Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) bacsis


bacsis
Közösségépítő

UP annak, akinek van tippje merre induljak :)

(#2) kaszaking


kaszaking
tag

1, Out Of Sync-et nem akkor ír ki amikor túl nagy a felbontás és nem tudja megjeleníteni a monitor?
2, Én a kép alapján úgy értelmezem, hogy az az átalakító VGA(D-sub) jelet ad ki és HDMI jelet fogad. Vagyis az output nekem ezt sugallja.

Szerk: Most nézem a használati leírását. 1280x1024 60Hz 75Hz a maximális felbontása

[ Szerkesztve ]

(#3) bacsis válasza kaszaking (#2) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Amit ad a gép POST képernyőnél, BIOS-nál is ugyanaz a felbontás marad, és pl BIOS-ba belépve is out of sync-et dob...
Ha a konverter csak egy irányba és HDMI-ről DSub jelet tudna csinálni, akkor POST képernyős képet sem adna, továbbá ahogy írtam, próbáltam DVI-HDMI átalakítóval az átalakítót megkerülve képet varázsolni a kártya szoftverére, de ugyanaz a hibajelenség..

szerk: a BIOS képernyő biztosan nem megy 1280X1024-ben :)
sem pedig a Boot logó sem az XP sem a Win ME esetében....

[ Szerkesztve ]

(#4) NewFolderUse válasza bacsis (#3) üzenetére


NewFolderUse
csendes tag

Ezek a kártyák mikor elindítod a gépet felismernek egy felbontást, POST esetében 800x600 de mikor operációs rendszer kezd bootolni akkor ez a felbontás megváltozik és nem tud szinkronizálni. A megoldás pofon egyszerű, akkor kell beiktatni az átalakítót ha már bebootolt a gépezet. https://www.youtube.com/watch?v=oRivGGQp4XE

[ Szerkesztve ]

(#5) bakter24 válasza bacsis (#3) üzenetére


bakter24
őstag

Nincs olyan monitorod, ami írja a felbontás+hz értéket OSD menüben? Ha azt kötöd a rögzítő hardver helyére, és megnézed a jó és rossz állapotok felbontásait, hátha okosabb leszel.

"Negyvenkettő - mondta Bölcs Elme végtelen méltósággal és hidegvérrel."

(#6) bacsis válasza bakter24 (#5) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

uhh ezt nem értem..
Ha azt kötöd a rögzítő hardver helyére
Mit kötök? :B
NewFolderUse!
Megvártam hogy betöltsön a Windows ME 1024X768-as felbontásban... lehúztam a VGA kártyáról a monitort majd rádugtam a VGA HDMI átalakítót, progi elindít, és már egyből out of sync-et dobott.. pedig betöltés után már nem változik a felbontás... ez sem nyert :(
Jahh igen, még annyi hogy amit linkeltél HDMI konverter, kísértetisesen hasonlít az enyémhez... nem tom azzal miért lennék beljebb :B

[ Szerkesztve ]

(#7) bakter24 válasza bacsis (#6) üzenetére


bakter24
őstag

A lényegem annyi lett volna, hogy megtudd, mit ad ki a pc magából a konvertálás után pontosan felbontás/hz tekintetében. Erre írtam, hogy ha az avermedia kártya helyett egy sima HDMI monitort kötsz, aminél menüben írja a felbontást, akkor megtudod, a konvertálásnál mivé változik az, amit eredetileg a windowsban megadtál. Ha változik.

"Negyvenkettő - mondta Bölcs Elme végtelen méltósággal és hidegvérrel."

(#8) bacsis válasza bakter24 (#7) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

nagy ötlet :K van HDMI-s moncsi.. na rákötöm... mindjárt mondom mi a szitu :R

(#9) bacsis


bacsis
Közösségépítő

pici előrelépés:

Na szóval...
Rádugtam a monitoromra a HDMI átalakítót persze adott képet meg minden...
Mondjuk egyszerű moncsim van és nem tudja kiírni a felbontást meg a frissítést.. vagy én nem találtam meg :B
NA mindegy ebből felbuzdulva, hogy aszondod hogy nem jó a felbontás/ frissítés, levettem 640X480-ra, majd visszakötöttem a kártyára, és tádám a desktopot már így tudja...
a kérdés az hogy ha elindítok egy játékot, megtartja-e a képet vagy megint elszáll mert akkor nem vagyok sokkal előrébb :U

szerk: Quake Glide módban elindít és már írja is hogy no signal :(
Szóval akkor tudjuk hogy a felbontás/frissítés nem pálya valaminek...
Vajon ezt hogy lehetne kiküszöbölni? :)

[ Szerkesztve ]

(#10) bacsis


bacsis
Közösségépítő

szerk2: GTA2-t indítva is no signal fogad pedig beállítottam hogy 640X480ba induljon :(

(#11) bakter24 válasza bacsis (#9) üzenetére


bakter24
őstag

Annyit megpróbálhatsz, hogy monitorral bekonfigolod a játékot, és utána rakod rá a rögzítőre, mikor már fut a játék. A felbontás még nem is akkora gond, azt általában lehet állítani a régebbi játékokban is, de néha igen extrém HZ-et kapsz mellé, amit a rögzítő ezek szerint nem szeret sajnos :(

Azt lehet tudni, milyen csemegét tervezel rögzíteni ;)

[ Szerkesztve ]

"Negyvenkettő - mondta Bölcs Elme végtelen méltósággal és hidegvérrel."

(#12) VIPowER válasza bacsis (#10) üzenetére


VIPowER
senior tag

(#13) bacsis válasza bakter24 (#11) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Rátoltam a TI4600 DVI kimenetére ismét a DVI HDMI átalakítót, majd úgy rá a kártyára, most a Windows ME felismerte a kártyát mint monitor :DDD és most a maximális felbontás cserébe 848X 480 lett... persze hiába állítom be ezt, már akkor is elszáll a kép out of sync-el... szóval tuti hogy nem a Dsub HDMI konverter viccel meg...
esetleg a progiba kell valamit állítani? :B a PAL-B szabvány az jó nekünk?
Nézd meg a cikkeimet... sokszor úgy van a CRT monitorról lefényképezve a cucc... tiszta gáz...
ezen változtatnék :U
VIPowER! Köszi, remélem fut a progi win 9x alatt is :K

[ Szerkesztve ]

(#14) VIPowER válasza bacsis (#13) üzenetére


VIPowER
senior tag

Én meg remélem rájössz hogyan kell beállítani. Bár nem túl bonyolult a dolog.

(#15) bacsis válasza VIPowER (#14) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

megy a progi, próbáltam fixálni 50hz-et... de sajna nem nyert :(
Bezzeg ha az R9 280X-em HDMI kimenetét rátolom az Avermedia bemenetére, egyből megjelenik a képe :U :(

(#16) VIPowER válasza bacsis (#15) üzenetére


VIPowER
senior tag

Akkor passzolok. Réges-régen mindig ezt a kis progit használtam ha fixálni kellett a Hz-et.

(#17) bacsis válasza VIPowER (#16) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Kéne még egy natív HDMI-s gép megnézni azzal hogy megy-e a móka... lehet ez az adapteres téma nem fexik neki, függetlenül attól hogy Dsub-ból vagy DVI-ból kap HDMI jelet... de ez is cak egy tipp :(
és az a baj hogy ez nem egy hétköznapi termék, így neten sem találni semmi infót :U

(#18) bacsis


bacsis
Közösségépítő

anno még sikerült beröffenteni Svideo kimeneten, de annak oylan fos volt a képe hogy még inkább szégyeltem volna magam miatta :DDD arról nem beszélve hogy túl sok ISA-s VGA kártyát nem gyártottak S videóval :DDD :U

(#19) telescreener válasza bacsis (#18) üzenetére


telescreener
tag

Ha jól értem, akkor a képernyőt szeretnéd rögzíteni.
Valami olyan program ami felveszi amit csinálsz nagyon leterheli a gépet?
Mert ezzel nekem is volt problémám. Az 50 Hz csak a pal-os s-video, videohoz(RCA) kell, az összes többi magasabb frekin megy.Esetleg próbálj meg 60 Hz-t fixálni 640*480-hoz.

"...Ha Chuck Norris Részt vett volna az X-faktorban akkor a mentorok esnek ki..."

(#20) bacsis válasza telescreener (#19) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

egy 550-es K6-III+ és Windows ME-ről van szó... csak képet szeretnék felvenni, de mondj olyan progit ami tud Windows ME alatt úgy képet menteni, hogy támogatja a voodoo2-t is ;)
Na meg jó volna ha oprendszertől függetlenül is mehetne a dolog :U
nem a frissítéssel van gond.. 640X480 megy 100HZ-en is... Svideón keresztül is összekötöttem a cuccost, van S-video HDMI átalakító, azzal ok, még az 1280X1024 is de Svideonak olyan a képe hogy inkább kifényképzem a monitorról a képet :U :(

(#21) telescreener válasza bacsis (#20) üzenetére


telescreener
tag

Hülyén fog hangzani, de print screen nem megy játék alatt? mert nekem szokott működni

"...Ha Chuck Norris Részt vett volna az X-faktorban akkor a mentorok esnek ki..."

(#22) DarthSun válasza telescreener (#21) üzenetére


DarthSun
nagyúr
LOGOUT blog

Nem menti sem a DirectX, sem a Glide- os képet, üres tartalom lesz mivel máshol van a frame buffer kezdőcíme.

(#23) bacsis válasza telescreener (#21) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

DathSun jól mondja...
NA meg pl mi van ha BIOS-ról szeretnék képmentést csinálni? ;)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.