Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) #56573440


#56573440
törölt tag

Én innék egy sört :DDD

[ Szerkesztve ]

(#2) bacsis válasza #56573440 (#1) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Jó'van persze, de az totál alap, magától értetődik.. ez a része ezért nem merült fel :) :DD

(#3) #56573440 válasza bacsis (#2) üzenetére


#56573440
törölt tag

Szerintem egyébként kuriózumból meg szájtátósból elég egy pár, ha többen ülnek le játszani valamivel hosszabb ideig, én inkább abból tennék ki többet értelem szerűen :)

(#4) ncc1701 válasza #56573440 (#3) üzenetére


ncc1701
veterán

Szintén. Abból kell vinni többet, amit kajálnak a népek.

(#5) SunMount3r


SunMount3r
nagyúr

A 286-os, meg a CGA már tényleg nagyon retro, de ez is lenne a lényege, nem?

Hiába fulladna ki nálam is kb. egy-két játéknál, valahogy "töményebb" a retro feeling ami árad belőle. Hogy tk. bemutatni, hogy akkor ez volt és csak ez volt, milyen lehetett az élet egy ilyen masina mellett. A suliszámítógép érzés alapja máig egy generációnak.

Nálam épp a Pentium-nál van az a lépcső, amitől már nem érzem annyira a nosztalgiát. A feeling-je számomra megvan a mai gépekben is, csak ugye fejlettebb szinten.

Egy 486-os tennék be inkább 120MHz-es procival 16MB RAM-al és 1MB-os videokártyával és SVGA monitorral, abban kb. mindkét feeling jelen van. Nálam kb. itt van kimaxolva a PC-s retro. De persze ezek csak személyes preferenciák.

[ Szerkesztve ]

(#6) bitpork válasza bacsis (#2) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Szerintem manapság csak az igazán elvakultak mélyednek bele a régi szép dos-os időkbe. PII kell a népnek :) Meg sör, és grill ;]

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#7) kenwood válasza SunMount3r (#5) üzenetére


kenwood
veterán

azon mar a Screamer is elfut :)

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#8) RexMaximus válasza kenwood (#7) üzenetére


RexMaximus
aktív tag

poen - a napokban jatszani akarok ezzel, mar fent van a retro gepen :)

(#9) bacsis válasza SunMount3r (#5) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Kifejezetten erre a célra lesz elkülönítve egy pár gép, amin Multiplayerkedni lehet, Duke3d, GTA1, Blood. na azok a gépek kb pont enek felelnek meg... combosabb 486-osok-P1-esek :)

(#10) Tim82


Tim82
nagyúr

Need for Speed Seed Weed. ;]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#11) bacsis válasza bitpork (#6) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

igen, ezt teljesen jól látod :K
PII kell a népnek :) Meg sör, és grill
...Qrva jó csapat lennénk mi együtt :DD

(#12) GreatL


GreatL
őstag

PII az tuti... Beetle Crazy Cup-ot megnézném. Szerintem a régi gépeken jobb a grafikája, valami el van benne rontva.

[ Szerkesztve ]

Intel Core i9-9900K víz | 32 GB | GBT RTX 3080 Ti Gaming OC | 48" LG C1 TV | Samsung(.hu) Galaxy S22+ 256 Vodával | Voda Samsung Galaxy A54 | Pocketbook Inkpad 3 Pro

(#13) Pdaw válasza GreatL (#12) üzenetére


Pdaw
csendes tag

PII kell a népnek? De azért nem kell lefeküdnöd, mert jövőre meg az i9 (lehetőleg húzva) még jobban fekszik majd nekik.

Maradj hardcore, vidd az öregebbet! :R

(#14) #78693120


#78693120
törölt tag

Nekem már P2 is kevésbé retró. Valahol az első mmx prociknál véget ér.

Jó lenne egy 5x86 gépet összerakni, de se időm, se lakásban nincs szabad hely. Az alkatrészeket még talán össze lehetne vadászni hardverapróról, meg bontókból.

Esetleg a régi 166mmx gépemet, persze csak ugyanolyan alkatrészekből. Az még egyszerűbb eset lenne. :)

(#15) Janus27


Janus27
tag

Nekem egy olyan ötletem lenne, hogy állítsd ki az összeset! Én első nap megyek és a PII-PIII-as gépek közül választok magamnak, kiveszem és berakom az autómba. És voilá, felszabadult egy hely! :R :D :D :D :D

(#16) bambano


bambano
titán
LOGOUT blog

szerintem olyat, amit otthon is láthat, kevésbé érdemes vinni.
tehát amin az a játék fut, amit otthon is futtathat, nem annyira érdekes.

azt kell vinni, amivel máshol nem találkozhat.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#17) Spet válasza bambano (#16) üzenetére


Spet
addikt

Intel core i9-7980xe ;]

Eladó Seiko 7016-5000 Seiko Monaco

(#18) frescho válasza bacsis (#11) üzenetére


frescho
addikt

Beállsz te is a populista vonalba? Legyen ilyen is olyan is, de semmiből se kettő.

https://frescho.hu

(#19) bambano válasza Spet (#17) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

vaxot még nem loptam :P

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#20) bacsis válasza Janus27 (#15) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

...Igen.. szeretném kiállítani... de mondom... NINCS ELÉG HELY :DDD
Megfogadom frescho tanácsát, kevesebb laptop... hiába vannak star trek feelinges laptopjaim, annyira nem kajálták a népek... Ezek kárára mehet a többi, ami belefér

(#21) Janus27 válasza bacsis (#20) üzenetére


Janus27
tag

Hát sajnálom hogy kifutsz a helyből! Pedig azok a Star Trek laptopok is érdekesek lehetnek! Az egyik kedvencem a Star Trek univerzum!

(#22) Ceree


Ceree
senior tag

En valoszinuleg tematizalnek. Szerencsere minden evben megszervezed ezt a fantasztikus programot, igy evrol-evre megujulhatna a kiallitas. Az alap/kotelezo darabok mellett ki kellene tuzni egy fokuszteruletet (idoszakot, geptipust, barmilyen szelekcio lehet), es azt vinni el, a kovetkezo evben pedig masikat.

Aztan az elso ilyen kiallitas(ok) tapasztalataibol lehet tovabb epitkezni.

[ Szerkesztve ]

Másolat_eredetije

(#23) flymi válasza bacsis (#20) üzenetére


flymi
addikt
LOGOUT blog

NINCS ELÉG HELY -> Syma csarnok és máris lesz helyed. ;) :DDD

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#24) bacsis válasza Ceree (#22) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Igen, ez sem rossz ötlet :)
MEglátjuk mit hoz a jövő... egyelőre minden évebn egyre jobb és jobb lett a kiállítás, és egyre többen is jöttek/jöttetek el.. lemegy az idei is, biztosan lesznek újabb tapasztalataim, milyen irányba induljon a következő :)
flymi! Én benne vagyok, nem rajtam múlik :)

[ Szerkesztve ]

(#25) hege8888


hege8888
aktív tag

Hello!

Az járható út, hogy egy részét a gépeknek csak kiállítod (nem kell hozzá asztal, szék, ergo kevesebb helyen több látni való) valami polcrendszerre?
Ha lennének gázplazmásaim, azokat én már kicsit félteném a néptől, hogy csak úgy mindenki birizgálja.
Biztos van géped, amire úgy tekintesz, hogy gyűjtői darab.

Épp valamelyik nap fordult meg a fejemben, hogy megkérdezzem, hogy az áramot, rengeteg hosszabbítót hogy oldod meg?

Szerintem a retro végét olyan 1 Ghz-nél meg lehet húzni, még ha egy AthlonXP is retronak számít már.

https://logout.hu/cikk/retro_kk/teljes.html

(#26) bacsis válasza hege8888 (#25) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

asztal, szék van dögivel ez nem gond.... lehet valahogy 3 sorba fogom kirakni időrendbe a gépeket... MAjd a helyszínen kitalálom... A kiállított gépek tetemes része gyűjtői darab, talán csak a multiplayeres gépek a kommerszebbek... és igen, féltem őket, de amíg nem jön be valaki és kezdi szétverni kalapáccsal, nem lesz gond :)
Egy S939-es Athlon64 X2-vel zárul a kiállítás, előte van egy P4-es desktop/laptop, azok előtt már csak P3, és még régebbiek...

(#27) hege8888 válasza bacsis (#26) üzenetére


hege8888
aktív tag

És a dugalj/áram téma?
Annyi fogyasztót elbír a rendszer? gondolom el, mer már volt máskor is)
Ehhez hosszabbítód is van?

https://logout.hu/cikk/retro_kk/teljes.html

(#28) bacsis válasza hege8888 (#27) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Folyamatosan vásárolom/vásároltam az elosztókat... idén is vennem kell még párat :DD :DDD
Sajna tavaly nem egyszer lement a biztosíték, elég kellemetlen volt :B de szintén egyre több tapasztalattal bírok ilyen téren is így, már tavaly is a 2. nap végére elég jól el tudtuk osztani a gépeket a 2 fázison, hogy ne legyen gond... Továbbá a CRT-k tetemes részét úgy néz ki, sikerül(t) lecserélnem, így sok-sok Watt-ot tudok "elkölteni" újonnan beüzemelendő gépekre :)

(#29) siti


siti
senior tag

és ha egy 286-ost feltuningolsz p2 szintre?
de ha idén se lesz tomb raider játszás lehetőség riva128-as meg voodoo kártyán, akkor nem lesz.

Füle -> 9. BRSZK -> 2024. Június 22-23. (hamarosan beérjük a Fast and furious sorozatot)

(#30) bacsis válasza siti (#29) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Nincs Tomb Raider... de akkor változtatok rajt' :)

(#31) bkercso


bkercso
nagyúr

Carmageddon lesz? :)

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#32) bacsis válasza bkercso (#31) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Igen, az is megtalálható lesz :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.