Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) adam320


adam320
senior tag

Csak gratulálni tudok ehez a cikkhez,nagyon jó és összeszedett lett. :R

(#2) JamesWagner válasza adam320 (#1) üzenetére


JamesWagner
csendes tag

Nagyon szépen köszönöm :) Ez az első bemutató cikkem, és tudom, nem egy hiba van benne, például nem írtam magáról az akkumulátorról mennyit bír, meg pár apróság amivel lehetne bővíteni :) De nem baj, várom a kritikákat és a hozzászólásokat :DD

(#3) Fecogame


Fecogame
veterán

Jó lett :C

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#4) Cythyel


Cythyel
senior tag

Gracca, jó kis gép.
Nekem egy 2006 októberi Acer Aspire 5101-esem van.
Plusz beszerváltam mellé egy 500MHz-es kis Dell Latitude 550-est. Mini szervergépnek tökéletes XP-vel :DD

(#5) JamesWagner válasza Cythyel (#4) üzenetére


JamesWagner
csendes tag

Így van! Amellett hogy halk, nagyon keveset fogyasztanak. Átlagosan 100W körüli. Így éjjel is mehetnek, tudunk aludni, számlát kíméli, és közben kiszolgálóként üzemel a háttérben. Ezt egy mai asztali PC-vel megcsinálni kissé költséges, és hangos (Persze ha nem használunk alternatív hűtési módokat) De akkor is ha kiszámoljuk, mire ráköltöm az alternatív hűtésre a pénzem, drágább mulatság az egész. Ráadásul egy kisebb laptopot nem annyira sajnálok mint egy jó konfigot, mert azért az állandó üzem igen csak megviselheti őket :)

(#6) Cythyel válasza JamesWagner (#5) üzenetére


Cythyel
senior tag

100W? Annyit egy belépő szintű gamer laptop eszik :D Még a nagyobbik Acer-em tápjáa is csak 70W, kimérve és a veszteséget hozzászámolva is 65W-nál megáll 100%-os terhelésen.
A kis dell meg még annyit sem eszik, ráadásul annyira nem is melegszik, hogy még a ventije meg sem moccan. Nem is beszélve arról hogy egy 8 komponensű szerver részleg + Eset Smart Security + WinXP, és a proci terhelés nem megy 20% fölé úgy hogy csak 256 ram van benne.

(#7) JamesWagner válasza Cythyel (#6) üzenetére


JamesWagner
csendes tag

Igazad van, a 100W azért kissé túlzás, de akkor ebben nagyon benne vannak a laptopok :)) Egyébként jó kis géped van! Én a memóriát angliából az EE-BUY ról hozattam bele, direkt 32Mx64-es 256MB modulokat, és simán viszi a gépecske, persze úgy mindent véve átlagosan a rendszer és a progik mindannyian oly 300-350MB összmemóriát igényelnek, de hát ha már párban adták akkor megvettem :D És teszem hozzá, feleáron beszereztem mint MO-n!

(#8) Cythyel válasza JamesWagner (#7) üzenetére


Cythyel
senior tag

Na igen, kintről tényleg feléből be lehet szerezni ilyen régi dolgokat. Itthon kicsit el vannak gurulva az árakkal.
Visszatérve még a fogyasztásra. Ha ilyen kis mini szerver gépet kéne összerakni asztaliból, vagy egyben megvenni. Akkor kétmagos Atom proc és nvidia ion chippet alá. Így még HTPC-nek is elmenne. Plusz kevesebbet eszik még ígyis mint bármelyik laptop :D A monitort meg amúgy sem kell bekapcsolva hagyni.

(#9) JamesWagner válasza Cythyel (#8) üzenetére


JamesWagner
csendes tag

Igen, nagy előnyök ezek! Ráadásul oda viszed ahol neked jólesik hogy legyen :DDD

(#10) AXisBOLD


AXisBOLD
addikt

ötletes cikk. gericomon láttam hasonló kijelzőt elöl.

nekem inkább érdekes a külseje, szépnek nem mondanám, de ízlések és pofonok...

Aurea mediocritas

(#11) aram01


aram01
nagyúr

aranyos gép és,jó átgondolt cikk

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#12) hcl


hcl
félisten
LOGOUT blog

Tömör kis bemutató :)
Amúgy a Compaq Presario 1200-ra hasonlít a cucc.
Mondjuk fél Gb SODIMM SDRAM-ot szép volt összevakarni (mit vadásztam egy 128-as modult tavaly...)

Mutogatni való hater díszpinty

(#13) JamesWagner válasza hcl (#12) üzenetére


JamesWagner
csendes tag

Köszi :D Egyébként nem nehéz, e-bay keresőjébe béírtam hogy soDIMM SD és szűkítettem a kört az európai unijó tagállamaira, hogy miért? Mert a tagállamokon belül nincs vám. Találtam is angliából, kb 2500FT/darab áron, 10 volt meghírdetve, abból kettőt vettem, és így a szállítás volt 1 font, azaz 320 forint. Tehát 2x256MB SD ramot szereztem szállítással együtt durván 5500 forintért, ráadásul paypallal fizettem, mert van számlám. Hihetetlen, de hétfőn feladták Notthingamben, és csütörtökre kézhez kaptam!!!

(#14) hcl válasza JamesWagner (#13) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Az a hihetetlen, hogy a Posta nem nyúlta le! :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#15) JamesWagner válasza hcl (#14) üzenetére


JamesWagner
csendes tag

Jaaaj asse tutták miez dikk XD Mikor kihozta a postásnénink azt mondta hogy még sose látott külföldről érkező küldeményt, és hogy tegyem el a csomagolást mert lehet kelleni fog nekik valami ragasztgatásra, csak ők asse tutták mit kell vele kezdeni így azt mondták hogy tartsam meg XD

(#16) hcl válasza JamesWagner (#15) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Akkor te egy nagyon jó helyen laksz.

Mutogatni való hater díszpinty

(#17) JamesWagner válasza hcl (#16) üzenetére


JamesWagner
csendes tag

Hát egy aprócska falun lakom, igaz, itt minden van, és nagyon szép hely. Igaz, a Magyar Posta mind árban mind szolgáltatásban igen csak el van szállva, nevetséges hogy Angliából 1 fontért el tudnak valamit küldeni MO-ra. Igaz, a standart postai csomagok küldése javult a Magyar Postánál, 24 órán belül kivisznek valamit az ország egyik végéből a másikba, egyetlen feltétele hogy délelőtt add fel, és másnap tuti megkapja az illető.

(#18) orionstar


orionstar
csendes tag

Jó kis gép, ezekbe még tényleg van anyag, mint mondod meg sem repedt sehol eddig. :)

Gratulálok a teszthez és a géphez! ;) Olvasva cikked, látom nagyon a szívedhez nőt már! :) Én is így vagyok az egyik gépemmel!

DE van kérdésem is! :)
Írtad, hogy felismeri a 120-as vinyót, miért gondolod, hogy nem kellene? Ha jól gondolom 24 bites LBA-t támogat, azaz 137 GB-ig ismeri fel a lemezeket jól! :) Egy 160-ast kéne ráereszteni, ha azt is felismeri megfelelően és kiderül, hogy 48 bites LBA-t is támogat, na az kiemelkedő lenne! :D

"...szeretem ha a világ jó néha kell már egy emberi szó..."

(#19) JamesWagner válasza orionstar (#18) üzenetére


JamesWagner
csendes tag

Igen, a szívemhez nőtt :) Én nagyon örülök hogy hozzájutottam egy ilyen készülékhez :) De a bírtokomban van egy P1-es is, amiben 200Mhz S7-es processzor csücsül, és 30pin-es memória :) Arról is majd írok egy cikket ha lesz kedvem :) Egyébként kiderítem felismeri-e a 160 gigásat, holnap átviszem haverhoz, asszem neki 160-as tötyög a gépében, de majd keresünk winyókat, majd meglátjuk mit tud :D Még arra lennék kiváncsi például hogy 512-es SD modulokall mit tud kezdeni :) Majd azt is kipróbálom csak szerezzek valahonnan, mert elég necces, és kipróbálás nélkül nem akarok venni, az már drága mulatság :DD

(#20) hcl válasza JamesWagner (#19) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Sajnos a 160gb már lehet hogy csak disk managerrel fog menni neki.

Nekem a P1-es Gericomom 6Gb- ig lát winyót, és annak idején több ismerős is szívott a P2-es lapjaival, és a 60Gb-nál nagyobb winyókkal.
Persze drukkolok, hogy menjen, mert iszonyatosat gyorsulna tőle a cucc :)

Mutogatni való hater díszpinty

(#21) orionstar válasza JamesWagner (#19) üzenetére


orionstar
csendes tag

Ez az 512-es RAM-os próbálkozás engem is érdekel :-) Van 512-es SD Egy oldalas? vagy esetleg kezeli a kétoldalasakat is?

"...szeretem ha a világ jó néha kell már egy emberi szó..."

(#22) FerroChrom


FerroChrom
tag

Nagyszerű cikk lett, az utolsó betűig végigolvastam. :)

A gép pedig tényleg szép állapotban van! Amúgy az sem hátrány, hogy a magyar aukciós piactereken a mai napig meg lehet találni ezt a típust (akár donor formájában is), így az alkatrész-beszerzéssel sem lesz gond.

No Fate But What We Make - Nincsen végzet, csak ha magad is bevégzed (Sarah Connor) :: A Google nem a barátom. A barátait megválogatja az ember.

(#23) JamesWagner válasza hcl (#20) üzenetére


JamesWagner
csendes tag

Majd holnap minden kiderül :D Azé köszi! :D

(#24) JamesWagner válasza orionstar (#21) üzenetére


JamesWagner
csendes tag

Tökmindegy hány oldalas modulokat pakolok bele, a lényeg hogy 32Mx64bit-es legyen, az tuti kezeli, minden bájtot be fog tudni olvasni a chipen. És épp ezért nehéz szerezni ilyen modult, mert csakis ilyen típus az amit visz, és sajnos pont ez a legdrágább, hisz ennek az előállítása a legdrágább, ráadásul szinte minden notival kompatibilis, így jó hogy drágáért adják.

(#25) JamesWagner válasza FerroChrom (#22) üzenetére


JamesWagner
csendes tag

Köszi szépen :) Igen, még beszerezhető hozzá minden, de teszem hozzá, külföldről olcsóbb hozzájutni ezekhez. Például itthon a legolcsóbb akkumulátor 26 ezer+szállítás, külföldről megvettem 17 ezerért szállítással!!!

(#26) hcl válasza JamesWagner (#25) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Az a baj az ilyen öreg vasakkal, de még a sokkal újabbakkal is, hogy nem éri meg hozzájuk akkut venni :( Nekem is ezért nincs (nem is volt) olyan laposom, ami ment volna akkuról :(

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#27) JamesWagner válasza hcl (#26) üzenetére


JamesWagner
csendes tag

Nekem megérte hozzá venni akkut, hisz sokszor van szükségem a gépre olyankor is amikor nem áll rendelkezésre hálózati energiaforrás.

(#28) hcl válasza JamesWagner (#27) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Hát ja, nekem annyira nincs igényem laposra, bár ha lenne akkor én is így oldottam volna meg, csak újabb géppel.
Mondjuk a mostani Albacompom mindenre elég, csak asztali P4, és igazából még az akku is felesleges bele, új korában is max. 30 percet ment róla :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#29) JamesWagner válasza hcl (#28) üzenetére


JamesWagner
csendes tag

Nekem közel 4 órát megy az új akkumulátorról, W-LAN-nal is 3 óra! Mindezt annak köszönhetem hogy Windows 2000 fut rajta, így nem eszik sokat. A W-LAN-nt pedig USB-s módon oldottam meg.

(#30) hcl válasza JamesWagner (#29) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

4 óra az szép egy ilyen régi géptől :)

Mutogatni való hater díszpinty

(#31) JamesWagner válasza hcl (#30) üzenetére


JamesWagner
csendes tag

Hát a netről 4600mah-os akksit rendeltem, ez volt külföldről szállítással 17k. Eredetileg 3200mah-os akkumulátorral terjesztették ezt a laptopot, de utángyártva találtam 4600mah-osat :) Nem csoda hogy 4 órát megy :)

(#32) hcl válasza JamesWagner (#31) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Ja, ház az asztali P4 procis 4000mAh-al megy 30 percet :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#33) Pisztillus


Pisztillus
senior tag

Jó cikk, szerezek az ilyen régi vasakról olvasni. Akkoriban csak max. álmodoztam róluk...
Köszi, hogy ezzel az írással előhoztad a régi szép időket! :R
Lehet, lassan én is kreálok egy cikket, mert 3 muzeális korba lépő gép is tengeti nálam napjait (FuSi Lifebook E6644 - ez PIII-as noti, egy IBM X40 és egy HP nc8000).

Vannak harcok, ahol veszteni szégyenletes, de győzni is megalázó. - Moldova György

(#34) JamesWagner válasza Pisztillus (#33) üzenetére


JamesWagner
csendes tag

Örülök hogy sikerült jó érzéseket felidézzek ezzel a kis cikkel :) Nagyon jól esik, hogy megtérül az az energia amit belefektettem a megírásába :) Jó érzés hogy tényleg valahol ezt a kis retro érzéseket fel lehet idézni, és a régi szép időkre gondolni :) És támogatom a cikked megírását, remélem lesz kedved megírni, nagyon kiváncsi lennék rá! :)

(#35) Napfénysüti

Jó írás, gratulálok. Mindig érdekes olvasni ilyen régi gépekről.

Més que un club!

(#36) Duree


Duree
veterán

Amindenit,ez nagyon jó lett.Csak így tovább

duree54

(#37) JamesWagner válasza Duree (#36) üzenetére


JamesWagner
csendes tag

Köszönöm szépen, igyekezni fogok a közeljövőben is :)

(#38) LackoMester


LackoMester
addikt

anno a fateromnak is volt hasonló Acer 5xx(céges) laptopja,de ha jól emlékszem az 667 Mhz Celeron hajtotta ...,szintén 2001 nyarán kapta,nagyan állat volt ,mindig Total Annihilation-t nyomattam rajta...mert az én gépemen már nem futott rendesen...
köszi az irást,de jó visszaemlákezni :C :R

ott a kisértet a ganéná.... by: Bendegúz

(#39) JamesWagner válasza LackoMester (#38) üzenetére


JamesWagner
csendes tag

Frankó kis gépek voltak ezek, stabilak és tényleg visszaidézik a régi szép időket :)

(#40) lapa


lapa
veterán

"de a HDD-k szelepe 90% hogy a meghajtó tetején helyezkedik el, így a meleg levegő nem tud kijutni a meghajtóból, az elektronikát feleslegesen melegíti, csökkentve az élettartamot"

azért ha belegondolsz ez kicsit erős, a szelepen keresztül ahogy én tudom csak nyomáskiegyenlítés van. elég fura lenne, ha bármi hatása lenne a hűtésre.

elméletileg az elektronika úgyis jobban melegszik, bár itt lefelé van fordítva a nyák, szóval mindegy.

(#41) JamesWagner válasza lapa (#40) üzenetére


JamesWagner
csendes tag

A meleg levegő kitágul, ezért a kevesebb hely miatt kiáramlik belőle ;) Majd ha lehül a meghajtó, a levegő visszaáramlik bele. Ez a nyomáskiegyenlítése. Nem én írtam hülyeséget, csak rosszul értetted :) Ráadásl a meleg levegő felfele áramlik, a hideg levegő a meghajtóban alul besűrűsödik, nem engedi ki a meleget, hisz a meleg nem kifele áramlik. Egy igen csak durva tulnyomás fog kialakulni a meghajtóban. Ezen felül az elektronikát igen is így felesleges hőhatás éri, hisz a bent beszorult meleg levegő fűti a fémet, és ezeknél a HDDknél az elektronikai elemek befele fordítottak hogy kevesebb helyet foglaljanak, így azok közvetlenül hozzáérnek a fémhez, és melegednek. Így remélem érthetőbb volt számodra is :)

(#42) JamesWagner


JamesWagner
csendes tag

Hmm... kihült a téma :))

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.