Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) mexicanraven


mexicanraven
aktív tag

Én hegesztő leszek, az sem egy álom meló, de megfizetik, és élni akarok e munka adta lehetőségekkel!(külföld) Nem mindent azért csinál az ember manapság mert tetszik neki, hanem mert muszáj.

when the sun shines, we'll shine together

(#2) DarkByte


DarkByte
addikt

És jelenleg minek tanulsz? Mostanság több ismerősömnek megy el a kedve a programozástól. Én szeretem csinálni, ha bár tisztában vagyok vele hogy munka szerűen leginkább robot munka az egész. Igaz jó páran gondolják úgy hogyha tudják kezelni a gépet, akkor a programozást is biztos könnyen el tudják sajátítani, aztán jön a pofára esés.

[ Szerkesztve ]

(#3) emvy válasza DarkByte (#2) üzenetére


emvy
nagyúr

Programozni jol erdemes, egyebkent tenyleg favago munka.

while (!sleep) sheep++;

(#4) lezso6 válasza DarkByte (#2) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

A programozás az tényleg robotmunka. A programtervezés, na ahhoz kell agy is. :K

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#5) tildy válasza emvy (#3) üzenetére


tildy
nagyúr

Dehogyis :D

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#6) Crystalheart válasza lezso6 (#4) üzenetére


Crystalheart
senior tag

De teljesen mindegy, általában kötetlen munkaidejű mindkettő, és hacsak nem a Blizzardnál dolgozol, akkor ez kimerül annyiban, hogy kötetlenül éjjel-nappal kell nyomni zombimódra. :D

[ Szerkesztve ]

(#7) juliabrilke


juliabrilke
addikt

Így a leírtak alapján Önnek az alábbi állás felel meg: komikus :DDD

(#8) Peter Kiss


Peter Kiss
senior tag
LOGOUT blog

Az embernek nem kell szeretnie a munkáját (ártani nem árt, ez tény). A munka arra való, hogy megteremtsd vele a szükséges körülményeket olyan dolgokhoz, amiket szeretsz.
Mérnök informatikus palánta vagyok, még nincs szakirányom se, de a legnagyobb részét már gyűlölöm, de nincs ezzel semmi gond.

(#9) Gergő_ válasza Peter Kiss (#8) üzenetére


Gergő_
őstag

egyetértek veled
"s szerintem az lenne fontos hogy azt csináljam amit szeretek. "
attól még lehet valaki boldog, mert a munkája nem éppen a kedvenc elfoglaltsága, szerintem neked egy második diplomára vagy szakmára lesz szükséged.

(#10) juliabrilke válasza Peter Kiss (#8) üzenetére


juliabrilke
addikt

Hát még hogyan fogod gyűlölni 2-3 év munka után? :DDD

(#11) emvy válasza lezso6 (#4) üzenetére


emvy
nagyúr

Dolgoztal mar? Altalaban ezeket a szovegeket egyetemistak irjak (meg azt is, hogy ok nem programozok, hanem szoftver arhitektek...).

while (!sleep) sheep++;

(#12) DarkByte válasza lezso6 (#4) üzenetére


DarkByte
addikt

Azok akik programot terveznek vannak kevesebben. Másrészt én még nem hallottam olyanról hogy valaki azonnal ilyen pozícióba kerüljön, persze biztos vannak kivételek de nem ez a jellemző. Jobb helyeken sok év tapasztalat után bíznak emberre ilyen feladatot. Oda pedig el kell jutni valahogyan.

(#13) tildy válasza DarkByte (#12) üzenetére


tildy
nagyúr

Én mindkettőt csinálom. Van egy feladat meg kell oldani.
Nem fogja helyettem senki kitalálni, hogy hogyan.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#14) b3 h4ppy


b3 h4ppy
újonc

Elvileg programtervezést tanulok, hozzáteszem eddig egy programot sem tereztünk és nem is fogunk. Már a végét járom a dolognak csak matek tantárgyak maradtak. A programozás rész tetszett, igaz amit leadtak szinte nulla, de autodidakta módon tanultam hozzá, így nem volt nehéz az a rész. :) Még nem melóztam, de sokakkal beszéltem és elment a kedvem a cucctól. Ez az egész megfelelés a rendelőknek, hülyeséget kér, de csináld meg mert nála a pénz, ráadásul minnél hamarabb. Nem tom, majd meglátom mi lesz, kár lenne ha teljesen pocsékba menne az eddig belefektett pénz meg energia, ezért megpróbálom befejezni amit elkezdtem. Talán meglátom egyszer a szépségét, de efelől erős kétségeim vannak. :(

(#15) DarkByte válasza tildy (#13) üzenetére


DarkByte
addikt

Így kicsit a magad főnöke vagy, az azért más valamennyire. :) Ilyet végül is én is csinálok, kapok egy plusz funkció igényt amivel bővíteni kell a rendszert, keressek rá megoldásokat, indokoljam hogy miért azt választanám amit és építsem be. Még jó hogy ilyenek vannak mert különben hosszú távon lehet felvágnám az ereimet :D

Én most olyasmire gondolok hogy egy totál új nagy projekt amelyet évekig fog fejleszteni egy cég, több tucat ember munkáját fogja beleölni. Az ilyeneket gondosan megtervezik előre jobb helyeken és nem bízzák a véletlenre ha egy lehetőség van rá. Persze nem tudom hogy pontosan milyen beosztásban dolgozol, minden elismerésem ha ilyen nagy posztban tudsz tevékenykedni. :K

#14: a hülye ügyfelekkel van tapasztalatom. Egyik barátomat idézvén: "az ügyfél ku*vái vagyunk, ha azt kérik holnap jöjjünk piros tangában a munkahelyre, alig ha nem muszáj lesz megtenni". :D Azért nem ilyen súlyos a helyzet, de néha úgy tarkón csapnék vaslapáttal egyeseket. :))

[ Szerkesztve ]

(#16) aphra2


aphra2
aktív tag

A leglényeg az, hogy akármit csinálsz, hosszú évek alatt megunja az ember, még akkor is, ha korábban szerette csinálni...... (jelenleg pont ebben a fázisban vagyok)

Probléma??Hát az meg micsoda?!!

(#17) tildy válasza DarkByte (#15) üzenetére


tildy
nagyúr

Php fejlesztéssel foglalkozom, olykor html, javascript . Azért van mikor konzultálok a vezető fejlesztővel, de sok dolgot magam oldok meg.
Viszont vannak olyan dolgok, amelyekben nincs kompetenciám, nem én vagyok döntéshozó helyzetben, én szeretek inkább a háttérben dolgozni, mint az ügyféllel lebeszélni, hogy akkor most hogy is van a megállapodás, mi az amit belefér a havi keretbe, amelyre a szerződés szól, és mi az ami nem. Nem szeretek kommunikálni, feladat-orientált vagyok.

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#18) emvy válasza tildy (#17) üzenetére


emvy
nagyúr

Nem szeretek kommunikálni, feladat-orientált vagyok.

Ezert van 40k hozzaszolasod itt a PHn :)

while (!sleep) sheep++;

(#19) tildy válasza emvy (#18) üzenetére


tildy
nagyúr

:P :P :P
A PH más ;) :U

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.