Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) bacsis


bacsis
Közösségépítő

UP a veteránnak :))

(#2) fesii válasza bacsis (#1) üzenetére


fesii
aktív tag

Szereted az 1forintos aukciókat látom :D
Eszméletlen,hogy emberek pár évtizeddel ezelőtt mit neveztek csúcstechnológiának. :)

(#3) sztanozs


sztanozs
veterán

Nekem ilyeneken C64-es játékok voltak (ebből a korból)... Kézzel (ollóval, később lyukasztóval) "kétoldalasítottam" őket :D
Úgy látom ez is kétoldalas :D

[ Szerkesztve ]

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#4) bacsis válasza fesii (#2) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Nem vaterán lőttem :N egy itteni fórumtársunk kínált fel egy halom "lomot" hog ynekem adja vagy kidobja, mondom jöhet, és egy pár iylesmi is votl köztük :K

(#5) Syl válasza sztanozs (#3) üzenetére


Syl
nagyúr

Ráadásul írásvédett :D

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#6) sztanozs válasza Syl (#5) üzenetére


sztanozs
veterán

jaja :D

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#7) Vakegérke


Vakegérke
veterán

Amikor az öcsém beindult számítástechnika ügyben, tehát vett valami gagyit, és volt benne 5,25-ös floppy meghajtó, egy rahedli ilyent adtam neki. :)

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#8) Zolaash


Zolaash
aktív tag

8 collos lemezed nincs? Az az igazi veterán! :) Nekem egy volt anno (én is kaptam, nem használtam sosem), "Adatbázis" felirattal. Millió szinkronlyukkal... :DDD

Rip and tear

(#9) Rive válasza sztanozs (#3) üzenetére


Rive
veterán

PC-n az effélét nem kétoldalasitottuk, hanem HD-sitettük :K

Vett az ember egy csomag DS/DD -t és csinált belőle DS/HD -t...
'Kisfloppy' esetén forrasztópákával :DDD

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#10) sztanozs válasza Rive (#9) üzenetére


sztanozs
veterán

Ja én is HD sítettem a korábbi C64-es 3M lemezeimet, de 1.44-nek nem mentek el, csak 720-asnak, mert a felület nem tudta megtartani a nagy(obb) adatsűrűséget...

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#11) Rive válasza sztanozs (#10) üzenetére


Rive
veterán

A 'végén' (amikor én ebbe beleszaladtam) már nem érte meg kétfajta minőséget gyártani, 'igazából' minden HD volt...

A korai lemezek persze más tészta :K

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#12) sztanozs válasza Rive (#11) üzenetére


sztanozs
veterán

Ja, amikor PC-re váltottam (94-95-ben), nekem volt vagy 20-30 db a 80-as évek közepén gyártott 3M-es lemezem... Akkoriban olyan csóró voltam, hogy inkább azokat formáztam újra, hogy a 386-osomban menjenek, mint hogy vegyek új 1.2-es HD-s lemezeket. Később, mikor a C64-emet eladtam nagyon sajnáltam, hogy nem maradt hozzá játékom, mert akkor már a PC-hez sem értek semmit azok a lemezek...

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#13) Vakegérke


Vakegérke
veterán

Nosztalgia...

Anno a C64-es időkben nagy szó volt még ez a típus.
Nálunk is megjelentek osztrák hirdetések, hogy itt, meg ott mennyi a 100 darab. Bagatell, bőven futja. Na nem csak ezért, de mentünk Trabival Bécsbe, és megvettem a noname 10 dobozt. A kárpit mögé rejtve hoztam haza, és lyukasztóval kétoldalassá tettem őket.

Ó, azok a legendás idők... :)

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#14) gold007 válasza Zolaash (#8) üzenetére


gold007
tag

Az ám a lemez! Van belőle 2x10db itthon :P Ráadásul az egyiken még a "nejlon" is rajta van, azaz bontatlan. Elképesztő mekkora, megfogom az egyik felén és lehajlik a másik fele :D

Arra jó az erősebb processzor, hogy elbírja a nagyobb hűtőbordát! :))

(#15) Undoroid válasza bacsis (#1) üzenetére


Undoroid
őstag

Szia bacsis Mester!

Készítettem Neked pár fotót...

Egy ismerősömtől kaptam ezeket sok-sok évvel ezelőtt, mert a gép már régen bedöglött (286AT 20Mb Hdd!!!). Néhány vírus (Exebug, Michaelangelo több példányban és verzióban is!) garázdálkodott a masinán és nem indult már be csak indítólemezről. Jó 10évvel ezelőtt nekiugrottam és az összes lemezre vírusirtót küldtem és megtisztítottam, ugyanis kaptam hozzá egy működő lemezmeghajtót is! Így néz ki:

Szerintem még most is működőképes! Látszik, hogy van benne anyag rendesen! Valahol még az adatkábele is megvan!

https://logout.hu/bejegyzes/ngabor2/nyugodj_bekeben_bordoi.html _ https://robo-venture.com -> Az ökotudatos, digitális közösségi alkotóműhely <-

(#16) bacsis válasza Undoroid (#15) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

ha az alaplapodon van Floppy csati akkor kösd be még a Win7 is tök jól elkezelgeti a nagyfloppy-t meg a lemezeket :DD

(#17) Undoroid válasza bacsis (#16) üzenetére


Undoroid
őstag

A régi gépeimen volt, de a jelenlegin nincs! :N

XP- vel szépen elboldogult, mással nem próbáltam! :))

https://logout.hu/bejegyzes/ngabor2/nyugodj_bekeben_bordoi.html _ https://robo-venture.com -> Az ökotudatos, digitális közösségi alkotóműhely <-

(#18) bacsis válasza Undoroid (#17) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Én nálam még a 790FX csippes DFI ette a floppy meghajtót, és azon a gépemen Vista 64 bit volt.. szépen kezelte :DDD

(#19) bambano válasza Zolaash (#8) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

[link] ez az igazi veterán, nekem van ilyenem is :)

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#20) mephi666 válasza bacsis (#18) üzenetére


mephi666
nagyúr

dos-t rá, aztán stunts tesztet a népnek :DDD

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#21) Zolaash válasza bambano (#19) üzenetére


Zolaash
aktív tag

Ez meg mi a peecsa? :D

Rip and tear

(#22) bambano válasza Zolaash (#21) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

ez egy ilyen intermedier...
ha azt nézed, hogy a lemezek merevek, akkor vinyó.
ha azt nézed, hogy cserélhető, akkor floppy.
cserélhető vinyós meghajtóba való lemezköteg. úgy működik, hogy lecsavarod az aljáról a védőtokot, ráteszed a vinyó meghajtó tengelyére, rátekered és akkor lejön a felső-külső védődoboz. utána rácsukod a meghajtó tetejét és akkor mehet rá az mp3.

A meghajtót meg úgy kell elképzelni, mint egy felültöltős mosógépet. kb. akkora, kicsit többet fogyaszt, ilyesmi. egyszer bontottam ilyet, pata kábel ment hozzá, aranyozott, erenként külön koaxból összefont kábellel volt bekötve a vezérlőbe.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#23) Zolaash válasza bambano (#22) üzenetére


Zolaash
aktív tag

Nagyon szimpatikus. Mekkora kapacitással bír?

(Ma is tanultam valamit. Ilyenről még csak nem is hallottam.)

Rip and tear

(#24) bambano válasza Zolaash (#23) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

többféle szám kavarog a memóriámban, én ilyen 27 MB körüli kapacitásra emlékszem, de volt ott 200-as is. A gugli szerint az ibm 3330-i diszk az 800 megás volt.

Érdekességek: [link]
Hmm. eszerint a 27 mega egész jó emlék. Ja, ezek ilyen hatvanas évek. mondjuk ez durva mondat: "With Two Channel Switch feature it could interface with two 360/370 channels." szóval 1965-ben az s/360-ban már volt redundáns diszk elérés. nesze neked pc...

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#25) Zolaash válasza bambano (#24) üzenetére


Zolaash
aktív tag

Mekkora fej... :Y

Rip and tear

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.