Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) mackosajt válasza azbest (#50) üzenetére


mackosajt
addikt

Így jártam. Majd szenvedek vele. Nekem is ez volt a gyanúm.
Ha műkszik, ha nem jelentkezem.

http://www.opelforum.hu http://hkv.hu "Zuzuval társalogni olyan volt, mint sajtreszelővel rejszolni. Enyhén szórakoztató, de leginkább fájdalmas." by Ford Fairlane

(#52) Zirowe válasza Balinov (#9) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Szia, sikerült beüzemelned ezt a tunert android alatt?

Elvileg itt van vmi driver féleség, érdekelne, hogy mennyire életképes, mert akkor rendelnék én is magamnak egy ilyet. :)
Xda leírás.

[ Szerkesztve ]

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#53) Balinov válasza Zirowe (#52) üzenetére


Balinov
félisten

Szia Edenyke,

nem, sajnos leragadtam a .c & .h fajloknal, illetve hogyan forditsunk belole .ko kiterjesztesu drivert adott kernelhez. Azota meg stock rom/kernelrol attertem PA nightly + Franco kernelre, szoval projekt egyenlore jegelve.

Az a baj, amit te linkeltel az SDR (software defined radio) driver meg azbest irta, hogy ezekkel a cuccokkal vagy sdr-ezel, vagy DVB-T, egyszerre a ketto nem megy (igaz, win ala irta)

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#54) Zirowe válasza Balinov (#53) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Nekem igazából a dvb-t lenne a fontosabb, az sdr annyira nem.

És az xda féle se ment?

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#55) Balinov válasza Zirowe (#54) üzenetére


Balinov
félisten

az xda felet meg nem probaltam, csak azt, amit a Nexus 7 running DVB-T dongle cimu thread-ban irtak, linkeltek.

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#56) doberman válasza Balinov (#53) üzenetére


doberman
senior tag

én voltam... :)

sikerült egy sdr képes stick-et beszereznem, amit az első héten tönkre is tett egy hibásan bekötött usb
előlapi aljzat... :((( .

de az én projektemben 2 stick szerepel egy openwrt-t futtató routeren, egyenlőre 1 stick van ami nem sdr képes...

[ Szerkesztve ]

8lnu

(#57) Balinov válasza doberman (#56) üzenetére


Balinov
félisten

:B bocsi.

Edenyke, ha valakit ra tudnank venni,hogy adott kernelhez forditson forrasbol megfelelo.ko drivert akkor instmod-dal mennie kene szerintem.

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#58) Zirowe válasza Balinov (#57) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Sajnos nem ismerek senki ilyet. :B :)

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#59) Balinov válasza Zirowe (#58) üzenetére


Balinov
félisten

hat, en se :B talan a custom kerneles topikba kene az XDA-n bedobni, szerintem nem 1 csoka van ott, akinek ez annyi munka, mint nekem megnyitni egy excelt

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#60) Zirowe válasza Balinov (#59) üzenetére


Zirowe
nagyúr

De ha csak adott kernellel menne, akkor szerintem régen rossz, mert azért más eszközön se lenne rossz (konkrétan én egy mk808-al szeretném használni).

Én naivan azt gondoltam elég ezeket telepíteni, és meghatározott verzió szám fölött menni fog bmelyik eszközön, amit támogatja az otg funkciót.

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#61) azbest


azbest
félisten

Jövő hónap elején benevezek egy androidos tabletre (csak érkezzen már az országba / boltba: concorde speed tab). Lehet majd ilyesmit is kipróbálok rajta. Elsősorban pc-ről streamelt adást akarok nézni vele, mert kényelmesebb, mintha a tabletből lóg ki a tuner :)

Ha jól értettem az sdr-hez debug módban működik a tuner, hogy nyersen átadja azt ami vehető, míg a dvb-t esetén a vett (demodulált) mux tartalmát adja csak át.

[ Szerkesztve ]

(#62) Zirowe válasza azbest (#61) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Na igen, de a stream az egy könnyebb verzió. :)

Én nyáron szeretném kiváltani a nyaralóba a gépet.
Van egy 23"-as monitorom és a napokban fog érkezni hozzá egy mk808, gondoltam körbenézek mik a lehetőségek dvb-t terén androidra.
Amúgy itthon van egy it9135 stick, de látom több lehetőség van RTL2832U-re, ami nem gond, rendelek egyet, csak legyen értelme. :)

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#63) pusi1981


pusi1981
aktív tag

Sziasztok!
Androiddal megbirkózott valaki sikeresen ???
Én küzdök de nem megy :(

(#64) azbest válasza pusi1981 (#63) üzenetére


azbest
félisten

Még nem volt alkalmam próbálkozni, a héten érkezik meg elvileg a tabletem. Másik, régebbi chipsetes tunerrel nagyobb az esély.

Az r820t-hez még nem nagyon van kiforrott linux szoftver, talán egyszer a chip tervezői kiadnak további infókat is hozzá [link]

[ Szerkesztve ]

(#65) pusi1981 válasza azbest (#64) üzenetére


pusi1981
aktív tag

Ha megjön és rászántad magad kérlek írd le a tapasztalásaid! Elvileg ezzel a stickel mennie kell a dvb-t nek tabon. Videómegosztón nem egy videó van fent . Nekem ma jött meg. win7-el nagyon jól muzsikál,persze én is inkább a tabhoz rendeltem meg,eddig hiába . . .

(#66) Piedon válasza azbest (#64) üzenetére


Piedon
tag

Nekem már sikerült Openelec alatt beüzemelni R820T-vel szerelt tunert, igaz elég sokat kellett keresgélnem és próbálkoznom, mire jó lett. Az egyik fórumon találtam egy módosított drivert, ami már működik az egészen új linux kernelekkel is. Igaz, én még "sima" linux alatt (pl. Ubuntu) nem próbáltam feltelepíteni. Ugyanaz a változat amit a belinkelt google csoportban raktak be, csak módosítva van az újabb kernelekhez.

[ Szerkesztve ]

(#67) pusi1981 válasza Piedon (#66) üzenetére


pusi1981
aktív tag

Leírnád részletesen mit hogyan csináltál hogy életre kelt a tv a tabon? Érdekelne, és szerintem nem csak engem ... :DD

(#68) azbest válasza pusi1981 (#67) üzenetére


azbest
félisten

Szerintem ő raspberry pi-re gondolhat (vagy az openelec pc változatára).

A fórum linkjét szívesen látjuk :)

Már van tabletem, talán jövő héten lesz már helyreállító kép is hozzá, hogy ha valamit nagyon elbarmolnék akkor helyre lehessen hozni, még csak ismerkedem az androiddal és pécéről streamelt adást próbálgattam rajta (xbmc, tvhguide). [link]

[ Szerkesztve ]

(#69) pusi1981 válasza azbest (#68) üzenetére


pusi1981
aktív tag

Remélem sikerül droidon belőni ezt a vevőt.
[link]
Itt valahogy megy....
Le is szettem a progit hozzá, de meg se makkan :(

(#70) Piedon válasza azbest (#68) üzenetére


Piedon
tag

Üdv!

Bocs, félreérthetően fogalmaztam, én PC-re gondoltam linux operációs rendszer esetén és nem tabletre.

A fórum linkjét megadhatom [link], de onnan csak regisztráció után tölthető le a driver. Ám ha kell, akkor átküldhetem valahogyan.

(#71) azbest


azbest
félisten

Frissítettem a linuxos részt, úgy látom dolgoznak a támogatáson, így várhatóan hamarosan bekerül a legfrissebb fejlesztői kernelbe és akkor telepíthető lesz a mostani linuxok alá is.

(#72) joe007 válasza azbest (#5) üzenetére


joe007
tag

Szia!

Azt szeretném megkérdezni, hogy te milyen előfizetést használsz és hogy oldottad meg a kártyaolvasós kezelést a PC-del Win alatt?
Nálam jelenleg a Samu -ba van belyezve az előfizetői kártya ami dekódolja a csatornákat és így tudok nézni egy jó pár csatornát.

Köszi a helpet.

Xiaomi Redmi Note2 Prime - Gamertag: Joe007Hun (NFS-NL,CSR2,CSR-Classic)

(#73) azbest válasza joe007 (#72) üzenetére


azbest
félisten

Windows alatt a Homesys a legegyszerűbb, csak már leálltak a fejlesztésével, az alapból képes kezelni sokféle kártyaolvasót és néhány szolgáltatással működhet is. A smartDVB 2.5 + aCamd plugin + oscam windowsos változata is megoldás lehet, de itt már kell némi utánajárás, hogy minden jól legyen beállítva. Nocsak jött ki új smartdvb verzió, amit még nem próbáltam.

Egyébként linux alól használom a mindennapokban, ott oscam és tvheadend programok vannak beállítva. VLC és XBMC programokkal nézem az adást. Ha olyan kedvem van, akkor pedig az androidos tableten TVHguide programmal.

MindigTv Extra előfizetésem van, a földfelszíni dvb-t adást nézem a számítógépemen :)

(#74) joe007 válasza azbest (#73) üzenetére


joe007
tag

Köszi a gyors választ és rögtön kérdeznék újra. :)
Milyen kártyaolvasód van és hol vetted, amit a PC-vel tudsz használni?
Nekem PR-Telecom-os előfizetésem van.
Nekem ilyen eszközeim vannak Terratec H5 és egy Not only Tv Hybrid PCI .)

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Redmi Note2 Prime - Gamertag: Joe007Hun (NFS-NL,CSR2,CSR-Classic)

(#75) azbest válasza joe007 (#74) üzenetére


azbest
félisten

Csak akkor érdemes számítógéppel próbálkozni, ha a kártya saját eszközben is használható, azaz nincsen összepárosítva a szolgáltatótól kapott készülék a kártyával.

Nekem Ez100pu és alcor micro AU9520 olvasóm van. Mindkettő működik windows és linux alatt is. Az alcor raspberry pi-vel is használható, mert a linux alapból felismeri. de bármilyen pcsc kártyaolvasó jó lehet.

[ Szerkesztve ]

(#76) joe007 válasza azbest (#75) üzenetére


joe007
tag

Hát ha jól tudom a kártya össze van sajna párosítva a CA olvasóval és azt helyeztem be a TV-mbe. Csak egy ilyen kártya combo PCMCIA akció 12eHUF-ba fáj/készülék és ez érdekelt volna, ha nem a PCMCIA-val használnám akkor hogy lehet müködésre bírni:)
Egyébként meg nekem ilyen kártya olvasom van --> Omnikey 3121 típusú kártyaolvasó. Ez is megfelelne elvileg a célnak?
Másik kérdés az én kis H5-ösömben milyen chip van? Mivel tudom megnézni win7 alatt ? ;-)

Köszi a helpet.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Redmi Note2 Prime - Gamertag: Joe007Hun (NFS-NL,CSR2,CSR-Classic)

(#77) azbest válasza joe007 (#76) üzenetére


azbest
félisten

Az omnikey is jó olvasó. A párosított kártya viszont nem fog működni mással. Azt csak úgy tudod számítógépben használni, ha olyan tunert veszel, aminek van ca slotja és a cam mdult abba teszed. Ilyenkor valószínűleg csak a tunerhez kapott programmal működik az előfizetés, mert a programoknak kell támogatni a modult.

A tuner driverében lévő inf fájlban szétnézve lehet következtetni a tuner chipsetjére. Többféle revizió is van belőle, így lehet többféle chipsettel szerelték.

[ Szerkesztve ]

(#78) Zirowe


Zirowe
nagyúr

sikerult vkinek beuzemeltetnie androidos tableten, ami nem nexus? :)

playen levo driver es sdr touch-al mar megy a radio, de az android dvb-t program a nexusos csomagbol sajnos meg mindig nem latja.

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#79) Balinov válasza Zirowe (#78) üzenetére


Balinov
félisten

nekem meg nexus 7-en sem sikerult beuzemelni, igaz, jo ideje felretettem a projektet

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#80) azbest


azbest
félisten

Az r820t azért sem egyszerű, mert a 3.0 kernelben még híre sem volt. Meg eleve a Google féle kernel nem pont ugyanaz mint a Linus féle. Viszont már megjelent a kernel fában végre a driver hozzá. Így a 3.10-es kernelben már benne lehet majd. A régihez / Google változathoz viszont backportolni kéne.

(#81) Zirowe válasza azbest (#80) üzenetére


Zirowe
nagyúr

tehat akkor, ha jol ertem, nem az rtl2832u a dvb-t-ert felelos chip?
stoval hiaba tudom azt elinditani, az max csak radiozasra lesz jo..

sajnos az en tabletem meg mindig vhol a 3.0.6 koruli kernelnel tart.

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#82) azbest válasza Zirowe (#81) üzenetére


azbest
félisten

az enyém is 3.0.8+
Valószínűleg a kernel forrás is kellene hogy sajátot fordítsunk, ez elvileg kinn kell legyen valahol.

Az rtl2832u felel a tévéért és rádióért... szal majdnem mindenért. Az r820t a tuner, ami a frekvenciákkal dolgozik. Csak ugye ez más fajta, mint a többi (a reatek chip mellé tucatnyi féle rádiófrekvenciás chipet társítottak már) és ennek az rf chipnek a vezérlése még nem volt benne a kernelben. Ez kell ahhoz, hogy egyáltalán valamilyen frekvenciára rá lehessen hangolni a készüléket. De ennyire nem értek a műszaki oldalához :B

A neten keringő driver forrás pedig még 2.6-oshoz volt és akik értenek hozzá, azok szerint eléggé gányolt minőségű. Ezért az ügyes kernel fejlesztők (Antti Palosaari és Mauro Carvalho Chehab) újraírták az elérhető specifikációk és a korábbi driver forrásában lévő infók alapján :)

(#83) Zirowe válasza azbest (#82) üzenetére


Zirowe
nagyúr

:R

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#84) chatran


chatran
őstag

Vettem én is egy ilyen kínai kütyüt, be is jöttek szépen az alap csatornák a Splash Lite segítségével. A távirányítót támogatja a Splash Lite?

(#85) azbest válasza chatran (#84) üzenetére


azbest
félisten

Szerintem windows alatt csak a hozzá adott programmal van esély távirányítót használni, de ez meg nem túl használható program (legfeljebb a dab és fm vételre érdemes). Nem tudom hogy a winlirc programmal össze lehet-e hozni.

(#86) chatran válasza azbest (#85) üzenetére


chatran
őstag

Úgy vettem észre, hogy minimálisan késik a hang a szájmozgásokhoz képest. Ez normális vagy a gyenge vétel miatt lehet?

(#87) azbest válasza chatran (#86) üzenetére


azbest
félisten

Érdekes, ha esetleg gyenge lenne a gép hozzá, akkor is inkább a kép késne a hanghoz. Gondolom nem arról a duron 800 gépről nézel tévét, ami a profilodban van :)

(#88) chatran válasza azbest (#87) üzenetére


chatran
őstag

:) Nemnem, bár az is megvan. 2002 előtti játékok kiválóan futnak rajta meg a tv is megy a Voodoo3 3500TV-n. A tv-t most egy E8400 + 4Gb Ram gépen nézem. Annyira egyébként nem zavaró ez a csúszás, együtt lehet vele élni.

(#89) wwenigma válasza chatran (#86) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Ha a TV-re küldöd a képet/hangot akkor előfordulhat csuszas. Monitoron nem kéne.

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#90) Balinov


Balinov
félisten

Fejlemeny android vonalon.
XDA Forum 21-es oldal, Compiling kernel modules.

Ugy nez ki, tetszoleges kernel verziokhoz is jo

apro problemam ebbol a sorbol fakad:

Make sure you are running Linux and have make and git already installed

sima live linux is jo lenne ra? make-t ill. git-et hogy telepitek ez ala?

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#91) chatran


chatran
őstag

Köszi a segítséget! Kipróbáltam a stick-et egy 10 emeletes panel első emeleti lakásában, sajnos lehangoló efedménnyel. A splash lite átlagosan olyan 30-as jelerősséget mutatott, 10-es minőség mellett, az alap mini antennájával. Lehetséges valahogyan erősíteni a vételt, mondjuk egy szobaantennával?

(#92) azbest válasza Balinov (#90) üzenetére


azbest
félisten

ubuntu live cd / pendrive esetén ha bekapcsoljuk a csomag forrásokat, akkor pár kisebb dolgot fel lehet telepíteni a memóriába. A pendrive változatnál meg lehet adni valamennyi helyet is ahová menthet.

Ahoz nézem azt a scriptet it9135 és realtek tunerek sem szerepelnek benne. A realteknél az r820t márcsak azért sem szerepelhet, mert a kernelbe csak most került be a támogatása (tlaán a 3.10 vagy utána következő verzióban lesz benne, addig külön scripttel lehet telepíteni).

A script egyébként a tegrás változatot készíti el, de talán át lehet írni más fajtára is.

(#93) Balinov válasza azbest (#92) üzenetére


Balinov
félisten

nekem pont a Tegras lenne jo, leven Nexus 7-hez lenne, de akkor azt mondod, egyenlore nem oke az R820T-hez?

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#94) wwenigma válasza chatran (#91) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Jo lenne tudni hol az adótorony, ilyenek. De ebben a témában inkább itt kérdezz: DVB-T, DVB-S (2), DVB-C eszközök (USB, PCI, PCI-e, STB)

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#95) chatran válasza wwenigma (#94) üzenetére


chatran
őstag

Rendben, köszi! Azt azért még áruljátok el, hogy mi a neve annak az átalakítónak, amivel hozzá tudok kötni egy szobaantennát? Hol lehet ilyet beszerezni?

(#96) Balinov válasza chatran (#95) üzenetére


Balinov
félisten

azt hiszem MCX adapternek hivjak

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#97) azbest válasza chatran (#95) üzenetére


azbest
félisten

talán ez a legolcsóbb nem lengőkábeles átalakító [link]

(#98) chatran válasza azbest (#97) üzenetére


chatran
őstag

Kösz szépen! Nálunk nem is lehet beszerezni?

(#99) TonyIsBack


TonyIsBack
csendes tag

Láttam, hogy nektek eddig nem sikerült Windows 8 alatt beüzemelnetek a tunert.
A gond az volt, hogy a Windows 8 a beépített (2009.03.01 - 64.1.304.2009) drivert erőltette, hiába volt a cd-n adott frissebb. Itt a megoldás (nekem kitűnően működik):
1. Telepítsd a legfrissebb Realtek driver-t a cd-ről.
2. Az Eszközkezelőben a Hang-, video- és játékvezérlők pont alatt keresd meg a REALTEK 2832U Device-t és nyisd meg a tulajdonságait.
3. Kattints az Eltávolításra és - ez a lényeg - pipáld be a Törölje az eszköz illesztőprogramját opciót
4. Az Eszközkezelőben kattints a Hardverváltozások keresésére és várd meg, amíg az új driver települ
5. [opcionális] Indítsd újra a géped
6. Ha minden jól ment, akkor a REALTEK 2832U Device tulajdonságai / Illesztőprogram pont alatt most már 2012.05.21 - 64.1.521.2012 dátumot/verziót kéne látnod

A Splash Lite-tal remekül megy a tuner Windows 8 x64 alatt :)

És még egy jó hír: bár időpontot egyelőre nem tudok mondani, de az RTL2832U és IT9135 tunerekhez készítek egy távirányító kezelő programot, amivel konfigurálhatók lesznek majd a gombok tetszőleges programhoz (elsődlegesen a Splash Lite-hoz), így nem csak a Blaze-zel lehet majd távirányítót használni. :)

[ Szerkesztve ]

(#100) FF23 válasza TonyIsBack (#99) üzenetére


FF23
senior tag

A ProgDVB-vel is megy a távirányítója, csak egy kicsit át kell konfigolni a gombokat.

[ Szerkesztve ]

Postázós üzenetekre nem válaszolok. Sajnálom...RT-AX58U v1

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.