Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) bacsis


bacsis
Közösségépítő

Pedig ha még jobban le lenne hűtve, akkor sztem kényelmesen elérném vele az 5gigát :U

(#2) ollie


ollie
MODERÁTOR

Nem véletlen, hogy nem vettem Prescottot. A TDP-je is kb ott lehet, mint a négymagos Q6600-nak. Ez amúgy már kétmagos?

***

(#3) Lauda


Lauda
félisten

Ott valami mas gond lesz. Ha a quad -3 fokos, hogy lehet 26 fokos a prescott?

(#4) bacsis válasza ollie (#2) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

neem, S478-as P4 amti hajtanék.. 1 mag +HT
Lauda! Hát valami gond tényleg van... az hogy nem kicsit elbaszták a prescottot :DDD
Amúgy nincs semmi más baj...

szerk: az 5L-es fagyállós tartályban is a jég hamarabb felolvad, mint a Q6600al... a Prescotal 1,53Dmark2001 futtatás után 0fok fölé emelkedik a fagyálló hőmérséklete... míg a Q6600-al 15perc után is még úszkálnak a lőrében a jégdarabok :K

[ Szerkesztve ]

(#5) eziskamu válasza bacsis (#1) üzenetére


eziskamu
addikt

"S4780as" :F
Új tokozás bacsis tiszteletére? Vagy tán a foglalatba is be van építve a hűtés :DDD
Tényleg valahogy alulról is kéne hűteni poénból :) Tudom az FCPGA óta már nem probléma, de egy cikket megérne. Már csak olyan lapot kéne találni, amit a foglalat közepén át lehet fúrni ;]

(#6) bacsis válasza eziskamu (#5) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Kijavítottam :R
Hát az IC7-MAX3-at biztosan nem fogom megfúrkálni :DDD :N

(#7) zoo8800


zoo8800
veterán

Pedig jó kis procik ezek.
Mostanában is 25e körül mennek az aprón:))

rip and tear, until it is done

(#8) eziskamu válasza zoo8800 (#7) üzenetére


eziskamu
addikt

Ááááá, a faxom kivan, amikor lassan már műemlék áron adnak egyes régi cuccokat :W
Rendben, hogy még egy origi dobozos C64-et, Amigát, vagy valami kőkori MAC-et ami még müxik is, annyiért adnak amennyiért, de pölö egy Prescott mitől olyan nagy szám? Mert a gazdi is drágán vette?
És? Akkor legyen valami különlegessége. Pl hogy garantáltan húzható, szorzómentes, vagy Gróf Bandi saját kezű aláírása van a dobozán, vagy tudomisén.

(#9) zoo8800 válasza eziskamu (#8) üzenetére


zoo8800
veterán

érdemes átfutni ám a hsz-eket is.
van pár gyöngyszem :D

rip and tear, until it is done

(#10) bacsis válasza zoo8800 (#7) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

de ez LGA-s ;)

(#11) Fücsök007


Fücsök007
őstag

Hát igen, akkor az én procimmal sokáig hideg lenne a fagyálló. :))

(#12) bacsis válasza zoo8800 (#7) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

na jó ez tényleg ott volt :D :R

(#13) philoxenia


philoxenia
MODERÁTOR

Hatásos hűtőborda Prescottra:[link] /nekem is volt.... :D /

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#14) bacsis válasza philoxenia (#13) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

talán-talán :)) :DDD

(#15) barnam_ válasza eziskamu (#8) üzenetére


barnam_
nagyúr

Na jó, de azért a 3.8Ghz-es az nem mindennapi példány :)

(#16) bacsis válasza barnam_ (#15) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Arra a hírdetésre visszatérve, az a proci olyanoknak való mint én.. azaz fanatikus megszállot őrült gyűjtőknek :DDD
Én látom benne a szépséget igen, annak ellenére hogy a 25k még így is sok, most nem is ez a lényeg.. hanem hogy tényleg ritka és a ritkaságot meg kell fizetni, és aki ilyen hüjje mint én, az meg is fizeti, de nem azért kerül annyiba mert olyan jó :DDD

(#17) barnam_ válasza bacsis (#16) üzenetére


barnam_
nagyúr

Pontosan :D
Aztán lehet hogy egy mezei 3.2Ghz-es példány jobban megy mint a 3.8Ghz-es :)

(#18) Samus


Samus
addikt

A 478as P4 Prescott mindig is kazán volt. Nekem van belőle egy példány, máig jól dolgozik, egy Asus Silent Knight hűti, ami nem egy rossz darab, több mint 60 deka vörösréz, de full terhelés alatt nem tudja 65 fok alá levinni, már indulás után BIOSban is 48 fok, pár perc után pedig 48-50 körül stabilizálódik idle állapotban. Úgy látszik az én darabom egy különösen meleg típus. Már kifutó termékként vettem jó rég (miután megszűnt a gyártása, és szórták ki a raktárkészletet), akkor volt 30k. Ezt talán csak a P4 EE tudja felülmúlni, ha tudja.

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#19) proci985 válasza eziskamu (#5) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

van olyan megoldás, a Thermalright IFX10.

egyébként az első p55ös Foxconn socketek hajlamosak voltak megégni 200Wos fogyasztás felett, szóval a dolog még mindig lehet probléma.

az apróhirdetés pedig megural.

apropó, cikkhez: fogyasztási adat nem lett mérve? kíváncsi vagyok, hogy csak ilyen durván szivárog, vagy a fogyasztása is jóval magasabb e.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#20) dízelracer válasza zoo8800 (#7) üzenetére


dízelracer
senior tag

A P4 661-em (3.6GHz, 2MB cache, HT, 64bit) valami 8k-ért tudtam eladni hosszas hirdetés után pár éve. Az E2140 alap órajelen is szabályos Millennium Falcon volt az öregecske P4-hez képest. Állati vicces ahogy a srác próbálja védeni a prociját... :DDD

(#21) philoxenia válasza Samus (#18) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Téli processzor.....

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#22) bacsis válasza Samus (#18) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

A 478-as EE nem melegedik annyira, igaz az 0,13mikronos eljárással készült de az L3 cache-t leszámítva megegyezik a Northwooddal

(#23) zoo8800 válasza bacsis (#16) üzenetére


zoo8800
veterán

Öh, nem, már az is fanatikus, aki normál áron (5-6e) megveszi, aki 25-öt ad érte arra nincsenek szavak :D :D (vagy egyszerűen balek, átverték)

egyébként bocs, hogy szétoffoltam a topikod :)

[ Szerkesztve ]

rip and tear, until it is done

(#24) bacsis válasza zoo8800 (#23) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

csak hajrá :R
kifejtenéd miért fanatikus aki normál áron veszi meg? :B
tegyük fel van egy 915pe-s lapja... nem akar új gépet venni, viszont a 2,8as celót valami jobbra akarja cserélni...
na annak sztem picsa jó alternatíva még :)

(#25) #95904256 válasza bacsis (#24) üzenetére


#95904256
törölt tag

Hm... tegnap mutattam neked a 3,00GHz-es Pentium4-es eredményét. Egyetlen helyen lehetett kapni. Kb. 25e forintért jó áron volt, különben nem vetem volna meg. Pár héttel korábban meg egy 3,4GHz-est vettem hasonló áron. Abból is csak azt az egyet láttam. Esetleg ismertek olyan helyet, ahonnan az efféle ritkaságok olcsóbban is beszerezhetőek?

SL6YH
SL7CH

(#26) zoo8800 válasza bacsis (#24) üzenetére


zoo8800
veterán

na ebben igazad van :)

rip and tear, until it is done

(#27) bacsis válasza #95904256 (#25) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Ezek tényleg ritkaságok, de a fentebb írt 3,8as prescott azért annyira nem... már többszőr is volt belőle itt a hardveraprón :)

(#28) #95904256 válasza bacsis (#27) üzenetére


#95904256
törölt tag

Köszi a tippet. Akkor lehet, hogy inkább keresek itt egy SL8Q9-est. :K

(#29) bacsis válasza #95904256 (#28) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

tényleg érdemes figyelgetni mert 3,6-3,8as példányok is felszotkak tűnni néha :K
de sztem klasszisokkal joban járnál egy 631-esselle ami alap feszen megy 4,3-at ;]

(#30) #95904256 válasza bacsis (#29) üzenetére


#95904256
törölt tag

:F Csak a ritkább procikat gyűjtöm, a 631-es meg nem az.
( Bár ennek ellenére szerintem van is belőle odahaza. )

(#31) bacsis válasza #95904256 (#30) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

van 631-esed és nem szóltál? :Y jóó'van.. megjegyeztem :U ;)
Azt eccer majd elkérném hátha a tied nem áll meg 5300nál ;]

(#32) #95904256 válasza bacsis (#31) üzenetére


#95904256
törölt tag

1. Nem kérdezted.
2. Nem vagyok benne biztos, hogy épp a legkisebb Cedar Mill-ből van nálam.

(#33) bacsis válasza #95904256 (#32) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Jó ám nekem a 641-es is ;]

(#34) Pros válasza bacsis (#33) üzenetére


Pros
tag

Isten királyok ezek a régi cuccok :D Nekem van egy SL7CH-m, és nem is a teljesítménye a lényeg bár minden majdnem tökéletesen fut még a Crysis is vele hanem az, hogy tudom hogy VAN :)) !!

[ Szerkesztve ]

Aki tud, és tudja hogy tud, az veszélyes. Tőle féljetek. Aki tud, és nem tudja hogy tud, az bölcs. Tőle tanuljatok. Aki nem tud, és tudja hogy nem tud, az okos. Őt tanítsátok. Aki nem tud, és nem tudja hogy nem tud, az hülye. Őt hagyjátok ..

(#35) #95904256 válasza Pros (#34) üzenetére


#95904256
törölt tag

Ezt hívják Extreme Edition feeling-nek... ;]

(#36) Pros válasza #95904256 (#35) üzenetére


Pros
tag

Én inkább eufóriának a köznapi értelmében. :B

Aki tud, és tudja hogy tud, az veszélyes. Tőle féljetek. Aki tud, és nem tudja hogy tud, az bölcs. Tőle tanuljatok. Aki nem tud, és tudja hogy nem tud, az okos. Őt tanítsátok. Aki nem tud, és nem tudja hogy nem tud, az hülye. Őt hagyjátok ..

(#37) bacsis válasza Pros (#34) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

keblemre cimbora :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.