Hirdetés

2019. február 22., péntek

Gyorskeresés

(#1) blackrulz

blackrulz
(PH! nagyúr)

Én innék egy sört :DDD

[ Szerkesztve ]

Rohadtok egész nap a levegőn és labdáztok, vagy leültök a gép elé és csináltok valami értelmeset?

(#2) bacsis válasza blackrulz (#1) üzenetére

bacsis
(Közösségépítő)
LOGOUT blog (1)

Jó'van persze, de az totál alap, magától értetődik.. ez a része ezért nem merült fel :) :DD

(#3) blackrulz válasza bacsis (#2) üzenetére

blackrulz
(PH! nagyúr)

Szerintem egyébként kuriózumból meg szájtátósból elég egy pár, ha többen ülnek le játszani valamivel hosszabb ideig, én inkább abból tennék ki többet értelem szerűen :)

Rohadtok egész nap a levegőn és labdáztok, vagy leültök a gép elé és csináltok valami értelmeset?

(#4) ncc1701 válasza blackrulz (#3) üzenetére

ncc1701
(PH! addikt)

Szintén. Abból kell vinni többet, amit kajálnak a népek.

(#5) SunMount3r

SunMount3r
(PH! kedvence)

A 286-os, meg a CGA már tényleg nagyon retro, de ez is lenne a lényege, nem?

Hiába fulladna ki nálam is kb. egy-két játéknál, valahogy "töményebb" a retro feeling ami árad belőle. Hogy tk. bemutatni, hogy akkor ez volt és csak ez volt, milyen lehetett az élet egy ilyen masina mellett. A suliszámítógép érzés alapja máig egy generációnak.

Nálam épp a Pentium-nál van az a lépcső, amitől már nem érzem annyira a nosztalgiát. A feeling-je számomra megvan a mai gépekben is, csak ugye fejlettebb szinten.

Egy 486-os tennék be inkább 120MHz-es procival 16MB RAM-al és 1MB-os videokártyával és SVGA monitorral, abban kb. mindkét feeling jelen van. Nálam kb. itt van kimaxolva a PC-s retro. De persze ezek csak személyes preferenciák.

[ Szerkesztve ]

Na, mit tanultunk ma?! Első észrevételem: A téli-fagyin nincsen gombóc!... A második: Viszont, ennek megvan az az előnye, hogy így össze lehet tapasztani kettőt anélkül, hogy összenyomnánk a gombócokat!... Igaz, vagy nem igaz?!

(#6) bitpork válasza bacsis (#2) üzenetére

bitpork
(PH! kedvence)
LOGOUT blog

Szerintem manapság csak az igazán elvakultak mélyednek bele a régi szép dos-os időkbe. PII kell a népnek :) Meg sör, és grill ;]

#eci ~~~ secundarium verecundiam ~ Az megvan, hogy Mária országa vagyunk, csak így körülnézve nem világos, hogy Geronazzo vagy Schmidt.

(#7) kenwood válasza SunMount3r (#5) üzenetére

kenwood
(PH! addikt)

azon mar a Screamer is elfut :)

(#8) RexMaximus válasza kenwood (#7) üzenetére

RexMaximus
(senior tag)

poen - a napokban jatszani akarok ezzel, mar fent van a retro gepen :)

(#9) bacsis válasza SunMount3r (#5) üzenetére

bacsis
(Közösségépítő)
LOGOUT blog (1)

Kifejezetten erre a célra lesz elkülönítve egy pár gép, amin Multiplayerkedni lehet, Duke3d, GTA1, Blood. na azok a gépek kb pont enek felelnek meg... combosabb 486-osok-P1-esek :)

(#10) Tim82

Tim82
(PH! nagyúr)

Need for Speed Seed Weed. ;]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - http://hardverapro.hu/tag/tim82.html

(#11) bacsis válasza bitpork (#6) üzenetére

bacsis
(Közösségépítő)
LOGOUT blog (1)

igen, ezt teljesen jól látod :K
PII kell a népnek :) Meg sör, és grill
...Qrva jó csapat lennénk mi együtt :DD

(#12) GreatL

GreatL
(fanatikus tag)

PII az tuti... Beetle Crazy Cup-ot megnézném. Szerintem a régi gépeken jobb a grafikája, valami el van benne rontva.

[ Szerkesztve ]

i7-4790K | Giga RTX 2080 Ti WF OC | Xiaomi Redmi Note 3 Pro

(#13) Pdaw válasza GreatL (#12) üzenetére

Pdaw
(újonc)

PII kell a népnek? De azért nem kell lefeküdnöd, mert jövőre meg az i9 (lehetőleg húzva) még jobban fekszik majd nekik.

Maradj hardcore, vidd az öregebbet! :R

(#14) serrin

serrin
(tag)

Nekem már P2 is kevésbé retró. Valahol az első mmx prociknál véget ér.

Jó lenne egy 5x86 gépet összerakni, de se időm, se lakásban nincs szabad hely. Az alkatrészeket még talán össze lehetne vadászni hardverapróról, meg bontókból.

Esetleg a régi 166mmx gépemet, persze csak ugyanolyan alkatrészekből. Az még egyszerűbb eset lenne. :)

iPhone SE 64GB & Lumia 735 || "Privát üzenetnél gyorsabb az e-mail, e-mail-nél gyorsabb az sms, sms-nél a telefonhívás."

(#15) Janus27

Janus27
(kvázi-tag)

Nekem egy olyan ötletem lenne, hogy állítsd ki az összeset! Én első nap megyek és a PII-PIII-as gépek közül választok magamnak, kiveszem és berakom az autómba. És voilá, felszabadult egy hely! :R :D :D :D :D

(#16) bambano

bambano
(Jómunkásember)
LOGOUT blog

szerintem olyat, amit otthon is láthat, kevésbé érdemes vinni.
tehát amin az a játék fut, amit otthon is futtathat, nem annyira érdekes.

azt kell vinni, amivel máshol nem találkozhat.

lezso6 szerint a user: rossz számtech karmája van | @netik: There is no Internet of Things. There are only many unpatched, vulnerable small computers on the Internet.

(#17) Spet válasza bambano (#16) üzenetére

Spet
(őstag)

Intel core i9-7980xe ;]

Once upon a time... don't ask me when and why...

(#18) frescho válasza bacsis (#11) üzenetére

frescho
(PH! addikt)
LOGOUT blog

Beállsz te is a populista vonalba? Legyen ilyen is olyan is, de semmiből se kettő.

https://frescho.hu

(#19) bambano válasza Spet (#17) üzenetére

bambano
(Jómunkásember)
LOGOUT blog

vaxot még nem loptam :P

lezso6 szerint a user: rossz számtech karmája van | @netik: There is no Internet of Things. There are only many unpatched, vulnerable small computers on the Internet.

(#20) bacsis válasza Janus27 (#15) üzenetére

bacsis
(Közösségépítő)
LOGOUT blog (1)

...Igen.. szeretném kiállítani... de mondom... NINCS ELÉG HELY :DDD
Megfogadom frescho tanácsát, kevesebb laptop... hiába vannak star trek feelinges laptopjaim, annyira nem kajálták a népek... Ezek kárára mehet a többi, ami belefér

(#21) Janus27 válasza bacsis (#20) üzenetére

Janus27
(kvázi-tag)

Hát sajnálom hogy kifutsz a helyből! Pedig azok a Star Trek laptopok is érdekesek lehetnek! Az egyik kedvencem a Star Trek univerzum!

(#22) Ceree

Ceree
(senior tag)

En valoszinuleg tematizalnek. Szerencsere minden evben megszervezed ezt a fantasztikus programot, igy evrol-evre megujulhatna a kiallitas. Az alap/kotelezo darabok mellett ki kellene tuzni egy fokuszteruletet (idoszakot, geptipust, barmilyen szelekcio lehet), es azt vinni el, a kovetkezo evben pedig masikat.

Aztan az elso ilyen kiallitas(ok) tapasztalataibol lehet tovabb epitkezni.

[ Szerkesztve ]

Másolat_eredetije

(#23) flymi válasza bacsis (#20) üzenetére

flymi
(őstag)
LOGOUT blog

NINCS ELÉG HELY -> Syma csarnok és máris lesz helyed. ;) :DDD

Vadiúj 120L villanybojler eladó! /// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A)

(#24) bacsis válasza Ceree (#22) üzenetére

bacsis
(Közösségépítő)
LOGOUT blog (1)

Igen, ez sem rossz ötlet :)
MEglátjuk mit hoz a jövő... egyelőre minden évebn egyre jobb és jobb lett a kiállítás, és egyre többen is jöttek/jöttetek el.. lemegy az idei is, biztosan lesznek újabb tapasztalataim, milyen irányba induljon a következő :)
flymi! Én benne vagyok, nem rajtam múlik :)

[ Szerkesztve ]

(#25) hege8888

hege8888
(tag)
LOGOUT blog

Hello!

Az járható út, hogy egy részét a gépeknek csak kiállítod (nem kell hozzá asztal, szék, ergo kevesebb helyen több látni való) valami polcrendszerre?
Ha lennének gázplazmásaim, azokat én már kicsit félteném a néptől, hogy csak úgy mindenki birizgálja.
Biztos van géped, amire úgy tekintesz, hogy gyűjtői darab.

Épp valamelyik nap fordult meg a fejemben, hogy megkérdezzem, hogy az áramot, rengeteg hosszabbítót hogy oldod meg?

Szerintem a retro végét olyan 1 Ghz-nél meg lehet húzni, még ha egy AthlonXP is retronak számít már.

Retro hardver csere-beréhez szegedi, vásárhelyi cimborákat keresek.

(#26) bacsis válasza hege8888 (#25) üzenetére

bacsis
(Közösségépítő)
LOGOUT blog (1)

asztal, szék van dögivel ez nem gond.... lehet valahogy 3 sorba fogom kirakni időrendbe a gépeket... MAjd a helyszínen kitalálom... A kiállított gépek tetemes része gyűjtői darab, talán csak a multiplayeres gépek a kommerszebbek... és igen, féltem őket, de amíg nem jön be valaki és kezdi szétverni kalapáccsal, nem lesz gond :)
Egy S939-es Athlon64 X2-vel zárul a kiállítás, előte van egy P4-es desktop/laptop, azok előtt már csak P3, és még régebbiek...

(#27) hege8888 válasza bacsis (#26) üzenetére

hege8888
(tag)
LOGOUT blog

És a dugalj/áram téma?
Annyi fogyasztót elbír a rendszer? gondolom el, mer már volt máskor is)
Ehhez hosszabbítód is van?

Retro hardver csere-beréhez szegedi, vásárhelyi cimborákat keresek.

(#28) bacsis válasza hege8888 (#27) üzenetére

bacsis
(Közösségépítő)
LOGOUT blog (1)

Folyamatosan vásárolom/vásároltam az elosztókat... idén is vennem kell még párat :DD :DDD
Sajna tavaly nem egyszer lement a biztosíték, elég kellemetlen volt :B de szintén egyre több tapasztalattal bírok ilyen téren is így, már tavaly is a 2. nap végére elég jól el tudtuk osztani a gépeket a 2 fázison, hogy ne legyen gond... Továbbá a CRT-k tetemes részét úgy néz ki, sikerül(t) lecserélnem, így sok-sok Watt-ot tudok "elkölteni" újonnan beüzemelendő gépekre :)

(#29) siti

siti
(senior tag)

és ha egy 286-ost feltuningolsz p2 szintre?
de ha idén se lesz tomb raider játszás lehetőség riva128-as meg voodoo kártyán, akkor nem lesz.

Gyertek el az 5. BRSzK-ra Fülén :)

(#30) bacsis válasza siti (#29) üzenetére

bacsis
(Közösségépítő)
LOGOUT blog (1)

Nincs Tomb Raider... de akkor változtatok rajt' :)

(#31) bkercso

bkercso
(PH! nagyúr)

Carmageddon lesz? :)

Hifi erősítők, DAC-ok, tápegységek készítése: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/index.html

(#32) bacsis válasza bkercso (#31) üzenetére

bacsis
(Közösségépítő)
LOGOUT blog (1)

Igen, az is megtalálható lesz :)

Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.