Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) Jaysy


Jaysy
csendes tag

Szép napot!
A következő problémám van.
Adott a vidkarim: egy dvi, egy hdmi, egy s-videó kimenet van rajta. Két monitort szeretnék rákötni és nem egyforma képet szeretnék persze. A dvi kimenetet már használja az egyik monitor, a hdmi-re szeretném kötni a másikat vagy az s-videó-ra. A másik monitor is csak sima vga csatival rendelkezik.
Ha jól olvastam előrébb akkor ez a kis szerkentyű meg tudja oldani a problémámat, hogy hdmi-ből csinál vga-t.
ugye?
Választ előre is köszönöm.
További kellemes napot!
Üdv.

Ha az idő tényleg nem jelent semmit számodra, kezdj el internetezni! Mentsd meg a Földet... az egyetlen bolygó ahol lehet SÖRT kapni!

(#52) azbest


azbest
félisten

Közben lett egy ilyenem is, ez még jobban ajánlott.
Ad ki hangot is és van tápbemenete is. Mostanra az ára is olcsó lett.

(#53) glaci válasza azbest (#52) üzenetére


glaci
őstag

Szia!

Köszi a tippet!
Egy kérdés nem hagy nyugodni, mielőtt én is veszek ilyet.
Ez is lekezeli a nem szabvány HDMI felbontásokat? Mert a leírásában csak DVD -k PS3, stb. által használt szabvány felbontásokat írja, de nekem kellene a 800x600, 1024x768 és az 1280x1024 is.
A másiknál írták a többiek, ha jól emlékszem, hogy az átadja az EDID információkat is. Ez is tudja ezt?
Ki tudnád esetleg próbálni? (Főleg a felbontásokat.)
Előre is köszi!

Üdv.: Laci

Majd írok ide valami okosat. (Majd ...) ;)

(#54) azbest válasza glaci (#53) üzenetére


azbest
félisten

A felbontás az őt hajtó eszköztől is függ. A másik hasonló átalakítómmal úgy tapasztaltam, hogy a notimról hajtva jól kezelte az 1280x800 monitoromat, míg rapsberry pi-ről hajtva hiába állítottam be arra, valamit rosszul adott az ki ezért el volt csúszva a kép. A rapsberry-vel csak a hd felbontások mentek jól (720p, 1080p). Az edid is átment azzal. Ezzel a picivel az andoidos stickemet használva 720p és 1080p módokat kínál fel az android.

(#55) erik88


erik88
aktív tag

sziasztok vennék én is egy ilyen hdmi vga átalakitot ps hez de nem tudom melyiket. müködnek azok az ebayes egy-két ezer forintoskis kutyuk is vagy inkabb vegyem meg a drága 5-6-7 ezer forintos átalakítót ?
használtam már ilyet nekem a monitoromon nagy jól adta a képet és jól tudtam vele játszani. szóval nem vennék tévét hanem rákötném inkább a monitoromra :)
Üdv Erik

(#56) azbest válasza erik88 (#55) üzenetére


azbest
félisten

Szia,

a lényeg, hogy aktív átalakító legyen. Az amelyik csak egy passzív kábel hdmi és vga csatlakozóval, az csak néhány konkrét készülékkel működik, nem szabványos megoldásként.

Ahogy néztem 8 dolcsi környékén kezdődnek az átalakítók. Arra érdemes figyelni, hogy lehessen tápot kötni rá - ez egy usb -s táp kábel is lehet. A hdmi nem támogatja a nagy fogyasztású eszköz táplálását, le is éghet a kimenet, ha külön táp nélküli aktív átalakítót kötünk rá.

Pár hozzászólással korábban mutattam egy olyan átalakítót, ami megfelel a kritériumoknak és még a hangot is le tudja választani, ha azt is hdmi kimeneten küldenéd. [link] a kép kattintásakor előjön a webshop ahonnan rendelni lehet. De ebayen is láttam, hogy kapható ez a fajta.

[ Szerkesztve ]

(#57) erik88 válasza azbest (#56) üzenetére


erik88
aktív tag

ez amit linkeltél nagyon jó lenne nekem :) köszönöm a gyors választ :) :R

[ Szerkesztve ]

(#58) erik88


erik88
aktív tag

esetleg azt amit linkeltél lehet valami magyar oldalról is rendelni :) nem akarok várni 2-3 hetet az ebayes rendelés miatt :)

(#59) azbest válasza erik88 (#58) üzenetére


azbest
félisten

hát... a gyorsan, olcsó, jót opcióból csak kettőt választhatsz egyszerre :DDD

edigitalnál láttam drágán, nem tápbemeneteset majd 9 ezerért... azt nem ajánlom, mert kárt tehet a hdmi kimenetedben. Ezek 6-8 dolcsi közt vannak ebayen egyébként. De ilyet inkább ne.

Ha lenne display port kimeneted, arra viszont látok náluk jót [link]. A dvi-I -ről passzív dvi-vga átalakítóal menne. A displayport több áramot tud kiadni, azért nem kell neki plusz táp.

(#60) erik88 válasza azbest (#59) üzenetére


erik88
aktív tag

Akkor jó lesz az ebayes is nekem az legalább ha beszarik nem lesz nagy érvágás :) de a lényeg, hogy legyen rajta táp ügye ? :)

(#61) azbest válasza erik88 (#60) üzenetére


azbest
félisten

Fontos a táp. Lehet, hogy van ami képes hosszabb távon át működni a tápbemenet nélkülivel is, de gondolom az a pár százas különbség nem éri meg, hogy elrontsa a gépedet / videokártyádat (vagy playstation az?).

A hdmi hivatalosan 50mA áramot képes leadni 5V-os tápján. Ezzel szemben az átalakító 200-250mA-et is használhat. Ez 4-5x akkora mint a szabvány. Ezért érdemes a táp bemenetest használni. Természetesen tápot is kell rá kötni, usb-s kábelt szoktak is mellékelni.

Ezt kötheted a gép usb-jére is. Vagy ha az átalakító a géptől messzebb lenne, akkor usb-s telefontöltő is eléképzelhető hogy jó hozzá, de én inkább a gépről kapott tápot preferálom, főleg noti esetén.

Úgy látom valaki vaterán is árul hasonlót, mint amit linkeltem, csak feketében [link]. Az ilyen aukciós oldalaknál arra érdemes figyelni, hogy készletről küldi -e, mert ha ő is kínából rendeli neked, akkor úgy is 1 hónapig tart csak még drágább is.

(#62) erik88 válasza azbest (#61) üzenetére


erik88
aktív tag

Playstationrol lesz :) köszönöm mindent megtudtam amit akartam :) majd akkor veszek egyet :)

(#63) erik88 válasza erik88 (#62) üzenetére


erik88
aktív tag

nincsen valakinek véletlenül ? :) amit fentebb linkelt a kolléga ? :)

(#64) erik88


erik88
aktív tag

Valaki próbált már olyat, hogy nem táp..-os hdmi-vga átalakítót ps3-hoz ? Vagy valakinek nincs eladó ?

(#65) tiraker


tiraker
újonc

Sziasztok

Olyan kérdésem lenne és elég fontos lenne hogy megtudjam működik-e mert a munkámhoz szükség lenne rá.
A szitu a következő:
Adott egy laptop amin csak plusz HDMI kimenet van (viszonylag új modell) és a munkám miatt kell egy másodlagos monitor is. De itt a cégnél csak olyan normál monitor van amin sima VGA kimenet van csak és így ugye nem tudom használni ezzel a laptoppal. Erre kell egy átalakító viszonylag elég gyorsan. Elsősorban excel meg hasonló műveletekre kéne így nem minőségi kérdés a képi megjelenítés pusztán működnie kéne :)
Alapból ugye minden flanc nélkül csinálunk hdmi-ből dvi-t és ugye dvi-ból is egyszerű átalakítóval tudunk d-subra alakítani.
Találtam egy kábelt aminek alapvetően ezt a gondolatmenetet követve működnie kéne de az eladó inkább egy 5000 Ftos termékre akar átbeszélni. Nekem hang átvitelre meg ilyesmire nincs szükségem csak a nagyobb munka felület lenne az érdekes.

[link]

A laptop egyébként: Dell Inspiron 15-3531
A monitor pedig : Acer AL1913

Értem hogy egy analóg jelből elektronika kell a képi megjelenítés javítására de itt butításról lenne szó és egy nem tökéletes minőségű 1280x1024-es jelet kéne kicsikarnom a laptopból. Semmi egyebet :)
Nagyon szépen köszönöm előre is a segítséget :)

(#66) azbest válasza tiraker (#65) üzenetére


azbest
félisten

Az a kábel semmire sem jó. De le is írja hogy csak analóg jel átvitelére alkalmas, azt meg nem ad ki a hdmi.

"Alapból ugye minden flanc nélkül csinálunk hdmi-ből dvi-t és ugye dvi-ból is egyszerű átalakítóval tudunk d-subra alakítani."
Nem, ezt már sokszor leírtuk, hogy a digitális jelből (hdmi/dvi) nem lesz analóg (dsub) magától.
Amire te gondolsz a dvi kapcsán az a dvi-i, ami a digitális mellett az analóg jelet is tartalmazza, ezért lehet egyszerű passzív átalakítóval dsub-ot kötni rá. A hdmi-dvi átalakító dvi-d, ami csak a digitális jelet tartalmazza.

"Értem hogy egy analóg jelből elektronika kell a képi megjelenítés javítására de itt butításról lenne szó"
Ezek szerint mégsem érted. :) Eleve azt sem értem, hogy milyen analóg jel javításáról beszélsz.
Neked hdmi digitális kimeneted van, abból akarsz analóg dsub-ot csinálni. Ehhez aktív átalakító áramkör kell. Ilyen van abban az írásban is amihez ezt a kommentet írtad. De a kommentek közt ajánlottam már jobb fajtát is, aminek van táp bemenete. Leírtam már, hogy miért kell olyan.

[ Szerkesztve ]

(#67) Mister_X


Mister_X
nagyúr

Üdv!

Elég régiek a hozzászólások, így gondoltam írok (meg keresni is lusta vagyok, ejj). HDMI-ből kéne D-SUB-ot csiholni, de eddig épp a fordítottjára való dolgokat dobált. Ez mondjuk sajnálatos, de spirte, még a végén kiderül, hogy én vagyok a a helikopter.

Az eszköz egy Xbox One lesz, a monitor valami eldzsí, 1440*900 - titkon reménykedem abban, hogy engedi kiküldeni valami ehhez közeli jelet, a maradékot (skálázás, igazítás) megoldja a monitor az AUTO gomb megnyomása után.

A kérdés pedig, hogy mit kellene vennem? Hang nem létszükséglet, emlékeim szerint a kontrolleren is lehet hallgatni az áldást, de ha árban nem nagy a difi, akkor jöhet hangkiötlős is. Bár szerintem előbb lesz TV-m, de kutya baj.

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#68) Speed® válasza Mister_X (#67) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

<2 hetes az utolsó hozzászólás előtted, ami mindent leír, amit tudnod kell :U

(#69) azbest válasza Mister_X (#67) üzenetére


azbest
félisten

Nem ártott volna picit visszaolvasni :P

Ha viszont az ünnepek előtt szeretnél ilyet, akkor közelebb kell keresgélned. A kínai küldemények szerintem február előtt nem nagyon várhatóak. A magyar posta a megnövekedett csomagforgalomra való tekintettel nemrég épített le 150 ember. Hacsak nem expressz postázással kéred, de akkor meg nem olcsóbb, mint itthon venni hasonlót. A tápbemenet kell rá, különben elfüstölhet a hdmi kimenet az eszközön.

(#70) Mister_X válasza azbest (#69) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Hát már csak a Google keresési skillemen kell csiszolni. Igazat megvallva, három nap múlva kellene :B Mennyire lenne fájdalmas egy D-SUB - DVI majd DVI - HDMI átalakító? Speed(R) által felrótt hozzászólás alapján gondolom halott ügy, csak ez a tápos aktív konverteres bigyó fog működni.

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#71) azbest válasza Mister_X (#70) üzenetére


azbest
félisten

Most a fordított irányt írtad le :U

hdmi -> dsub az nem ugyanaz, mint a dsub -> hdmi, nem megfordítható az irány.

Három napon belül még magyar boltból sem biztos, hogy kapsz. Az ár pedig 8-10 eft körüli. Ráadásul sok helyen az 1500 forintos tápbemenet nélküli változatot árulják 8 ezer felett, ami tönkreteheti a hdmi kimenetet.

(#72) Mister_X válasza azbest (#71) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Eddig csak ezt találtam, gondolom ez pont a kuka kategória...

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#73) Mister_X válasza Mister_X (#72) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Szerintem ez lesz a befutó. Eléggé aktívnak látszik, táp is van mellé, talán alkudni is tudok.

De lehet nem lenne utolsó ötlet monitorok terén is nézelődnöm, 15-20k környékén talán kapni HDMI bemenetes 1366*768-ast és akkor problem solved.

[ Szerkesztve ]

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#74) azbest válasza Mister_X (#73) üzenetére


azbest
félisten

Még egyszer mondom: a vga-ról hdmi-re alakítás nem felcserélhető a hdmi-ről vga-ra alakítással. Amit linkelték az videokártya vga (dsub) -ról alakít monitor hdmi-re. Neked a másik irányú átalakítás kell, nem?

A delock az működik, csak drága és ez az amit 7 dolcsi körül a kíniak is adnak. Viszont túlterhelheti a hdmi kimenetet és az drága mulatság lenne. Működik, de nem ajánlom, mivel nincs táp bemenete.

Hát ja, egy monitort könnyebb venni. 35-40 közt ips vagy VA paneles 21.5 - 23" méretű vadi új monitorok vannak már a boltokban (a benq monitorok közt a GW sorozatból vettem ilyeneket). A dvi bemenet is jó szokott lenni hdmi kimenethez, mert ott sima passzív átalakító vagy kábel is jó. Pl 31ért látok most egy jónak tűnőt [link]

Kisebb méretben, felbontással is akadnak dvi-sek, de a legtöbb csak dsub-os.

Használtan lehet jobb eséllyel kapni valami kisebb dvi bemenetest és még olcsóbb is lehet.

[ Szerkesztve ]

(#75) Mister_X válasza azbest (#74) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Áh, értem már. Kár. :(

A végén tényleg monitor lesz a vége, 20k-ért van DVI-D-s 1600*900-as 20" moncsi, talán egy 10%-ot alkudok és akkor 20k-ba belefér az átalakító is.

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#76) azbest válasza Mister_X (#75) üzenetére


azbest
félisten

Ha találsz valami megbízható infót arról, hogy az xbox kimenete elbírja károsodás nélkül a tápnélküli átalakítókat is, akkor megpróbálkozhatsz vele. A hdmi szabvány 50mA-t enged terhelésnek, az átalakítók meg 200 felett fogyasztanak. Ha valahol specifikálták az xbox hdmi kimenetén, hogy ez mennyi és legalább 300, akkor jó a tápnélküli is.

Vaterán is vannak átalakítós hirdetések, de ott is figyelni kell, hogy melyik fajta jó. Meg arra is, hogy tényleg van -e neki, vagy csak a nevedre rendeli kínából és majd tavasszal érkezik csak meg.

Például ez olyasmi feketében, mint ami nekem is van: [link]
A hirdetés alapján úgy tűnik, hogy készleten van neki, de kérdezz rá.

A tápolás úgy a legegyszerűbb, hogy a hdmi mellett a mellékelt usb-táp kábelt is bedugod az xbox és az átalakító megfelelő helyére.

[ Szerkesztve ]

(#77) Mister_X válasza azbest (#76) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Szerintem ez az ajánlat nyert :R Már csak a vakerától várom az új jelszavam, mert cseszik beengedni... gyorsabb lenne új profilt regisztrálnom :U

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#78) azbest válasza Mister_X (#77) üzenetére


azbest
félisten

Még egy apróság:

Ha jól emlékszem az átalakítók nem szeretik a visszatápolós vga kábelt (9es pin [link])

Vagy olyan vga kábel kell, ami a monitorról nem visz vissza áramot, vagy egy dsub kábelből kitéped a 9es lábat. Persze ez monitortól is függ, hogy szükséges -e. Ezt akkor vettem észre, amikor az androidos stick ledje amivel használtam, akkor is világított, amikor nem volt a tápja bedugva. A monitor meg nem adott képet. A vga kábel cseréjével megoldódott.

[ Szerkesztve ]

(#79) Mister_X válasza azbest (#78) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Megnéztem a monitor kábelét, ott a tű. A monitor típusa LG Flatron L192WS-SN, ennél vajon szükséges? (Nincs annyira jó az angolom, hogy kikeressem)

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#80) azbest válasza Mister_X (#79) üzenetére


azbest
félisten

Próba szerencse, ha van kép és nem búg a hang, akkor nem kell bántani. A tű nekem is ott van a "jó" kábelen is, csak gondolom nincs bekötve. Normál esetben ezen át az eszköz adna minimális tápot a monitornak, hogy akkor is fel tudja ismerni és kiolvasni a paramétereit, ha a monitor egyébként ki van kapcsolva. Lehet csak az én kis monitorom volt különc, hogy ő is adott ki azon tápot.

Ha fixen bekötött a vga kábel, akkor nem ajánlom a pin kitépését, mert máshoz meg lehet, hogy később pont kellene.

[ Szerkesztve ]

(#81) Mister_X válasza azbest (#80) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Nem fix, azért is esnék neki így, ha kell.

Az általad linkelt baterás cumót már leütöttem, szerdán utalok, remélem itt lesz péntekig (néha meg tud lepni a Magyar Királyi Posta, pl. Lengyelből volt itt 4 nap alatt egy csomag).

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#82) Szilárd 10


Szilárd 10
csendes tag

Sziasztok
Van egy playstation 4 konzolom ezt szeretném monitorra kötni.
Vegig olvastam az érintett hozzászolásokat.
Tápellátás legyen rajta ez a legfontosabb és azt a ps4 usb-én keresztül kössem rá vagy inkább adapterrel 220-ról?
Nem akarom hogy kicsinalja a hdmi-t rajta ettől kicsit tartok.
Vagy vegyek egy hdmi-s tv?
Köszönöm

,,10-et 5 cent-ért, nagy koponya vagy"--> "Bud Spencer"

(#83) rockit


rockit
csendes tag

Sziasztok!

Nemrég vettem egy Asus k501-es notebookot. Nincs benne VGA kimenet csak HDMI, de adtak hozzá átalakítót. BenQ MP525P -re ha rádugom, akkor megjelenik a kép, de aztán elkezd villogni, majd eltűnik, majd néhány másodperc múlva megint megjelenik, és ez ismétlődik. Van ötletetek hogy hol lehet a gond? Rossz lehet az átalakító?

Köszi,
R

(#84) azbest válasza rockit (#83) üzenetére


azbest
félisten

Nemrég nálam is járt olyan notebook, de nem próbáltam ki az átalakítót.

A saját átalakítómmal akkor kapcsolódott ki a kép (raspberry pi-vel), amikor túl alacsony lett a feszültség.
Szóval talán az átalakító és a monitor együtt túl sok áramot igényel, amit a hdmi kimenete már nem tud stabilan biztosítani.

Közben eszembe jutott egy másik kaland az egyik átalakítóval és egy android stickkel: az egyik vga kábellel nem adott képet a monitor és búgott a hang a stickre kötött hangszórón. A vga kábelt kicserélve viszont minden jó lett. Ja és a stick tápját kihúzva sem kapcsolt ki, hanem a monitor felől kapott áramot az átalakítón keresztül a hdmi kimeneten. Eléggé meglepődtem. Itt a megoldás az volt, hogy átcseréltem másikra a vga kábelt. Valószínűleg a pin9 bekötésén múlott: amelyik kábelen nem volt bekötve, ott nem volt baj. Ha minden vga kábeleddel rossz, akkor esetleg próbálkozhatsz még egy kábel módosításával, a pi9 kitépésével. Ha fix kábeles a monitor, akkor inkább ne tépkedd. Ja látom ez projektor.

Persze akár az átalakító is lehet rossz. Ha más gépre kötve, más monitorra kötve is csinálja, akkor valsz rossz.

Szerintem elsőre a vga kábel cserét próbáld meg. Ha az valami nagyon hosszú vga kábel, akkor az is lehet az oka. Próbáld meg normál méretűvel.

[ Szerkesztve ]

(#85) rockit válasza azbest (#84) üzenetére


rockit
csendes tag

Köszi, ez a VGA kábel csere jó ötlet. Szerzek egyet és úgy is kipróbálom. Egy monitorral próbáltam projektor helyett, ott működött, nem tűnt el a kép, viszont mintha a hertz lement volna, mert picit vibrált, bár lehet hogy csak nekem tűnt úgy a notebookhoz képest, nem LCD monitor volt.

(#86) azbest válasza rockit (#85) üzenetére


azbest
félisten

A crt monitoron a 60Hz az láthatóan vibrál. Az LCD máshogy működik, ott nem veszed észre általában (max a nagyon rossz pwm megoldást használó háttérvilágításosaknál). Crt esetén 85Hz-et használtunk anno jobb monitorokkal.

(#87) perfegor17


perfegor17
senior tag

Sziasztok vettem egy HDMI VGA átalakítót de sajna nem akar képet adni róla. :(
Én csináltam valamit rosszul vagy ez semmire való átalakító? [link]

(#88) azbest válasza perfegor17 (#87) üzenetére


azbest
félisten

Ahogy nézem, amit te vettél az egy VGA+audio ->HDMI átalakító.
Ha HDMI -> VGA + audio átalakítót szerettél volna, akkor nem ahhoz valót vettél.
Nem megfordítható az irány, nem passzív eszközök, ahol csak össze vannak drótozva különböző alakú csatlakozók.

(#89) perfegor17 válasza azbest (#88) üzenetére


perfegor17
senior tag

Nekem egy régi gépet kellene rákössek egy új HDMI-s tv-re.Csak HDMI van a tv-n így lett egy ilyen cuccos.Nekem elég lenne kép.

(#90) azbest válasza perfegor17 (#89) üzenetére


azbest
félisten

Akkor elvileg jó lenne. Hát próbálj már felbontást vagy képfrissítést. Gondolom az usb-t bedugtad, mert az ad tápot neki, hogy tudjon működni.

(#91) perfegor17 válasza azbest (#90) üzenetére


perfegor17
senior tag

Persze bedugtam de a tv-n nem tudom állítani a felbontást a gépen pedig semmit nem tudok kezdeni kép nélkül. :)

(#92) azbest válasza perfegor17 (#91) üzenetére


azbest
félisten

nem tudom milyen géped van, de eszembe jutott még egy dolog, amit a kollégák is megszívtak párszor.
Ugye olyan vga kimenetbe dugod, ahol van kép? Vannak olyan inteles alaplapok, amelyeknek van videokimenete a prociba integrált gpu-val. Csakhoz nem minden prociban van gpu és olyankor azok csak vakdugók. Ha külön videokártya van a gépben, akkor abba dugd. Milyen videokártya van, milyen gép?

[ Szerkesztve ]

(#93) azbest válasza azbest (#92) üzenetére


azbest
félisten

Másnak másmilyen jól megy [link]

(#94) perfegor17 válasza azbest (#92) üzenetére


perfegor17
senior tag

Sikerült megoldani integrált vga van csak.De várni kell vele mire képet add ha biosba akarok belépni bekapcsolás után nyomni kell egyből a del-t csak akkor add képet ki a vga-ra.Ha csak bekapcsolom akkor csak a windows-ban add képet.

(#95) xzeebyt


xzeebyt
tag

Sziasztok,

Lenne egy olyan kérdésem, hogy vettem egy olyat hogy D-SUB -> HDMI átalakító, ami így néz ki. Van egy LG Flatron w1946s-bf monitorom, amit szerettem volna a ps3-al összekötni. De ugye ezen a monitoron csak D-Sub kimenet van, ezért gondoltam erre az átalakítóra. A problémám az, hogy a ps is érzékeli, hogy HDMI csatlakozás van, a monitor is érzékel valamit, de képet még sem ad. Abból látom, hogy valamit érzékel, mert van egy gyenge fekete háttérfénye a monitornak, vagy hogy mondjam. Tehát a kikapcsolt állapotnál picit világosabb, és nem ír olyat, hogy nincs jel. Próbáltam már, kalibrálni a montiort, gyári beállításokra vissza állítani, de semmi. Kipróbáltam a géppel is ezt az átalakítót, ott se adott képet. Egy másik, valami régebbi típusú monitorral, ami ráadásul nem is szélesvásznú, hanem sima LCD de az a kocka, azzal meg működött. Tehát az átalakító az jó, de a monitorom meg HD-s, tehát a ps-t is kéne érzékelnie. Esetleg valaki nem tudja mi a megoldás ? :(

A válaszotokat előre is köszönöm ! :R

Kriptot is elfogadok!

(#96) azbest válasza xzeebyt (#95) üzenetére


azbest
félisten

Nem, te nem D-SUB -> HDMI átalakítót vettél, hanem hdmi -> d-sub átalakítót.
A minitornak bemenete van, nem kimenete. csak, hogy tegyük tisztába a honnan hová irányt.

Ez még akár jó is lehet. Talán nem olyan videomódot ad ki a ps3, amit a monitor támogat. Át kéne állítani 720p-re a ps3 kimenetét.
http://manuals.playstation.net/document/hu/ps3/current/settings/videooutput.html

[ Szerkesztve ]

(#97) xzeebyt válasza azbest (#96) üzenetére


xzeebyt
tag

Köszönöm a gyors választ. :R Erre gondoltam én is, csak aztán elvetettem az ötletet, ugyanis egy másik monitoron ami régebbi LCD kocka monitor, azon volt D-SUB és DVI bemenet is. Ahhoz van akkor egy HDMI->DVI átalakítom, és annál a monitornál nem kellett állítanom semmit a PS-en, összedugtam, és már ment is. Megpróbálom majd ezt a lehetőséget ha már te is ajánlod. :R De amúgy akkor a PC-vel miért nem megy ez az átalakító ?

[ Szerkesztve ]

Kriptot is elfogadok!

(#98) azbest válasza xzeebyt (#97) üzenetére


azbest
félisten

fogalmam sincsen :P

A tévés 720p, 1080p módok azok több mindennel működnek jól. A pécésebb felbontások és módok nem mindig jelennek meg jól az átalakítón keresztül. Eszköz függő.

(#99) xzeebyt válasza azbest (#98) üzenetére


xzeebyt
tag

A régi LCD monitorral meg működött, a gép is. Mind1, még ezt a lehetőséget megpróbálom, amit mondtál. Amúgy ha esetleg így se megy, akkor ezzel a monitorral nem is fog működni ? :( Mert utolsó esélynek gondoltam veszek egy olyan átalakítót, amit itt egyszer linkeltél. :R

Kriptot is elfogadok!

(#100) azbest válasza xzeebyt (#99) üzenetére


azbest
félisten

mondom, hogy nem mindegy az irány. Az vga-ból csinál hdmi-t. Visszafelé nem működik.

Az lg úgy látom 1366x768 felbontású, lehet azt nem szereti. Annak olvass utána, hogy mit kell tudnia a monitornak, hogy ps3-mal működjön.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.