Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  BLOGOUT  »  [Re:] [bacsis:] Doom-ozk

Hozzászólások

(#1) bacsis


bacsis
Közösségépítő

UP a lassan 20 éves gammának :C

(#2) callmeakos


callmeakos
veterán
LOGOUT blog (1)

Nem rossz :D
Nosztalgia 4ever :DD
De a Duke Nukem 3D is adja :DDD :DDD

All→M8

(#3) Zolás


Zolás
addikt

Kimaradt egy o betű...
A sok tuningtól már a helyesírást is fagyállóval jegeled? ;] :P :DDD

Csere érdekel komoly cucokra?Mik azok a Cucok??"A cucoknak két alfaja van.Van a komolytalan mindenhol megtalálható.A másik a komoly(cucokusz komolyikusz)na ez van neki ez sokkal ritkább"By:5teve

(#4) bacsis


bacsis
Közösségépítő

jahh és megvan az eredeti collectors edition :K

(#5) adalbert1


adalbert1
veterán

Anno nagyon jó játék volt (habár én a második résszel jóval többet játszottam), nemrég én is elővettem. Engem viszont már nem tudott ennyire lekötni, hozzászoktam a kényelmesebb kezelhetőséghez az elmúlt években.

(#6) JetiRulez válasza bacsis (#4) üzenetére


JetiRulez
őstag

Szintén. :R 2000 pénz volt még régen a Teszkóban. :K

Öcsém éppen mostanában készíti a Doom 2 turbózott változatát. Hardcoreosította, teletömte plusz szörnyekkel a pályákat. Most kezdett neki a multiplayer módnak. Abban még több hent lesz. Ha elkészül, ZDaemonon lesz elérhető a szerver.

Amúgy nincs kedve valakinek valamikor feljönni? Kedvcsinálónak: DM CTF Coop ;)

"Nem tudom, hányas a kabát nekem, Kakaógengszter rég a nevem, mint az a napközis, ki jól lakott..."

(#7) zoltanz


zoltanz
nagyúr

Min nyomod Radeon HD5870? ;]

[ Szerkesztve ]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#8) bacsis válasza adalbert1 (#5) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

könnyeb kezelhetőség? a 4 kurzor gomb, meg a ctrl+shift gombokon kívül semmi mást nem kell nyomni :P meg persze a fegyver választás! most meg ugye az egér kezelés, guggolás, ugrás, hasalás, gránát dobás, szal a mai gammák sokkal kényelmetlenebbek ebből a szempontból :P

zoltanz! 2MB-ra felbővített S3 805-ösön ;)

JetiRulez! Az alap Doom motor fogja hajtani vagy már a felturbózozz Zdoom?

[ Szerkesztve ]

(#9) moha21 válasza JetiRulez (#6) üzenetére


moha21
addikt

Én is pont napokban találkoztam kedvcsinálóval. : [link]

Srácnál nem gyenge az 5000 feletti ping :Đ

Igaz nálunk a közeljövőben lesz retro LAN party ( Duke nukem, Shadow warrior, blood1, quake1-2, redneck rampage ).

[ Szerkesztve ]

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#10) bacsis válasza moha21 (#9) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

hát nekem nagyon nem jött be ez a video, semmi értelme, folyamatosan mész lövöd a BFG9000-et halódik meg mindenki mindenfelé, semmi taktika :(
a retro LAN party viszont nagy feeling, úgy csináljátok hogy P2-nél újabb géppel tilos menni ;] :DDD

(#11) Pala válasza adalbert1 (#5) üzenetére


Pala
veterán

A DoomsdayHQ-féle módosítást kell használni hozzá. Rak bele AA/AF-et, dinamikus fényeket/árnyékokat, támogat magas/wide felbontásokat, és az irányítás is feljavul, simán játszható bill+egér kombóval, mint bármelyik mai játék. :)
Sokkal jobb így, nemrég ezzel toltam végig a Doom2-t Win7 x64 alatt. :K
Ja és mindezt úgy, hogy az eredeti textúrák és modellek nem módosulnak, így megmarad az original feeling.

Csekk disz áut!

[ Szerkesztve ]

(#12) moha21 válasza bacsis (#10) üzenetére


moha21
addikt

Ja hát én anno játszottam quake 2-őt úgy, hogy 4-5 player+ 27 bot... CRBot-ban volt életjavító, gyorsító stb. Elég hentelős volt 1 óra alatt majd 1000 frag.

Gépekkel nincs gond, a legújabb is p3-as kategória a többi P166-os. Csak előtte az összes gépet rendbe kell majd rakni, mert jelenleg mindegyik halott és évek óta használat nélkül van. :(

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#13) JetiRulez válasza bacsis (#10) üzenetére


JetiRulez
őstag

Amit moha21 mutatott, azt felejtsd is el! Az minden csak nem élvezet. A Brit10 csak experience gyűjtésre való. Bezsúfolódik 16 vérpistike oda és 5 percen keresztül nem látsz semmit, mert tiszta vörös a képernyő. A gyűjtésnek sincs igazából sok értelme, csak azt mutatja meg másoknak, mennyire lehetsz pro.

ZDoom motorral pontosan ugyanúgy néz ki a játék, mint az eredeti DOS-verzió. Csak a felbontást lehet maxra tolni. Tehát nő a látótávolság. Meg egyes szervereken be van állítva az egérrel fel-le nézés. Nincsenek benne ilyen extra árnyék és fényeffektek, mint a másik multiplayer módban, a Skulltagban. Az túl van bonyolítva. A Skulltag kb. úgy néz ki, ahogy most Pala leírta a Doomsday motort.

Természetesen sok olyan szerver is van, ahol van lehetőség az eredeti játékokkal játszani, mindenféle módosítás nélkül, kis létszámmal (Doom 1-2, Final Doom részek, Heretic). Vannak olyan egyéni mappackok, amiknél nem kell eszeveszettül hentelni. Nagy, tágas zegzugos pályák. Van, ahol azért érdemes játszani, mert ámulatba ejtő alkotás az egész mappack. Hogy mit ki lehet hozni egy ilyen régi játékból.

Egy próbát megér. ZDaemon kliens és csupán a Doom játékok WAD fájljai kellenek hozzá. Azok a fájlok tartalmazzák konkrétan az egész játékot. Mapok, szörnyek, hangok, stb.

"Nem tudom, hányas a kabát nekem, Kakaógengszter rég a nevem, mint az a napközis, ki jól lakott..."

(#14) JetiRulez válasza moha21 (#9) üzenetére


JetiRulez
őstag

Azt a mindenit! Csak ne lennétek ennyire messze! Még alig voltam iskolás is, mikor ezek voltak a nagymenő játékok. Szívesen vennék részt egy ilyen LAN-partin. Redneck, Duke3D, SW, Blood, Quake1, Transport Tycoon Deluxe. Mind jöhetne. :K

De valami nem világos. Nekem annak idején többen is azt mondották, hogy a Build Engine-s játékokkal nem igazán lehet játszani mások ellen, mert rosszul van megírva a motor. Ráadásul, mikor öcsémmel próbálkoztunk, valóban nem sikerült normálisan játszanunk. Gyakran szétcsúsztunk (Out of Synch felirat). Pedig még úgy is próbáltuk, hogy közvetlenül kötöttük össze a két gépet egy kábellal. :F

Quake1-ben meg gyakoroltam volna ősszel, de nem tudtam beüzemelni rajta a letöltött botokat. Valahogy aztán mégis sikerült a sokadik letöltött botpackot használatba venni, de a játék nem írta ki a statisztikákat. Minden 0-án állt. :F

Régi gépekkel se volna nagy gond. Van itthon P3-as és P2-es gép is, csak a hangot nem igazán tudtam beüzemelni a játékok alatt valamiért. Ha meg beleturkáltam az IRQ-ba, akkor meg összeszakadt az egész Win98 és csak az reinstall segített.

[ Szerkesztve ]

"Nem tudom, hányas a kabát nekem, Kakaógengszter rég a nevem, mint az a napközis, ki jól lakott..."

(#15) moha21 válasza JetiRulez (#14) üzenetére


moha21
addikt

Én is nagyon régen játszottam velük, de arra emlékszem, hogy DOS alatt toltuk IPX/SPX-es protokollon a Build engines játékokat többen. Még általános iskolás voltam, tehát ez 2000 előtt történt.

Én meg most a quake 2 -höz keresem a botcommander nevű programot. Leszedtem a CRbot-ot, de ezek csak bot-ok. Ha jól emlékszem a Botcommanderrel lehetett kötelet betenni a játékba illetve gyógyító meg egyéb speciális eszközöket ( amiket a q3 át is vett ).
Egyszerűen eltűntek az internetről.. :(

Sajnos itthon nincs DOS telepítve se win9x egyik gépre se ( már nem is fut a p4-esen normálisan a win9x ), így nem tudom most megnézni.

autoexec.bat SET BLASTER=A220 I5 D1 itt A220 = port address "220", I5 = IRQ 5, D1 = DMA 1 néha ütközik a winfos beállításokkal. Ha DOS-os játékot tolsz érdemes a windows be sem tölteni.

(#14) JetiRulez : Még mindig neked. Este, ha lesz időm akkor utánanézek, hogy nem- e lehet valami VPN-en keresztül játszani ezeket. Akkor a távolság sem akadály és igazából a ping sem olyan zavaró, mint egy quake-nél. TT-t azt lehet, mert azt játszottam már még hamachin keresztül is.:)

[ Szerkesztve ]

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#16) zoltanz válasza bacsis (#8) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Pedig meglenne a Quake3 -ban vele az 1 KFPS is. :K

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#17) Vladi válasza Pala (#11) üzenetére


Vladi
nagyúr
LOGOUT blog

ennek plusz egy, simán hozza a régi játékélményt, mai grafikán!

Meg érdemes legnehezebbre beállítani: ultra violance és akkor igen nyami. :DD

mod: vannak hozzá nagyon jó textúra packok, azokkal tényleg 3d lesz. Próbáld ki azokat is! :K

[ Szerkesztve ]

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#18) Pala válasza Vladi (#17) üzenetére


Pala
veterán

Igen, de az eredeti grafikát (textúrák, modellek) meg akarom tartani, hogy a játék ugyanaz maradjon és ne egy totál felturbózott remake legyen. A szörnyek is valamiért jobban tetszenek 2D-s sprite-ok formájában. :DDD

(#19) JetiRulez válasza moha21 (#15) üzenetére


JetiRulez
őstag

Amikor mi itthon próbálkoztunk, akkor már DOSBox-ból próbáltuk. Meg, ha jól emlékszem még simán XP alól is. Nolfb.com kiegészítővel fut XP-n is a játék, de a hang torz maradt, pedig volt SB emulátor is (VDMSound).

Q2 sose volt a szívem csücske. Végigjátszottam, de nem tudtam vele megbarátkozni. Q1 az egyetlen, attól felfelé nekem Quake nem létezik. Még a Q3A sem jön be.

Igen, valóban kikerülhettem volna a 9x-et, ha játszani akartam volna, de nem találtam egér drivert a neten DOS-hoz. Játékokban nem tudtam nézelődni rendesen.

Évekkel ezelőtt FinalCaleb kollégával VPN-en mi is próbálkoztunk életre kelteni a Blood multit DOSBox alól, de nem jött össze. Lehet, valami elkerülte a figyelmünket. Nem árt megpróbálni még egyszer.

TTD lenne jó. Az OpenTTD-vel meg már nem szívesen játszom. Túl van bonyolítva az egész. Olyan funkciókkal tömték már tele, hogy csak a kitapasztalásra, hogy rájöjjek, mi micsoda, elmenne pár nap.

"Nem tudom, hányas a kabát nekem, Kakaógengszter rég a nevem, mint az a napközis, ki jól lakott..."

(#20) moha21 válasza JetiRulez (#19) üzenetére


moha21
addikt

Akkora DOSbox lesz a hiba forrása, hiába jó akkor is csak emulátor.

DOS alatt én a gmouse.com-ot használtam, minden egér működött vele tökéletesen.

Open TTD annyira nem szörnyű, első nekifutásra nekem is az votl a véleményem, mint neked, de hamar megszoktam.

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#21) Ranagol_5 válasza moha21 (#9) üzenetére


Ranagol_5
senior tag

Ez a retro lan engem is érdekelne, mennék valam P1-es P2-essel. Én még 386-ossal DOS alatt kezdtem a pályafutásomat. :)

Sometimes I feel my self like a fuckin' monkey. | Irigylem a szüleimet. Nekem sose lesz olyan zseniális gyerekem, mint amilyen nekik van.

(#22) zoltanz válasza Ranagol_5 (#21) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Az érdekes lehet, csak a legretróbb gépem P2 -es BX-es lapban 512 MB RAM, ATI RAGE II C 8 MB -os vga kártya AGP.

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#23) moha21 válasza zoltanz (#22) üzenetére


moha21
addikt

DOS azon is megy :)

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#24) JetiRulez válasza moha21 (#20) üzenetére


JetiRulez
őstag

gmouse.com Ezt feljegyeztem. Kösz! :R

Azt hiszem, majd valamelyik szabad hétvégémen teszek egy próbát a Redneckkel. Felrakom a W98-at A P3-as gépre is, majd összekötöm a P2-essel. DOS-módból meglátom, hogyan szuperál a multi. Ha nem lesz szétcsúszás, akkor már nyert ügy. A hang másodlagos probléma.

"Nem tudom, hányas a kabát nekem, Kakaógengszter rég a nevem, mint az a napközis, ki jól lakott..."

(#25) Ranagol_5 válasza JetiRulez (#24) üzenetére


Ranagol_5
senior tag

Haha, én is a gmouse-t használtam anno dos alatt. :) Mi annó laplink kábellel küldtük a témát 486/p1-esekkel, akkoriban még nem volt pénz hálókártyára meg kábelre. P2-es korszakban toltuk már normális lanon, szomszéddal összevoltunk kötve, meg osztva volt a net, aztán toltuk a mohaa meg SC partikat. :)

Sometimes I feel my self like a fuckin' monkey. | Irigylem a szüleimet. Nekem sose lesz olyan zseniális gyerekem, mint amilyen nekik van.

(#26) Synthwave válasza moha21 (#12) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Azért ezQuake-hez fixált framerate-tel az kicsit karcsú. :))

Megyek is Skulltag-ezni.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

Útvonal

Fórumok  »  BLOGOUT  »  [Re:] [bacsis:] Doom-ozk
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.