Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) bacsis


bacsis
Közösségépítő

UP nekijje :DD
Bár win3.11 alatt nem szöszmötölt ennyit :U

(#2) Syl válasza bacsis (#1) üzenetére


Syl
nagyúr

Te aztán egy igazi mazochista alkat vagy :DDD
Bár az első CD-íróm nekem is SCSI Yamaha volt (belső, 2x) és Win95-ön használtam. Persze ez bőven tíz évvel ezelőtt volt.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#3) bacsis válasza Syl (#2) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

akkor 10-15 évvel ezelőtt mindenki mazochista volt? ;)
ez nem mazochismus, hanem nosztalgia :K
Emléxem, mikor 13-14 éves voltam, azaz még a 90-es évek legvégén mikor mentünk haverhoz íratni mert nekik már volt CD írójuk, 800Ft volt az írás, ha vitted a lemezt, ha nem akkro 1200, jó kis eurodata cd-t adott....
adtam a lemezt, mondtam mi kell, kérdezem, mikor jöhetek érte? hát úgy kb 1,5-2 óra múlva... és örültünk hogy megvolt ami kellett lemezen... aztán mikor a 200-es évek elején már voltak 16X-os írók, kérdeztem mikor jöhetek érte, mondta 10 perc, az már nem votl akkora feeling :N

(#4) Krugszvele válasza bacsis (#3) üzenetére


Krugszvele
aktív tag

Egy ilyesmi srác mesélte nekem, hogy 2000-ben valami buliban vagánykodott egy lánynak, hogy tud cd-t írni a lány meg mondta, hogy fúú neki kéne pár zene, hát írja már meg, a srác meg be akart vágódni és mondta, hogy persze, jól van.
Másnap megjelent a lány, nagyjából 150 db mp3-al, hogy ezeket kéne akkor audio cd-re írni a megadott sorrendben :D A 2x-es íróval igazi élmény volt azt mondja... Két teljes napja ráment a csajt meg persze sose látta többet :D

(#5) osztraksajt


osztraksajt
őstag

Ez igazán bravúros mutatvány. :DD

Bár a korábbi nérók gyorsabbak voltak számottevően. Emlékszem SCSI buszon belül volt érdemes írni, mert akkor a buszon belül mozgatta a kártya az adatokat, simán lehetett addig mást csinálni a géppel, főleg ha nem azon az SCSI kártyán lógott a rendszervinyó. DTP-seknél láttam hogy vígan rendereltek a géppel, a háttérben meg ment a CD írás.

(#6) Akmak


Akmak
tag

Nekem Pont egy ilyen proci csücsül a fiókban.

Backup The World and Headphones on! AMD A8 6600k, Asrock FM2A85X Extreme4, Kingston HyperX DDR3 1600 2x2Gb

(#7) bacsis válasza Krugszvele (#4) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

abban az esetben igaziból nem maga az írás volt a nagy meló, hanem míg szerencsétlen nero átkonvertálta az mp3-akat audio formátumra, a napokban csináltam, és kb 5 sec alatt elkészült a 6magos Phenom II-vel, de ez régen, 15 évvel ezelőtt keményórákba kerültek míg a proci átgrabbelte a számokat :)
osztraksajt! Itt is SCSI-n keresztül megy az adatfolyamat, igaz 1 kártyán lóg a rendszer vinyó, és az "adat háttér" HDD, és az optikák is. Sajna még egy SCSI vezérlőt már fzikailag sem tudnék berakni a gépbe :D

(#8) bacsis válasza Akmak (#6) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

mármint miylen? mert a gépben egy 386-os lábkompatibilis 486DLC van, viszont a TestCPU, Socket3-as 486DX-nek ismeri fel a központi egységet :)

(#9) Syl válasza bacsis (#3) üzenetére


Syl
nagyúr

10-15 éve ez normális volt, ma már mazochizmus :K
A mostani gépemben már nincs is optikai meghajtó. Van három pendrive, három 3,5" sata vinyó egy dokkolóhoz, egy 2,5" usb vinyó.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#10) Akmak válasza bacsis (#8) üzenetére


Akmak
tag

Én arra Gondoltam amit a TestCPU írt.

Backup The World and Headphones on! AMD A8 6600k, Asrock FM2A85X Extreme4, Kingston HyperX DDR3 1600 2x2Gb

(#11) bacsis válasza Syl (#9) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Én szívesen elbabrálok az ilyemsivel, nekem inkább szórakozás :)
Akmak! Gondoltam hogy arra gondolsz :) sajna nem teljesen pontos a felismerés :)

[ Szerkesztve ]

(#12) Krugszvele válasza bacsis (#7) üzenetére


Krugszvele
aktív tag

Áh, akkoriban a winoncd volt a jó, a nero még iszonyat gagyesz volt! :D
De az igaz, hogy fél óra volt EGYETLEN szám átkonvertálása. 166 nommx p1-en 32 mb rammal.

(#13) osztraksajt válasza Krugszvele (#12) üzenetére


osztraksajt
őstag

Hát még ha a "-hq" kapcsolót is rátetted! Reggel elmentem suliba, mire hazajöttem még nem konvertált egy teljes CD-t. :DDD AMD K5-100 volt tuningolva 110-re, többet nem bírt sajna.

(#14) Armagedown


Armagedown
őstag

ha bővítetted volna a ramot 64 mbra, akkor maximum hány x-el tudot volna ez a gép írni ?

“If you don't read the newspaper, you're uninformed. If you read the newspaper, you're mis-informed.”

(#15) Syl válasza Armagedown (#14) üzenetére


Syl
nagyúr

Nem sok köze van a rendszermemóriának az írás sebességéhez. Annyival ír, amennyit az író tud.
És mivel SCSI a vinyó és az író is, ha elindul az írás, akár az OS-t is ki lehet alól rántani. A cucc hibátlanul végig fogja írni a lemezt. Saját tapasztalat! Írás közben dobott kéket a win95, mégis hibátlan lett a lemez! :K

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#16) bacsis válasza Armagedown (#14) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

vannak még 16MB-os SIMM-jeim, azok majd még lehet belekerülnek, de így van, nem lesz gyorsabb az írás.... Lehet, még egy 2X-esen is megírná a lemezt, bírná a cucc a tempót, de igaziból az írás leg időigéynesebb része, míg ki processingolja a nero a felírandó adatokat, nem lenne egy grammal sem gyorsabb :)

(#17) username1028


username1028
csendes tag

nekem annó Cyrix 486DX2 meg AMD K6-II volt :D
aztán meg már jött a Pentium I 100Mhz MMX stb...

[ Szerkesztve ]

(#18) 8th válasza bacsis (#11) üzenetére


8th
addikt

Ja én is "elbabráltam" ma egy lemez írással de a harci ideg már elkapott a végére. Havernak kellett írnom valamit de nem volt itthon dvd lemezem. Úgy rémlett van valahol a szekrény alján néhány darab ezer éves újraírható dvd-m azzal meg lehetne próbálkozni hátha még használhatóak. Nagy nehezen meglettek, boldogság van. Már ott gyanús volt, hogy nincs feltüntetve az írási sebesség a borítóján. Berakom a gépbe és mit ad isten? Egyszeres sebességgel írható Packard Bell DVD-RW lemez. Egy óra hosszán át törölte az adatokat majd újabb egy órába telt mire megírta a gép. Egy örökkévalóságnak tűnt komolyan. 2014-ben ilyennel xopni. :O :P

[ Szerkesztve ]

(#19) Sotho válasza bacsis (#7) üzenetére


Sotho
őstag

15 éve? audiograbber + fraunhofer II radium codec (mai napig király), visszafele winap disk writer plugin -->>wav ezt meg akármi pikpakk kiírta. (ez is megy még ma is :D ). Persze p2 233mmx azér megvolt hozzá.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.