Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

nvidia fénykora c. tárlat a múzeumban :))

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#2) bacsis válasza Mr.Csizmás (#1) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

az FX5900ultrával az élen?! ;]
amúgy jahh, ezek nagy része tényleg nagy ágyú...volt...

(#3) Móci


Móci
addikt

Huh, de szép kollekció! :R
Jó egy kicsit nosztalgiázni... ezeknek azért van varázsuk, egy csúcskártya az csúcskártya, még ha régi is! Normális méretű doboz, szép design, tekintélyt parancsoló méretek...

"...In a struggle to be happy and free, swimming in a primitive sea..."

(#4) bacsis válasza Móci (#3) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

szívemből beszélsz :R
Ezeknek is megvan majdnem mindnek a doboza, csak a Geforce256 és a Geforce3 TI doboza hiányzik :K

(#5) Móci válasza bacsis (#4) üzenetére


Móci
addikt

Ti 200... hajj de szerettem azt! Feltoltam 250/250-re az órajeleit (asszem 175/200 körül volt az alap), ráragasztottunk egy gyári amd procibordát (kis fűrészelés után), s egy alig forgó ventivel elment. Sőt! Kapott egy alapból emelt órajeles, házi moddolt biost is. :DDD
Régi szép idők...
Volt egy X1900XT-m is Asuséktól (256 megás), gyönyörű, nagy doboza volt, s a nagy Sparos szatyorban éppen hogy elfért, a tetején ki is lógott a cucc. Annak is csúcskártya érzete volt, pláne a gyári hűtőjével, de azért a VF900-al is jól mutatott. Sajnáltam eladni, de nagyon.
Mi van a 4670-nek? Egy kis fos doboz, de szerintem a többi kártyához sem adnak igazi, tekintélyt parancsoló dobozt, felszerelést.

"...In a struggle to be happy and free, swimming in a primitive sea..."

(#6) bacsis válasza Móci (#5) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

mondjuk nekem is az tűnt fel, hogy a régebben lévő csúcs kártyákhoz sokkal több körítést és minőségi cucc benyomást keltő dobozt adtak, most is azért a prémiumkategóriás karikhoz kapsz persze nagy dobozt meg egy játékot, de pl a 6800 ultrához 4 eredeti játékot kaptam meg egy valag asus-os szoftvert, végeredményben tehát 7 lemezt adtak, külön asus-os tokban, meg webkamerát, a régebbi kártyákhoz adták a 3d szemüveget, és volt hogy még poszter is volt mellékelve :Y :R
amúgy jahh a TI200 simán ment a TI500as kártya órajelei felett is :Y

(#7) Móci válasza bacsis (#6) üzenetére


Móci
addikt

Hát igen... nincs meg az az érzés, hogy prémium terméket kaptál a borsos árért. Jó, a kiegészítők nagy részét lehet, hogy nem is használod, de azért a tudat, hogy gondoltak a userre a sok bucsus cuccal...
Bár ahogy elnézem a helyzetet, szerintem sokan nem fognak ilyeneken gondolkodni, megmarad a közép, vagy alsó kategória. Szerintem nekem is. :)

"...In a struggle to be happy and free, swimming in a primitive sea..."

(#8) bacsis válasza Móci (#7) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

jahhh csak mondjuk régen a Geforce 2-3-4-es időkben vagy vettél lowend karit vagy esetleg volt egy közép kategóriás, meg volt a prémium kategóriás motyó, azaz jóval kevesebb volt a kínálat...
Bár mondjuk lehet pont ezért kellene most is adni cuccosokat a csúcs karikhoz, hogy még több embert csábítsanak a csúcs termékeikre...
Vagy most hogy belegondolok, lehet pont azért nem adnak annyi kiegészítőt a csúcs kártyáikhoz, mert leszarják, hogy melyiket veszed, hisz a nagy lóvé mostmár inkább a középkategóriás cuccokban van...

(#9) Badman 4ever válasza Móci (#5) üzenetére


Badman 4ever
őstag

Nekem a Ti200-am 233-at és 533-at bírt, de ott már piszkosul szemetelt a memória, ezért 500-on járattam én is. Milyen jó kis kártya volt az. :))

[ Szerkesztve ]

Android: elavult, mókolt Linux kernelre rágányolt virtuális gép. Macrohard SpyDOS 11 - Something went wrong. :( Vigyázat, a pingvin harap! Házi szerver Tualatin Pentium III-S 1.4 GHz alapon, Ryzen nagyvas, Bulldozeres AMD laptop és Pine64 PinePhone - Arch Linux mindegyiken. Ender 3 Pro rules!

(#10) bacsis válasza Badman 4ever (#9) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

lényegében, aminek elég a DX8 is, az a gamma elmegy rajta még mindíg :K
Bár az igazi DX8 gyilok a Geforce4 TI 4600/4800 :)) Mondjuk az én 4400asom is harap rendesen ;] :R

(#11) Badman 4ever válasza bacsis (#10) üzenetére


Badman 4ever
őstag

El is hiszem, jó kártya a 4400 is, tud ám harapni az is, de meghúzva (ha nem félted) még brutálisabb lesz. ;] :C
A cím az csak szerintem szmeagollos beütésű? :DDD

Android: elavult, mókolt Linux kernelre rágányolt virtuális gép. Macrohard SpyDOS 11 - Something went wrong. :( Vigyázat, a pingvin harap! Házi szerver Tualatin Pentium III-S 1.4 GHz alapon, Ryzen nagyvas, Bulldozeres AMD laptop és Pine64 PinePhone - Arch Linux mindegyiken. Ender 3 Pro rules!

(#12) bacsis válasza Badman 4ever (#11) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

most kérdeztem meg hogy mi is az a szmeagollos, szóval olyan gyűrük ura-s? hát az nálam kimaradt
Sajna az én TI-m nem nagyon megy, csak pár % a memóriája mondjuk az szépen megy, csak nem igazán az a szűk keresztmetszet, nem nagyon gyorsul tőle a kari... alap 12300pont körül kapok 3dmark01-ben vele, a plafon a 13071pont ha jól emléxem :B

(#13) Badman 4ever válasza bacsis (#12) üzenetére


Badman 4ever
őstag

Igen, olyan Gyűrűk Úrás... :)
Az szép eredmény, a 9600XT-ket láttam alapórajelen 13000 környékén 3DMark2001-ben egy jól megtermett proci társaságában, szóval az nagyon jó. :C Bár az újabb benchekben valószínűleg kevésbé remekelne, de 01-ben még kijön a nyers ereje a GF4-nek, ott még nem számítanak annyira a dinamikus shaderek, mert részben DX7-es a teszt és DX8-tól vannak dinamikus shaderek. :U

Android: elavult, mókolt Linux kernelre rágányolt virtuális gép. Macrohard SpyDOS 11 - Something went wrong. :( Vigyázat, a pingvin harap! Házi szerver Tualatin Pentium III-S 1.4 GHz alapon, Ryzen nagyvas, Bulldozeres AMD laptop és Pine64 PinePhone - Arch Linux mindegyiken. Ender 3 Pro rules!

(#14) bacsis válasza Badman 4ever (#13) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

mondjuk az FX5900ultra sem megy sokkal jobban nála :DDD

(#15) JuliusCaesar válasza Móci (#5) üzenetére


JuliusCaesar
tag

Számomra ez előny, mint hátrány. Nem kell nekem 5 cédényi demó meg ilyen-olyan monitor kalibrátor. Persze ha teljes verziós gammát, zsinórokat adnak, vagy egyéb hasznos holmikat (pólót, pendrive-ot) akkor jöhet. De a demó cd-től a falra mászok, meg a 30 napos próbaverzióktól. Lehet érezni a spórolás szagot, az a nesze semmi fogd meg jól fíling.

... Alea iacta est - Veni, vidi, vici ...

(#16) bacsis válasza JuliusCaesar (#15) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

ebben abszolúte egyet értünk :R ű
deee ezekhez a karikhoz 4-5 TELJES játékot adtak :K

(#17) darkarthur


darkarthur
senior tag

A 6800 Ultra a legszebb köztük! :U
Na meg majd ha tudsz szerezni egy 7900GTX-et :DDD

Gyönyörűek! Remélem azért egyszer összejön egy teszt! :C

Samsung S23 Ultra 5G

(#18) ^Clown


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Mit meg nem adtam volna egy 4400-asért anno.

(#19) bacsis válasza darkarthur (#17) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

folyamatban van az is, csak ki kell várnom... én ráérek :))
^Clown! Én is.. azért vettem meg így utólag :) elvégre a teljesítménye csöppet sem csökkent :D

[ Szerkesztve ]

(#20) ^Clown válasza bacsis (#19) üzenetére


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Ismerős érzés, én a napokban teljesítettem egy nagyon régi vágyamat: vettem egy iAudio G3-as mp3 lejátszót :)

OFF: most néztem meg a videódat a HOC-on. Baromi jó! :)

(#21) westcoastog válasza bacsis (#19) üzenetére


westcoastog
veterán

6800ultrát mennyiért vetted? :))

(#22) bacsis válasza westcoastog (#21) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

6ezer jó magyar FT-ért :R

(#23) westcoastog válasza bacsis (#22) üzenetére


westcoastog
veterán

az egész baráti ár, remélem egyszer én is találok eggyet :C

(#24) bacsis válasza westcoastog (#23) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

hát sok sikert, én elég sokáig kajtattam utánuk, de meglett.. de tényleg nem volt könnyű beszerezni őket :(

(#25) westcoastog válasza bacsis (#24) üzenetére


westcoastog
veterán

majd csak akad valakinek :U azért egy 6800 sli-t megnéznék egy 2 magos athlonnal :C

[ Szerkesztve ]

(#26) zoltanz


zoltanz
nagyúr

Szép. Még egy két GPU -s 6800GT Dual azaz GX2 hiányzik a gyüjteményből (igaz az akkora volt, hogy túlnyúlt az alaplapon). :K

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#27) Skodry


Skodry
aktív tag

Nagyon szépek!

"Ha ez a nap nem a barátod volt, akkor valószínűleg a tanárod volt!"

(#28) Gyalo94 válasza Skodry (#27) üzenetére


Gyalo94
tag

Szépek!:C:R

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.