Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Steve_Brown


Steve_Brown
aktív tag

43 ezer forint egy pasztellszínű egérért amit hetente tölteni kell? A hülyének is megéri ;]

(#2) F e Z o


F e Z o
veterán

Impozáns?? Mint egy 15 évvel ezelőtti A4 Tech egér.. :D

H2O über alles!

(#3) Synthwave válasza Steve_Brown (#1) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Látom, sikerült kiszedni a lényeget. ;]

Ilyen hardverrel ez átlagos körüli üzemidő, és ha tartja, akkor teljesen jó. Azt hiszem, túlélném, ha hetente 2 órát (vagy annyit se, mert lehet időzíteni úgy, hogy nem a gép előtt ülsz közben) egy hajlékony paracord lógna ki belőle.

------------------------------------------------------------------------------------------

(#2) F e Z o: Az, kb. minden specifikációban; csúcs szenzor, high-end fő switch-ek, kompetitív játékra is alkalmas wireless, a bal és jobb klikk le van választva a tenyértámaszról, rendkívül jó tömeg még lukacsok nélkül is, és sanszos, hogy a talpak, meg a (töltő)kábel is gyári megoldások szintjén a korrektebb halmazban lesz. Emellett a forma is újszerű, szóval közepes és nagyobb kezű claw gripeseknek, esetleg 20-21 cm-es csülkű fingertipeseknek ez eléggé érdekes lesz. Egy kicsit jobban belemászol az egerek világába, és máris nem írsz ilyen vicceset.

[ Szerkesztve ]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#4) CooLM@$TeR


CooLM@$TeR
tag

"...szóval tulajdonképpen az igazi fejlesztés leginkább az energiatakarékosságot lehetne.."

(#5) 4nick8 válasza F e Z o (#2) üzenetére


4nick8
őstag

Mi az az a4tech?

(#6) Zaied válasza 4nick8 (#5) üzenetére


Zaied
addikt
LOGOUT blog

Valami káromkodás szerintem.

(#7) Synthwave válasza 4nick8 (#5) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Golyós időkben még csíptem, mint olcsóbb alternatívát.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#8) 4nick8 válasza Synthwave (#7) üzenetére


4nick8
őstag

Nem valami áruházlánc sajátmárkás mosószere?

(#9) Årpi


Årpi
őstag

MZ1 Wireless-t mainelem egy ideje, de nagyon várós lesz az M8 is. A kicsit extra színváltozatoknak is örülök, végre nem (csak) a klasszik fekete, fehér. :K

 iPhone 15 Pro |  MacBook Air M3 | 7800X3D / 4070 Super PC | 

(#10) Synthwave válasza Årpi (#9) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Egen, az elég unalmas.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#11) copass válasza Synthwave (#7) üzenetére


copass
veterán

én sokáig használtam, mert megbízható volt. ár/teljesítményben nem igazán volt jó alternatívája melóra.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#12) Alaaf Pi


Alaaf Pi
aktív tag

Ez nem valami húsz éves MS egér megtalált sablonja alapján készült?

(#13) Zaied válasza Alaaf Pi (#12) üzenetére


Zaied
addikt
LOGOUT blog

Nem az a Ninjutso Katana.

(#14) ceia


ceia
őstag

Nekem alapvetően tetszik, jók a színek, főleg a "retró" és a tudása messze felül van az elvárásaimnak. A formájával sincs bajom, bár nem pont ezt a formát kedvelem leginkább. Ha olcsó lenne, még rendben is lenne, de a legnagyobb baja pont az, hogy röhejesen drága. Ráadásul nagyon kicsi, csak hosszában nagyobb két miliméterrel az én olcsó irodai egeremnél, (Logitech RX250) vagy az ezzel megegyező méretű 8500 ft-os, gamernek számító G102-nél.
M8: 118*60,5*38,5
G102: 116*62*38
Az irány jó, de ezt a technológiát jobban tervezett házba is tehették volna, azonban az árát még úgy is túlzónak tartanám.

        it's more fun to compute

(#15) 4nick8 válasza ceia (#14) üzenetére


4nick8
őstag

Itt van neked olcsó ha ez a fő szempont.

(#16) zeorsdfd válasza 4nick8 (#5) üzenetére


zeorsdfd
senior tag

Bizonyos A4tech-eken van duplakattintó gomb, az tök jó amúgy!

(#17) 4nick8 válasza zeorsdfd (#16) üzenetére


4nick8
őstag

duplaklikk az nem hiba? Vagy gyárilag hibával árulják és akkor nem tud elromlani?

(#18) zeorsdfd válasza 4nick8 (#17) üzenetére


zeorsdfd
senior tag

Nem, nem hiba. Dedikált, külön gomb van rá. Nekem bejön.

(#19) SunMount3r


SunMount3r
nagyúr

Majdnem "félszázezer" Ft egy egérért, na ne már... Csúcstechnika ide, vagy oda. Amúgy nekem még ránézésre is kicsi.

(#20) V.Milán


V.Milán
tag

Jó egér lenne, minden szempontból meglehetősen erős, és én speciel a kisebb egereket jobban is szeretem...
De ennyiért ez nagyon nem díl.

K̵̡̮̬̱̜͙͓̪̄̓͝N̷̪̄̾̈́Ų̵̢̦͕̟̰͇͉͂̓͜X̸͖̀͛͝Ǩ̸̻̲̯͂͌̓̎̂̔͛͘͝Ṋ̷̛̺̍U̵̢̦͔̼̺͉̦̲̖̙̽̈̌̋͒X̶͕͔̗́̓̉̈́̑̾̾͝͝K̴̨̹̯̞̂̏̎Ņ̷̰̻̙́́͐̂̏̄͛U̷̬̺̘̩̺͙̮̙͌̌̈X̴͇̆˜”*°•.˜”*°• E-L-I-T-E •°*”˜.•°*”˜K̵̡̮̬̱̜͙͓̪̄̓͝N̷̪̄̾̈́Ų̵̢̦͕̟̰͇͉͂̓͜X̸͖̀͛͝Ǩ̸̻̲̯͂͌̓̎̂̔͛͘͝Ṋ̷̛̺̍U̵̢̦͔̼̺͉̦̲̖̙̽̈̌̋͒X̶͕͔̗́̓̉̈́̑̾̾͝͝K̴̨̹̯̞̂̏̎Ņ̷̰̻̙́́͐̂̏̄͛U̷̬̺̘̩̺͙̮̙͌̌̈X̴͇̠͓͉̭͉̆

(#21) copass válasza 4nick8 (#17) üzenetére


copass
veterán

több egerükben is volt ez a "funkció". jópofa.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#22) SunMount3r válasza copass (#21) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Régebben még benne is volt az egyik egerük a "gémör egér" Topic ajánlójában is. Persze azóta nagyon eljárt felette az idő, szerintem már nem is gyártják. De mintha azan is lett volna egy ilyen kis pros plusz gomb. :D

[ Szerkesztve ]

(#23) deatom


deatom
tag

Nekem is tetszik az egér, főleg a mérete és a formája miatt. Az árát viszont egy kicsit soknak érzem én is.
Most egy Logitech g305 van, kíváncsi lennék, hogy a két egér súlya (a g305 kb kétszer olyan nehéz) közötti különbség mennyit számítana nekem használhatóságban.
Egyébként vertikális, vagy ahhoz hasonló formájú "gamer" egeret miért nem dobnak piacra? Én arra a formára is kíváncsi lennék... :)

(#24) 4nick8 válasza deatom (#23) üzenetére


4nick8
őstag

Nem az egér drága hanem szart se ér a forint.

(#25) Synthwave válasza ceia (#14) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Az RX250/G102 méretben kb. tökéletes a fogásomhoz 20,2 x 10,5 cm-es kézzel, ami nem számít kicsinek, szóval szerintem korai még leírni clawhoz/fingertiphez.

-------------------------------------------------------------------------------------

(#19) SunMount3r: Manapság kb. ennyinél kezdődnek a kínálat felső szegmensébe tartozó wirelessek, így a kategóriájában abszolút versenyképes árazása van, rá lehet mondani, hogy nem estek át vele a ló túlsó oldalára. Hogy ez az összeg cirógatja-e a lelket, főleg mostanában, az már egy más kérdés.

[ Szerkesztve ]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#26) myckey válasza 4nick8 (#24) üzenetére


myckey
veterán

is is

"Biztos mint a halál! Sóhaj, Szobaasszony, Fárosz.. 2, 9, 11. " Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye "

(#27) Csandi válasza myckey (#26) üzenetére


Csandi
őstag

Versenyképesen van árazva, ugyanilyen komponensekkel ellátott egerek ugyanennyik vagy drágábbak, szóval az egér ára rendben van. Forint szar

(#28) myckey válasza Csandi (#27) üzenetére


myckey
veterán

Persze
Is is ...

Ami drága, az drága. :)
Nézőpont kérdése, de ahogy levezetted, úgy persze...akkor versenyképes. Lényegtelen. :N

"Biztos mint a halál! Sóhaj, Szobaasszony, Fárosz.. 2, 9, 11. " Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye "

(#29) 4nick8 válasza myckey (#28) üzenetére


4nick8
őstag

Mi az hogy drága?

(#30) Narasim válasza copass (#21) üzenetére


Narasim
aktív tag

2004 óta (mx518 v1) használok duplaklikk funkciót. élni se lenne érdemes nélküle! :N
logitech egereknél a dpi váltó gombokat szoktam átállítani erre.

हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे हरे राम हरे राम राम राम हरे हरे Góranga!

(#31) SunMount3r válasza Narasim (#30) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

De gondolom azóta már nem azzal az MX518-al... Nálam a G400s dpi váltói elég hamar holtpontosak lettek (Copy & Paste). Az ilyen plusz gombok (legalábbis a Logitech egereken) nem intenzív a használatra vannak kitalálva.

[ Szerkesztve ]

(#32) Narasim válasza SunMount3r (#31) üzenetére


Narasim
aktív tag

most g602 és g604-en megy és azoknak szerencsére jól bírja. a bal gomb melletti 2 van beállítva duplaklikk és bezárásra.

jóöreg mx518 még mindig működik! egyik kolegina kapta meg nemrég ajándékba. pár éve kasztnit cseréltem rajta.

हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे हरे राम हरे राम राम राम हरे हरे Góranga!

(#33) SunMount3r válasza Narasim (#32) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Más, nem dedikált gombok még csak-csak, de a dpi váltók azért mégiscsak dpi váltók (eredetileg). De amúgy a másik szomorú tényállás, hogy alig vannak olyan "jó" egerek, amiken vannak plusz gombok is. Max 1db az átlag (persze az is sokszor csak dpi váltó), onnan fölfelé már nagyon ritka. Féltégla MOBA egereket meg csak ezért nem fogok venni.

(#34) Narasim válasza SunMount3r (#33) üzenetére


Narasim
aktív tag

én vagy szerencsés vagyok, vagy könnyebbek az ujjaim, de soha nem lett még duplaklikkes egyik egerem sem. az ős518 dpi váltói is jól működnek még mindig.
moba egereket a súlyuk miatt nem vennék. ezért táraztam be g602 és 604-ből. 2-2 van mindből. az oldalsó gombjait is imádom. asztal mutat - autótűz - alkalmazásváltó - előre - hátra - akkutöltés.
g502x is tetszene, de az már kompromisszumos, mert csak 3 gomb van oldalt.

हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे हरे राम हरे राम राम राम हरे हरे Góranga!

(#35) SunMount3r válasza Narasim (#34) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Mondjuk ez sem dupla klikkes, még éppenséggel működnek, de nagyon le kell nyomni őket hozzá és akkor sem biztos, hogy beveszi. Így gyak. már mintha nem is lennének. De amúgy a fő két gombnak azóta sincs semmi baja. Ezekkel a sokgombos Logi egerekkel meg megint csak az a bajom, hogy túl nehezek. Az új egerem (ha lesz valamikor) tuti 70g alatti lesz (és wireless), de ilyenben legalább plusz 2 gombosat biztos nem találnék.

(#36) Synthwave válasza myckey (#28) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

A drága teljesen relatív. Mihez képest? A mi fizetésünkhöz az, de a fejlett országok nagy részében nem olyan vészes (ha belegondolok, hogy néhány éve németben megtehettem, hogy az ottani minimálbér 75 százalékáért elég korrekt helyen laktam, amit megkívántam, azt nagyjából meg is vettem a boltban, dohányoztam is, és megesett, hogy elmentem 50 eurót kiszórni az ablakon, csak mert megevett az unalom, mert nem kellett attól tartani, hogy hónap végén megbánom...annyi pénzből, amiért a német kiröhögött, hogy ennyiért el sem menne dolgozni, mert többet kap segélyben – mostanra talán már ott sincs ilyen habzsi-dőzsi, de érted) és a rivális wireless modellek árához mérten teljesen versenyképes, sőt, némelyiknél számottevően olcsóbb (pl. Razer Viper V2 Pro/DeathAdder V3 Pro, Logitech G PRO X Superlight, G-Wolves Hati-S+, de még az egyik clawos best buynál, a Lamzu Atlantisnál is kevesebbe kerül pár ezerrel stb., szóval a krémhez képest) úgy, hogy papíron hardveresen hozza a szintet, ha személyre levetítve nem épp jobb egy-egy részletében.

Plusz 2002 környékén az első valóban korrekt Logitech egerek 50 dollár környékén mentek (konkrétan a flagshipj, az MX500-ra gondolok; az MX300 valamivel olcsóbb volt), az undorítóan atomhulladék wireless variánsa meg már a 80 dollárt verdeste (MX700), picit később a BT-s, minimum ugyanakkora, ha nem nagyobb rakás kaksimogyoró kiadás (MX900) pedig 90-100 dollárt kóstált, máris kicsit más a perspektíva.

Arról nem beszélve, hogy az eltelt másfél-két évtized alatt mennyit romlott a pénz értéke, a fizetéseinkhez viszonyítva sokkal drágábbak voltak, mint most, és az akkori wirelesseknél ennek az Xtrfy-nak még a talpai is többet érnek.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#37) Synthwave válasza Narasim (#34) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Cserébe viszont kb. minden létező tekintetben köröket ver a meglévőidre, ha feltételezzük, hogy kényelmesnek tartod. Ennek fényében már nem igazán nevezném annyira nagy kompromisszumnak a dolgot.

"2004 óta (mx518 v1) használok duplaklikk funkciót. élni se lenne érdemes nélküle!"

Mondanál egy-két konkrétumot, hogy miért?

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#38) Narasim válasza Synthwave (#37) üzenetére


Narasim
aktív tag

a g502x ver köröket az enyéimre? mert akkor addig fogom nézegetni, amíg véletlenül rá nem kattintok a rendelés gombra. bár nem quake-ezek, azt is nézd!

dupla klikk miért jó? mert mindenre azzal kattintok, amire amúgy kettőt kellene kattintani. megnyitáshoz, kijelöléshez. azt hittem, hogy ez egyértelmű. nagyon kényelmetlen mikor más gépéhez ülök és nincs. rendesen szokni kell, hogy duplán kell nyomogatni a gombot.

pl. excel táblából kell ragszámokat átrakni egy nyomorék iktató rendszerbe. természetesen egyesével, mert 100 millába nem fért bele a csoportos kezelés a haveroknak. minden cellára duplán kattintok a duplaklikkel és már ki is van jelölve, ctrl-c, másik ablakon is duplaklikk, ctrl-v. és van naponta 100-300 sor.

[ Szerkesztve ]

हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे हरे राम हरे राम राम राम हरे हरे Góranga!

(#39) myckey válasza 4nick8 (#29) üzenetére


myckey
veterán

Na erről van szó!

Mi az hogy nem drága?
Mi a drága?

:K

Közben látom szóbakerült a duplázás, klikkelés...

Nekem a Mionix Avior 7000...szokott rakoncátlankodni, agyfaxt kaptam tőle, mikor dupláz. :C :W

[ Szerkesztve ]

"Biztos mint a halál! Sóhaj, Szobaasszony, Fárosz.. 2, 9, 11. " Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye "

(#40) Synthwave válasza Narasim (#38) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

"bár nem quake-ezek, azt is nézd!"

2018 dereka óta nálam is szünet van. Egyrészt a kezem sem bírja már a régi low sens + accelt, átszokni meg nem fogok/akarok, mert aim-heavy vagyok, másrészt meg valahogy most nem hiányzik a kompetitív környezetből eredő stressz (elvárások a teljesítményemmel kapcsolatban, fix online jelenlét adott időpontokban, az adott időpontokkal esedékes kavarás, eseti community dráma stb.). Az utóbbi három évben szinte exkluzívan classic Doom pörög, ha valami rotál, túlnyomórészt Crispy, meg DSDA-Doom alól, és már itt is kezdek kicsit kicombosodni. :D

dupla katt: Ja, hogy így. Megmondom őszintén, még soha nem hiányoltam ezt a funkciót.

"a g502x ver köröket az enyéimre?"

Hát, a szenzor jobb (igaz, a régiekben sem volt ergya, bár a G602 már eléggé koros), a főgombok jobbak (már optomechanikus hibridek), a wirelessek LIghtspeed, mint a G604, asszem a gyári talpak is jobbak, és lényegesen könnyebbek, ami a hétköznapokban is kellemes részlet, nem csak játék közben. A vezetékes verziónál az utóbbi különösen hangsúlyos, mert már "csak" 89 gramm; több, mint 30 grammot (!) fogyott az előző generáció óta, és a wireless non-RGB variáns is megáll 100-nál.

Itt a hír, amit nemrég lehoztam róla.

[ Szerkesztve ]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#41) Narasim válasza Synthwave (#40) üzenetére


Narasim
aktív tag

igen, olvastam a hírt. azóta is nézegetem, de egyelőre a csempe menjen a helyére, aztán majd... :K
a tömeg tényleg lehetne kevesebb; régebben nem is hittem el, hogy ez ennyire sokat számít!
2004 előtt én sem hiányoltam a duplaklikket.

wirelesstől nem vagyok hajlandó megválni az első g602 óta. előtte nem voltam hajlandó.

valószínű az rgb nélküli g502 lesz a következő egerem. van szabadonfutó módja is a görgőjének, arra is szükségem van! :K csak legyen egyszer kész a kéró...

[ Szerkesztve ]

हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे हरे राम हरे राम राम राम हरे हरे Góranga!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.