.

#tarcsad

(#9) frescho


frescho
addikt

Ha ez még az a proci amit tőlem vettél át, akkor az egy 1055

https://frescho.hu

(#10) Kisgépkezelő


Kisgépkezelő
senior tag

Ha jól tudom 1075-ből nem is volt 95W-os, és a 1065 volt a legerősebb 6 magos abban a TDP osztályban. Ha mégis én tudom rosszul, akkor viszont érdekelne a forrás, mert nekem is jól jönne még két mag, de a lapom csak 95W-ig támogatja a processzorokat, azok közül meg inkább az X4 960T-t vettem, mert annak magasabb az órajele mint az X6-oknak.

(#11) Csapoati válasza Yutani (#8) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Most nézem, nagyon durva. :Y Ennyiért lehet én is megválok az Asusomtól és veszek egy 3 gigás 1060-at.

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#12) Csapoati válasza Yutani (#8) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Ez beszarás, tavaly októberben még 60-ért vettem a pár napos RX 470-et, most meg lehet, hogy elviszik 75-ért. Viva la Bitcoin. :DDD

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#13) Bird válasza Csapoati (#12) üzenetére


Bird
addikt

Elmegy az 85k-ért is. Már 1070-et is alig alig kapni...😊

.:A konzolozás körülbelül olyan, mint a Canon / Nikon: amelyiket előbb veszed a kezedbe, azt szokod meg.:.

(#14) Csapoati válasza Bird (#13) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Nem gondolná az ember, hogy ennyire megy ez a Bitcoin dolog, de bánja a fene.

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#15) bacsis válasza Csapoati (#5) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

semmi bajom nem volt vele,de a bitcoin őrület miatt 2 hónap alatt majd 30ezer Ft-os plusza-al tudtam belőle kiszállni :B
frescho! Én eddig abban voltam, hogy ez 1075T :DDD :B
Tök jó, hogy vagy 3 éve ez van a gépben azt azt sem tudom, pontosan mi is :B
A lényegen nem változtat, ha kell, 4GHz-et megfutja, doszt elég :)

[ Szerkesztve ]

(#16) Bird válasza Csapoati (#14) üzenetére


Bird
addikt

Hát igen, HA tudtuk volna előre... Van aki itt a phn 5 kártyát adott el egyszerre 1 nap alatt. 😊

.:A konzolozás körülbelül olyan, mint a Canon / Nikon: amelyiket előbb veszed a kezedbe, azt szokod meg.:.

(#17) AllTheBest válasza Csapoati (#12) üzenetére


AllTheBest
senior tag

Msi rx 480 8gb 1 órán belül elment 105-ért tegnap... Poénból hirdettem meg, mert azt hittem ennyit senki se adna ki ezért a kártyáért :D Megy az ára az új vegához pár hónap múlva :D

Esetleges elírásokért elnézést kérek, kevesebb ujjal nehezebb pontosan írni :) ---> Xiaomi Mi 9T 128gb

(#18) frescho válasza bacsis (#15) üzenetére


frescho
addikt

Én egy threadrippert szeretnék így a gépemben találni ;)

https://frescho.hu

(#19) Yutani válasza bacsis (#15) üzenetére


Yutani
nagyúr

Számolgattam Cinebench R15 single threaded pontszám alapján, hogy a 3.5 Ghz-es G4560 sebességét az Athlon II és Phenom II 5 GHz felett tudná csak hozni. :Y

#tarcsad

(#20) Habugi válasza domos (#4) üzenetére


Habugi
addikt

Vantageban konstans CPU limit van, ez nálad nagyon meglátszik, egy 980Ti is bőven többet megy: [link]

Egy 390X-el majdnem megfogom a GS-ed, ami viccnek is rossz kb. :N

2011-ben vagy Firestrikeban már sokkal kevésbé fogja vissza a 1080Ti-t a procid, azokat nyomasd.

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#21) Redneck


Redneck
veterán

Nekem húzott X4 965 volt (3,8Ghz, CPU NB 2,6Ghz) az a 750 Ti-vel elvolt de 1060-at biztos nem raktam volna mellé. Az még az i5 4460 mellett is limites volt sokszor.

X6-hoz sajnos sosem volt szerencsém. :(

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#22) domos válasza Habugi (#20) üzenetére


domos
senior tag

Tudom, de azért kipróbáltam ezt is. Firestrike és Time Spy alatt szerencsére nincs ilyen gond.

If you don't do it enough, nothing's gonna really happen.

(#23) bacsis válasza Yutani (#19) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Van is a 2 proi között 8 év különbség ;)
Redneck!
NEm rég még egy R9 280X-em volt... Mikor átváltottam az RX470-re, letesztelte, a Far Cry Primal-al Dirt Rally-val, meg a 2016-os Tomb Raider-el, illetve az Unigine Valley-el... Háát... nem nagyon növekedtek az FPS-ek jahh :DDD Kivéve a Tomb Raider-t, De azt leszámítva tényleg CPU limitem volt kő keményen...
Mondom, eredetileg nem is akartam váltani 1060-ra, de ha már így adódott, hogy 0Ft-ból váltsak, akkor miért ne? És akkor is benne van, hogy egy-egy játék azért fog hozni gyorsulást ;) pl most Witcher3-azok a gyerekekkel, igaz eddig is meg volt a 40-60FPS csuma graffon, szóval ha gyorsul is a játék, majdhogynem tök mindegy, viszont majd most az Nvidia Hairworks-öt is fel merem húzni plafonig, szóval már meg fogja érni :DDD

[ Szerkesztve ]

(#24) Redneck válasza bacsis (#23) üzenetére


Redneck
veterán

Félre ne érts, szerintem jól döntöttél, most érdemes váltani. Páran már korábban meglépték, igaz ők elégedetlenek voltak az RX-szel. Igaziból címenként eltérő melyik a jobb, mindkét széria jól sikerült, gyengébb példányok mindkét oldalon vannak.

Várunk szeretettel a topikban Maestro!

Szerk:
Igen sajnos a Phenomén limitál, de el lehet vele lenni. Az újabb utasításkészletek hiánya viszont be tud neki tenni esetenként, olyankor semmi sem segít. Ha jól tudom az RX érzékenyebb a CPU limitre, volt ilyen teszt.

[ Szerkesztve ]

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#25) ncc1701


ncc1701
veterán

Bakker, ahogy elnézem, most kéne eladnom az msi rx 470-emet. Mi a fene van már itt? :)

(#26) Redneck válasza ncc1701 (#25) üzenetére


Redneck
veterán

Összeesküvés ON:
Semmi az AMD rájött hogy lehet a piacból nagyobbat szakítani. :DD

[ Szerkesztve ]

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#27) bacsis válasza Redneck (#26) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Összeesküvés ON folytatás:
Nem véletlenül nem jön a VEGA, minek, ha a Polaris-al is rogyásig kereshetik magukat, hiszen ebből sem tudnak annyit gyártani, hogy ne tudják eladni :))

(#28) Redneck válasza bacsis (#27) üzenetére


Redneck
veterán

Ha FreeSync monitorom lenne és elégedett lennék valószínűleg nem cserélném, de ha valakinek nincs, elég jól hangzik drágábban eladni, és venni egy alacsonyabb fogyasztású, sebességben annak megfelelő nV-t venni.

Használtat újra alacsonyabb fogyasztással? Simán.

[ Szerkesztve ]

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#29) ncc1701 válasza Redneck (#26) üzenetére


ncc1701
veterán

Vmikor tél elején vettem, úgy voltam vele, h 1-2 év után veszek mellé még egyet. Nos, ennyiért nem fogok. :)

(#30) mákos bejgli


mákos bejgli
csendes újonc

Miután kénytelen voltam szembesülni ezzel a bitcoin bányász lázzal az RX 470 és társai eltünedezése lévén, most azt látom, hogy a 3GB-os GTX 1060 is erre a sorsa jut. Esküszöm, mintha egyre inkább fogyatkoznának. A vizes boltban kemény két darab van raktáron. Most ez lesz, hogy a 60-70 ezer forintos ársávban mindent visznek, mint a cukrot, a mezei gamer meg hoppon marad? :F

Egy beszélő bejgli vagyok, bízz bennem. Mi baj történhet?

(#31) Redneck válasza mákos bejgli (#30) üzenetére


Redneck
veterán

Nekem is ez jött le. iPonban valamelyik nap nem is volt 3GB-os példány. Durva, a 85-95 közötti 6GB-os példányok is szépen drágultak.

Kitört a bányászláz bazze! 😆

[ Szerkesztve ]

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#32) Bird válasza Redneck (#31) üzenetére


Bird
addikt

Történt hasonló méretű bitcoin láz a múltban? Nem emlékszem hasonlóra....

.:A konzolozás körülbelül olyan, mint a Canon / Nikon: amelyiket előbb veszed a kezedbe, azt szokod meg.:.

(#33) bacsis válasza Bird (#32) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Igen, volt egy időszak amikor meg az R9 200/300 széria volt hiánycikk :DDD

(#34) Bird válasza bacsis (#33) üzenetére


Bird
addikt

Mikor történt és mennyi ideig tartott? :R

MOD: Remélem nem lesz tartós... A családban őszre terveztük 3db 1060-as beszerzését. :O

[ Szerkesztve ]

.:A konzolozás körülbelül olyan, mint a Canon / Nikon: amelyiket előbb veszed a kezedbe, azt szokod meg.:.

(#35) bacsis válasza Bird (#34) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

pfff.. talán 2-3 éve.. De azért ennyire nem verte fel az árakat... csak szimplán hiánycikk volt a kártya a piacon...

(#36) Yutani válasza Bird (#34) üzenetére


Yutani
nagyúr

Durván nő az ETH számítási szintje, lassan bedől az egész, nem fogja visszahozni a vas, amit belefektetsz.

ETH difficulty chart

#tarcsad

(#37) Bird válasza Yutani (#36) üzenetére


Bird
addikt

Hát ez nem jó hír. :O

.:A konzolozás körülbelül olyan, mint a Canon / Nikon: amelyiket előbb veszed a kezedbe, azt szokod meg.:.

(#38) Kisgépkezelő válasza Yutani (#36) üzenetére


Kisgépkezelő
senior tag

Ha most két hónap múlva bedől az egész, akkor verni fogom a fejem a falba, hogy miért nem vettem egy jó 480-at, hogy dupla áron eladhassam használtan és utána fél áron visszavehessem kicsit használtabban. Az év befektetése lett volna. :D

(#39) bacsis válasza Kisgépkezelő (#38) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Sokszor utólag okos az ember, és persze úgy már nem nehéz.. ilyen ez a pop szakma :)

(#40) ->Raizen<- válasza Yutani (#36) üzenetére


->Raizen<-
veterán

Ez jó hír. Senki nem akar túlárazott vga-t venni szerintem.

[ Szerkesztve ]

(#41) Klaus Duran


Klaus Duran
senior tag
LOGOUT blog

Napasztmek.
Ennyit a jó kis kártyámról. :O
Amire nekem kell arra jó lesz pár évig. ;]

[kép]

Székely vegán (SzV Trch) is átállt a 1060--ra. ;]

[ Szerkesztve ]

A Doctor nem hal meg, csak átalakul. https://www.youtube.com/watch?v=0C3zgYW_FAM

(#42) Yutani válasza ->Raizen<- (#40) üzenetére


Yutani
nagyúr

Durva, hogy 1 hónap alatt mennyit nőtt a nehézség:

#tarcsad

(#43) Redneck válasza Yutani (#42) üzenetére


Redneck
veterán

Durva hogy még mindig nem értem ez mivel viszi előrébb az emberiséget. :DD Szerintem csak a fekete kereskedelmet és illegális pénzmozgásokat támogatja. Mellette még durván környezetszennyező is. Mondjuk az egyéb fizetőeszközök is azok. :K

Valaki elmagyarázhatná hogy miért annyira tuti ez a dolog, vagy ha van valami jó leírás én elolvasom...

[ Szerkesztve ]

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#44) Dr. Romano válasza Redneck (#43) üzenetére


Dr. Romano
veterán

Gondolom azért csinálják sokan mert pénzt szereznek vele. Ha nem így lenne akkor csak gémelnének a kártyákkal :D

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#45) Redneck válasza Dr. Romano (#44) üzenetére


Redneck
veterán

Nem erre gondolok. A kriptopénzek szerepére, lényegére, értelmére. Az illegális bizniszeken túl.

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#46) Fücsök007 válasza Redneck (#45) üzenetére


Fücsök007
őstag

Egyesek tartalék valutának akarják használni, ha a fedezetlen papírpénzek árfolyama már a WC papír árának a töredékére esik vissza. :DD

(#47) Dr. Romano válasza Redneck (#45) üzenetére


Dr. Romano
veterán

Passz.... google, youtube, itteni topic... találsz róla infót mint égen a csillag.

[ Szerkesztve ]

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#48) Redneck válasza Fücsök007 (#46) üzenetére


Redneck
veterán

Arra azért kíváncsi lennék, hogy a globális valutapiac összeomlása utan hogy vesz kenyeret Ethereumból vagy Bitcoinból. :DDD De örülök ha nem érem meg...

A valutakereskedelem bedöntésére, valuták gyengítésére/erősítésére jó lehet az illegális ügyletek mellett. Elég meredeknek tűnik.

[ Szerkesztve ]

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#49) Alpi.


Alpi.
addikt

De szép az a Vantage ! Szívmelengető ! :C
Cpu limtre csak annyit, hogy erősebb vgaval egy 4500 mhz-es 5960X-el is cpu limites lesz Gt1 !
Ilyen a Vantage, de így is szeretjük ! :K

https://www.youtube.com/channel/UCbJjHfBdTsUw3UJAFr-5Gsg

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.