Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) bacsis


bacsis
Közösségépítő

szóval... szerintetek abit fan vagyok? :))

(#2) .bableWes válasza bacsis (#1) üzenetére


.bableWes
őstag

nem :DDD

grat a gyüjteményhez :R

töltöm lefele a torrentet döpirétbéj-rü. csak gondoltam kiirom, hátha kibanolnak..

(#3) Lenry válasza bacsis (#1) üzenetére


Lenry
félisten

RAMBUS-os lap :O :O
igazából most a TH7-es meg az IC7 miatt k*rvára irigy vagyok rád :P

(#4) ^Clown: bizony. én még nyúzok egy Abitot, de ki tudja meddig... és nem lesz méltó utódja :(

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#4) ^Clown


^Clown
veterán
LOGOUT blog

ABIT volt a király... :O

(#5) lorcsi


lorcsi
veterán

st6 nekem is volt, de nem bírtam tuningolni az 1000-es tua-t :(
mindig sípolt :(
de szerettem a lapot :K

(#6) bacsis válasza Lenry (#3) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

egyiket sem volt könnyű beszerezni! a TH7-re kb több mint fél évig vadásztam, Ic7-MAX3-al sem volt sokkal könnyebb a helyzetem, de a poén hogy ez már a 2. mert az első behalt és akkora mákom volt, hooogy amint meghalt rá 2 napra sikerült találni még egyet :)
Amúgy nem gyengén barombiztosak ezek a lapok!
a TH7-et már 2X is eláztattam, befolyt a pára a proci alá, nem vettem észre hogy párásodik a cucc, megy a gép, egyszer csak lefagy majd nem ad képet... POST: 00
kiszedem a procit látom tiszta víz a láb meg a foglalat, áll a sok SMD a vízben....
kiszárítottam és pöccre indult :C
a MAx3 ennél durvábbat kapott... leugrott a cső a proci blokk csonkjáról és bő 1,5 liter fagaálló ömlött bele, persze a gép végig ment, mikor belefolyt a lötty akközben is ment, nem állt le nem fagyott le semmi :DDD
szépen kikapcsoltam, kiszáírítottam, semmi baja :DDD
kicsit szégyellem is magam, hogy ilyen kincsekkel így bánok, de igyekszek mára óvni őket minél jobban :)

Amúgy az Abit utódjául a DFI-t választottam, ami szintén nagyon jó döntés volt, de azzal is csak annyira jutottam, hogy van tőle egy AM3-as lapom, de amikor ez is elavul, ismét új márka után kell néznem, mert ugye a DFI is kiszált a biznicból :(
Asus, Giga nem fogott meg

[ Szerkesztve ]

(#7) ^Clown válasza bacsis (#6) üzenetére


^Clown
veterán
LOGOUT blog

ASRock? Dícsérik a céget.

(#8) dízelracer válasza bacsis (#6) üzenetére


dízelracer
senior tag

Haverom árul egy vatta új dobozos Abit dual P3 szerver lapot. Nem akarod bővíteni a gyűjteményed? :D

"Asus, Giga nem fogott meg"

Térj át Biostar-ra. az a tuti :K

(#9) bacsis válasza ^Clown (#7) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Majd még meglátom, egy jó darabig azért kifog szolgálni a mostani DFI-m :)
dízelracer! Igaziból nem gyűjtöm az Abit lapokat, ezek amik vannak mind azért vannak mert marha jók tuningba ;)
de amúgy pontosan miylen lapról is van szó?

[ Szerkesztve ]

(#10) No-kia


No-kia
őstag

nekem is abit lapom van, imádom :K

Nokia 500 | Ford Sierra 2.0i | Dell N5010

(#11) dízelracer válasza bacsis (#9) üzenetére


dízelracer
senior tag

Fogalmam sincs csak poénnak szántam de ha gondolod kifaggathatom.

(#12) puttputt


puttputt
őstag

Látom, nem kérdés, hogy kell-e neked jövő héten az a bizonyos AH... :DDD
Aha.

:LKBK-Inventor / * Mindig más nő mellett ébredek ... a buszon. ///////////////////////

(#13) bacsis válasza dízelracer (#11) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

azt megköszönném :R

(#14) Viktor77


Viktor77
titán

Én az vagyok. ST6, BD7-II, IC7, IP35Pro. És hát ugye ő.

[ Szerkesztve ]

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#15) bacsis válasza Viktor77 (#14) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

a fehér holló? egyik barátom olyant hajt máig :))

(#16) #65675776 válasza bacsis (#15) üzenetére


#65675776
törölt tag

Nem FehérHolló az, hanem szellem. Ha minden igaz Casper volt a neve.

Nálam csak a következő Abit lapok jártak/vannak: BX6 2.0, KT7, KT7E, KR7-RAID, KV7. És sajnálatos módon három évig egy AN8 Ultra-m is volt. Jó lap volt, de egy igen komoly konstrukciós hibával: nForce4... Eredmény: kb -120GiB adat. Vártam volna inkább 3-4 hetet az AX8-ra.

A későbbiekben sajnos értelmes Abit lap nem jelent meg AMD vonalon, a cég eladta magát az nV-nak ezen a vonalon. Kár volt.

(#17) bacsis válasza #65675776 (#16) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

nézd csak itt fehér hollóként hívják, de végülis a lényeg hoyg egyről beszélünk :)
nem tudom, olyant nem lehetne csinálni, hogy valaki megveszi az Abit márkanevet oszt ismét elkezd lapokat gyártani Abit névvel? :B
a commodore-t is állandóan megveszi valaki és mindenki próbál a név köré építeni valamit :U

(#18) Viktor77 válasza bacsis (#17) üzenetére


Viktor77
titán

Ha jól emlékszem ez így volt az utolsó időkben is. Egy mittudomén milyen cégcsoporté volt az Abit név, és gyártatta a lapokat.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#19) #65675776 válasza Viktor77 (#18) üzenetére


#65675776
törölt tag

USI

(#20) bacsis válasza #65675776 (#19) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

igen és azért lett az Abit késöbb abit...
Akkor most már igazán felvásárolhatná megint valami más

(#21) Lenry válasza Viktor77 (#14) üzenetére


Lenry
félisten

na most téged azért az egy fehér alaplapért jobban utállak, mint bacsist az egész gyűjteményéért ;]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#22) Boxi88 válasza Viktor77 (#14) üzenetére


Boxi88
őstag

ilyen lapot még nem is láttam, mármint fehéret, elég dizájnos!!!

(#23) Viktor77 válasza Boxi88 (#22) üzenetére


Viktor77
titán

Régen ez volt az egyetlen ilyen lap, tudtommal. Ezért is számít ritkaságnak. Mostanában viszont a Sapphire csinál fehér alaplapokat.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#24) Boxi88 válasza Viktor77 (#23) üzenetére


Boxi88
őstag

ahham találtam is egyet, de amúgy nem nagyon lehet hallani a sapphire alaplapokról, de miért nem? annyira rosszak lennének?

(#25) bacsis válasza Boxi88 (#24) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

nagyon jó lapok, csak egyszerűen nem tudnak piacot csinálni maguknak.. a nagyok kiszorítanak mindent és mindenkit... Giga, Asus MSI meg az ECS ugyebár

(#26) Boxi88 válasza bacsis (#25) üzenetére


Boxi88
őstag

kár, pedig van benne fantázia!!! és mint márka sem lenne utolsó, legalábbis számomra, mert én kedvelem a sapphire vga-kat, most is az van, szerintem megbízhatóbb mint az ASUS.... de kicsit elfogult vagyok, mert az eddigi összes asus dolgom elromlott....

2db Asus P4C800E-deluxe alaplap egy asus 4770es vga ehelyett kaptam gariba a sapphire-t, haver asus p4p800asa is megadta magát....szal én nem vagyok asus fan :DDD

(#27) Lenry válasza bacsis (#25) üzenetére


Lenry
félisten

kár, hogy Inteles lapokat nem csinálnak.

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#28) bacsis válasza Lenry (#27) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

nem tök mindegy? magyarországon abból a kevés lapjukból sem lehet kapni ;] :(

(#29) Lenry válasza bacsis (#28) üzenetére


Lenry
félisten

és amúgy sincs rá pénzem

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#30) Yutani


Yutani
nagyúr

Én is Abit fan vagyok a BH6 óta. Ezek voltak sorrendben:

BH6
BE6-II
ST6
KV7
KV8 Pro
NV8
KN9 Ultra (mai napig, már több, mint 3 éve)

Jelenleg ezek vannak a birtokomban:
BX6 2.0, KT7A V1.3, KX7-333, KN9 Ultra

Ha lenne még Abit és gyártana frankó AM2+/AM3 alaplapot, akkor tuti azt vennék!

Legjobban talán a KV8 Pro alaplap tetszett, elsősorban a 3 szabályozható ventilátor csatlakozója miatt (+ 2db normál is volt).

Egyébként asszem eddig a leghosszabb ideig meglévő platformom az AM2, és még most is mindenre elég egy 3GHz körüli X2 procival. Lecserélni csak talán a Bulldozer megjelenésével fogom...

[ Szerkesztve ]

#tarcsad

(#31) Viktor77


Viktor77
titán

Talán nem baj, ha idebiggyesztek egy linket: Eladó ST6E.

Ha valakit zavar, szóljatok, és törlöm.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#32) bacsis válasza Viktor77 (#31) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

sok sikert az eladáshoz, remélem továbbra is jó kezek közé kerül :R

(#33) alvaro


alvaro
senior tag

...remélem, megvannak még :)

Kérdésem is lenne a KA7-ről... az AGP slot mellett milyen kondik vannak? Most kondiztam újra egy ilyen lapot, túlélte, de nem én voltam az első, és simán forrasztottam ugyanolyan 1500uF/6.3V-os darabot mindenhova.

Egy dolgot nem vettem figyelembe: Az AGP melletti példányoktól most nem fér semmilyen VGA, aminek leér a hűtése a kártya aljától fél-egy centire, pl. V3 3000, pont amit ki szeretnék próbálni benne...

Ha viszont kisebb feszültségű/kapacitású is megfelel, ahhoz többnyire kisbb méret is társul, és egy újabb cserével máris elférne a VGA hűtője.

(Nekromancia rulez! ;] )

[ Szerkesztve ]

(#34) alvaro válasza alvaro (#33) üzenetére


alvaro
senior tag

Nevermind, nem láttam semmilyen képen, de úgy tűnik megegyezett más kisebb kondikkal a lapon, így szedtem hozzá 1000uF/6.3-ast, az kisebb. Egyelőre működik.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.