Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) ferensz


ferensz
senior tag

Minden tiszteletem a tiétek, én csak 160 km / 3 órát utazok naponta dolgozni, de ez is elég kutya dolog.

"jah, mert a többi nyelvben a for nem for, hanem kapswagenschmetterling"

(#2) Đobostorta


Đobostorta
tag

Pont tegnapi vélemény...

[ Szerkesztve ]

(#3) bambano


bambano
titán
LOGOUT blog

húúú :)
én van, hogy akár 3 métert is megyek a melóhelyemig :) oda-vissza értendő természetesen, mint a többi összehasonlítást.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#4) kraftxld


kraftxld
nagyúr

Húú, én tuti nem csinálnám, miért nem költöztök közelebb a gyárhoz?
Az én tegnapi munkába menet fotóm ilyesmi volt:
:D
[link]
Szerencsére nem kell naponta menni, a másik gyárba, így vállalható.

[ Szerkesztve ]

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#5) bacsis válasza Đobostorta (#2) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

hààt akkor megérdemeljük :) de sajna a kép àrnyaltabb... nincs 15millàm a melóhelyhez közelebbi hàzat venni, albérlet? igaz.. na és a gyerekeket hova tegyük mikor dolgozunk? mert hogy egy 5 éves és egy 7 éves kislàny ne maradjon egyedül este 10-11ig :)

(#6) Đobostorta válasza bacsis (#5) üzenetére


Đobostorta
tag

Nem-nem, én személy szerint tökéletesen át tudom érezni a helyzetet...

Szóval én is "megkérdemlem". :D

[ Szerkesztve ]

(#7) Lauda


Lauda
félisten

Szekesfehervaron nincs melo? Vagy veszpremben?

[ Szerkesztve ]

(#8) Đobostorta


Đobostorta
tag

Egyébként 200 km hová?

(#9) gaborbol


gaborbol
őstag

Ez rengeteg :( Volt harom munkatarsam ok is rendszeresen 2 orat utaztak a melohelyre meg ket orat vissza, minden reggel ugy neztek ki mint a mosott szar. Iszonyat kiveszi az embert az extra korankeles, meg az utazas hosszu tavon.

(#10) Kolondrum


Kolondrum
félisten

Valóban kemények vagytok. Minden elismerésem. :R Az én melóhelyem 10500 méterre van a bejárati ajtótól.
Amikor suliba jártam (februártól kb júliusig) az volt 36km autóval csak oda (esetemben motorral) kemény 35 perc alatt odaértem, ha nem siettem. Ugyan ez BKV-val 2.5 óra volt oda és 2.5 óra vissza, össz 5 óra a napomból, mert vársz minden sz_ros járműre. Nem csoda, hogy esett vagy fújt én két keréken jártam.

Viszont újabban fizetnek azért ha napi ~100-200km-t megyek, minimális energia befektetéssel. Vicces dolog maradjunk annyiban. :)
Minden utazásom fizetik legalább bérlettel, vagy benya pénzzel. Kevés ilyen van MO-n.

[ Szerkesztve ]

(#11) bacsis válasza Lauda (#7) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

xar munkahely mindenhol van :) amugy Füle-Komàrom a tàv :)
amúgy meg én szerencsere eleg jol birom, hatalmasakat szunyalok asszony is, szal a keves ido amikor otthon vagyunk, pihentek vagyunk :)

[ Szerkesztve ]

(#12) Kolondrum válasza bacsis (#11) üzenetére


Kolondrum
félisten

Fizetik az utat?

(#13) talmida


talmida
Közösségépítő

3 órával és 5 napos munkaidővel számolva (ami a lehető legkevesebb), egy év alatt 32,5 napot , azaz több, mint egy hónapot utaztok. :Y

[ Szerkesztve ]

IN GOD WE TRUST!

(#14) Lauda válasza bacsis (#11) üzenetére


Lauda
félisten

Ertem, hat ez van akkor, ezt kell szeretni. :( :)

(#15) philoxenia válasza kraftxld (#4) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Munkába menet átrepülni az óceánt? :Y

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#16) bambano válasza philoxenia (#15) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

az óceánnak vannak 8000 kilométernél keskenyebb szakaszai is :)

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#17) Lauda


Lauda
félisten

En meg ezt latom minden nap es akkor mivan....? :W

;] :DDD

(#18) bacsis válasza Kolondrum (#12) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Na most kicsit macerás a dolog mert a busz fehérvárról indul, de mi füleiek vagyunk.. Füléről fehérvárig saját autó... a buszon természetesen ingyen utazunk, viszont a Füle-Fehérvár útra csak 9Ft/km-t fizetnek ami közel sem fedi, de nem panaszkodok/panaszkodunk :)
talmida!
Akkor most évente 32,5 napnyi idővel többet alszok mint korábban :DDD
Lauda! Nem szeretjük, de lehetne rosszabb is :) a hajnali 3 órás kelés ha délelőttre megyünk, tényleg kegyetlen... de oda fele alszok egy bő órát, és ez már tiszta mély alvásnak számít, és hazafelé is tudok ennyit, sőőt többet mert hazafele hamarabb elalszok, de annyit minimum alszok hazafelé is, s mire hazaérek kipihent vagyok :DDD

[ Szerkesztve ]

(#19) Klaus Duran válasza Lauda (#17) üzenetére


Klaus Duran
senior tag
LOGOUT blog

Politikus vagy? ;]

A Doctor nem hal meg, csak átalakul. https://www.youtube.com/watch?v=0C3zgYW_FAM

(#20) philoxenia válasza bacsis (#18) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Feleségem 10+ éve jár Pestre, Szolnoktól 20km-re lakunk, persze ellenkező irányban... :(

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#21) bacsis válasza philoxenia (#20) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

uhh... cirka 250km naponta? háát igen.. nem könnyű....
de embere válogatja hogy viseli, hogy fogja fel...
Én úgy vagyok vele, hogy megpróbálom azt az időt hasznosítani, pl alvással.. így otthon annyival kevesebbet kell :DD vaagy ha nem vagyok álmos, akkor netezek, elolvasom amiket szoktam, fórum meg ilyenek... na most ha azt a buszon letudom akkor otthon már arra sem kell időt szakítanom...
vettem egy subnotebook-ot direkt erre a célre pl filmet pont végig tudnánk nézni, de sajna pont úgy alakult hogy nem tudom sehova sem rakni a laptopot a melóhelyemen, nálam meg nem lehet, így ez nem jött be, de így is azt mondom, hogy így annyira nem gázos...
persze valaki úgy is felfoghatja hogy hát b*ssza meg mégis csak napi 3 óra mínusz az életből... :U gondolom a te feelséged is hozzá tud állni pozítívabban a dologhoz ha már iylen régóta bírja :)

(#22) Balathruin


Balathruin
veterán

Nekem 2 óra egy oda és megint 2 óra a vissza út (suli), de nekem kb. 2x50Km a táv. :W

[ Szerkesztve ]

(#23) philoxenia válasza bacsis (#21) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Hát muszáj pozitívan hozzáállnia...
Nekem mikor még nem volt autónk napi négy óra volt a bejárás, ami méreg, hogy mindössze 20km-re.... :U

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#24) Kolondrum válasza philoxenia (#23) üzenetére


Kolondrum
félisten

20km 16 perc, az én 10-esem új rekordja 8 perc reggel 3-kor. ;] Még élveztem is!

(#25) bambano válasza philoxenia (#23) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

nekem 20 kilométer gyalog is kevesebb, mint 4 óra...

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#26) bacsis válasza philoxenia (#23) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

20km 4 óra alatt? gyalog jártál? :))

(#27) Balathruin


Balathruin
veterán

Ja igen, az 50-ből kb. 40 az vonat, 1,5 óra 1 átszállással, vagy átszállás nélkül. Ha pontosan járnának akkor ~1 óra lenne.

(#28) philoxenia válasza bacsis (#26) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Vártam a busztól és a buszig...

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#29) bacsis válasza philoxenia (#28) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

pfff... hát kemény lehetett az is :U

(#30) Lauda válasza bacsis (#18) üzenetére


Lauda
félisten

:DDD

Klaus Duran szinesz ;]

(#31) Szakbarbár


Szakbarbár
aktív tag

Én 4 évig jártam fel minden nap Budapestre, 55 km távolságból a 10-es főúton Pilisvörösvár felől. Aki ismeri az utat az tudja, hogy minden reggel hatalmas dugó van ott. Az utazási idő átlag 1,5 - 2 óra volt plusz BKV, ha esett egy kis eső akkor több. Akkor megfogadtam, hogy ha ott lesz munkám tuti nem fogom a fél életemet buszon ülve leélni és inkább közelebb költözöm.
A tömegközlekedésnek annyi előnye van, hogy nem kell a vezetéssel törődnöd, hanem tudsz az úton pihenni vagy aludni, cserébe lassabb, és várni kell rá.

Ez a hozzászólás nem jöhetett volna létre elektromosság nélkül.

(#32) bacsis


bacsis
Közösségépítő

látom azért vagyunk egy páran iylen utazási feltételekkel :DD

(#33) kraftxld válasza philoxenia (#15) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Csak a Cook szorost :)
20-25 perces ut 12 szemelyes geppel, ha szepen kered meg a pilota melle is beulhetsz.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#34) lezso6


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Én csak a suliban szoptam a bejárással, ~20km pestről pestre a reggeli és délutáni dugóban bruttó másfél-két óra alatt, mávval és bkv-val. Most belegondolva lehet gyalog is mehettem volna, reggeli kocogás gyanánt. Az utolsó pár évre kicsit kijjebb költöztünk pest mellé (~35km), de az utazás ideje sokat nem változott, ez jól minősíti a pesten belüli közlekedést. :D :U Jelenleg szerencsés vagyok, körülbelül 50 centiméterre kell "bejárnom". :B

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#35) talmida válasza bacsis (#18) üzenetére


talmida
Közösségépítő

Hát, ha tudsz aludni, az nem elvesztegetett idő. :D

IN GOD WE TRUST!

(#36) Kolondrum válasza lezso6 (#34) üzenetére


Kolondrum
félisten

Azért mindig szerettek, mert be tudtam járni 30km-ről, de más a szomszéd utcából sem. Főleg amikor árvíz volt és sötétben a zsákokon átgázolva mentem a buszig, akkor aztán volt törődés. ;] Mivel én voltam a mérce! Ha én igen te miért is nem? Na mesélj! ;]

A tömegközlekedés katasztrófa. Többet vár az ember a járművekre mint ami utazási időt kitesz az pl autóval. Tegyük fel végzek a melóba. Ha motorral megyek haza az erős 10 perc. Ha meg busszal akkor mire a busz elindul az állomásról már haza is érek motorral. Gyakran volt, hogy voltam itt ott boltba és még kielőztem azt a szörnyen lassú volvot is. Én hajlandó vagyok fizetni azért, hogy ne legyek ehhez kötve, aki gyakran ül tömött buszon az tudja miről van szó.

[ Szerkesztve ]

(#37) Kolondrum


Kolondrum
félisten

-- Mind1. :R

[ Szerkesztve ]

(#38) strike-force


strike-force
őstag

Akkor szerencsesnek mondhatom magam: Bosnyak ter-MOM park minden reggel 30-45 perc kocsival. Utobbi ido 1es villinger felujitasa ota.
Rekord: hajnal 2-kor haza 13 perc, minden sebessegkorlatot betartva!!!!

R7-5800X / 32GB / RTX3070 / POCO_F3 (8/256) / i12 64GB - Just realize it!

(#39) Kolondrum válasza strike-force (#38) üzenetére


Kolondrum
félisten

Motor nyàron? Élmény is meg keveset eszik és gyors.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.