Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Luck Dragon

Lehet maga a driver nem megfelelő ? Gondolok itt arra hogy régebbi vagy újabb kell neki?
Táp elég nagy neki :F

[ Szerkesztve ]

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#2) draco31


draco31
veterán

Itt van egy naggyon hosszú teszt, hátha van benne valami.

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#3) Baltásgyilko


Baltásgyilko
csendes tag

Mindkét crossfire hidat felraktad?

[ Szerkesztve ]

(#4) szabonagyur


szabonagyur
félisten

A "kettes" kártya magában megy szépen magasabb órajelen?

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#5) bacsis válasza Luck Dragon (#1) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Ahogy ìrtam... Csillió drivert vègig próbáltam... Táp 750w-os, a kèt kártyával is max 550-600w-ba meg kellene állnia
Baltásgyilko!
Nem szüksèges... Amúgy kìnomba kipróbáltam, de semmi változás
szabonagyur! Ahogy ìrtam, 3 kártyával rotáltam... Szal persze 3 kártya, bármelyik elől, akkor rendben van...
Nagyon x akta :U
draco31! Korabeli driver, korabeli konfig, korabeli os... Az a teszt nem mèrvadó :(

[ Szerkesztve ]

(#6) t72killer válasza bacsis (#5) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ácsi, hogy vannak kiosztva a táp ágai? 600W-hoz 50A-t kéne adnia a 12V-os ágon.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#7) #90088192


#90088192
törölt tag

Kereszttűzbe kerültél ? :DDD

(#8) Scroll Lock


Scroll Lock
tag

Próbáld meg más benchmark programmal / játékkal is.
Egyébként ezt a linket találtam a neten, ami hasonló jelenséget ír le: [link]
Azt írják, hogy mindenképp teljes képernyőbe futtasd a dolgokat.

[ Szerkesztve ]

(#9) bacsis válasza t72killer (#6) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Na jó, csekkoljuk, egy tippnek jó volt, vissza jelzek :R
7 játèkkal teszteltem, abból 4-nèl skálázódott a cf... Szal 4 játèkkal is próbálgattam+ 2 benchmark...
Köszi a linket mindjárt azt is átnyálazom :R
Agyturbina! Jahh, a gond az, hogy egyelőre vaktöltènnyel puffogtatnak a kártyák :DDD

[ Szerkesztve ]

(#10) bacsis válasza t72killer (#6) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Nahh szóval ez egy 750W-os fél modurális csifi táp... a táp matrinyája szerint 4db 12V-os ága van, mindegyiken 18A-t tud...
A kábelezése úgy néz ki, hogy egy hatos egy nyolcas PCIe tápcsati fix és van moduláris kábellel szintén egy hatos, egy nyolcas...
Értelemszerűen úgy kötöttem be hogy az egyik kártyára ment a fix 6+8-as míg a másik kártyára a moduláris kábelek 6+8-asa... így nem jó... köv. körben a Molex tápcsatikból csináltam átalakítóval egy 6-ost, és a 2-es kártya 6-osát arra cseréltem. Így sem lett jó
szvsz ez nem táp lesz.... Hozzáteszem a GTX 285 SLI, ami szintén nem a fogyasztásáról híres... inkább hírhedt ;] azt csont nélkül kiszolgálja a táp/gép...
Én nekem még egy tippem lenne, nem csipázza a win7-est a radeon HD2900XT... ismerjük a Radeon supportját :U ha nincs egyéb tipp, akkor megpróbálok egy Windows Vistát :U

(#11) t72killer válasza bacsis (#10) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

én mindenesetre kipróbálnám egy kevésbbé szétbaltázott táppal. 18A/~200W max lehet szűkös, ha egyébként is terhelt a táp.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#12) bacsis válasza t72killer (#11) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Mivel nincs másik tápom... akkor megfordítom a probléma megoldáshoz a tippeket: Elsőnek megpróbálok egy Windows Pistát, ha nem nyert, akor kunyerálok egy tápot, hátha mégis :U

(#13) t72killer válasza bacsis (#12) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

:R, úgy legyen.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#14) Luck Dragon válasza bacsis (#12) üzenetére

64-es XP nem jobb választás ?

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#15) bacsis válasza Luck Dragon (#14) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

a DX9 nagyon lekorlátozza... működne a CF meg minden, de a teszt és a tökéletes működés azért lenen fontos, hogy ne "korhű" játékok alatt nézzem meg mire képes a 2900XT (CF)

(#16) M0ng00se


M0ng00se
őstag
LOGOUT blog

Hello kolléga :B
Megpróbálnám más szemszögből megközelíteni a dolgot.MSI Afterburnerben van "constant voltage" funkció, az lehet hogy az a feszültség mellett felemelné az órajelet is az "üzemire" (és a fogyasztást is😏).Vagy esetleg, állíts +1mhz-cet a gpu-ra. Nálam az AGP-s HD3650 ennek hatására egyből felugrott a 3D órajelre, és ott is maradt hiába volt "nyugalomban". Utána ha reseteltem a beállításokat akkor visszaállt 2d órajelre rendesen.Más ötletem hirtelen nincs :F

szerk.: esetleg tweak-elni valamit szintén afterburnerben,mert van egy két lehetőség benne.. vagy rivatunerben de arra már nem emlékszem :U

[ Szerkesztve ]

V6

(#17) bacsis válasza M0ng00se (#16) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

itt még feszültség szoftveres állítása nem volt... órajelet próbáltam húzni... az első kártya órajele meg is ugrott, a másik maradt...
Szal most marad a Vista... azt meglássuk.. beszámolok :)

(#18) M0ng00se válasza bacsis (#17) üzenetére


M0ng00se
őstag
LOGOUT blog

:R

V6

(#19) Luck Dragon válasza bacsis (#15) üzenetére

:R

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#20) norbi19884


norbi19884
tag

Nekem volt CF-be 2900PRO és amikor kevés volt a táp simán lekapcsolt a gép.
Két kártyához elég egy CF bridge ez egészen biztos.
Kártyák sorrendetjét cserélted fel akkor se megy fel az órajel vagy singlebe mindkét kártya jó?

(#21) ergoGnomik


ergoGnomik
tag

Lehet, hogy ostobaságot fogok kérdezni. Ha igen, akkor bocsánatot kérek, te meg majd figyelmen kívül hagyod és kuncogsz magadban.

A Crossfire-höz nem kellett valami alaplapi támogatás? Ha igen, az alaplap típusa megfelelő? Esetleg nincs benne valami moddolt BIOS, amiből kikerült a támogatás? Vagy esetleg ez utóbbi a kártyák valamelyikére?

(#22) Imz


Imz
tag

*1. 99% hogy táp. a 2. GPU nem tudja felvenni amit kell, így eldöcög.
- Ami rá van írva az mese habbal. Az hogy melyik ágon mennyit tud az KÜLÖN, nem egyszerre
2. Gondolom álló ház, egymás felett-alatt a két GPU. A felső mindig 10-20 fokkal melegebb lesz.
3. Ellenőrizd milyen CF/SLI profillal fut az adott játék. DX12 nem tud CF/SLI-t, dx 11 igen. De profil függő!
4. CF/SLI esetében a RAM tartalma duplikálva van, így nem lesz több RAM-od. Én váltottsorost javaslom. Ilyenkor pl 60fps esetén felváltva csinálják a képkockákat. Én tuti egy ilyet néznék meg a táp után.

* A kedvenvem mikor a gigabites routert megveszik, mert van 5db gigabites portja, tehát jólesz. Aztán kiderül hogy ÖSSZESEN tud gigabitet, nem egyszerre...

(#23) bacsis válasza norbi19884 (#20) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

ahogy fentebb írtam.. 3 kártyát rotáltam.. :)
ergoGnomik! Nem írsz ostobaságot... Így van megfelelő lap kell hozzá. Szerencsére az LGA1366-os alaplapok tudják, szal ez pipa :) elvégre működik is a CF... és ahogy szintén írtam feljebb 2db HD3870-el tökéletes volt a skálázódás :)
Imz! A konfig fektetve egy tesztpadon van, ház nélkül... a HD 3870-esek esetében a két kártya közel azonos hőmérsékleten ketyegett :) DX10-es kártyákról van szó, ráadásul olyan driverrel próbálkozok amikor még nem volt ilyen hogy "SLI/CF" profil.. bekapcsoltad az SLI/CF-et, oszt csókolom.. ahogy támogatta a játék úgy ment, vagy épp nem ment... vagy épp döcögött... Amúgy többnyire rendben volt a működés :)
Amúgy próbáltam újabb driverrel is, amikor már megjelent a driverben a CF profil lehetősége, és játék kiválasztása... ott ahol működik a CF a HD2900XT-kkel, (csak ugye nem úgy ahogy az ember elvárná) ott CF profil nélkül is, ill CF profillal is hajszál pontosan ugyanannyit ment a játék... (vagy még kevesebbet, mert a frissebb driverek már erősen vissza fogják mesterségesen a kártya teljesítményét)

[ Szerkesztve ]

(#24) bacsis válasza Imz (#22) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Jahh még a fogyasztáshoz visszatérve: továbbra sem tartom a tápot kevésnek..
Hajtottam 2db Opteron procis workstation lapot 2db GTX285-el ezzel a táppal.. na ott mértem 650W-os csúcs fogyasztást is ;] itt meg ugye 430W fölé nem akarózik menni a téma :U
De tudok még egy csavart!
Van 2db HD3870X2-m.. azok legalább ennyit fogyasztanak mint a 2900XT... Megnézem Quad Crossfire-be mit tudnak ;]

(#25) bacsis


bacsis
Közösségépítő

VISTA alatt is ugyanaz a jelenség :Y :U
Szal a következő lépéseket még meg tudom tenni amíg nem tudok combosabb tápot szerezni:
MEg próbálom HD 3870X2 Quad Crossfire-el...
Illetve szerzek hamarosan egy HD2600XT-t, abból is lesz 2, belököm azokat is CF-be megnézem hogy ez esetleg nem csak a HD2000-es széria "kiváltsága" :U

(#26) Alpi.


Alpi.
addikt

:DDD
Gpu-z írja a Cf enabledet vagy bekattolod a Catalyst-be, próbálkozik, majd ugyan úgy nem vált enabled-re ?
Sztem tudom, mi a gond. :)
Több megoldás is létezik, ha a szokásos Radeon multi gpus faszkodás a probléma.
Ez nálam x1950-esekkel és az 5970-el is adott volt, sztem ez van az ön készülékében is ! :DDD

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/channel/UCbJjHfBdTsUw3UJAFr-5Gsg

(#27) bacsis válasza Alpi. (#26) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

GPU-Z írja hogy enabled (2GPU) Catalyst-ban is enabled-en van...
És hát működik is... scka nem úgy ahogy kéne...
Most jött meg még egy 2600XT hogy azokkal is csekkoljam, ugyanez van-e?
De ha van tipped, akkor nyomasd :)

(#28) Alpi. válasza bacsis (#27) üzenetére


Alpi.
addikt

Akkor faxkodik, mikor a 2-es gpu 2d-ben van, az 1-es meg nem és bekapcsolod a crossfire-t. Ott valami elvész. :) De olyan is van, hogy bekapcsol, mégis a 2-es egyszer csak levált 2d-be, az 1-es gpu nélkül és akkor meg szétcsúszik az órajel szinkron meg a Crossfire meg az aktuális kezelő elméje is egy idő után. :) Keress valami régi "tool"-t, Ati Tray tool-t pl. vagy van valami izé... A lényeg, hogy régi legyen. Az újak szépek, csak épp nem valóak semmire ezeknél a régebbi modelleknél. Itt minden darabnak lelke van, ami még csak-csak ok lenne, de akarata is. :DDD
Na, megkerestem egyet ! Nézd csak végig a "version history" -t !! Ismerős ? ;)

https://www.techpowerup.com/download/amd-gpu-clock-tool/

De igazábol ha találsz olyan opciót pl., hogy Radeon power play disabled / enabled bármelyik másik szoftverbe, elvileg az is megoldhatja, de az a gáz, hogy itt egy tool, gyakran csak egy típust vagy gpu generációt kezel rendesen és bár írja a többit is meg látja, stb., mégsem ok. Van millió verzió, stb. Pont, mint bios editor. Ott is 25-öt kell letölteni, mire az egyik tényleg jó is lesz az aktuális vgadhoz. Kicsit káosz, főleg, hogy nagy része már "dead-link" vagy simán az újabb, uccsó verzióhoz mutat a link, amim meg.... 50-50 % :DD
Jó szórakozást ! :))

Ha még oc-zni is szeretnéd, az még nagyobb szopás. Ugyanis azt tényleg random veszik be vagy épp nem. Én anno eljutottam odáig, hogy fogtam és beírtam a max. stabil órajelekt a bios-ba a 2 x1950-esemnek. És bazz ! Igazábol ez a legegyszerübb út, akkor esett le ! :) Mivel ezekhez van bios editor és faék progik, 5 perc alatt megvolt. Aztán soha többet nem kellett ekecselni ezzel.

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/channel/UCbJjHfBdTsUw3UJAFr-5Gsg

(#29) Alpi. válasza Alpi. (#28) üzenetére


Alpi.
addikt

Egy-két ilyen oldschool 2 vgas rendszerrel történő randi után jöttem rá, hogy a legnagyobb érv az 1 gpus rendszerek mellett, tudod, mi volt ?
Pont ezek a 2 gpus rendszerek. :DDD :DDD :DDD

https://www.youtube.com/channel/UCbJjHfBdTsUw3UJAFr-5Gsg

(#30) bacsis


bacsis
Közösségépítő

Nahh megjött a második HD2600XT is... tehát 2db 2600-ast is bevágtam CF-be.. azok is pöcc-röcc hibátlanul mennek...
Szóval ez a qrva bug csak a HD2900XT-knél van jelen :U :W
Alpi! a javaslatod még nem próbáltam, majd azt ma/most :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.