Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Balinov


Balinov
félisten

Koszi, pont jol jott. Megy a bookmarkok koze :R

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#2) azbest


azbest
félisten

Talán valakinek hasznos az r820t chip adatlapja: [link]
Egyelőre - tudomásom szerint - nem támogatott linux alatt, mert nem látok drivert a legfrissebb linux media tree-ben sem.

(#3) azbest


azbest
félisten

Hoppá, azt hiszem máris módosítanom kell az előbbi véleményemen. Találtam egy netes hozzászólást, ahol mellékelik a újabb rtl2832u drivert, amiben már van r820t tuner driver is: [link]

(#4) Balinov válasza azbest (#3) üzenetére


Balinov
félisten

Szia asbest, a hozzaadott Blaze HDTV-n kivul milyen 3rd party tv nezo appokat ajanlanal ehez? Most probalgatom, egyenlore a hozzaadott antennaval win 7 x64 alatt :R

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#5) azbest válasza Balinov (#4) üzenetére


azbest
félisten

A blaze mondjuk rádiózni jó, egyébként tényleg elég gyatra. Mivel én előfizetéses adáshoz használom, így smartdvb progival tévézek win alatt, mert azzal oldható meg az előfizetői kártya kezelése külön kártyaolvasóval. Elég finnyás a codec-ekre, monogram heaac codec kell neki a hanghoz és én ffdshow-val használom a képhez, de dxva képes videokártyával lehet más jobb.

A homesys sem rossz program, az is kezeli a kártyaolvasót, az olyan media center szerű.

Ingyenes adásokhoz sokféle progi működhet. Ha olyan windowsod van, ami tartalmazza a windows media centert, akkor az sem rossz.

A leges-legegyszerűbb a vlc player használata megfelelő playlist fájllal, ami tartalmazza a csatornákat. Itt egy példa [link], a frekvendciákat írd át olyanra, amilyen az ottani. A mindigtv oldalán a csatornák részen, szolgáltatási paramétereknél van táblázat a programok azonosítóival, amiből tudja melyik csatorna az [link]. Vlc alatt a váltottsorosság megszűntetését sem árt bekapcsolni, hogy szép legyen a kép.

jan 6ig kódolatlan az axn is.

[ Szerkesztve ]

(#6) Balinov válasza azbest (#5) üzenetére


Balinov
félisten

koszi, vlc-t probaltam, de a kis pocs antennaval semmi nem jon be. szabadon foghato adok vannak itt egyenlore igy egyszeru, ts reader-hez hasonlo, lehetoleg freeware/opensource kene.
B ill. talal valamit, de megsem a Blaze...

Az a gond, hogy gyk pioneer vagyok, mivel Ireknel elek. Az itteni mindigtv a Saorview, szerint azt mondja, Dublini high power transmitter 738mhz-en tolja az osszes csatornat, idezem "54 Horizontal " (lovesem nincs, mit jelent).A Blaze mikor vegigszkennel azkkor 738mhz-en, ahol varhato valami tortenes irja is,hogy talalt valamit, de a Start to access chanel info utan semmi nem tortenik, found chanels tovabbra is 0, holott van 8-9 tv ado (SD) meg a 3ik emeletrol ha a szemkozti epulet nem lenne 4 emeletes ralatnek a hegyen a toronyra, ami legvonalban kb 10-12km-nel nincs messzebb.

sajna a cxm adapter (vagy hogy hivjak) meg nem jott meg, igy nem tudok meg + antennakabelt venni,hogy kivigyem a kis botantennat az ablakba.

Van valami tipped merre probalkozzak meg? Win7 X64 MediaCenteret epp most probalom beloni.

udv
Balinov

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#7) azbest válasza Balinov (#6) üzenetére


azbest
félisten

a splash lite is egyszerűen kezelhető és lehet vele tévézni, csak nekem annó még a régebbi verziónál furának tünt a képe, lehet valami efektet nyomott rá, ami inkább rontott mint javított a minőségen [link]

Ha horizontális polarizációval adnak, akkor valami fém felületre cuppantsd fel az antennán fektetve.

[ Szerkesztve ]

(#8) Balinov válasza azbest (#7) üzenetére


Balinov
félisten

koszonom a tippeket, egyenlore MC szkennel, majd meg valszeg jelentkezem.

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#9) Balinov


Balinov
félisten

udv azbest,

Nexus7 + DVB-T projektem egyenlore cuminak tunik, xda-n egy hozzaerto azt irta, hiaba tamogatja a 4.2.1 stock kernel az RTL22832U-t, annak a drivereben meg az R820T tunermodul nincs tamogatva, igy varni kell, mig valaki megcsinalja.

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#10) azbest válasza Balinov (#9) üzenetére


azbest
félisten

bizony, ez így van. Sima linuxon is még csak az a driver van, amit fentebb linkeltem. Időbe telik mire letisztázzák és bekerül a hivatalos kernelbe.

(#11) Balinov válasza azbest (#10) üzenetére


Balinov
félisten

hatja, tipikus I.J. esete, de nem csuggedek. Szerinted hol lehetne utanezni, nyomonkovetni,hogy van-e mar driver az R820T-hez?

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#12) azbest válasza Balinov (#11) üzenetére


azbest
félisten

itt látszik ,hogy a 3.9-es kernelben még nincs benne [link]

Fentebb linkeltem egyet, azt valami fórumban találtam. Az a realtek driver valamilyen fejlesztői változata, de nem tudom, hogy hivatalos-e és hogy kitől származik.

A kínaiaknál ez egyébként jellemző, hogy mire egy tuner támogatása kiforr, akkor már kezd kikopni a piacról és helyette valami újabb jelenik meg. Így voltam az af9015-tel is, hogy amikor vettem, akkor az elején még bütykölni kellett a linuxot hozzá. Később, amikor már kifejezetten azt kerestem, meg már nem lehetett kapni. Az it9135-ös most ilyen, hogy elterjedt és már éppen jól támogatott is (van hozzá win driver, de ezt sem mindegyikhez mellékelik, nekem is a dx-es rendeléssel jött csak és linux alatt is relatíve könnyen beüzemelhető.) Most meg a reatek chipsetből ez a változat kezd terjedni, ahogy ebay-en láttam.

(#13) Balinov válasza azbest (#12) üzenetére


Balinov
félisten

koszi a linket, majd meglesem.

szoval, akkor hogy mivel kezd terjedni ez a tuner chip is, jo esellyel varhato,hogy a kozeljovoben lesz hozza linuxos driver? Fü vagyok a Linuxhoz, de amit desktop lin-re kijon driver, abbol lehet droid ala (4.2.1) drivert csinalni?

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#14) azbest válasza Balinov (#13) üzenetére


azbest
félisten

Mondom, fentebb linkeltem, már van driver, de nem póbáltam linux alá feltenni. A driver a kernel része (annak egy modulja) gyakorlatilag. Ha a hivatalos kernel része és úgy van buildelve a kernel, akkor alapból működik vele. Ha nem része a hivatalos kernelnek, akkor utólag lehet próbálkozni lefordítani hozzá.

itt egy régebbi változata a drivernek, ami még nem ismeri az r820t-t, ezt valamikor használtam és ment az e4000 chipes változattal. A lényeg, hogy van pár soros leírás is hozzá:
https://github.com/ambrosa/DVB-Realtek-RTL2832U-2.2.2-10tuner-mod_kernel-3.0.0

Korábbi hozzászólásban meg ott a frissebb, ami már támogatja a r820t-t, ránézésre olyan, mint az előbbi, csak újabb. [link]

[ Szerkesztve ]

(#15) Balinov válasza azbest (#14) üzenetére


Balinov
félisten

:R koszonom,koszonom, igy is nagy segitseg voltal.

amig a Google Groups oldalrol le lehet tolteni faj az a kovetkezo reszeket tartalmaza, ami gondolom szamomra az erdekes:

tuner_r820t.c
tuner_r820t.h
nim_rtl2832_r820t.h
nim_rtl2832_r820t.c

ami az XDA-s forum szerint nekem kellene az egy dvb-usb-rtl2832u.ko nevu fajl, ami ha hozzanemerto logikammal nezem, a driver maga.

Hogy lehetne a 2*2db .c ill. .h fajlbol egy .ko-t forditani, kesziteni?

udv
Balinov

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#16) azbest válasza Balinov (#15) üzenetére


azbest
félisten

Van egy readme a doc mappában mellette a fordítás menetével.
Viszont mivel neked nexus7-re kellene, ezért vagy a készülék rendszerén kell elvégezni a fordítást vagy cross-compileres környezetben kell fordítani, hogy olyan platformra fordítsa le, amit a nexus7 használ. Ha van olyan leírás, ahol video-for-linuxot fordítanak rá, akkor azt nézd meg hozzá.

(#17) peteris


peteris
csendes tag

Üdv azbest, érdekel ez a tuner, de vétel előtt szeretném tudni, hogy Win 8-hoz van-e hozzá valami driver. További kérdés, hogy az antenna csatlakozója MCX ? Sajnos egyik fotón sem látszik jól.

Azért gondolkodom egy új típuson, mert kellene a családba egy további tuner a meglévőn kívül. A másik blogodban fényképekkel bemutatott szürke tokos tunerek közül a "DVBT USB DONGLE" feliratú, piros LED-es verzióm van és hiba nélkül megy Win 8 alatt is, VLC-vel és WMC-el egyaránt, nem kért semmiféle drivert. Megoldaná a kérdést, ha kapnék még egy ugyanilyet, de nem találok sehol. Próbáltam egyet a másik három szürke típusból (kék LED-est), de használhatatlan volt, érzéketlen, vissza kellett adnom az eladónak. Lehet, hogy csak egy rossz példányt fogtam ki, de nem akarok tovább kisérletezni azzal a típussal.

Kösz, ha segítesz.

Péter

(#18) Balinov válasza peteris (#17) üzenetére


Balinov
félisten

udv

win8-al nem probaltam, azt hagynam masokra, de igen, az antennacsait MCX

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#19) azbest válasza peteris (#17) üzenetére


azbest
félisten

Ha jól sejtem neked az af9015-ös változat van, amit már régóta ismer windows és linux egyaránt. Az újabbakat, amik it9135-öt tartalmaznak szintén felismeri a windows, de túl régi drivert telepít. Ha jól sejtem nem telepítettél külön drivert hozzá, így gyakorlatilag nem is talált csatornákat vagy nagyon hosszú ideig tartott a keresés. Az it9135-höz van már új, win8 kompatibilis driver is: [link]. Az af9015-öt sajnos már nem lehet beszerezni.

Az itteni fekete tokos tunerhez 2012 májusi driver van, jó eséllyel megy win8 alatt is, de nem próbáltam ki. Ezzel is az a helyzet, hogy a windows magától is telepít hozzá drivert, de túl régit és azzal nem találja meg a csatornákat. Ezért kell a friss drivert feltelepíteni, amit mellékelnek hozzá (vagy amit közzétettem a blogban). Ha setup.exe-vel nem menne fel, akkor ki kell csomagolni azt és az eszközkezelőből betallózni a drivert amit tartalmaz.

(#20) peteris válasza azbest (#19) üzenetére


peteris
csendes tag

Köszönöm a támogatást. A meglévő tuneremhez AF15BDA.sys drivert találtam a gépemben, tehát a sejtésed jó volt. Az újabb verzió, ami nálam nem akart rendesen működni, valószínűleg IT9135-ös volt. Ez utóbbi is megtalálta a csatornákat, már nem emlékszem, hogy gyorsan vagy lassan, de állandóan szétesett a kép, kockásodott, pedig ugyanazzal az antennával (külső lepke) használtam, mint a másikat. Nem tudom, hogy ez lehetett-e driver probléma.

A választási dilemmám sajnos továbbra is fennáll. Jó hír, hogy az ezüstszürke tokos újabb verziókhoz van win8 kompatibilis driver, de egyéb jellemzőik (pld. vételi jel érzékenység) lehet, hogy rosszabbak mint a nálam lévő régebbi típusnál? A fekete tokos tuner kicsit drágább ennél, igaz többet is tud, SDR-t, amire nem tudom lesz-e valaha szükségem. Esetleg a DAB+ érdekelne, ha mostanában van egyáltalán adás. Fontosabb a Win8 alatti működés, ami itt egyelőre nem biztos, ha jól értem.

(#21) azbest válasza peteris (#20) üzenetére


azbest
félisten

Igen, előfordulhatnak különbségek a tunerek érzékenysége közt. Per pillanat a Cinergy T Stick+ -hez láttam win8-as drivert (2012 decemberi), az is reatek chipsetes. Csak hát az 40 euró és annak nem általános realtek drivere vagy hanem saját fejelsztésű, így nem megy vele más tuner.

Kár, hogy a realtek nem teszi közzé a legfrissebb tuner driver. Az újabbakkal más régebbi tunerek is menni szoktak. Az r820t vevősével megy az e4000 változatom is.

(#22) leuujah


leuujah
újonc

Sziasztok!
Én új vagyok, de problémám ugyan az mint a legtöbbeteké..Balinov irta le a legjobban .
Vásároltam egy usb RTL2832U+R820T dvb-t +sdr+dab+fm készüléket. FM, DAB, SDR kitűnő.
A DVB-T vétel semmi , nulla. Bármelyik programot is használom a jelszint 55 - 58 % a jelminőség csak 10%.
(Blaze, Splash Lite, DVB Dream, Progdvb 6.) . Antennáim egy 91 elemes Hirschman, egy Spektum 50, egy erősítős Nagy lepke. Ja plusz a saját kis mágnestalpasa.A dvb-t vételem ezekkel is a leírtaknak megfelelően semmi.
Eddig egy Alcor DTV HS volt, ami kitünően üzemelt, csak azt ezért elajándékoztam.
Tehát segítséget kérek tőletek, ha tudtok segíteni. Vagy a készülék teljesen zakkant, azaz a tuner digitális része elköszönt tőlem.
Egy számítógépen XP-vel, egy Laptopon win7-el , és egy XP-vel próbáltam.
Segítségeteket előre is köszönöm.
Üdv: Leuujah

[ Szerkesztve ]

Leuujah

(#23) azbest válasza leuujah (#22) üzenetére


azbest
félisten

Az sdr -hez speciális drivert kell használni, amivel másra nem nagyon használható a tuner.

Ugye a dab/fm/tévé vételhez feltetted a friss drivert, amit cédén mellékeltek hozzá (az írásomba is tettem letöltési lehetőséget hozzá). Azzal a driverrel, amit a windows magától feltelsz nem fog működni a vétel mert 2010-es, ez a változat pedig néhány hónapja létezik.

Egy időban vagy sdr vevő driver lehet fenn, vagy a normál realtek driver. De ezt gondolom a programok panaszolnák is. Eszközkezelőben meg lehet nézni a bedugott tuner által használd driver pontos verzióját.

[ Szerkesztve ]

(#24) Balinov válasza azbest (#23) üzenetére


Balinov
félisten

azt mondod, 2010-es? Tegnap ujraraktam a win7-et, windowsupdaten huzott le maganak a nyomorult driver-t, de eszkozkezelo szerint azok 2009 szeptemberiek. Este teszek ujbol probat, ezuttal a drivercd-n levokkel. :R

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#25) leuujah


leuujah
újonc

Szia!
Az illesztőprogram:

A Szállítója:REALTEK
A dátuma: 2012.05.21.
A verzio száma: 86.1.521.2012

Nekem ez van fenn.
Üdv.

Leuujah

(#26) azbest válasza leuujah (#25) üzenetére


azbest
félisten

Pontosan ugyanúgy használod az antennát, mint az előző tunerrel? Az erősítőjének a tápfeladója is rendben? A tuner nem ad neki tápot az antennán keresztül, tápellátás nélkül pedig az erősítők többsége épphogy elvágja a jelet. Nem lehet, hogy éppen túl erős a jel és túlvezérli a tunert? Elég komoly antennának tűnik, ami olyan helyeken indokolt, ahol egyébként rosszak a vételi viszonyok.

Mivel a digitális tévé része pont ugyanaz, mint ami a rádiót kezeli, így ha az egyik megy, akkor a másiknak is jónak kéne lennie.

(#27) leuujah


leuujah
újonc

Szia!
Igen ezt a készüléket is ugyan abba a környezetbe használom.
Ezt a tesztelés során használtam erősítővel az antennát és erősítő nélkül is. Ja és a saját kis Mágnestalpasával.
A jelszint mérő mindig ugyan azt az 58%-ot mutatta. A jelminősége 10%-on áll.
Forgatós az antenna rendszerem. Próbáltam távolabbi adótornyot is , mint Szentest, Gerecse, Tokaj.
Ezeket az adókat nem is érzékelte. Szóval a forgatóval tudok kisebb jelnagyságot is kiforgatni, de az eredmény nem változik. Majd egy pontnál 0 lesz mind a kettő. Nem csökken mint a Samsung LCD tv-nél.
Jelenleg több nem jut eszembe.
Köszi a segítséget.

Leuujah

(#28) azbest válasza leuujah (#27) üzenetére


azbest
félisten

Este megnézem, hogy nálam milyen értékeket ír ki ez az R810T rf vevős változat. Nálam ennél vételtől függően változó volt az erősség és a minőség is. Viszont nem tudom, hogy kifejezetten jó vételnél hány százalékig megy fel.

Van egy rtl2832u+e4000 tunerem is, annál úgy emlékszem 55%-ot jelez mindig a jelerősségre. Ilyet is láttam már ilyen fekete tokban.

Ezen kívül még sokféle rf chippel szokták párbarakni az rtl2832u-t. Hogy mi van mellette, azt 100% biztossággal csak úgy lehet megtudni, ha belenéz az ember. Ha úgy érzed ki tudod nyitni a műanyag burkolatot, akkor esetleg megnézheted, de nem akarlak rávenni :) körömmel általában könnyen szétpattinthatóak ezek a műanyag tokok, a fekete kapaszkodói kicsit törékenyebbek, mint a régi ezüst festésűeké. Szétszedés nélkül esetleg kipróbálhatod a mellé kapott drivert és a nálam linkelt drivereket (az ittenit és az e4000-esét is hátha neked olyan van és valamiért nem szereti az újabbat).

(#29) leuujah


leuujah
újonc

Szia!
Nekem 820t van benne. ehhez adták a drivert. Szétpattintva is 820T a tuner.
Megpróbálom a E4000 driverét.

Leuujah

(#30) leuujah


leuujah
újonc

Szia !
Ez nem fekete, hanem fehér.

[ Szerkesztve ]

Leuujah

(#31) azbest válasza leuujah (#27) üzenetére


azbest
félisten

Valószínűleg tényleg nem mutat 60%-nál több jelszintet. Ha a minőség ilyenkor mégis 10%, akkor talán valami szoftveres probléma van a gépen.

Ha az xp rendszer frissítések nélküli, sp3 előtti volt, akkor a bugjai is problémát okozhatnak [link]

[ Szerkesztve ]

(#32) leuujah


leuujah
újonc

Szia!
Bocsánat , de rossz tuner tipust irtan le. Ez a tuneren volt.
Ráküldtem egy rtlsdr_win / rtl_test.exe programot.
Az viszont Fitipower FC0013 tuner -t jelzett ki.
Ehhez viszont nincs driverem, és nem is találtam a neten sem.
Ha neked van , vagy tudsz egy linketahonnan le lehet tölteni nagyon megköszönném.

Leuujah

(#33) azbest válasza leuujah (#32) üzenetére


azbest
félisten

Azt mondtad hogy szétszedve r820t van benne. :U

Ha régi verziójú sdr progit használsz, ami még nem támogatja, az lehet hogy rosszul ismeri fel.

Ez az sdr_test jól írja ki a 820-at. [link], zadig_v2.0.1.160.7z drivert tettem fel hozzá.

Gondolom tévézés előtt leszedted a zadig drivert mielőtt feltetted a normál reatek drivert. Ha valóban fc tuneres, akkor azt lehet hogy kezeli az a driver amit a windows magától feltesz windows updateről hozzá.

[ Szerkesztve ]

(#34) leuujah


leuujah
újonc

Szia!
Köszi megpróbálom. De az FC0013 hoz igy sem találok drivert.
üdv.

Leuujah

(#35) peteris


peteris
csendes tag

Ismét próbálkozom a Windows 8-as kérdésemmel, esetleg valaki talált már az RTL2832U+R820T kombinációhoz működő meghajtót?

(#36) azbest


azbest
félisten

Rövid próbálkozás után azt kell mondjam egyelőre nem működik win8 alatt a tuner. Nem engedi feltelíteni a drivert.

(#37) peteris válasza azbest (#36) üzenetére


peteris
csendes tag

Köszi, nem erőltetem tovább a dolgot.

(#38) leuujah


leuujah
újonc

Szia!
Megpróbáltam amit ajánlottál, de semmi változás.
És a tunerem FC0013. A test is többször is ezt mutatta.
Üdv

Leuujah

(#39) azbest válasza leuujah (#38) üzenetére


azbest
félisten

Ha nem megy a hozzá kapott driverrel, akkor az is lehet hogy hibás. Az nem olyan tuner mint amiről ebben az írásban szó volt.

(#40) doberman


doberman
senior tag

sziasztok.

it9135 chipset-es dongle került a kezeim közé. természetesen egyből próba... de nem win-es környezetben.
tplink 1043-as routeremen openwrt fut. van hozzá kernel támogatás is, a tvheadend gyönyörűen streameli az adást a hálózatba. és itt jön a kérdés: nem lehetne sdr-rádióra is rábírni - vagy túl szép lenne?
természetesen linuxos gurukat kérdezem ez ügyben...

z

8lnu

(#41) doberman válasza doberman (#40) üzenetére


doberman
senior tag

na, csak a lényeget hagytam ki.
az lsusb kimenete:
Bus 001 Device 007: ID 048d:9135 Integrated Technology Express, Inc. Zolid Mini DVB-T Stick

elnézést, hogy ide írok, nézem hogy ez a chipset nem ennek a topicnak a tárgya... hátha

[ Szerkesztve ]

8lnu

(#42) azbest válasza doberman (#40) üzenetére


azbest
félisten

Nem alkalmas rá. Tudomásom szerint csak a realtek chipsetesek képesek arra a normál tunerek közül, hogy egy frekvenciasávot átadjanak a gépnek feldolgozás nélkül.

(#43) doberman válasza azbest (#42) üzenetére


doberman
senior tag

ühüm.... ez szomorú.... köszönöm a válaszod.
(mese nincs, keresünk olyat amivel lehet sdr-ezni.)

viszont egy kérdést feltennék: ismersz valakit aki openwrt alatt beüzemelt sdr rádiót? (pl routeren?)

8lnu

(#44) azbest válasza doberman (#43) üzenetére


azbest
félisten

Nem tudok róla. Sdr-hez lehet más driver kell, azt kell megnézni hogy linux alá mi kell hozzá és hogy az felrakható -e a routerre.

(#45) wwenigma


wwenigma
Jómunkásember

AF9035-höz nincs valami okossag? Vagy örüljek neki hogy normalisan mukodik X éve? :D

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#46) azbest válasza wwenigma (#45) üzenetére


azbest
félisten

Hát, a tunerek általában pont azt tudják amire készítették őket. A realtek sem így reklámozta a cuccát, csak a linuxos driver írása közben tűnt fel a programozónak, hogy "né mán, ez debug módban képes átadni mindenféle adatot". Vagy valami ilyesmi :)

(#47) doberman válasza azbest (#44) üzenetére


doberman
senior tag

szia!

info: bekerült az aktuális trunk -ba egy
rtl-sdr_2013-01-10_ar71xx.ipk 09-Feb-2013 19:19 26860 file.

ez bizony a realtek chip-es dvb-t vevőhöz sdr programm... ergo megy openwrt képes eszközön...pl router :-)

(mostmár csak szereznem kell egy ilyet....)

8lnu

(#48) azbest válasza doberman (#47) üzenetére


azbest
félisten

Na akkor lehet routerből radarállomást faragni ;]

(#49) mackosajt


mackosajt
addikt

Napokig nem használtam a stick-et, de közben úgy emlékszem, a win felajánlott valami frissítést rá. (nem biztos, mert nem figyeltem meg jól, sajnos)

Ma reggel akartam volna kicsit tvzni, erre "nincs jel".
Ezt írta a BlazeHD mindenre.

Egy erősítős antennára van kötve, és eddig mindíg jó volt, most sehogy sem akarta.
Szétszedtem mindent, de továbbra sem ment összedugás után sem.

Leszedtem a SmartDVB progit is.
Az jelre 50%-ot ír állandóan, ha bent van az antenna, ha nincs.
Megadta volna magát a stick? Vagy csak a win hülyült meg?

Win media center pl nem találja az eszközt, pedig eszközkezelőben ott van.

Ötlet?

http://www.opelforum.hu http://hkv.hu "Zuzuval társalogni olyan volt, mint sajtreszelővel rejszolni. Enyhén szórakoztató, de leginkább fájdalmas." by Ford Fairlane

(#50) azbest válasza mackosajt (#49) üzenetére


azbest
félisten

Ha hagytad, hogy a win lecserélje a driverét egy régebbire, akkor valószínűleg nem tudja azzal hangolni a csatornákat. Van a windowsnak ilyen hülye szokása, hogy néha a gyári új driver helyett is erősködik és fel akarja tenni a helyére a több éves régit. :(

Megoldás: újratelepíteni a drivert, és nem engedni hogy lecserélje (lehet jelölni is windows update részen, hogy azt a frissítést ne mutassa többé)

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.