Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) KISDUCK


KISDUCK
addikt

Kár hogy nem beszélgettetek játék közben, a tavalyi aranyköpésed nagyon jó volt: "Jól van Cicám locsoljál, addig Apa tuningol!" :))

Remélem részletes lesz a gép bemutató, mert jó lenne már valami oldszkúl masinát kívül-belül látni. :)

(#2) angyalpc2


angyalpc2
aktív tag

Igazándiból egy jó CRT még hiányzik :C

IBM trackpointos billentyűzet nyami

[ Szerkesztve ]

(#3) DarthSun


DarthSun
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Pöpec gép lett ez :C . Szép Voodoo screen az NFS3 alatt. CRT meg sztem nem kell, LCD- n jobb, én semmi pénzért nem állnék vissza a szemrongáló CRT- re. Egész jó hangulat jött át, lehet hogy amikor folytatom a Win98EE#2- őt, felteszem az NFS3- at kicsit gamelni :D

A lányod mintha kissé megnőtt volna, nagyvilági kozmopolita csaj lett :D , ráadásul szgép kedvelő...

Hasonló korhű HighEnd :DDD bögreszettem van nekem is a retro állomáson.

[ Szerkesztve ]

(#4) bambano


bambano
titán
LOGOUT blog

neked se az a legnagyobb problémád most már, hogy nagyobb memóra, hanem nagyobb puska az udvarlók ellen :P :P duplacsövű, mert két udvarlóra kell számítani :)

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#5) DarthSun válasza bambano (#4) üzenetére


DarthSun
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Huh, nagyon alá tippelted, sztem sorozatlövő kell sok tárral :DDD

(#6) bambano válasza DarthSun (#5) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

úgy emlékeztem, két lánya van, ezért kétcsövű... :)

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#7) DarthSun válasza bambano (#6) üzenetére


DarthSun
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Igen, de az udvarlók száma emiatt még 2 x sok lehet :D

(#8) bambano válasza DarthSun (#7) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

sörét :)

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#9) #90088192


#90088192
törölt tag

A leány szép, de engem jobban érdekel milyen Voodoo van a gépben. :DDD
Csak nem egy Voodoo 3 2000? ;)

(#10) bacsis


bacsis
Közösségépítő

Jaja, mindig pofázok valami marhaságot, de most úgy gondoltam, hogy kifejezetten a hangsúly a gépen illetve a környezeten van. Hogy a szöveg ne vigye el a hangok/zene nyújtotta élményt. Ezért lett részünkről ez ilyen néma :)
angyalpc2! Igen, egy klasszik CRT... Van belőle sok korhű, egykor felső kategóriás monitorom. De fizikailag nem tudtam volna kényelmesen elhelyezni :)
DarthSun! A kisebbik egyáltalán nem fogékony a gépekre, a nagyobbikat dumáltam meg, hogy ugyanmár üljön le a bemutató kedvéért játszani. Hát nagy nehezen megdumáltam :D Érdeklik a játékok, de csak az aktuális nevek. a retro nem hozza lázba. NFS3-al/Kontrollerrel is most játszott először. Azért ment neki úgy-ahogy :D
bambano! ÉS igen... Jönnek az udvarlók csőstől, ez ilyen :)
Agyturbina! Voodoo3 3500 :)

[ Szerkesztve ]

(#11) Ceree


Ceree
senior tag

Azert nagy csalodas volt a vegen, hogy nem alt+f4-el zarta be a jatekot meg a windowst... :DDD

Másolat_eredetije

(#12) chatran


chatran
őstag

Én az egeret hiányoltam nagyon, néztem is, hogy milyen billentyűparanccsal indítja ilyen könnyedén a leányzó a játékot. Aztán láttam, hogy pöcökegér van a billentyűzeten.

A Voodoo 3 3500 TV-n bejön még valami tévécsatorna manapság?

(#13) bacsis válasza chatran (#12) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Jahh, nálunk a családban hanyattegér/pöcögegér/ és touchpad van... nem használunk klasszik egeret... igen még játéknál is ezek mennek csak :) a csajok a kicsi kezeikkel úgy görgetik a hanyattegér golyóját, öröm nézni :DD
Mivel megszűnt a földfelszíni sugárzás, így már nem nagyon lehet ezeket a klasszik tunereket beüzemelni... Legalábbis arra nem, mint amire szánták eredetileg...

(#14) GreatL


GreatL
őstag

Ez a Need for Speed jó... otthon le is ellenőrzöm gyorsan a legutolsó javításait, elindul-e még Win 11 alatt.

Intel Core i9-9900K víz | 32 GB | GBT RTX 3080 Ti Gaming OC | 48" LG C1 TV | Samsung(.hu) Galaxy S22+ 256 Vodával | Voda Samsung Galaxy A54 | Pocketbook Inkpad 3 Pro

(#15) mephi666 válasza bacsis (#10) üzenetére


mephi666
nagyúr

az a voodoo3 3500 álomkártya volt... 22-23 éve :Y bszki, telik az idő nagyon...

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#16) mephi666


mephi666
nagyúr

na milyen cikk jött szembe imént :DDD a gáz-plazmáról azonnal eszembe jutott a mester...

"Íme a világ legrosszabb bányászgépe, egy 33 éves MS-DOS laptop"
" A bányászteljesítménye másodpercenként maximum 15 hash"

...ki fogja meg a sörét, míg alul nem sikerül múlni azt a 15 hash-t és nyugdíjba mehet ez a tegnapi cikk? :DDD

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#17) hege8888


hege8888
aktív tag

Grat hozzá...
Érdekes látni a boot folyamatot.. onnan kezdve, hogy a SCSI-ket felismeri 20 mp alatt bent van a win.. de előtte érdekes , hogy elpepecsel a gép.. minden scsi-vel ilyen a boot ?

https://logout.hu/cikk/retro_kk/teljes.html

(#18) chatran


chatran
őstag

Nekem az volt fura, hogy mennyire nem tűnt folyamatosnak a játék. Egy Fraps-et rá lehet tenni, hogy mennyi az fps érték? Vagy az NFS3 max 30fps-sel ment?

(#19) proof88


proof88
addikt

8:10-nél jó hangosan teszi le a controllert :D

(#20) Grolsch válasza bacsis (#13) üzenetére


Grolsch
tag

A földfelszíni nem szűnt meg, az analóg adások szűntek meg, viszont egy ilyennel át lehetne alakítani a digitális adást analóg antennajellé amit az RF csatlakozón ad ki: [link]
Épp van is egy eladó 3ezerért :U [link]

Webshop: https://d-control.hu Facebook: https://www.facebook.com/DControl.hu

(#21) DigitXT válasza chatran (#18) üzenetére


DigitXT
félisten

Egész biztosan nem volt ilyen limit. Valóban a menüben pörög az autó,
a versenyen meg darabos az egész. Lehet, gyenge az a Voodoo alá.:DDD
Mondjuk nekem az utolsó Voodoo egy Voodoo2 volt: 5000 Ft-ért lőttem.
Az első még 10000 volt, de pont az NFS3-at kaptam hozzá (írott CD-n).

Szerk: mindezt ilyen 1999-2001 magasságában: régen volt igaz se volt.

[ Szerkesztve ]

(#22) mephi666 válasza DigitXT (#21) üzenetére


mephi666
nagyúr

Nfs3at simán vitte 640ben egy 4megás voodoo1 is 32mega ram mellett :) ...én még a porsche-t is v1+64mega rammal játszottam p166mmx-en... half life1, unreal, quake2 mentek rendesen voodoo1el :K

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#23) DigitXT válasza mephi666 (#22) üzenetére


DigitXT
félisten

Én is úgy emlékszem, hogy felejthetetlen élmény volt, de a videón konkrétan
darabos, semmi sebességérzet nincs. Még az is lehet, hogy túl erős a VGA,
és nagyon sok FPS miatt nem jó érzetre, de nem tudom. Videóból nehéz ezt
megmondani, bacsis biztos tudja. Viszont nem néz ki 640x480-nak sem...:DDD
(Nekem konkrétan 2002-ben is megvolt a P166MMX, amikor a V2-t lőttem.:K)

Szerk: mondjuk a tükör is be van kapcsolva, rémlenek ilyenek, hogy bizonyos
dolgokat azért le kellett kapcsolni, hogy simán fussanak a dolgok. Porsche is
mekkora jóság volt, te jó ég! FFB kormánnyal volt az igazi, nagyon adta.:R
(Mai napig bánom, hogy nem csináltak egy Ferrari Unleashed verziót belőle...)

[ Szerkesztve ]

(#24) FoxiestFox válasza mephi666 (#22) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Megerősítem, épp néhány hete csodálkoztam rá, hogy még a Porsche is megy Voodoo1-en egész folyamatosan. Valamiért nagyobb gépigényre emlékeztem annál a játéknál.
Itt valami beállítás probléma lesz, vagy csalóka a felvétel.

(#25) Gyok2


Gyok2
aktív tag

Amikor az NFS3 ment, akkor még nVidia TNT se volt, Riva 128 (Diamond Viper V330, Asus V3000) volt a menő, a Voodoo 3500 ezt eléggé túlteljesíti.

Nekem inkább az tűnik fel, hogy a PIII 600E nem 800-on megy. Milyen Bacsis az ilyen? :D

[ Szerkesztve ]

Tiszta Windows rendes ház

(#26) DigitXT válasza Gyok2 (#25) üzenetére


DigitXT
félisten

Hát még ha P3... Nekem ziher, hogy 166MMX volt, de azért felhúztam 200-ra:
mekkora tuning! Igazából ez nem is egy korhű vas (ha 1998-hoz viszonyítjuk).
De '99-ben már oké, csak akkor még "átlagembernek" megfizethetetlen volt...

(#27) mephi666 válasza DigitXT (#26) üzenetére


mephi666
nagyúr

nekem sima p133-am volt, ami 200on hasított :) aztán volt 166mmx is, de azt talán csak alaplapi freki emeléssel bírtam 33x5-ről 37,5x5-el 188ra emelni? :)

#25: voodoo1 után váltott asszem ismerős V3000-re... incoming járt hozzá :) rohadt jó shooter volt az is

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#28) hege8888


hege8888
aktív tag

Nekem a második (első értelmes) gépem egy Athlon volt GF2mx-el.. szóval az előtti dolgokat pótolgatom, és én a V3000-nek amennyire örültem, mikor ölembe pottyant egy, akkora csalódás volt.. pár óra után berágtam, (nem tetszett a játékélmény, egy 400-as cerka) és cseréltem egy mezei gf2MX-re, persze tudom van köztük jó másfél-két év...

https://logout.hu/cikk/retro_kk/teljes.html

(#29) Gyok2 válasza DigitXT (#26) üzenetére


Gyok2
aktív tag

Igen, akkortájt pezsgő időszak volt, '97-2000, az MMX-ek, PII-PIII, AMD K6 2-3, K7, 3Dfx-nVidia, stb..
Emlékszem a '97-es 200e Ft feletti PII árakra, aztán '98-99 között már elérhető volt, hozzá TNT-TNT2, akkor kezdtem jobban foglalkozni ezzel, ezért is emlékezetes, persze az ezek előtti ZX, Commodore, XT-AT is nagyon meghatározó.

Oh, igen, az Incoming, TNT2-vel, nagyon jó volt :)

[ Szerkesztve ]

Tiszta Windows rendes ház

(#30) bacsis válasza chatran (#18) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Eléggé fel volt húzva a grafika, 1024-es felbontás mellett is... itt már kicsit kezdett elfogyni a Voodoo, ennyi az oka :)
hege8888 Nem minden SCSI ilyen.. a többség lassabb :) Illetve atól is függ hány csatornás, és hány eszközt aggatsz rá, illetve úgy is be lehet állítani hogy csak akkor kezdjenek felpörögni a HDD-k amikor az adott HDD detektálásra kerül... na akkor HDD-nként akár 15 másodperccel is nőhet ez a folyamat.. .gondolj bele egy 5HDD-s gépnél ez további 1-2 percet dob a post folyamaton

...Amúgy a bacsis-tuningon kint van már a teljes cikk... itt a Logouton is meg fog jelenni... már kiraktam, a publikálást várjuk :))

[ Szerkesztve ]

(#31) DigitXT válasza bacsis (#30) üzenetére


DigitXT
félisten

Ugyehogy nem 640...:R

(#32) hege8888


hege8888
aktív tag

Ott olvastam először.. Azon a részen komolyan irígyelni kezdtelek, mikor ketten bogarásztátok át a korabeli sajtót.. Itt max a "nincs kéznél vmi f0stalicsk@, amin lehet flipperezni?" a Hobbym megbecsülése.. :)

https://logout.hu/cikk/retro_kk/teljes.html

(#33) pw12345 válasza chatran (#12) üzenetére


pw12345
aktív tag

Vodafone és 4iG analóg kábeles területeken bejön minden (mind a 20-50 csatorna...), kérdés, hogy Bacsis milyen szolgáltató alatt senyved.

(#34) pw12345 válasza mephi666 (#22) üzenetére


pw12345
aktív tag

HL1 gyanús, de Unreal-hez tuti kellett hardveres 3D gyorsítás?

(#35) bacsis válasza pw12345 (#33) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Annyira azért nem vagyok perverz hogy egy ilyen kártyán röffentsem be a Tuner részt :D
Bár mondjuk van egy VESA buszos VGA-m tuneres kiegészítővel... Jó kis gyári Win3.11 szoftverekkel... na azt már lehet érdemesebb lenne ;]

(#36) mephi666 válasza pw12345 (#34) üzenetére


mephi666
nagyúr

sw-ben elment mindkettő, de egy voodoo1 már jól vitte őket :) a half life szétmodolt q1 motorra készült (q1ből a win95-ös glquake ment már 3dfx glide-al... a half life meg már alapból win alatt futott opengl, 3dfx glide, d3d támogatással... sw mellett) ...az unreal meg anno a q2 után tette fel jó magasra a lécet

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#37) FoxiestFox válasza mephi666 (#36) üzenetére


FoxiestFox
félisten

half-life-ban inkább a zsír a3d implementáció a menő, semmint a graf. :D

(#38) hcl


hcl
félisten
LOGOUT blog

Epic :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#39) KISDUCK


KISDUCK
addikt

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.