Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Vakegérke


Vakegérke
veterán

"Az esetről végre a TV2 készített egy riportot, amiben megszólalnak az áldozatok, az ügyvédjük és még Norman is"

Vakegérke lévén nem látom, süket nem vagyok, de nem hallom, hogy Norman megszólalt volna.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#2) KEndre válasza Vakegérke (#1) üzenetére


KEndre
HÁZIGAZDA

Meg a rendőrség is csöndben figyel... :W

Légy óvatos, sokan pályáznak a nehezen megszerzett pénzedre! Tudd, hogy csak te vagy képes megvédeni magad!

(#3) galoslac


galoslac
tag

Akkor is Robi a Mestere ennek! :D

Eladó Bosch IXO nyomatékadapter 1500/db egy-több-sok mint a kínainál

(#4) BiP válasza Vakegérke (#1) üzenetére


BiP
nagyúr

Ezen én is néztem.
De lehet, hogy a bemutatott Messenger üzenetekre utal a szerző.

Amúgy én is értetlenül állok az egész helyzet előtt. Nyíltan csinálja, tudja is, be is vallja, mégis szabadon ténykedhet. A rendőrségnek a tálcán kínált megoldás nem elég csábító, úgy látszik.

szerk: utolsó sorban dőlt betű: itten helyett itteni.

[ Szerkesztve ]

(#5) galoslac válasza BiP (#4) üzenetére


galoslac
tag

Robi is haknizott egyet az USA-ban, mielőtt ápolgatni kezdték... Tudták, hogy ott van, tudták, hogy meddig lehet ott...

Eladó Bosch IXO nyomatékadapter 1500/db egy-több-sok mint a kínainál

(#6) nullpoint


nullpoint
senior tag

"magyar hatóságok évek óta tehetetlenül nézik"

Annyit módosítanék hogy nem tehetetlenül, hanem tétlenül nézik. Ugyanis tenni tudnának, de nem akarnak, ez nyilvánvaló.

kdvsdmnkrvndttrlgsdnhzzszlsmt

(#7) BiP válasza galoslac (#5) üzenetére


BiP
nagyúr

Robi?

(#8) galoslac válasza BiP (#7) üzenetére


galoslac
tag

Vistyán

Eladó Bosch IXO nyomatékadapter 1500/db egy-több-sok mint a kínainál

(#9) 8th


8th
addikt

Én már csak röhögök az egészen. 5-10ezer forintot bármikor utalok előre mert ha átvernek legfeljebb bosszankodom rajta egy napig de nem fogom felvágni az ereimet. De aki adott esetben akár több százezer forintot is látatlanban előre utal egy ismeretlennek az mégis melyik bolygón él? Ennyire senki sem lehet buta. És mégis.

(#10) KEndre


KEndre
HÁZIGAZDA

Az mekkora kamu, hogy 100 embernek visszafizette a pénzt. Édes Istenem, Norman, te vagy a legnagyobb. :Y

Légy óvatos, sokan pályáznak a nehezen megszerzett pénzedre! Tudd, hogy csak te vagy képes megvédeni magad!

(#11) apatyas


apatyas
Korrektor

"majd miután előreutalja az áldozata számára a tíz- és százezreket"
majd miután az áldozata előre utalja számára a tíz- és százezreket

A második nem kétértelmű. Az első viszont rettenetesen, és nem az a jelentése jön át először, ami a cikknek megfelel.

[ Szerkesztve ]

pezo77 #5 2017.12.14. 13:29 Hmm. És ez az e-hajó akkor hol is tud kikötni? Az e-bay -ben? ;)

(#12) BiP válasza galoslac (#8) üzenetére


BiP
nagyúr

Nekem ő kimaradt.

(#13) Somatom válasza 8th (#9) üzenetére


Somatom
veterán

Belföldre én is szoktam előre utalni. Túl kicsi ez az ország. Sztem ez a csávó is átértékelné a hozzáállását, ha hagynák egy pár napot gondolkodni, mondjuk egy emésztőgödörben.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#14) Chaser


Chaser
titán

nem lehet, jogállam van, a bűnözőnek van - több - joga
ettől független nem ténykedhetne felelőtlen buta emberek közreműködése nélkül, ha ezzel megsértek valakit, nem fogok elnézést kérni egy tényért

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#15) BiP válasza 8th (#9) üzenetére


BiP
nagyúr

"Ennyire senki sem lehet buta. És mégis."
Naívak az emberek. Meg persze buták. Látod, a Provident is pörög. Pedig nem normális, aki felveszi. (nyilván létezik olyan kényszerhelyzet, ahol szóba jöhet, de sejtjük, hogy nem ez a legáltalánosabb felhasználása)

(#16) Chaser válasza BiP (#15) üzenetére


Chaser
titán

az egészen más sztori, és különböző okok miatt rákényszerülhet az ember, ahogy mondod
de én kérek elnézést - most leginkább az emberi hülyeség nevében -, hogy gondolja valaki, hogy egy referenciával nem rendelkező egyénnek 5ft-ot is elutal? szándékosan nem ismeretlent mondok, nem kell ahhoz ismerni a másikat, hogy legalább 90% biztonsággal lehessen tudni hogy nem lesz gond
hogy gondolja valaki, hogy egy referenciával nem rendelkező egyéntől bármilyen adásvételi, szándéknyilatkozat ér 1ft-ot is? lehet a világ legbecsületesebb embere is, ha ezt helyette mások nem igazolták, butaság, felelőtlenség ilyennek előre utalni, ugyanígy uv-s csomagot átvenni
és a nagy kérdés ilyenkor szokott jönni, dejajjjjj', hát másoknál drágább, túl messze van, nem érné meg az utazás, na akkor kedves fiam, veszel helyben drágábban, nem rizikózol be 50-100-200e ft-ot, mert ha rosszl sül el nagyságrendekkel drágább lesz, mint helyben a 10-20%-os feár

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#18) Carlytoo


Carlytoo
aktív tag

Az a gond, hogy ha valaki tudja és ismeri is az illetőt és gondolja, hogy kezébe veszi az igazságszolgáltatást, elmegy hozzá többedmagával pénzt behajtani, akkor a rendőrség 10 percen belül nagy erőkkel a helyszínen lenne és bilincsbe vinné el a díszes társaságot. Tehát maradt az a verzió, hogy ha valaki belecsúszott B*zi Norman-ba, akkor vár évekig a pénzére.

Hozzáteszem: Engem nem vert át, mert én nem utalok előre senkinek semmit.(Néhány kivételtől eltekintve.)

"No sacrifice is too great, no treachery too small" - Inquisitor Horst

(#19) prolad


prolad
őstag

Pár hónapja talált be (Jófogáson). Neki van termék, írjak rá mailben. Persze gyanús volt, gondoltam miért ne, legfeljebb húzom egy kicsit az idejét. Amit kaptam:
-kedves, segítőkész modort
-képeket a termékről, amik valódi képek, nem marketinganyagból összeollózott (Persze kiderült hamar, hogy lopott képek, de az eredeti hirdetést megtaláltam és meg is vettem onnan, köszi Normi)
-egy szarul megírt adásvételit
-fényképes igazolványt, ami elvileg tényleg az övé
-meg persze gy halom ígérgetést és kifogást, hogy miért csak előre utalva jó

Amit nem kaptam:
-nyilván a termék, pedig megírtam neki, ha elhozza, vendégem egy sörre, dehát nem

Szerintem az átlag aprós vásárlót ezekkel simán megtéveszti. Aki egy kicsit is nincs képben, nincs ebben rutinja, teljes jóindulatot feltételez, simán megjárhatja (és sokan így is járnak). Szoktam néha én is előre utalni, nyilván kis összegben és nem túl gyakran,de ennél többet én se tudnék az adott emberről lekérni. Ahogy rólam sem kap ennyi infót senki, mégis adtam már el pár dolgot előre utalás után mindenféle probléma nélkül.

De az tény, hogy a hatóságok mostmár kezdhetnének valamit.

(#20) BiP válasza Chaser (#16) üzenetére


BiP
nagyúr

Csak arra utaltam, hogy mindkettő felelőtlenség, butaság, naívság azt gondolni, hogy ez működik.
Aprónál az, amit leírsz, hogy a spórolás égisze alatt rizikózik valaki,
személyi hitelnél meg az, hogy ez így tök megéri, vissza tudom majd fizetni, stb., hiszen csak heti x ezer.

(#19) prolad: Ez a baj vele, hogy túl hihetően csinálja. Nem ordít róla messziről, hogy átverés, hiszen hozza a megbízható eladó ismérveit, normálisnak tűnik, tehát könnyű beleszaladni.
Az a hirdető, aki 2 szót nem tud magyarul leírni, vagy gány az egész hirdetés, alapból megszólal az ember fejében a vészcsengő.

[ Szerkesztve ]

(#22) enginev3.0


enginev3.0
félisten

Remélem valaki jól elveri :C

Nem is értem eddig mért nem történt meg

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#23) BiP válasza enginev3.0 (#22) üzenetére


BiP
nagyúr

Már említették. Mert a bűnözőknek jogai vannak.
Ha valaki jól pofánverné, akkor a rendőrök hirtelen aktivizálnák magukat, és őt csuknák le önbíráskodásért. Mindegy, hogy miért történt, és megérdemelte-e a verést.

A világ iróniája, hogy ha csupán hobbiból verekszel, kötekedsz, garázdálkodsz az utcán, szintén lesznek jogaid :)
A baj akkor van, ha a rendőrök helyett akarsz cselekedni. Biztos nagyon önérzetesek .. :)

(#24) enginev3.0 válasza BiP (#23) üzenetére


enginev3.0
félisten

Meg lehet azt úgy is verni, hogy ne tudja meg senki, hogy ki tette

Csak egyszer kell jól elverni, és nem úgy hogy ne álljon lábra, annak nincs értelme

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#25) Somatom válasza enginev3.0 (#24) üzenetére


Somatom
veterán

Meg sem kell verni. Csomiba vele, átvinni az ország másik végébe, levetkőztetni, oszt eriggy haza!
Bár, ebben nincs haszon. Esetleg megkérni, hogy egy ideig végezze ő a ház körüli teendőket.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#27) blueMerle


blueMerle
veterán

Ilyen féreg létezik nálunk szlovákiában is. Több tizezer eurós csalások magánszemélyek ellen, mégis vigan éli az életét. Pofán is lett verve jópárszor, de nem eléggé, pénz pedig persze sehol, mert elgépezi szinte azonnal amint átver valakit.

Igazságszolgáltatás? Az, hogyne.... :(((

(#28) Somatom válasza blueMerle (#27) üzenetére


Somatom
veterán

Én ezt nem is értem. Nálunk ez még csak nem is polgári peres ügy. A fogyasztó megtévesztése vétség, ami hivatalból üldözendő. BTK. 417:

"(2) Aki az áru értékesítése érdekében nagy nyilvánosság előtt vagy jelentős mennyiségű, illetve értékű áru lényeges tulajdonsága tekintetében valótlan tényt vagy valós tényt megtévesztésre alkalmas módon állít, megtévesztésre alkalmas tájékoztatást ad, vétség miatt két évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő."

Az elég lényeges tulajdonság, hogy nincs a birtokában a termék és jogosultsága sincs annak értékesítésére. Egyszerűen fel kell jelenteni az illetőt.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#29) KROK640


KROK640
veterán

Amúgy az a legrosszabb, hogy be is mondják, hogy ilyen internetes átverés esetén nem sok esélye van az embernek viszontlátni a pénzét. Ez ugyanis az ilyeneket még bátorítja további csalásokra :(

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#30) enginev3.0 válasza KROK640 (#29) üzenetére


enginev3.0
félisten

Igen
Ahelyett hogy ennyi terhelő bizonyíték, megkárosított ember mellett és nem ismeretlen tettes esetén...

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#31) Gyuri27


Gyuri27
félisten

Nem közös ügyvédet kellett volna fogadni a károsultaknak. Hanem egy ukrán, albán orosz problémamegoldót.
Problem solved eveg GG WP

Amd - Radeon - Ryzen

(#32) KEndre


KEndre
HÁZIGAZDA

Most találtam a facén:

https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=1587161668074534&id=370835413040505

Elképesztő, ahogy behúzza a gyanútlan áldozatot... 😶 Az öregúr már felült a hullámvasútra...
Lyukat beszél a hasába.

[ Szerkesztve ]

Légy óvatos, sokan pályáznak a nehezen megszerzett pénzedre! Tudd, hogy csak te vagy képes megvédeni magad!

(#33) Armagedown


Armagedown
őstag

Azokról az emberekről, akik előre utalnak, mindig a vadász és a medve vicc jut eszembe :D

“If you don't read the newspaper, you're uninformed. If you read the newspaper, you're mis-informed.”

(#36) galoslac


galoslac
tag

Mi ez a nagy tisztogatás? :D

Eladó Bosch IXO nyomatékadapter 1500/db egy-több-sok mint a kínainál

(#37) Somatom válasza Armagedown (#33) üzenetére


Somatom
veterán

Nem egészen. Ez számára is nagyon kockázatos. Csak egyszer hozza össze a sors olyannal, akivel nem kéne kibabrálnia. Akár egy életre nyomorék lehet és az előzmények ismeretében azt az ügyet pont ugyanolyan vehemenciával fogja felderíteni a rendőrség. Ha nem egyértelmű a tettes kiléte, akkor sosem lesz meg. De, még ha meg is találják, az rajta már nem segít.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#38) 8th válasza Somatom (#37) üzenetére


8th
addikt

Nyomorék az már. Nyakon felül. :DDD

(#39) prime77 válasza KEndre (#32) üzenetére


prime77
aktív tag

Fingatja az öreget?
Szólj neki, hogy egy csalóval van dolga!

(#40) bobalazs válasza KEndre (#32) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Engem az érdekelne, hogyan lehet az ismert email címeit jelenteni és letiltatni a szolgáltatóval. Biztos van neki módja.

(#41) LamerGyuri


LamerGyuri
senior tag

Mi itt a Hardveraprón régóta célzottan próbálunk fellépni ellene, aminek meg is lett az eredménye, jóideje nincs tudomásunk itteni befejezett csalásáról, de mindez rengeteg erőforrásunkba került.

Ezen azért jót röhögtem... :D

"Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen."

(#42) bobalazs


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Szeretném ha minden érintett, ha már egyszer a hatóságaink ennyire elégtelenek, jelentené legalább egyszer a Bánáti által használt gmail címeket. Nem hiszem hogy lehetősége van újra és újra évekig ugyanazt az emailt használni.
Kapcsolatfelvétel [link] Jogsértő tartalom eltávolítása a Google-ról

(#43) Synthwave válasza galoslac (#8) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Vele mi lett?

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#44) KEndre válasza LamerGyuri (#41) üzenetére


KEndre
HÁZIGAZDA

Ezen azért ne röhögj, mert 2019 január óta (egy éve már!) itt nem tudott senkit lenyúlni, mert a moderátorok időben mindig elkapták, a PH rendszerében pedig olyan fejlesztések történtek, hogy hamar meg tudtuk találni. mindenkit tudtunk időben értesíteni.
Elismerés a moderátoroknak, elismerés Lezso mesternek a jó munkáért! :C

Röhögj inkább a Facebook és a JF rendszerén, mert ott tud mostanság létezni.

Innen nem fog egy fillért sem elvinni... :C

Visznemlát Norman! ;]

[ Szerkesztve ]

Légy óvatos, sokan pályáznak a nehezen megszerzett pénzedre! Tudd, hogy csak te vagy képes megvédeni magad!

(#45) KEndre válasza KEndre (#44) üzenetére


KEndre
HÁZIGAZDA



[ Szerkesztve ]

Légy óvatos, sokan pályáznak a nehezen megszerzett pénzedre! Tudd, hogy csak te vagy képes megvédeni magad!

(#46) KEndre válasza bobalazs (#42) üzenetére


KEndre
HÁZIGAZDA

Nem tud már gmail.com email-regisztrációt csinálni, ezért a gmail.hu-t használja.
Magyar szolgáltató a gmail.hu, mégse tud ellene tenni semmit. Ez is magyar hatósági feladat lenne...
Nincs köztünk olyan valaki, aki tudna intézkedni? Ne tudjon gmail.hu regisztrációt csinálni!!!!

Légy óvatos, sokan pályáznak a nehezen megszerzett pénzedre! Tudd, hogy csak te vagy képes megvédeni magad!

(#47) KEndre válasza prime77 (#39) üzenetére


KEndre
HÁZIGAZDA

Már megtörtént az action... Feljelentés is volt. Szerintem bukta a pénzét az öreg.

Légy óvatos, sokan pályáznak a nehezen megszerzett pénzedre! Tudd, hogy csak te vagy képes megvédeni magad!

(#48) bobalazs válasza KEndre (#46) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Ezt jó hallani. :C Akkor most a többi szolgáltatón a sor.

(#49) tope


tope
addikt

Mi a hivatalos álláspont, hogy miért nincs börtönben, bányában, föld alatt...?

Ha minden világos, be is vallja hogy elkövette, akkor hogy a túróban lehet szabadlábon?

Valakinek a valakije, vagy mi? valaki elmondhatná priviben is ha nem nyilvános ezen infó.

(#50) KEndre válasza tope (#49) üzenetére


KEndre
HÁZIGAZDA

Hivatalos álláspont nincs. Egy károsult írta: "Nekem van ismerősöm a rendőrségen! Ezt a kört lefutottam vele! Az a helyzet,hogy orszàgos szintem 200%osan túlvannak terhelve! És ennek köszönhetően napról napra fogynak is!! Lassan alig van rendőr aki ezzel foglalkozik!! Plus a börtönök tele vannak ! Ezért van hàziörizet stb.... Jah és tróger semmirekellő BNR haverunk ellen napi szinten annyi bejelentés van, hogy folyamatosan tolódik egyik ügy a màsik elött!!"

Az előbb feltettem egy ügyészségi határozatot, ott például a 2015-0701-től 2017-12-31-ig terjedő időszak ügyei vannak tárgyalás-előkészítés alatt. Előkészítő tárgyalás márciusban lesz. Utána tárgyalás, fellebezés, másodfok, ilyen-olyan időhúzás... Mire rács mögé kerül, saccperkábé év vége.

[ Szerkesztve ]

Légy óvatos, sokan pályáznak a nehezen megszerzett pénzedre! Tudd, hogy csak te vagy képes megvédeni magad!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.