Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Samus


Samus
addikt

Nem semmi. Minden nap? Ennyire megéri? Én 30 kilométert megyek naponta, minden munkanap, autóval. Időben nem sok, de a 100 elég sok. Időben, anyagiakban is.

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#2) bacsis válasza Samus (#1) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

ez relatív, hogy megéri-e vagy sem :)
értelemszerűen ha annyira utálnám, nem csinálnám :) a hab a tortán hogy feleségem is itt dolgozik, tehát ketten nyomjuk a napi 2X100-at :)
és amúgy igen.. minden nap.. tehát heti 1000km :))

[ Szerkesztve ]

(#3) Goose-T


Goose-T
veterán

Ezt alulmúlni lesz nehéz. És kerülővel megyek, hogy rendes bicikliúton tekerjek, ne az autók között. :D

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#4) Fadam


Fadam
csendes tag

Mondjuk ez a 100km oda vissza relatív mert mondjuk valahol megvan 1 óra alatt 100km, én pedig 80-80-at utazok az egyetemre (néha 95-őt, iránytól függően,) busszal, és arra még rájön a bkv, szóval ilyen 2,5 óra lesz belőle irányonként. Persze autóval letudható lenne egy óra alatt is, de az még nem opció. Szóval elég változó hogy az ember milyen közlekedési eszközzel és honnan hova megy, a távolság csak egy faktor.

(#5) dabadab válasza Goose-T (#3) üzenetére


dabadab
titán

Nem lehetetlen, egy időben a (gugli szerint) 750 méterre laktam a munkahelyemtől :)

Aztán volt olyan is, hogy egy szomszéd ország fővárosába ingáztam, de mondjuk az is kevesebb volt, mint bacsisé.

DRM is theft

(#6) bacsis válasza Fadam (#4) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

időben akkor te többet utazol ez tény... de a távolságod kevesebb...
Minden nap megteszed ezt a távot? tehát úgy mondom hogy heti 5 nap?
dabadab hány km volt a távod?

[ Szerkesztve ]

(#7) Fadam válasza bacsis (#6) üzenetére


Fadam
csendes tag

Az első éveimben még minden nap mentem, de most már van úgy hogy csak heti 3 nap, de még így is be szoktam menni valamikor a kieső napokon is, csak nem annyi időre. De hamarosan valószínű munka, így akkor visszatér a mindennapi móka-inga és a fél 5-kor kelés.

(#8) Met


Met
nagyúr

Én ha gyalog mennék akkor kb. 6,4 km lenne oda vissza :)

Utáljatok ;]

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#9) Pompi válasza dabadab (#5) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

"Nem lehetetlen, egy időben a (gugli szerint) 750 méterre laktam a munkahelyemtől "

Most lemértem az Earth vonalzójával és én volt, hogy 460 méterre laktam a munkahelyemtől. Részben ezért is lett anno az az albérlet választva. Megváltás volt, mert előtte 22 km volt gyakorlatilag keresztül Budapesten ami sokszor horror volt időben, még ha távolságban nem is tűnik soknak.

Feel Good Inc.

(#10) dabadab válasza Pompi (#9) üzenetére


dabadab
titán

Ha bevallom, hogy egyszer az irodában aludtam, akkor visszaelőztelek? :DDD

DRM is theft

(#11) Honkydoo


Honkydoo
őstag

Én az első munkahelyemtől kb 10 perc sétára laktam. (A véletlen műve, csak akkor tudatosult amikor elmentem interjúra.) A munkatársam ha jól emlékszem hasonló távot járt be mint te minden nap.
Nem volt túl feldobott mikor megtudta hol lakom. :D

"Légy olyan, mint bárki más, tégy olyat, mint senki más."

(#12) flymi


flymi
addikt
LOGOUT blog

Én 2.9 km-re lakom a vasúttól, ami most a munkahelyem. Tehát oda vissza cirka 6. :C
Előző melóhely 8km-re volt, de volt buszjárat.

Unokanagybátyám Kecskemétről járt Biatorbágyra minden hétköznap. Az 96,4 km volt...

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#13) dabadab válasza bacsis (#6) üzenetére


dabadab
titán

Kb 2 x 70 km, tömegközlekedéssel kb. 2 x 1,5 óra.

DRM is theft

(#14) Pompi válasza dabadab (#10) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

OK, legyen, nyertél ;]

De, hogy ON is legyek, bacsis, nem is a 100km durva magában - persze az is - hanem, hogy ez kb. 3 órát vesz el az életedből naponta. Durva.

Feel Good Inc.

(#15) tomchy válasza dabadab (#10) üzenetére


tomchy
tag

Én minden nap az irodában alszok. Felkelek és máris a munkahelyen vagyok. Na jó, a gurulós székig el kell lépnem 2 métert.

De kerülővel szoktam menni reggelente: először a fürdőbe. Csak utána a munkahelyre :DD

internetprint.eu - Fotókönyv, fényképes naptár, névjegy, szórólap. 20%-os kuponkód: JDC20

(#16) bacsis válasza Pompi (#14) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

NA most ez a 3 órát elvesz az életemből dolog is relatív...
2 műszakba járok.... mikor délelőttös vagyok, hajnali 3:15-kor kelek... tök mindegy mikor fekszek le, álmos/fáradt vagyok, nem is normális ilyenkor kelni...
Igen 3 órát vesz el az életemből, viszont jól tudom hasznosítani.. konkrétan simán és nagyon jól végig tudom aludni ezt az időt... ez oylan sokat számít, hogy mikor hazaérek délután a melóból "frissebb" vagyok, mint amikor még Székesfehérváron (20km) dolgoztam... mert akkor jó ha 20 percet aludtam a buszon most meg 1 óra nettó alvás azaz 2X1 óra simán megvan.. és ez rohadt sokat számít :) De amikor meg délutános vagyok, és nem alszok, akkor meg nyomom a PH-t, híreket, cikkeket olvasok.. amiket amúgyis elolvasnék, így szabad időmben otthon, már nem kell, és lehet mással foglalkozni... tehát teljesen jól hasznosítom szerintem ezt az időt, nem csak bambulok ki a fejemből :)
tomchy! Ez most ugye csak egy vicc? :D

[ Szerkesztve ]

(#17) Goose-T válasza dabadab (#5) üzenetére


Goose-T
veterán

Nekem is volt egy évem, amikor másfél kilométerre jártam be.

Metróval. :DDD

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#18) flymi válasza bacsis (#16) üzenetére


flymi
addikt
LOGOUT blog

Talán otthonról dolgozik... :U

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#19) VIPowER


VIPowER
senior tag

Legrövidebb táv amit a munkahelyemre kellett megtennem napi 20 méter oda vissza, ezt 3 évig toltam. Nagyon fárasztó volt elsétálni odáig, visszafelé szerettem jönni :)

(#20) ncc1701


ncc1701
veterán

Városon át 2x25km lenne, de inkább m0->m3 bevezetőt nyomom, az kb 2x33km naponta.

(#21) Eastman


Eastman
őstag

Ajtótól ajtóig pontosan 2x2 órát utaztam a melóba anno. H, -, Sze, -, P, Szo, V. Mondjuk a munkát imádtam. Próbáltam ott lakást keresni, de aztán egy napon belefáradtam. Most pont 2x20 perc.

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#22) Krogoth


Krogoth
senior tag

Melóhelyen az egyik tanár a suli épületével szemben lakik :D
Bár én se panaszkodhatom a magam kb. 600 méteres távolságával :)

(#23) flymi válasza Krogoth (#22) üzenetére


flymi
addikt
LOGOUT blog

Mikor még általánosba jártam, kábé 50 métert kellett mennem, mert az út túloldalán volt a a suli. :D

[ Szerkesztve ]

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#24) tomchy válasza bacsis (#16) üzenetére


tomchy
tag

(#18) flymi válasza talált, süllyedt :U

internetprint.eu - Fotókönyv, fényképes naptár, névjegy, szórólap. 20%-os kuponkód: JDC20

(#25) Krogoth válasza flymi (#23) üzenetére


Krogoth
senior tag

Ált suliba is kb. 600 méter volt a táv, úgy látszik ez nekem bevált táv :D
Egyik oszt társam suli mellett lakott jó, ha 10 méter volt ajtótól ajtóig, mondanom se kell, mindig elkésett :D

(#26) C4mp3r


C4mp3r
addikt

2x5km biciklivel kb. 20 perc alatt megvan egy ut

(#27) bacsis


bacsis
Közösségépítő

Azért az esetek többségében nem kell sokat utaznotok, akik válaszoltatok :) gondoltam hogy nem sok válasz lesz 100km+-al de azért azt nem hogy ilyen sok válasz lesz szimplán csak pár km-es távokkal :)

(#28) szabonagyur válasza bacsis (#27) üzenetére


szabonagyur
félisten

3 éve egy nyarat toltam le úgy, hogy 2x98km vonatozás, majd utána busz majd 2x6km buszozás, elég is volt belőle :)

Most 1,5 évig toltam napi 2x50 vonat meg 2x8 buszt, de a végén a 2x8 maradt csak...

[ Szerkesztve ]

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#29) bacsis válasza szabonagyur (#28) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Most augusztus 1-én volt 2 éve, hogy így nyomom/nyomjuk az asszonnyal, jelenleg úgy érzem, belefér még 12 :)

(#30) VIPowER válasza bacsis (#27) üzenetére


VIPowER
senior tag

Az enyémben volt némi csalás, mert bár csak a szomszédomig kellett átmennem, de onnan kiviharzottunk akár 5-600 km-re is. Csalásnak számít?

(#31) bacsis válasza VIPowER (#30) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Gondolom nem volt heti 4-5 nap napi 500-600km?! ;)

(#32) Pr3ciSioN


Pr3ciSioN
aktív tag

Én kb 200 méterre lakok a melóhelyemtől és épp egy cigit tudok elszívni mire beérek :DD

\HTC ONE M8 ----> Más nem is kell\ A Reszkessetek Betörők a gyerekek Die Hardja

(#33) VIPowER válasza bacsis (#31) üzenetére


VIPowER
senior tag

Nem persze, de heti 1000 km ált összejött, néha több, néha kevesebb. De aludhattam (volna) az autóban útközben, már amikor meg nem ált jégkrémet venni (vagy valamit) hogy ugyan ne aludjunk már, mert Ő egyedül unatkozik vezetés közben. :) Jó időszak volt, szerettem. És jól is kerestem.

(#34) Sotho válasza ncc1701 (#20) üzenetére


Sotho
őstag

+1 :DDD

(#35) #90933760


#90933760
törölt tag

Tudod ki a faszom biciklizne ennyit. :DDD Legalább közben összeraksz egy 486-ost és felinstallálod a kornak megfelelően tele programokkal miközben PHzol rajta?

(#36) Csabroncka válasza bacsis (#31) üzenetére


Csabroncka
addikt

Szerintem nem a kilométerekkel van probléma! Az idő az ami rohadt drága! Fiatalon magadtól, kicsit korosabban pedig a családodtól vonod meg (jó most a te esetben alvás - de azért ágyban kényelmesebb és sokkal pihentetőbb :F ).

Én teljesen más helyzetben vagyok, 30 perc alatt beérek a munkahelyemre, de pl nap végén alig várom (és ez a 30 perc is soknak tűnik), hogy a 3 hónapos kislányommal legyek.

Sok tekintetben élet-örlő tud lenni hosszú távon, arról nem is beszélve, hogy naponta megnő a baleset kockázat is...

Szóval nem irigyellek :(

[ Szerkesztve ]

"in medias res"

(#37) Syl válasza tomchy (#15) üzenetére


Syl
nagyúr

+1 :C

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#38) Eastman válasza Csabroncka (#36) üzenetére


Eastman
őstag

"...de pl nap végén alig várom (és ez a 30 perc is soknak tűnik)"

Angol nyelvlecke a fülbe/autó hi-fi-be közben. Hasznossá kell tenni a haszontalannak tűnő időt...

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#39) Csabroncka válasza Eastman (#38) üzenetére


Csabroncka
addikt

Nem haszontalan ugyanis (én magam ürítésnek hívom) az aznapi sok hülyeséget bambulással kidobom magaból a BKV-n ;] . Ezt a fülest és telefonozást hagyjuk, pár embert már majdnem becsípett a mozgólépcső, vagy beesett a 4-es Metro vágányára reggel :K

"in medias res"

(#40) bacsis válasza Csabroncka (#36) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Szerencsére nekem megy a buszon is a pihentető alvás, sőt jobban is esik, olyan jól ringatja a sggmet hogy na :))
A másik ami nagy pozitívum, hogy hazafele korábban indulhatunk el, pont azért hogy enyhítse a cég az utazással töltött idő okozta kellemetlenséget, s ugyanakkorra érek haza, mintha fehérvárra járnék dolgozni, szal úgy semmivel sem rosszabb, oda fele jogos, korán el kell indulni, de ennyit meg be lehwt vállalni egy olyan munkahelyért ahol nem stresszeled agyon magad és jó a légkör :)

(#41) Sotho válasza ncc1701 (#20) üzenetére


Sotho
őstag

Na jó én az M0 ->[4] úton tolom, szomszéd.

Nekem van egy jó élményem a vonatozásról, Keszthelyre mentem és egyedüliként sikerült első osztályra jegyet vennem (nem volt szokásom amúgy) és a legelső kocsiban végig egyedül utaztam. (Fonyódig):)

[ Szerkesztve ]

(#42) Eastman válasza Csabroncka (#39) üzenetére


Eastman
őstag

Én pont addig a napig éreztem haszontalannak az utazással töltött időt, amíg nem vettem egy gyári agybadugós fülest a telefonhoz. Érdekes, mert a többi érzékemmel azóta jobban figyelek a napi közlekedésben, zebrán, mindenhol. (Kopp, kopp.)

Inkább többször körülnézek, ha kell egy mozdulattal kihúzom a dugaszt. De amíg más sztoriját hallgattam a buszon, villamoson, meg az ajtózáró sziszegést, csörömpölést percenként. Na az viszi el az energiát igazán! Ha sietek, gyors zene, ha nem sietek vagy koncentrálós a történet; lassabb. Rá tudom pörgetni magam az aktuális feladatra...

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#43) Csabroncka válasza bacsis (#40) üzenetére


Csabroncka
addikt

Nem egyszerű az biztos, én laktam ideiglenesen SSZMiklóson és hévvel jártam be. Napi 2x1,5 óra volt. Számomra horror, sokat olvastam a franc se tudja mennyit, de azóta sem olvastam annyi könyvet ;] - szavad ne feled 5 év múlva (ha még itt dolgozol) újra feltesszük ezt a kérdést :DDD

"in medias res"

(#44) VIPowER válasza Eastman (#42) üzenetére


VIPowER
senior tag

Agybadugós füles, mobiltelefon, ezek akkor még nem is léteztek. :D

(#45) Eastman válasza bacsis (#2) üzenetére


Eastman
őstag

#2-re:

:DDD ;] :DDD

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#46) #90933760 válasza Eastman (#45) üzenetére


#90933760
törölt tag

Ú bazdmeg... Ezt estére már nem kellett volna.

;]

(#47) kraftxld


kraftxld
nagyúr

2x5m-t naponta, így este be a gyárba ami a másik szobában van, reggel meg ki a gyárból és alvás kb délig :)

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#48) Klaus Duran


Klaus Duran
senior tag
LOGOUT blog

3 évig 12km oda vissza. Most csak 8km.

A Doctor nem hal meg, csak átalakul. https://www.youtube.com/watch?v=0C3zgYW_FAM

(#49) ->Raizen<-


->Raizen<-
veterán

4 km- oda 4 km vissza. :O ;]

[ Szerkesztve ]

(#50) vwpolopg


vwpolopg
őstag

3,5 évig napi 5 óra odavissza (170km, odavissza, tömeggel...).... gyűlöltem

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.