Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#151) zsolti1902 válasza azbest (#150) üzenetére


zsolti1902
tag

Én azt hittem az Amd valamit kispórolt a kártyáknál.
Gondolom utólag plusz kakaót adni az átalakítónak nem nagyon lehet?

My VGA History: S3 TRIO 64 - 3DFX Vodoo - MX4000 - FX5700LE - 8400GS - 3850 256MB - 8800GT 512MB - 4850 1GB - 5850 1GB - 7870 2GB - R9 280 3GB - RX 480 8GB - GTX 1080 8GB - HD5450 512MB - HD5750 1GB - RTX 2080 SUPER 8GB

(#152) azbest válasza zsolti1902 (#151) üzenetére


azbest
félisten

A topic eleje arról szól, hogy átalakítottunk ilyet, hogy beforrasztottunk rá usb csatit.
Más kérdés, hogy régebben nem vagy drágábban lehetett kapni normálisabb átalakítót. Most, hogy 4-5 dolcsiért van, elég olcsó órabér kell, hogy küzdjön vele az ember és az eredmény sem feltétlen lesz megfelelő.

(#153) Lajkó22


Lajkó22
csendes tag

Sziasztok!

Én a témában szereplő tárgy fordítottjáról érdeklődőm.

VGA kimenetelű notebook-ot szeretnék HDMI bemeneti tv-re kivetíteni.
Vettem egy VGA to HDMI adaptert és egy 2.0-ás HDMI kábelt.

Ezek azok:
[link]

[link]

Összedugtam, kép és hang is volt, de a kép enyhén szabad szemmel láthatóan vibrál és a hangszóró zúg/sípol (ha 20%-ra veszem a tv-én a hangerőt és a notebook-on feltekerem, akkor nem lehet hallani a búgást).

Kinek mi a tapasztalata, használ-e valaki hasonlót és szintén jelentkezik ez a hiba másnál is?

Nem találtam ebben a témában csoportot, ha valaki jó fele irányítana, azt is megköszönném.

Köszönöm!

(#154) azbest válasza Lajkó22 (#153) üzenetére


azbest
félisten

Az usb táp talán túl zajos a gépről. Ha van valami jobb mindőségű usb aljzatos tápegységed, akkor próbáld ki, hogy abba dugod be és nem a gépbe.

Nekem hdmi audio extractornál volt, hogy gagyibb tápról nagyon zajos volt. Viszont a portonként külön szűrőt tartalmazó aukey 4 portos usb tápommal hibátlanul ment.

Másik tipp: próbáld ki másik vga kábellel. Van olyan, amin be van kötve a power láb, van amin nincs. Egy androidos stick volt hogy hdmi->vga átalakítón át elindult a vga csatis monitorra dugva, mert visszatápolt a vga kábelen. Át kellett cserélnem másikra, amelyiken nem volt bekötve az a láb. Ha minden igaz, a 9es pin számít [link], ha van feláldozható vga kábeled, akkor megpróbálhatod egyik végéről kitépni azt a pint.

[ Szerkesztve ]

(#155) Lajkó22 válasza azbest (#154) üzenetére


Lajkó22
csendes tag

Köszi a segítséget.
Az usb-hez a tápegységet kipróbálom.

(#156) Lajkó22 válasza azbest (#154) üzenetére


Lajkó22
csendes tag

Jobb minőségű usb aljzatos tápegységgel jól működik.
Szinte észrevehetetlen vagy talán nem is zúg és a kép frissítési sebesség is szembarátam, nem látszik oly mértékű vibrálás.

Még egyszer köszönöm az építő jellegű segítséget!

(#157) azbest válasza Lajkó22 (#156) üzenetére


azbest
félisten

szívesen, sajna kispórolják a szűrést sok eszközből és így a tápegység oldalon kell jobbat keresni :)

(#158) Ciccuka


Ciccuka
veterán

Egy ilyen (beépített elektronika nélküli) kábellel kötöttem monitort Nvidia 5xx HDMi-s videókártyára, de nem működött. Azt igazából tudom, hogy bizonyos HDMi kimeneteken nincs alapból analóg jel (pl. TV Box).

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#159) azbest válasza Ciccuka (#158) üzenetére


azbest
félisten

Ez teljes kapufa, nem csoda, ha nem működik. Egy szabványos hdmi kimeneten sincsen analóg jel. A dvi-i és dvi-a csatlakozón van analóg jel.

Régebben (10+ éve) volt valami eszköz, ami hdmi alakú csatlakozón, de más üzemmódban képes volt vga jelet kiadni. Kizárólag azzal a készülékkel működhet ilyen kábel. De az is csak akkor, ha úgy van bekötve, ahogy az megkövetelte. Ez semmiképpen sem szabványos és nem működik normál készülékekkel. Amúgy lehet, hogy simán átverés és csak feltették a két csatlakozót egy kábelre, de semmire sem jó.

Gyakran oda is írják, hogy "nem minden készülékkel működik" vagy hogy "nem tartalmaz dekódert, csak külön dekóderrel együtt működik". Gyakorlatilag ilyen meg nincs, szóval a nem minden készülékkel azt jelenti, hogy semmivel sem működik :D

Viszont mivel nem kell nagy hely egy átalakító áramkörnek, így hasonló méretben akár készülhet igazi is, de általában azoknak nagyobb méretű burkolatuk van a hdmi csatlakozónál. De egyébként is biztonságosabb olyat használni, aminek van tápbemenete is, mert nem minden készülék képes árammal ellátni egy aktív átalakítót és rosszabb esetben kijöhet a füst. Ma már az igazi átalakító dongle-k is egészen olcsók.

[ Szerkesztve ]

(#160) Ciccuka válasza azbest (#159) üzenetére


Ciccuka
veterán

Szóval azt akarod mondani nyakláncnak még jó lehet. :D

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#161) azbest válasza Ciccuka (#160) üzenetére


azbest
félisten

ahhoz kell még egy dsub anya - hdmi anya kábel is, hogy össze tudd dugni körré :D

(#162) Ciccuka válasza azbest (#161) üzenetére


Ciccuka
veterán

Szerintem nem lesz rá szükség, mert masnit még tudok rá kötni ennek ellenére is. ;]

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#163) azbest válasza Ciccuka (#162) üzenetére


azbest
félisten

fotót vagy nem történt meg ;]

(#164) Ciccuka válasza azbest (#163) üzenetére


Ciccuka
veterán

Nem mutizom meg, mert még hátha kitalálod a végén, hogy a nyakamra rátegyem :D (esetleg pluszba húzzam szorosra is)

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#165) azbest válasza Ciccuka (#164) üzenetére


azbest
félisten

:DDD

(#166) Indiant válasza azbest (#159) üzenetére


Indiant
addikt

Ezt szeretném toldani.
[link]

A kábel működik. De ha ráteszem a Delock HDMI gender changer-t és az 5m hdmi kábelt (AK-HD-50A), akkor a laptopon villog a kép és a kivetítőn nincs is.

[ Szerkesztve ]

(#167) azbest válasza Indiant (#166) üzenetére


azbest
félisten

Aktív elektronika van az átalakítóban, ami külső táplálás nélkül a hdmi kábelen jövő készenléti 5v-ról lopja az energiát. 5m kábel után valószínűleg annyira leesik a feszültség, hogy nem képes meghajtani az átalakítót.

Szóval, ha az átalakítón van dc 5v tápbemenet csatlakozó, akkor oda kell neki adni áramot például usb-ről. De ha jól látom nincsen. Így vagy olyan toldó / extender kell, ami tápot is ad neki vagy pedig magát az átalakítót cserélni olyanra, aminek van tápbemenete, hogy a végponton legyen árammal ellátva.

Péládul talán ilyesmi, de valószínűleg olcsóbb akkor már venni egy olyan hdmi-vga átalakítót, amin van dc bemenet is.

Egypébként is kárt tehet a gépben olyan átalakító, aminek nincs saját tápbemenete.

[ Szerkesztve ]

(#168) Indiant válasza azbest (#167) üzenetére


Indiant
addikt

Nagyon szépen köszönöm a választ. Sajnos nincsenek ilyen tapasztalataim. Öt VGA projektort kellene öt laptophoz kötnöm egy iskolában , amiken van HDMI is. A probléma ott kezdődik, hogy a 7-8m egy olyan fali csőben van, amibe a VGA csati nem fér bele. Ezért gondolkoztam a HDMIben. A példád sajnos nem jó, mert HDMI 2.0 csak. Az 1.4-hez nem jó.

(#169) azbest válasza Indiant (#168) üzenetére


azbest
félisten

Az sosem baj, hogy egy eszköz többet tud, mint amit kell.
Ahogy mondtam kapni olyan átalakítót, aminek van tápbemenete, az még egyszerűbb talán.
Akár a mostanihoz hasonló [link]
Vagy kis kocka alakú, ez még olcsóbb [link]
Ha a projektoron van usb csatlakozó, például pendrivenak, akkor onnan kaphat is áramot. Ha nincs, akkor meg telefontöltőről.
Itthon is lehet kapni hasonlókat, de általában sokkal drágábban és nehezebb megtalálni, mert főleg a legolcsóbb fajtákat árulják itthon drágán.

Bár ez még nem is olyan vészes, 4eft (hdmi->vga+audio dc táp bemenettel) [link]

Némi kockázat van a hosszú hdmi kábelben is, mert ha nem csak a tápfeszültség esik le, hanem az adatjel is torzul a hosszúság miatt, akkor lehet vele még más baj is.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.